Много труден избор"Мъжко име",помагайте!

  • 4 288
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Скоро бебчо ще се роди ,а още не сме избрали име.  Rolling Eyes
С дъщеря ми нямахме този проблем в деня който разбрахме ,че чакаме момиченце и името беше избрано единодушно и от раз.
Сега уви много мислим и нищо не можем да измислим ,а времето започва да ни притиска.  Tired
Уточнявам ,че на Мартин ударението е на А .
Ще съм ви много благодарна за помощта,приемам и нови предложения!  Hug

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 00:26 от beborina

# 1
  • Мнения: 340
Максим и Филип ми харесват много.

Останалите 3 имена мисля, че ще дразнят доста хора, но естествено вас това може и да не ви интересува.  Ето защо на мен специално не ми харесват тези имена:

Михаел: има си български вариант и не виждам защо трябва да се изчанчва името.  Но ми звучи добре...

Мартин: Извинявай, ама Мартин с ударението на А е пълна глупост.  Детето ще поправя цял живот хората ли?  Ще му се налага много често, защото Мартин, както знаеш, е ужасно популярно име в момента, но 99% от хората го произнасят с ударението на И. Просто от сега се откажете от идеята да налагате алтернативно ударение.  Все едно да си кръстиш детето Иван, ама да настояваш, че ударението е на И.  Е, просто няма как да стане.

Раян:  Не ми харесва звученето на името (абстрахирам се от това, че е пълна чуждица без традиции в България).  Плюс това няма хубаво галено.  Райчо ли ще му викате?

# 2
  • Sf
  • Мнения: 978
Гласувах за Максим, но и Филип е добър вариант.

# 3
  • Мнения: 2 155
Харесва ми Филип.  Peace Следвай интуицията си, beborina  Flutter

# 4
  • Мнения: 253
Подкрепям Сиси Боата Peace Peace Peace Peace
и само да добавя:Да имате напредвид и 2 и 3  име на детето!
Кое ще е благозвучно???

# 5

Има старинно българско име Раян, с ударение на я. Образувано е от 'рай', както и Райо, Райко.
Реян, засвидетелствано през 15 век, вероятно е разновидност на Раян, също с ударение на я.

Мартин е хубаво име, но се среща често...
Харесват ми Венелин, Дарин, Деян, Влад, Мирослав...


 
 

# 6
  • Мнения: 115
Гласувах за Михаел, но и Максим ми харесва. Peace

# 7
  • Мнения: 1 282
Мартин, но ударението да не е на А-то.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 991
От всичките единствено Филип е допустимо име според моите критерии, но определено не бих го избрала, тежко ми е.

Не мога да го възприема Михаел Rolling Eyes Имаме си българско, което всъщност си е и гръцко, където виждам, че си.
Мартин с а...мнението ми съвпада с това на Сиси.
Раян може и да е старо, ама пак като с Мартин - никой не го е чувал и всички ще си мислят, че иде реч за РАян, а не РаЯн. А предполагам, че и самата Беборина има предвид РаЯн (което не ми харесва, защото е чуждица)
Максим не ми харесва като звучене просто.

# 9
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Гласувах за Михаел.

# 10
  • Мнения: 3 675
Мартин или Михаил/това ми Михаел ми звучи малко гейско по нашите ширини, ще ме извинявате, вярно че Михаел Шумахер звучи супер, но той все пак е германец/, ако беше женско име Михаела е ОК.Не мисля, че Раян е бг име.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 529
Филип е най мъжкото име от изброените и най интернационално .

# 12
  • Мнения: 494
Филип много ми харесва. Добре се възприема по всякакви географски ширини. А дори си има имен ден. Става и за малко момченце и а голям мъж. Страхотно име. Дори ми беше  фаворит,но моят мъж не го хареса Cry

Раян и Максим не ми допадат,както и МихаЕл.
А Мартин е страшно разпространено.
Успех при избора,знам,че не е лесно!

# 13
  • Мнения: 574
Филип е най мъжкото име от изброените и най интернационално .
Peace И аз гласувах за Филип.

# 14
  • Мнения: 130
Благодаря на всички за отговорите!  Hug

За момента везните клонят към Филип,точно защото е интернационално и ми звучи най-приемливо.
При тази глобализация не се знае къде ще го отвее вятъра след време.
Не ми се иска да го "прекръстват" както им е удобно,защото не могат да произнесат името му или им се струва странно.

Малко отклонение.
Имам позната тук в (Гърция) която се казва Светла,но понеже тук никой не може да и произнесе името правилно всички се обръщат към нея с името Фотини което е аналог на Светла.  Confused
Е ,това не искам да причиня на детето си и затова още мисля и премислям.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт