ох, мъжа ми непрекъснато мълчи...

  • 8 965
  • 82
  •   1
Отговори
не знам какво да правя вече...
мъжа ми непрекъснато ми мълчи, с дни, седмици.. и това направо ме побърква вече...
никога не е бил особено приказлив, но навремето, много много отдавна говореше повече, и беше весел....
когато бяхме гаджета мислех че с времето ще се отпусне, ще ме почувства по-близка, и ще се отпусне повече....
а всъщност се получи обратното, с течение на времето съвсем млъкна.
вече сме женени от 10 години, а последните 3 особено сме прекарали в пълно мълчание...
нищо не споделя с мен, а ако аз споделя нещо, изобщо не ме слуша.
знам че мъжете са по-различни от жените в това отношение... но честно казано не вярвам някой да живее в такова мълчание...
като се прибере в къщи сяда на компа или пред телевизора, където и заспива по-късно....
по някое време през нощта идва при мен в леглото, понякога го виждам че е спал при мен, но не знам кога е дошъл...
става преди мен, отива на работа, и после се прибира, сяда пред компа и това е всеки ден....
 понякога мимоходом ме пита как е минал деня ми (по мои многократни молби), но обикновено си слага слушалките преди да успея да му отговоря Sad
казва че ме обича, когато го попитам, но поведението му говори съвсем обратно.
ако го попитам какво иска да правим, не иска ли да правим нещо заедно, ми отговаря че иска да го оставя намира...
аз не искам да му досаждам, оставяла съм го "на мира", със седмици дума не съм му обелвала, той също.
и така докато не ми прелее чашата....
после всичко почва от начало....
а аз се чувствам ужастно самотна....
не знам какво да правя вече... не вярвам че ще се промени, не и в посоката на която на мен ми се иска....
все още мисля че го обичам, но ме боли че е толкова дистанциран от мен, и се чувствам ужасно самотна във връзката ни....
Наранява ме това, че се държи като че ли не иска да има нищо общо с мен, а пък това че казва че ме обича по-скоро ме обърква... не знам какво става.
Не знам какво да правя, самотна съм  Cry

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Странно  Thinking интересно от какво естество е работата на половинката ти че му е нужно и търси подобно "усамотение", вглъбяване в себе се , спокойствие, ........
Да не би за нещо да ти се сърди  newsm78 ама чак пък толкова дълго  Rolling Eyes ....3 години казваш ..... Sunglasses Wink

# 2
  • Мнения: 2 448
Освен дълбоки душевни проблеми, не мога да си представя друго, което да провокира подобно мълчание с години.  Thinking

Ами "стресни го" така да се каже. Кажи му директно, че се чувстваш самотна, и или да си изясните причините за неговото поведение с разговор или му кажи, че ще търсиш утеха на самотата си някъде извън дома. Може пък да го жегне.

# 3
Desss,
ми нямам представа... не знам колко му се налага да говори на работа...
знам че в момента ходи на някакви курсове, но дори не знам дали са 2-ма или 50 човека в групата.
знам че няма никакви приятели на работа, но ако това го тормозеше мисля че щеше да го изразява с обратното.
лесно води разговири с непознати, за незаангажиращи неща, например за времето или нещо в новините.
почти няма приятели, има 1 приятел с който сиговори за музика (тема в която аз не мога да участвам), и говори с родителите си... това е.
непрекъснато е в лошо настроение, или поне така изглежда от страни...
и да понякога, дори често ми се сърди, но поведението му е същото и като не ми се сърди....
мълчи ми.....

# 4
забравих да кажа че всъщност изглежда щастлив когато гледа телевизия, смее се със глас на предаванията....
и това ме кара да се чувствам още по-тъжна, липсва ми смеха му... толкова отдавна не сме се смели заедно.... дори не си спомням от кога  Cry

# 5
  • Мнения: 2 448
забравих да кажа че всъщност изглежда щастлив когато гледа телевизия, смее се със глас на предаванията....

 Shocked
Това е прекалено, направо си говори за пълно безразличие към теб. Не казвам лоши чувства, просто липса на интерес.

# 6
  • Мнения: 581
 Е поне не пъшка ли докато правите секс, или и това прави мълчейки.
 


Наранява ме това, че се държи като че ли не иска да има нищо общо с мен, а пък това че казва че ме обича по-скоро ме обърква... не знам какво става.
Не знам какво да правя, самотна съм  Cry
Такава обич е далеч извън моите представи и не я проумявам.Нам мен ми прилича на пълно безразличие и в същото време сякаш не иска да си го признае от страх да не си развали семейния рахатлък.
 Започни да излизаш и да се срещаш с повече хора, купонясвай.Дръж се така, сякаш го няма- не говори с него, не му готви, не му пери дрехите, не се съобразявай с него.

# 7
  • Мнения: 1 289
Ами с една дума май си живеете като съквартиранти, а не като съпрузи. Постави въпроса - ама не да го питаш "Обичаш ли ме", а го питай така ли възнамерява да прекарате остатъка от живота си или да вземаш мерки поне за твоя остатък.

# 8
  • Мнения: X
Не мога и да си представя ,какво е да живееш по този начин.За мен това би било наказание.Съвет не мога да ти дам , но ще ти  припомня една стара приказка "тихите води са най-опасни".Успех!! Praynig

# 9
doby80, каквото и да го питам, не ми отговаря... аз му задавам въпрос, и чакам 2-3 мин, докато все още се надявам че мисли какво да ми отговори... на 5-тата минута някъде ми става ясно че той всъщност няма намерение да ми отговори Sad
ако повторя въпроса, вече ми отговаря ядосано че му досаждам....
зори13, секс правим все по-рядко напоследък, въпреки че самия секс не е зле.... той има повече желание за това..., аз нямам почти никакво обаче, защото го чувствам много отдалечен емоционално.... и рпосто не ми е до секс с него, чувствам го чужд... и съм му го казвала, но не знам дали ме разбра, и дали изобщо ме чу.
а за прането и готвенето, в момента сме точно в тази фаза, от месец някъде, и аз реших това да пробвам... това не помага Sad
излизането с приятели помогна до колкото че вечерта ми каза че съм го била зарязала сам, и ми се разсърди и млъкна....
просто не виждам оправия, не знам какво да правя вече, всичко което ми е хрумнало го пробвах...

# 10
  • Мнения: 2 232
Наистина странна работа. newsm78Трудно се издържа в такава обстановка сигурно...
Сами ли живеете-деца, роднини няма ли около вас?

# 11
Deja Vu, живеем сами, извън бг, нямаме роднини. Имаме 1 малко съкровище, което ме радва и само заради което не съм се сринала съвсем.
И което всъщност май само ме спира да си събера багажа....
но ми е трудно, да, и то много... самоно ми е:(
липсват ми всички приятели и роднини в бг....
когато дойдох тук бях толкова влюбена, че мъжа ми ми беше достатъчен....
а сега всичко изглежда по-различно Sad

# 12
  • Мнения: 46 484
Заключи за месец компютъра и телевизора. Да го видим тогава Thinking

# 13
  • Мнения: 2 232
хм , поне с детето играе ли, говори ли?
да не би нещо да не му понася живота в чужбина, знам ли?

# 14
  • Мнения: 18 542
излизането с приятели помогна до колкото че вечерта ми каза че съм го била зарязала сам, и ми се разсърди и млъкна....
просто не виждам оправия, не знам какво да правя вече, всичко което ми е хрумнало го пробвах...
Значи той може да те зарязва всяка вечер като сяда пред телевизора или компютъра със слушалки (или без) а ти не може да излизаш и да го "зарежеш", така ли?  newsm78
Вдигни му скандал...накарай го да прояви емоция, приклещи го за разговор, ако трябва ултиматум му постави... От думитет ти излиза, че е напълно равнодушен към всичко в къщи.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт