Сметките за телефон на детето ви

  • 2 123
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен,
Вчера получих следното признание от дъщеря  ми:
- Мамо, имам 70лв. сметка за телефон.
Направо отначало онемях, след това крещях, после говорих, абе минах през всички етапи.
Преди няколко месеца платихме 40лв.Тогава говорихме, обяснявахме,анализирахме и приехме, че това се е случило еднократно и повече няма да се повтори.Уви ето, че ситуацията се повтаря.Обяснението на дъщеря ми, която е 5-ти клас беше, че е говорила със съучениците си, пускали са си SMS-и в час вместо бележки и така....40лв.
Сега обаче просто незнам какви приказки ще са били за да изговорим 75лв.Само да уточня, че ние сме в група, която помежду си говори почти без пари.
От днес ходи на у-ще без телефон, но моля кажете какво най-адекватно трябва да се предприеме, за да има успех.

# 1
  • Мнения: 25
Трябва да и сложиж лимит (примерно 15 лева) и няма начин да се стига до такива суми.Просто трябва да отидеш в офиса на мобилния оператор.По-добре е така защото без мобилен вече няма накъде. Heart Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Има ли такава екстра като лимит 15лв.?Най малкия лимит за който съм чувала е 50лв.

# 3
  • Мнения: 25
Има ли такава екстра като лимит 15лв.?Най малкия лимит за който съм чувала е 50лв.
Трябва да има.Мен ме бяха сложили на такава за извесно време.Но май зависи от мобилния оператор.Ако не това-на ваучер.

# 4
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
В нашето семейство всички сме абонати на "М-тел". Лимитът действително е 50 лв, но можеш да пуснеш молба да ти го намалят на 30 лв. Не е честа практика, но ставало. Друг е въпросът, че за мен и тези 30 лв са много, но..... Дори обяснението, че телефонът се ползва от дете не помага - 30 е най-ниския лимит.

# 5
  • Мнения: 129

щом сте в бизнес група има и друг вариант - може да се забранят всички изходящи повиквания извън групата. така практически ще сведете сметката само до плащане на месечната такса.
гадничко е, че няма да може да контактува с приятелки, но това е положението.

# 6
  • Мнения: 25
В нашето семейство всички сме абонати на "М-тел". Лимитът действително е 50 лв, но можеш да пуснеш молба да ти го намалят на 30 лв. Не е честа практика, но ставало. Друг е въпросът, че за мен и тези 30 лв са много, но..... Дори обяснението, че телефонът се ползва от дете не помага - 30 е най-ниския лимит.
Явно това с 15-те лева отдавна е минало.Пък и те докато ти засечат сметката понякога се надвишава..

# 7
Е колко говори,това са много пари. Shocked

Аз съм с лимит 15 лв.,като го надвиша ми оддържат от джобните.Системата работи прекрасно за радост на татенце. Laughing

# 8
  • Мнения: 248

щом сте в бизнес група има и друг вариант - може да се забранят всички изходящи повиквания извън групата. така практически ще сведете сметката само до плащане на месечната такса.
гадничко е, че няма да може да контактува с приятелки, но това е положението.

Подкрепям напълно.
Телефонът е не да си пише бележки и да си чурулика с дружките, а да сте във връзка вие с нея и тя с вас, когато има нужда. 70 лева е ужасно много за телефон, както и 30, както и 15, при положение, че с вас говори почти безплатно. Още повече, че вече е говорено за това.


# 9
  • София
  • Мнения: 16 005
Вземи и картата, купи и 1 Прима и зареждай колкото прецениш. Ние така направихме след последната сметка - 86 лв на Loop и с 0,15 към всички в Мтел. Тогава беше в 11 кл.
Пробвах да удържам пари от джобните - ама с останалите си купува цигари и гладува по цял ден. Прибираше се озверяла от глад. А пък и ми омръзна да обяснявам как едиколко си дни напред ще давам по-малко джобни, защото е дърдорала.
иначе - лимит 30 лв + месечната такса пак отиваше към 50 лв месечно и диването говореше със всички. А приятелите само клипват, тя била на сметка и мама плащала - аз му викам цигански СМС.

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Позната ситуация - е, чак до 70 лева не е "надувала" сметката, щото аз на 25-30лв. вече кипвам  #2gunfire. Не за друго, а защото аз говоря за не повече от 10-15 лв на месец. Ограничаване на изходящите разговори досега не сме предприемали, но го имаме впредвид като много крайна мярка и тя го знае. Засега само ни връща от джобните си на края на месеца толкова, с колкото е надвишила 20-левовия лимит. Всяка седмица си проверява колко й е сметката до момента и се старае да се вмести в тази сума.

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Дъщеря ми е с предплатена карта и определена от мен сума за месеца, ако си ги изговори предварително просто остава без пари. Това често и се случва. Понякога (ако преценя) и зареждам допълнително. На тази възраст доста работи не могат да съобразяват, така че този вариант е най-удачен за мен. Един колега също беше поставил месечен лимит на детето си, като му е обяснил, че ако го надхвърли, му удържа от полагащите му се джобни пари всеки ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 005
Е, като удържите от джобните - гладни ли да седят цял ден децата? Измислено е - предплатена карта и определено зареждане. Ако реши да не яде и си заделя от джобните за зарежда - така си е решила. Просто има деца - използвачи и деца - наивници. Едните само клипват, другите провеждат разговори. Била съм свидетел -  обади се на Х, защото У го чака на Попа, кажи на З - утре да дойде на у-ще.

# 13

щом сте в бизнес група има и друг вариант - може да се забранят всички изходящи повиквания извън групата. така практически ще сведете сметката само до плащане на месечната такса.
гадничко е, че няма да може да контактува с приятелки, но това е положението.
  Peace
Моя син е с такава карта и плащам само таксата, все пак с приятелите си е по цял ден и не изпитва нужда да им звъни. Друг е въпроса, че той е на 9.

# 14
  • Мнения: 24 467
Не сме имали по този въпрос проблеми. От І клас е с предплатена сметка от по 10.00 лв. и му стига за месец- месец и половина и сега в ІІІ клас.

Общи условия

Активация на акаунт