Изследвания след мисед

  • 875
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 634
Здравейте, мами Grinning
В края на февруари имах мисед в 12 г.с. и сега мислим отново да се захванем с бебеправене. Wink
Искам да попитам мамите, които са преживели същото, дали са пускали някакви изследвания и какви точно, защото се притеснявам да не се повтори.
Благодаря ви, предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 680
Мисля, че се правят изследвания ако ти се е случило повече от 1 път т.е. 2 , 3 ит.н пъти. Сега след като са минали 6 месеца  направо действайте. Аз сега забременях след мисед, чакахме 6 месеца и стана на първи опит. Желая ти успех.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
И аз имах "мисед" преди около 5 години,но изследвания след това не съм правила,защото лекарите ми бяха казали,че "мисед"-а просто се случва,т.е. не е задължително на ти има нещо.Но все пак,ако искаш да си сигурна,че всичко ще е наред,консултирай се с гинеколог.

# 3
  • Мнения: 221
аз имах 2 аборта и си правих някои изследвания- почнах с тези за генетична съвместимост,не ми прорасваха клетките ,просто изживявах един ужас, спермограма, говорихме много с моя съпруг за случилото се и след поредните изчакани 6м,забременях,износих и родих. Затова моят съвет към теб е: забрави за това,което ти се е случило,от опит знам,че не е лесно,и горе главата  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не съм правила изследвания, наблюдаващият ме гинеколог не е споменавал такова нещо... След мисед почакахме 6-7 месеца и на втория месец бебеправене се получи. Е, после имах някакви проблемации, но всичко свърши добре.
Успех и горе главата! Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 133
 Моето мнение е, че дори и само след един мисед е добре да се направят поне елементарните изследвания, тъй като е възможно един малък и лесно решим проблем да причини два и повече аборта. Аз лично си пуснах хламидия,микоплазма и хормони.

# 6
  • Мнения: 318
 И аз като теб края на февруари преживях същото, но ми казаха че просто се случва, не съм правила изследвания...моят кюретаж беше в 13 г.с.  Успех в бебеправенето ти пожелавам и скоро да се похвалиш с 2 чертички..Simple Smile

# 7
  • Мнения: 634
Благодаря за отговорите, наистина много ми помагате Laughing

Наистина повечето лекари насочват към изследване след 2,3 спонтанни и лекарката, която ми следи кратката бременност (д-р Колева в Св.София) и ми направи кюртажа, ми каза да не пускам никакво изследвания (но тя пропусна да ми каже и доста други, които бяха адски важни за периода след кюритажа и вече просто не мога да й се доверя), докато лекарят, които ме преглежда след това и ми помогна да излекувам неща, които тя твърдеше, че нямам, ми спомена за генетични изследвания. Но това което ме притеснява е, че той е онколог и много отдавна не се е занимавал с акушество.

Общи условия

Активация на акаунт