Лакомника стана злояд,ами сега?

  • 1 222
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Синът ми е на почти 11 месеца,мога да кажа,че почти не сме имали проблем с храната.С някои изключения,рабира се.Но по-важното е,че винаги си е хапвал всичко необходимо.Пюренца,каши мляко,от скоро прояде и попара.
Напоследък обаче не иска да яде.И това е.Сутрин категорично само мляко,никаква друга закуска не признава,на обед ако е в настроение ще хапне половин порцийка.Вечер-същото.След баня мляко не отказва.
Два дена обаче е истински кошмар.Дойде ли време за хранене и се почва един рев,едно чудо.Днес например повърна обяда насила и понеже нямах нищо друго в момента,му дадох мляко и той си го изпи.След 4,5 часа дадох каша Naughty Дума да не става.Направих ябълка с грис-2 лъжички и толкова.Просто не иска.Пищи,реве,само да му покажа лъжицата.
Какво да правя,уморих се вече.Сила не ми остана от нерви.
Да отбележа,чакаме горните зъби.Може ли да е от тях.

# 1
  • Мнения: 1 669
Със сигурност може да е от зъбките.  Peace

# 2
  • Мнения: 438
Може и от зъбките да е с понижен апетит newsm78!
При нас също е имало такива моменти.
Плачът най-вероятно е от дискомфортът при зъбоникненето.
Не е хубаво да се насилва детето да яде (и както виждам ти не го насилваш), защото ще се отврати от храната.Но също не е хубаво, когато детето откаже храна, ти да му предлагаш втори или трети вариант, само и само да не остане гладно.По този начин детето ставо капризно по отношение на храната и "ще береш ядове".
Това, което аз съм прилагала в такива случаи(те бяха 3-4, защото тактиката ми имаше ефект), е да оставя дребосъка гладен.Двата пъти бяха през две поредни вечери, защото на мен вечер ми ги правеше тези номера.На третата вечер най-послушно си изяде вечерята.Казват, че гладът е най-добрият съветник.
Това е моят съвет, но да видим какво ще кажат и другите мами!

# 3
  • Мнения: 5 940
Най-доброто, което можеш да направиш, е да не насилваш. След като не иска нетечна храна, не давай. Да си пие млякото, няма нищо да му стане от няколко дни само на мляко.
Според мен е период. През такива периоди трябва само търпение и никакви нерви, за да не се изнервя и самото дете. Ще видиш колко бързо ще си познаеш лакомника.

# 4
  • Мнения: 27 524
Никакъв проблем не виждам. Напротив, за мен е по-лош вариант детето да приема с охота всякаква и по всяко време храна, да стане в края на краищата една лоена топка или болнаво дете, заради прехранване. Така че - спокойно. Просто го следвай. Малките деца имат периоди на пренасищане. Тогава минават на нещо леко и течно. Давай и не се притеснявай. Нито си помисляй да го насилваш. Синът ми между 1 и 3 годинки имаше непрекъснато периоди по една седмица само и единствено на плодово кисело мляко. Не съм се притеснила, нито съм го насилвала. Те си знаят, освен, когато се касае за тъчене със сладко или подобни, разбира се  Simple Smile
От новородени до 3 годинки принципно могат да карат основно само на мляко и млечни неща, така е... Не прави масовата бабешка грешка в мението - колкото повече яде, толкова по-здраво дете  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 552
Да и при нас има чести периоди на отказ от храна/моя си е леко злодичък Crazy/ и при нтези положения наскоро открих,че ако го оставям само на мляко/дори въобще не предлагам твърда храна/ 3-4 дена и после има положителен ефект Peace

# 6
  • Мнения: 2 100
Преди седмица минах през това  Crazy Някакъв ад беше, разбирам те! От зъбките е, ще мине. Важното е, че не е останало гладно детето, поема си и храна и течности  Peace Просто изчакай да мине този период  Hug

# 7
  • Мнения: 95
Ще има още много такива периоди Laughing Laughing,много те успокоих ,нали? Mr. GreenКъде от зъбки,къде от други неща...тези периоди се редуват постоянно и това е нормално.Не насилвай детенцето да яде,не се изнервяй,а го остави на свободен режим и му давай неща,които обича,колкото изяде-толкова...няма да умре от глад,няма страшно...организма му знае докъде се е "запасил"...най-много седмица и ще си върне апетита.Не се притеснявай... Hug

# 8
  • Мнения: 2 960
и при нас има такива"периоди".Разбира се отминават.И аз мисля ,че най -важното е да не се насилва детето .Нека си хапва колкото и каквото желае!!!

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и ние попадаме в такива периоди с различна продължителност, давала съм и друго освен АМ с биберон само и само да хапне нещичко, имало е моменти само на АМ, дано отмине, че определено е много изнервящо за мама

# 10
  • Мнения: 3 993
Както го описваш, мисля със сигурност, че е от зъбите. Съвсем наскоро и при нас се случи така, дъщеря ми само като видеше лъжицата и почваше рев, а иначе си има апетит и си яде хубаво. Лъжицата дразни венците, когато се допира до тях  Peace Затова в такива моменти децата предпочитат течна храна само. Не е станал злояд, не се притеснявай! Като му премине дискомфорта от зъбките, пак ще си хапва както преди!  Simple Smile Peace

# 11
  • Мнения: 2 334
Ох и дъщеря ми в момента е в такъв период  Tired Мисля че причината е зъбките  и се надявам да е така .

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
лошо....дано е период,който отмине бързо Peace

# 13
  • Мнения: 127
Благодаря ви,момичета,за отговорите.Наистина се оказа от зъбите.След като вчера изкара на 3 пъти по 250мл мляко,днес сутринта имаме пробило горно зъбче newsm44 И постепенно започнахме да хапваме по-добре,малко на обед,повече следобед,а вечерта беше като хала.
Само че като гледам как е набъбнал следващият зъб... smile3507

# 14
  • Мнения: 3 993
Е хайде ЧЕСТИТО!  smile3501
Приготви се психически за следващото зъбче! Вече ще ти е малко по-лесно, защото не ти е за първи път!  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт