Боя за коса-blond

  • 75 878
  • 412
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Бихте ли споделили с каква боя се правите руса в домашни условия?Преди време бях руса(за около 2 години) и постоянно се правих във фризьорски салон.Сега отново започнах да се изрусявам в салон,обаче много нанагорнище ми идват разходите по тази коса-боядисване,хубави маски,балсами...Бих желала да се боядисвам сама,но грам представа си нямам кои бои за руса коса са хубави и няма ли корените ми винаги да жълтеят много?Хубавите руси гриви винаги са направени във фризьорски салон.Много от жените,които се правят сами,косите им са плачебни-рижави,или пък корените жълтеят Sick
Под боя за коса имам предвид не само марката,ами и номера,както и какъв точно рус цвят се получава.
Всякакви съвети за русото приемам Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 1 327
Няма да се съглася с теб,че в домашни условия не става Simple SmileАз се боядисвам винаги в домашни условия.Но аз лично съм естествено  тъмно руса и ми е по-лесно.Бих ти казала да избягваш всяка боя съдържаща син прах.Просто толкова много,ама много съсипва косата.А никой не иска да е плешив.Слагам няколко мои снимки с различни руси цветове да добиеш представа.
Сега си мразя цвета.Получи се прекаленно пепеливо рус.Направо сивея.Sad

http://storage1.album.bg/d0e/picture_533_0efc5_2289389.jpg Тук съм с Лореал крем боя,но не мога да си спомня номера.Беше преди 2 години.Но виж опаковката.Крем боя е,не друга.Много светло руса беше.
http://storage3.album.bg/f30/080826_153513_83e39_6608014.jpgТук съм с Палете XXL не най-светлия,а следвашия номер,но е със синьо прахче и както казах не препоръчвам.
http://prikachi.com/files/421388E.jpgТук съм с Гарниер 100% color 101.

Сега съм пак с Гарнер 100%,обаче не се харесвам.Много съм сива.Даже малко повече от последната снимка.

# 3
  • Мнения: 2 414
Аз се изрусявам от доста време и ти препоръчвам професионалната боя на Лореал. Peace
Аз номер не съм сигурна,защоро ходя винаги при фризьор,според мен е по-добре,да не експериментираш ,защото повечето резулатати в "домашни условия" не са добри. Whistling

# 4
  • Мнения: 61
Здравей!Руса съм от 10 години,естественият ми цвят е светло кестеняв,боядисвам се сама от около 6-7 години и никога не съм се "излагала",за да не ти жълтее трябва да избираш цвят които е на базата на лилавото или пепеливото,но  Naughty с пепеливото внимавай много защото понякога става синя  hahaha(до2-3 измивания).Марката на боята можеш да определиш според косъма си-ако имаш тънка коса,можеш да постигнеш желания цвят с по-слаби бои(тези на натурална основа) Гарние,Лореал,Палет,но ако косата ти е по-плътна(освен ако нямаш сух скалп) по-добре се насочи към Лонда,Вела(по-силни бои).Цвета който искаш да постигнеш също е от зачение,ако си от златисто русите,внимавай,възможността да не уцелиш и да порижавееш е доста по-голяма,с бежаво-русите и пепелните е доста по- лесно.Има специализирани магазини за коса в които можеш да получиш професионален съвет а и там предлагат професионалните серии на повечето марки!Аз лично се боядисвам с Лонда и съм много доволна,номера е 87!Успех и дано съм била полезна

# 5
  • Мнения: 2 414
А с какъв цвят си в момента?Мисля,че това е едно от най-важните неща. Peace
Според мен варианта да се боядисаш в салон е най-добрия,защото все пак вероятността да оцелиш жлания цжят на "късмет" е много малка.

# 6
  • Мнения: 3 413
В момента се водя,че съм на кичури,обаче кичурите не са ми руси,а кафеви Laughing В смисъл накарах фризьорката ми да направи мнооооого на гъсто русите кичури и след няколко месеца ходене и правене на такива кичури вече косата ми е руса и 2-3 кестеняви кичура се подават+ корените,които са ми кестеняви.Та сега ще ходя уж за кичури,но мисля,че няма смисъл,защото аз кичури нямам Joy .Някой ме беше питал-косата ми е с тънък косъм.
silveto_ на всички снимки косата ти е супер Peace

# 7
  • Мнения: 12 662
След доста опити се спрях на Палетте. Не помня номера, познавам я по картинката. Но обичам и да експериментирам - като се появи нова серия, пробвам. Но маските са много важни - и аз имам тънък косъм.

# 8
  • Мнения: 1 327
Абе,блондинките сме си готини,нали?А каква маска използвате?Моята коса попринцип е с тънък косъм,но не е редка изобщо.Доста  е податлива на всичко.Бързо се оформя с пяната,с пресата,с вестници(любимият ми е ефект).Но много е изтощена.Крайщата бяха направоо като жилки,беше станала като пух доло.Сега съм на черта и изрязах всичко съсипано,но искам да си я подържам.Мазна е в корените и суха в крайщата.Изтощена.Какво бихте препоръчали?Трусно ли ви се реше косата?Като беше дълга едва я срешвах.Ужасно се оплиташе?Но съм чула,че с всички руси коси е така.При вас как е?

# 9
  • Мнения: 3 413
Абе,блондинките сме си готини,нали?А каква маска използвате?Моята коса попринцип е с тънък косъм,но не е редка изобщо.Доста  е податлива на всичко.Бързо се оформя с пяната,с пресата,с вестници(любимият ми е ефект).Но много е изтощена.Крайщата бяха направоо като жилки,беше станала като пух доло.Сега съм на черта и изрязах всичко съсипано,но искам да си я подържам.Мазна е в корените и суха в крайщата.Изтощена.Какво бихте препоръчали?Трусно ли ви се реше косата?Като беше дълга едва я срешвах.Ужасно се оплиташе?Но съм чула,че с всички руси коси е така.При вас как е?
Сега като се направя изцяло руса,мисля да я защитя още в самото начало.Ще си купя тази маска на Лореал-абсолютен рипеър,където я хвалят в една друга тема на бг-мамма.Оносно оплитането-тя моята и като беше кестенява се оплита.На мокра коса слагам кристали или спрей за разплитане и става номера. Peace

# 10
  • Мнения: 641
Пробвай с професионалната серия на LONDA
12/8
12/10
Аз се боядисвам години наред или с единия номер или с другия и ми ставаше перлено руса.
И искам да Ви питам дали е възможно от бременността вече да не ставам толкова хубаво руса?
Всичко правя както съм го правила преди, а косата ми жълтее  newsm78
Надявам се авторката да не ми се разсърди,че задавам въпроси в нейната тема. smile3525

# 11
  • Мнения: 624
Няма да се съглася с теб,че в домашни условия не става Simple SmileАз се боядисвам винаги в домашни условия.Но аз лично съм естествено  тъмно руса и ми е по-лесно.Бих ти казала да избягваш всяка боя съдържаща син прах.Просто толкова много,ама много съсипва косата.А никой не иска да е плешив.Слагам няколко мои снимки с различни руси цветове да добиеш представа.
Сега си мразя цвета.Получи се прекаленно пепеливо рус.Направо сивея.Sad

http://storage1.album.bg/d0e/picture_533_0efc5_2289389.jpg Тук съм с Лореал крем боя,но не мога да си спомня номера.Беше преди 2 години.Но виж опаковката.Крем боя е,не друга.Много светло руса беше.
http://storage3.album.bg/f30/080826_153513_83e39_6608014.jpgТук съм с Палете XXL не най-светлия,а следвашия номер,но е със синьо прахче и както казах не препоръчвам.
http://prikachi.com/files/421388E.jpgТук съм с Гарниер 100% color 101.

Сега съм пак с Гарнер 100%,обаче не се харесвам.Много съм сива.Даже малко повече от последната снимка.

Silveto-спешен въпрос,много ми хареса цвета ти с Палете XXL,ама толкова ли е силна,аз от толкова обикаляне по фризьорски салони се убедих,че нищо не става.Къде ли не ходих,колко фризьорки смених,е,не става русото,което искам и не става.Ползвах и Гарние,твоят номер,но много ми сивееше,много старческо ми изглеждаше,даже се случи да ме питат да не съм си объркала цвета на боята ooooh!,но много ми хареса Палете.Притеснява ме това синьо прахче,но си мисля така:да взема да се намажа с нея само един път,за да мога да стана по-руса,и после да продължа с по-леки и щадящи бои,като Лореал,само да кажа,че и нея ползвах-е,пак ми жълтее тази коса:bad-words:
Какво забелязвам,момичета-в един изключително реномиран пловдивски салон,в който ходя,дами излизат толкова отвратително руси в главите,че ми се отщява и качествените бои да им ползвам и услугите,последният път станах тъмно кестенява,а се разбрахме с фризьорката,че уж ще съм руса #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А съм срещала и жени,които дори съм спирала в магазина и ги питам коя боя си купуват,че косите им са толкова готини-е,посочват ми Лонда от хипермаркета ooooh!
А,сега кажете ми-как да дам 80лв за боядисване и обливка ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 413
Пробвай с професионалната серия на LONDA
12/8
12/10
Аз се боядисвам години наред или с единия номер или с другия и ми ставаше перлено руса.
И искам да Ви питам дали е възможно от бременността вече да не ставам толкова хубаво руса?
Всичко правя както съм го правила преди, а косата ми жълтее  newsm78
Надявам се авторката да не ми се разсърди,че задавам въпроси в нейната тема. smile3525
Абе как ще се разсърдя  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 413
Ето сегашния ми цвят на косата,това по принцип са кичури  Laughing -
щрак
пак щрак.
Ако се боядисам руса в домашни условия мислите ли,че няма да рижавеят/жълтеят корените?Бих искала цвета ми да е горе-долу такъв,в смисъл да не е по-светъл и да сивее..

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 13:11 от bonkaivanova

# 14
  • Мнения: 72
И аз съм от доволните от професионалната Londa. Цветът, с който се боядисвам от близо година, е 12/8 - специално перлено русо.

Ангелина_ан,
На мен не ми жълтее косата, но окислителя, който ползвам, е 12 %. Не знам дали е възможно при теб да е от бременността.

Общи условия

Активация на акаунт