Е, няма такова чудо като мен!

  • 1 281
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Тъкмо се възстановихме от поредната лактационна криза, текна млякото за два дни и пак спря! Не ми стига, че бебето ми не иска да яде и като има мляко в изобилие, ами и това отново!
Защо? Толкова се старая! Слагам я много често да суче, ям какво ли не за лактация, само кучи л-на не съм яла още, но и това ще направя, ако помага! Хапчета хомеопатични пия! Не знам вече какво да измисля! Какво толкова правя грешно? Защо ту имам, ту нямам мляко? От повече от месец вече сме така - редува се една седмица суша и една седмица с много мляко...

Омръзна ми вече... Не искам да се отказвам. Толкова вече се изнервих - постоянно проблеми с кърменето... Какво ми има - нали имам мозък имам и гърди? Значи трябва да мога да правя кърма? Чувствам се като непълноценна жена. Не мога да си нахраня детето.

# 1
  • Мнения: 510
Може би просто ти трябва спокойствие! Успокий се и, ако това ще те успокои се консултирай със специалист, но няма причина за тревога, ако бебето ти наддава добре.

# 2
  • Мнения: 2 660
Не наддава никак добре... no

# 3
  • Мнения: 9 467
Първо и основно се успокой Hug
Не си насаждай сама подобни определения, че ни си пълноценна майка-няма такова нещо!Ти си единствената и най-добрата майка за бебето ви и дори и да се наложи да храниш с АМ, този факт няма да се промени! Heart Eyes
Пиши малко повече относно възрастта и наддаването /не се вижда лентичката/.
Пишеш че я слагаш често на гърда-колко често? Да не би там да е проблема-да няма остатъчно време гърдите ти да произведат кърма за следващото хранене...плаче ли, та поради тази причина е честото кърмене?

# 4
  • Мнения: 2 660
Роди се 4 кг, свали 400 гр след раждането. Сега е на 3 м и 21 дни и тежи около 6350 с дрехите.
Първия месец наддаде около 800, втория пак горе долу толкова, миналия едва докарахме до 600, а през последните две седмици само 100 гр.
Предлагам и винаги като стане от сън, за в случай че е жадна, тъй като вода не давам. Винаги се приспиваме на гърда. При ставане от сън изсуква малко, при заспиване ни е същинското хранене. 

Сутрин винаги имам повече мляко, но тя няма много апетит. Прияжда и се повече на обяд и вечер. В дните на лактационна криза вечер имам  най-малко мляко, тогава си виси на гърда почти без прекъсване.

Ясно усещам как слиза млякото. Не бъркам, просто отново нямам мляко в момента ...

# 5
  • Мнения: 9 467
Спри да даваш толкова начесто-няма да се обезводни Peace
Първо 80% от кърмата е вода, второ не е горещо, нашият син вода не е пил до 11мес /сок пък изобщо-такъв дадох след 1г-уточнявам за да не помислиш че от сокове не е ожаднявал Wink/ до 6,5мес беше единствено и само на кърма, сумарно кърмен-2г.и 8мес.
В случая бебката ти изцоква повече от "предното" мляко, което е по водно, а следващото т.нар."задно", остава неизконсумирано, а то е по-хранително богато на мазнини и т.н...
Предполагам кърмиш през час в тази ситуация...така и ти не почиваш изобщо и организмът ти се обърква, кога и колко кърма е нужна за бебето.

# 6
  • Мнения: 8 242
Хапчета хомеопатични пия! ....
 Защо ту имам, ту нямам мляко? От повече от месец вече сме така - редува се една седмица суша и една седмица с много мляко...

Какво пиеш ? Хомеопат ли ти го предписа или от "слухове" ..
По принцип хомеопатията иома т.нар. "лчебни кризи", когато състоянието се влошава и моменти на подобрение.. Нормално е за 30-40 дни, през които действа лекарството, да имаш няколко пикове и спадания ..
Затова е вероятно, особено ако лекарството не е точното за теб, да се получава така именно от хомеопатията..
3-4 месец бебетата по принцип имат лек спад в темпа на наддаване - и моето качваше по 1-2 кг.. а между 3 и 4 месец изведнъж качи само 300 гр. После всичко се оправи.

Най-вече се успокой.. И кажи горе-долу на какво време я слагаш на гърдата?

# 7
  • Мнения: 2 660
Духи пухи, хапчетата са ми предписани от хомеопат, който познавам вече от години и лекува цялото ми семейство. Нямам съмнения, че е избрала най-добрата терапия за мен.

Иначе слагам я различно на гърда - когато се е наяла добре - на три часа горе долу (на поискване), ако не се е нахранила, я оставям за малко и след 15-30 мин. опитвам пак. Вечер, когато нямам кърма, на 1.5 - 2. Изобщо различно и давам да яде според това кога иска и колко е изяла.
Както написах по-горе - винаги след сън давам - тя пийва малко, защото е жадна. И за приспиване я храня по-продължително. Тя има повече апетит вечер. Когато имам кърма, добре си се храни тогава. А като имам проблем с кърмата, точно вечер нямам. Пробвала съм да я храня със замразена кърма - не и харесва нещо. Въобще от шише каквото съм дала, пробва от любопитство, но и омръзва да яде по този начин. По същия начин е и с лъжичка и пипетка.

# 8
  • Мнения: 2 660
Спри да даваш толкова начесто-няма да се обезводни Peace
Първо 80% от кърмата е вода, второ не е горещо, нашият син вода не е пил до 11мес /сок пък изобщо-такъв дадох след 1г-уточнявам за да не помислиш че от сокове не е ожаднявал Wink/ до 6,5мес беше единствено и само на кърма, сумарно кърмен-2г.и 8мес.
В случая бебката ти изцоква повече от "предното" мляко, което е по водно, а следващото т.нар."задно", остава неизконсумирано, а то е по-хранително богато на мазнини и т.н...
Предполагам кърмиш през час в тази ситуация...така и ти не почиваш изобщо и организмът ти се обърква, кога и колко кърма е нужна за бебето.


А колко често да кърмя? Нали по-честото кърмене стимулира кърмата?

Когато имам кърма, не е на толкова често. Но вода след сън не мога да не дам. Като знам аз колко жадна се събуждам, как да не и дам... Освен да давам вода от шише?

Мислила съм и за това дали не изсуква само предното мляко, но в момента мисля,че не е това проблема.  Просто имам много малко мляко като количество.
Когато и давам да пие, защото смятам, че е жадна - си пийва действително само предно мляко. Но когато се храни, си се храни по-дълго време - общо взето докато има - значи изсуква и задното.

# 9
  • Мнения: 8 242
Иначе слагам я различно на гърда - когато се е наяла добре - на три часа горе долу (на поискване), ако не се е нахранила, я оставям за малко и след 15-30 мин. опитвам пак. Вечер, когато нямам кърма, на 1.5 - 2. Изобщо различно и давам да яде според това кога иска и колко е изяла.

Опитваш пак след 15 мин. защото тя иска, или защот ти смяташ, че не се е наяла?
Ако го правиш по твоя преценка не дей - остави я тя да си поиска.. едва ли ще е веднага след 15 мин..
На 1.5-2 часа е друго нещо  Peace Но наистина гърдите понякога се нуждаят от "почивка" Simple Smile
Имаш ли цикъл?

# 10
  • Мнения: 2 660
Да, опитвам, защото аз смятам, че трябва да яде. Но от друга страна я изчаквам тя да се размрънка - не винаги от глад, понякога и от скука като и е омръзнала някоя играчка, и тогава я храня пак. Тя обикновено засуква с желание в такъв момент.

Имам цикъл. За първия път - към месец и половина след раждането - не съм сигурна, може да съм се изчиствала още, но този месец вече си беше цикъл със сигурност.

Тази вечер нямах почти никакво мляко. Дадох и вода - пи много. Размразена кърма отказа отново.

Утре ще пробвам да и давам вода, когато мисля, че е жадна и да спазвам някакъв що годе разумен режим с кърменето.

Мерси, духи пухи, за съветите! Толкова е страшно да не можеш да нахраниш детето си.

# 11
  • Мнения: 2 959
Цитат
...Е, няма такова чудо като мен!...
Шоколадовото Майче, има, има и то са доста. Само че единствената разлика с Теб е че много от Момичетата срещнали трудности се отказват и прибягват до АМ, докато Ти продължаваш да търсиш и да се бориш. Ще се справите с бебката само не давай вода, според мен сте малки за нея и за утоляване на жаждата.
...Толкова е страшно да не можеш да нахраниш детето си...
Бургазлийке, я горе главата и без такива фаталистични послания. Ти можеш и ще нахраниш юнчето Ти, Ти си таз която знае как да го направи и ще го направи. Доста съвети са Ти дали момичетата преди мен, а и Ти доста неща си чела и знаеш за кърменето, така че продължавайте напред с бебката и не подлагай на съмнение качеството и кол- вото на кърмата Си. Успех Ти желая и утре по ведри постове, става ли?!

# 12
  • Мнения: 2 660
Калида, благодаря за куража!  Hug
Защо да не давам вода? Иначе не знам как да регулирам поне малко честотата на кърмене.

# 13
  • Мнения: 8 242
Щом имаш цикъл, това е вече друга работа..
На мен една седмица преди цикъл кърмата рязко ми намалява.. После се нормализират нещата..
Не й давай по твоя преценка - достатъчно е голяма да знае кога е гладна. Не си прави така малко мечешка услуга, защото може да започне да ти отказва гърдата в един момент, да ти направи някоя стачка, от това постоянно предлагане  Rolling Eyes
От двете гърди ли кърмиш или ги редуваш?

# 14
  • Мнения: 2 100
И аз мисля, че цикъла е повлиял. Поне при мен доста повлия и в дните на цикъл беше доста трудно. Успокой се, това е най-важното! Слагай я да суче малко по рядко, за да може да имаш достатъчно мляко за всяко хранене. Тe не са мандра Wink Нормално е и да има моменти, в които млякото е по-малко или повече. Може когато е повече да се изцеждаш и да съхраняваш във фризера и в моменти, когато не й достига да й даваш от там. Пак казвам-спокойствие!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт