Можете ли да ми помогнете[за косата]

  • 2 618
  • 29
  •   1
Отговори
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте, всички мами, бъдещи мами и не-мами!  Hug

Преди да ми сте се накарали, че пускам още една тема за коса, да отбележа,ч е вече я попрегледах колкото можах - има ужасно много писано!  Simple Smile
Час и половина писах тема, като разяснявах кое-как-защо и тъкмо я завършвам и я препрочитам и спря тока  #Cussing out  Laughing Нямам нерви да обяснявам както бях почнала в първата тема, за това както дойде. Simple Smile

Значи... вече не знам какво да правя с косата си. Много се надявам да успеете да ми помогнете-със съвет, от опит, професионално мнение...! Simple Smile Също да отбележа, че съм на 16 години и по възможност не ми предлагайте много скъпи продукти (така да го наречем, че майка ми не ми съдейства особено много), или неща за по-големи жени. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Косата ми никога не е била гъста, бухнала, гладка, да го наречем с една дума - хубава... и началото на тази година тъкмо го постигнах и всичко се развали от август насам!  Cry Използвах шампоан, който ми влияеше добре на косата, но го ползвах твърде дълго и реших да го посменя малко, фризьорката ме пострига много хубаво, абе не е била идеална, но определено беше по-добре от сега! ...
Първото нещо беше, че за 1вия учебен ден реших да се пострижа... като се видях после ЛЕЛЕ МАЛЕ, насълзиха ми се очите като се видях - непосходяща, и по-точно НЕ хубава прическа...
Второто беше есенното окапване на косата... странното беше, че тая година падаше много :-S Направо ми се дореваваше като я гледах как пада след къпане, или след като се среша... И естествено малко или много оредява...
И като стигнем до това, че колкото бързо се омазнява, сега зимата още повече...
И не знам какво ще правя... Sad Sad Sad
Мия си косата 3 пъти седмично - неделя вечерта, вторник вечерта и четвъртък вечерта. Но вече дори на втория дем е мазна.. да кажем вторник вечерта я измия, и четвъртък сутринта като ставам за училище е мазна и зализана вече! Sad Sad Вариант е да я връзвам примерно, няма да си личи толкова, но вече е зима-вятър, студ, а и + това не ми харесва как изглеждам с вързана коса, и то никак..
Просто съм се отчаяла вече! Косата ми се превърна в комплекс направо!  Embarassed Постоянно си мисля дали не е мазна, зализана, гадна, гледам другите имат хубави коси, аз постоянно я намествам , което още повече я омазнява-мръсни ръце, пипам какво ли не в училище, но просто не мога да се стърпя.. както и това да я мия често-ако не я измия (освен че е мазна-и то най-вече в корените и отгоре щръкват няколко "клечки" дето не стоят на никъде, макар и на 2рия ден) се чувствам неокъпана, сърби ме, абе мисля, че се сещате за какво говоря..
Толкова много форуми обиколих и все питам и хората казват 2-3 неща и останалите цитират мненията, че са съгласни и че това е варианта.. а след няколко дни откривам в интернет още един вариант, примерно...
Това което искам е: Да не се омазнява, да не е зализана и да не пада... ; ако мога да я заздравя накак, и ако е възможно да я сгъстя (заради това есенно окапване)...

Знам, че едва ли ви се занимава с някое си момиче там дето има проблем в интернет, но наистина ЩЕ СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРНА на всички, които се отзоват и се опитат да ми помогнат!

Мисля, че всичко идва от това, че не полагам достатъчно грижи (примерно не и правя маски, през целия ми живот само 2 пъти съм и правила маска - една домашна с жълтък, кисело мляко и ракия и една с хума...) и сякаш от самосебе си се изтощава или не знам, въпреки че не я изправям, не използвам лак, пяна и т.н., единствено сешоар...   Confused
Казаха ми да не си купувам шампоани за мазна коса, защото само задълбочава проблема - по-добре за изтощена или нормална коса.. също хумата изсушавала косата... бадемото масло заздравявало, но омазнявало... маските на Гарниер Фруктис - купих си една , на която пишеше за изтощена коса, но също и за суха, и не знам дали да я ползвам , за да не се омазни повече... хума също си купих и си направих маска веднъж, но от един път едва ли има ефект, поне аз не го виждам. За тривитаминола - не искам да го използвам-имам причина за това.. Simple Smile
...
Можете ли да ми кажете кое-как подхранва, какви продукти да използвам, с една дума "да ме посветите" в това как да изглежда косата ми хубава  Party Вече се уморих да се разправям само с нея и да ми е в главата 24/7... дори не мога да отида спокойно на екскурзия, хужа, на село, на сбор,... спокойно, защото по принцип са 2-3 дни, а косата ми абсурд да издържи толкова време...

Ако имате някакви въпроси питайте-ще казвам , ще обяснявам, само ми помогнете!!  Cry

Надявам се да не ми подминете темата.

До скоро  Heart Eyes Peace Hug

# 1
  • Мнения: 1 282
Първо - още си в пубертета и е нормално косата ти да се омазнява бързо.
Второ - аз съм на 22, минах пубертет, но косата ми е мазна. Мия си я всеки ден.
Трето - косата не може да се сгъсти. Всичко е генетично заложено. Ако генът ти е определил коса с тънък косъм, не много гъста... няма начин да промениш всичко това.
Четвърто - можеш да помогнеш обаче на косата си да излегжда по- здрава. Тайната е в домашните маски за коса  или професионални продукти. Но при теб това го изключваме, защото казваш, че не искаш да предлагаме скъпи продукти.
Хумата изсушава и това кара скалпа да се омазнява още повече, за да компенсира.
Готовите маски за коса не се нанасят по скалпа, а само по дължината на косата. Същото важи и за балсамите.
Можеш да си вземеш различни масла на Икаров. Те ще подхранят и подсилят косъма. Резлутати няма да има от едно нанасяне. Трябва постоянство.

# 2
  • Мнения: 12
привет и добре дошла, DaBeDa_  Simple Smile

Може би ще помогне да споделиш малко допълнителна информация, за да бъдат и съветите на съфорумките възможно най- адекватни и полезни  Peace Например:

- от колко време точно е в това състояние косата ти и съвпада ли промяната с други неща/промяна и в състоянието на кожата, смяна на хранителния режим - вегетарианство, НВД идр., стресов период ... /въобще засича ли се с някое друго събитие?
- какъв е типът ти кожа?
- косата ти в еднаква степен ли е омазнена в корените и краищата?

Аз също бих те посъветвала да не купуваш шампоани за ммазна коса, понякога са твърде агресивни и влошават положението, предизвиквайки допълнително, компенсиращо омазняване на скалпа.

Ако косата ти има нужда от ежедневно измиване, необходим е и съответният ежедневен шампоан , от опит бих ти препоръчала
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P2898&categor … ouldPaginate=true
Има го в аптеките, цената е между 16 - 20 лв.

Мисля, че за повечето маски, били те с хума или други съставки,има нужда от малко постоянство, за да си проличи позитивният ефект от тях Peace

Във форума има безброй теми със съвети за поддръжката и стилизирането на косата, възползвай се смело от опита, споделен в тях   bouquet

EDIT: Също на първа страница, точно до твоята тема  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339379.0
Успех!  Peace

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 18:39 от Myriad Canaan

# 3
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравей,

Ами какви са тези масла на Икаров, някакви по-специално, ако можеш да ми кажеш?

Това за сгъстяването-четох,че имало разни шампоани, маски дето са за това :/ И значи хумата не е на добре, хм?

И скъпи продукти-да не са някакви 30-60- нагоре лева, wow. Simple Smile Simple Smile Продукти по-достъпни Simple Smile
И значи маската на Гарниер мога да я използвам? Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 277
Бадемовото масло заздравява и не омазнява косата,само че трябва да го измиеш добре-два пъти с шампоан.Можеш да си вземеш и ампули за косопад(Ревалид,Дениз,Пантасалмина-2лв бройката),шампоан за същия проблем-Фитовал-5лв някъде и хранителни добавки-Фитовал-11лв за два месеца,Герикапс-3лв за 1м.След миене си обливай косата с отвара от корени от коприва(стотинки са в аптеката).Ако ти се налага да заминеш някъде,може да ползваш сух шампоан(напр Клоран-10лв),който е под ф-мата на спрей и след употребата му косата не изглежда мръсна,но го употребявай рядко,тъй като е агресивен.Щом косата ти е безформена ти предлагам да я къдриш с ролки,за да не я гориш.Слагаш пяна на косата(БЕЗ КОРЕНИТЕ!!!) и навиваш.Стоиш така 10-15 мин и стават много хубави вълни.За мазната коса решението е миенето...Стига да ползваш добър шампоан за честа употреба няма да ти навреди.Пък и така ще се чувстваш по-добре,вместо постоянно да мислиш дали косата ти е достатъчно чиста.

# 5
  • Мнения: 1 282
Здравей,

Ами какви са тези масла на Икаров, някакви по-специално, ако можеш да ми кажеш?

Това за сгъстяването-четох,че имало разни шампоани, маски дето са за това :/ И значи хумата не е на добре, хм?

И скъпи продукти-да не са някакви 30-60- нагоре лева, wow. Simple Smile Simple Smile Продукти по-достъпни Simple Smile
И значи маската на Гарниер мога да я използвам? Stuck Out Tongue

Масла на Икаров: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=cosmetics&Number= … expanded&sb=5

Казах вече, че гъстотата, дебелината на косъма се определя от гена. Няма как да се сгъсти и да стане чудо. Можеш да заздравиш косата, скалпа. А именно скалпът храни  косъма.

На Гарние можеш да ползваш маската, но нанасяш само по дължината. Корените не се мажат.

# 6
  • България <3
  • Мнения: 327
Ох, ами аз използвах търсачката, няколко теми отговорих, както и "Тайната на дългата и здрава коса" , непременно ще се опитам да прочета по-голяма част от тях! Simple Smile

За въпросите:
1) Ами състоянието.. освен наистина неподходящата подстрижка, може би от както почна да пада средата на август и промяната е може би стреса за новата учебна година (защото съм 10 клас и вече разни матури , сипове, такива неща) и също така преди това бях известно време на високомазнинен-нисковъглехидратен режим на хранене, а лятото го спрях, че ме домързя да смятам калории и т.н. Simple Smile
2) Ами не знам какъв е типът ми кожа...хм. :/
3) Косата ми се омазнява в корените най-напред, най-вече отгоре на главата, а по-нататък вече и почва да слиза омазняването надолу. Иначе в краищата ми не е суха! Simple Smile

За ежедневното къпане - ами не знам дали всеки ден да я мия... майка ми постоянно повтаря, че много често не е на добре... а и нямам време, вече е зима :/


Сетих се още нещо - маските всеки път ли преди да я мия да ги правя , или няколко пъти месечно и трябва ли да я оставям да си почине на няколко месеца или няма значение? Simple Smile

# 7
  • България <3
  • Мнения: 327
Заливането с отвара от коприва за какво се използва по-точно, за омазняването ли?

anastangelche, дам- точно това искам да постигна - да заздравя косата и скалпа Wink))))))))

# 8
  • Мнения: 1 282
Ами аз си мия косата всеки ден. Една дама от "Тайната на дългата и здрава коса" също я мие всеки ден. Не сме останали без коси.  Mr. Green

Маските се правят 2-3 пъти седмично.

# 9
  • Мнения: 12

.... стреса за новата учебна година .... бях известно време на високомазнинен-нисковъглехидратен режим на хранене,

При някои хора стресът отключва какви ли не състояния, все признаци, че балансът в организма е нарушен  Peace
Кожата и косата на много хора пряко се влияе от хранителните им навици, не е изключено този високомазнинен  режим да не е бил най-удачният за теб. (Тук само предполагам, не съм медик, но може да зададеш този и други въпроси на дерматолога си)  Peace Във всеки случай, ако си от този тип, е важно да наблягаш на балансиран хранителен режим (не диета, тя за съжаление може да се отрази негативно на общото състояние на кожата/косата ти, ако не е подходяща за организма ти или е твърде органичаваща и не си набавяш необходимите елементи  Naughty )


Сетих се още нещо - маските всеки път ли преди да я мия да ги правя , или няколко пъти месечно и трябва ли да я оставям да си почине на няколко месеца или няма значение? Simple Smile

Зависи от маската  Simple Smile Някои се правят на "курсове" с почивки между тях, други няма проблем да се ползват постоянно, но от генерализиране няма много полза - по-удачно е да потърсиш с търсачката различните теми за  маски за коса, в които има подробни инструкции за всяка  Peace

# 10
  • България <3
  • Мнения: 327
Хе, то ясно, но не почва ли да се омазнява още на същия ден? ;-/ Simple Smile

# 11
  • България <3
  • Мнения: 327
Аз мисля да почна да правя няколко маски, примерно 3 и всеки път когато се мия различна маска - сега се сещам за тази на Гарниер във вторник, в четвъртък бадемово масло примерно и в неделя с хума :/ И така всяка седмица, след 2 месеца може да си посменя малко. Но да, ще проверя из темите как стоят нещата Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 282
Хе, то ясно, но не почва ли да се омазнява още на същия ден? ;-/ Simple Smile

Възможно е. С течение на времето нещата се нормализират.
Почивки се правят, ако косата показва, че се е "изморила" от толкова грижа.

На Гарние не забравяй, че не се нанася в корените, а само по дължината.
От хумата едно, че ще започне да се омазнява по- бързо и второ ще си изсушиш и дължината.  Sick

# 13
  • България <3
  • Мнения: 327
За хумата бях прочела много хубави неща, но ще имам това в предвид, което каза.

Почивките от многото грижа за честото миене или за маските става въпрос? Simple Smile Всъщност мисля, че по-рано пак в този форум бях прочела , че на 2 седмици горе-долу се правели маските, за да не стане обратен ефект. Stuck Out Tongue Но сигурно за определени маски, като домашните-ще видя темите за повече инфо. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 282
Ами аз си правя маски 3-4 пъти седмично. Правила съм 3 пъти почивки за 1 година. Почивка от маските имам предвид.

Общи условия

Активация на акаунт