Нормално раждане след конизация?

  • 5 479
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, искам да ви попитам има сред вас мами, които са родили нормално след извършена конизация.
На мен ми правиха конизация миналата година -юли 2007, а сега февруари живот и здраве ми предстои и първото раждане. Докторът ми не говори за секцио, но аз се притеснявам,че това ще ми се наложи, тъй като съм оперирана преди време.
Ще ми бъде много от полза и съвет вашите истории.

# 1
  • Мнения: 1 475
    Ще следя темата и аз съм с конизация 2006! Досега съм ходила само на един преглед, откакто разбрах, че съм бременна и ми казаха, че дори няма да се наложи серклаж при мен, защото конизацията е била много щадяща!
  Гледам ти си доста по-напред от мен,а аз съвсем в началото, но да   те питам ако е удобно, теб шиха ли те и наложи ли се да лежиш т.е дали конизацията ти причинява някакви неудобства???

# 2
  • Мнения: 1 868
Здравейте, аз също съм с конизация и док ми каза, че ще си раждам нормално!А как е по добре не знам.Ще следя темата с интерес Peace

# 3
  • Мнения: 21
Здравейте! Мен ме предупредиха, че въпреки щадящата конизация, вероятно ще е със секцио. Да стигнем до там...нашия бебок го нося много ниско, а и той още не се е обърнал правилно и го гледаме на ехографа как рита с краченце точно върху шийката ми. Бебето вече не е леко и самото то тежи...Получи се скъсяване, лежах в болница...трябва да устискаме поне още 11 седмици.  Praynig Сега лежа и вдигам най-тежко чаша вода. А доскоро си мъкнех и 11л туба с вода от магазина, чистех, прахосмукачка носех, прането...абе луда работа! Глезете се от самото начало! И не се притеснявайте, ако ви наричат глезани!Заслужили сте си го поне сега! Hug

# 4
  • Мнения: 143
somebody,мен не са ме шили-аз си правих електроконизация, но пак доста ми изрязаха. Но моят доктор още не ми е казал нищо-даже не е споменавал дали е била щадяща за мен или не. Аз даже се притеснявам сега като натежи бебето да не стане някой проблем ooooh!
antoshka1101 , ти за какво лежа в болница? серклаж ли се наложи? Ние с теб сме февруарки-колко е голямо бебето, че казваш че натежава. Аз във вторник бях на преглед - 841 грама, май не е много леко Confused Много се притеснявам да не се обърка нещо - как въобще не са ме преглеждали вагинално Confused
Късмет и успех милички:)

# 5
  • Мнения: 3 695
записвам се  Peace
с конизацио съм и темата ме интересува

# 6
  • Мнения: 21
Здравейте! Не, не се е наложило серклаж, защото вече е късно за такава манипулация...това го решават докторите между 16 и 20 седмица. Лежах и ми вливаха магнезий. Ако се наложело, пак ще лежа:(( Имах контракции, 10-15-20 на ден, неболезнени и скъсяване до 3см на шийката, но не е отворен каналът. Сега трябва да лежа повече и съм на прегледи на две седмици. Контракциите ги сведохме до 5-6 на ден.Пия повече Магнерот , Диаспорал и 3х1 Но шпа. Всеки път ще ме гледат с вагинален ехограф, освен коремния за бебето. Бебето беше преди 2 седмици около 800-900гр. Ама то нали е +- 200 грама, така че с точност никой не знае. Другата седмица съм на преглед отново...ще видим.Трябва да се отгледаме до 36 г.с поне....дано. Говоря му на бебчо, че му е рано да излиза...дано издържим! Вече ми се струва цяла вечност 10-12тте седмици,които предстоят. Дано всички да сме здрави и да нямаме повече проблеми! Praynig

# 7
  • Мнения: 3 988
Има няма няколко месеца и изкача такава тема.
Ето линк към последната такава: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274527

Мен ме конизираха в етап на бебеправене. На консултацията преди конизацията за няколко мига ми се прокрадна мисълта дали ще мога да имам деца. И застрелях веднага гинеколожката ми с този въпрос. Тя абсолютно спокойно и невъзмутимо ми отговори, че най-лошият начин, по който конизацията може да повлия е задържането при напреднала бременност и решението е серклаж и повече покой. Междувременно познавам няколко жени, родили след конизация без никакви проблеми. На 2 от тях дори и серклаж не са слагали.
В старата тема има писали няколко конизирани мами.

Общи условия

Активация на акаунт