Окепазих ютията

  • 985
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 56
 Praynig Дано имате идея как да я оправя. Търсих в библиотеката, пробвах предложените идеи но нищо не успях да изчистя. Става въпрос за ютия с керамично покритие. Лепнах една риза на мъжа ми, един господ знае от каква материя беше. Естествено на най-високата температура Embarassed И сега на ютията има лепкава ивица, която не иска са се изчисти нито с Циф, нито с оцет. За съжаление тези дни нямам възможност да отида до магазин за препарати, та ще съм ви благодарна ако дадете идея с какво друго да пробвам. Мъж ми предложи да ми даде бензин, но не съм сигурна дали няма да стане по-лошо. Разбира се, ако сте пробвали някой препарат и действа, моля да споделите опит с мен Simple Smile Благодаря  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 641
Давам идея, може и да не работи. Жертвай някоя стара дреха и я опъни на масата за гладене. Нагрей ютията на максимум и почни да я прекарваш по ръба под ъгъл върху дрехата. Може нагарът да се махне и да остане по дрехата. А, тази дреха е желателно да е чист памук, стар чаршаф или калъфка за възглавница. (да не се сдобиеш с още някое петно)

# 2
  • Мнения: 4 300
Аз бих пробвала на студено с остър нож или оная джаджа за чистене на керамичния плот. Просто да изстържеш залепналото.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 641
Аз бих пробвала на студено с остър нож или оная джаджа за чистене на керамичния плот. Просто да изстържеш залепналото.
Ами ако остърже и покритието?

# 4
  • Мнения: 4 300
На моя Тефал с мойта нежна ръчица става Mr. Green Да пробва полека, не да се стърже яко. Би трябвало да се отлепи, керамичния плот как не се драска.

# 5
  • Мнения: 2 163
Загрей ютията и пак пробвай с ЦИФ.  Peace

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Пишеш ,че не можеш да идеш до магазина , но само така като идея ще ти кажа..в магазините за домашни потреби продават едно мазило във вид на тибешир ,то е на амонячна основа някаква ,загрява се ютията и се маже по нея, после върху стар парцал търкаш..
Пада всичко полепнало, мирише ужасно..
 Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 56
  bouquet
много ви благодаря, ще изпробвам всичко, дано стане, благодаря Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
Може да пробваш и с водна шкурка, тя е много финна  Peace Мокриш и почваш да търкаш.
deata, ако случайно знаеш как се казва този продукт на амонячна основа, моля те пиши. Няколко пъти съм питала в магазин за домашни потреби и все ме гледат като индианец, а и друг път съм чувала за него  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 388
И моята мисля е с керамично покритие ( трябва да погледна Rolling Eyes ).
Залепих я без да искам върху пътечката в спалнята. Изчаках да изстине и после леко дръпнах, отлепи се залепеното във форма на ютия.
Останаха някакви съвсем малки точици, които изтрих с оцет.

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
deata, ако случайно знаеш как се казва този продукт на амонячна основа, моля те пиши. Няколко пъти съм питала в магазин за домашни потреби и все ме гледат като индианец, а и друг път съм чувала за него  Crossing Arms
вени-  идея си нямам как се казваше, български продукт беше обаче..предполагам че ще го имат в по -нелуксозните магазини, в които пордават всякакви дом.потреби не фирмени  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 6 210
Блатодаря, deata, и това, че е български е жокерче! В големите вериги магазини съм прекарвала часове във взиране и изчитане на етикетите по препаратите, с надеждата да намеря нещо подходящо  Mr. Green Обикновено има някакви течности за почистване на ютия, но те се сипват в контейнера за вода и предпазват по-скоро от натрупването на котлен камък.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Загрей ютията и пак пробвай с ЦИФ.  Peace
Това го правя и аз, но вече действа само донякъде  Sad

# 13
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Намокри стара хавлиена кърпа и я сгъни на четири. На най-горния слой накапи веро. Загрей ютията и търкай върху верото доста енергично. При мен е действало, дано ти помогне.

# 14
  • Мнения: 3 830
Нашата я чистя с Циф, докато е гореща и се изчиства, но не съм захабявала повърхността много сериозно. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт