Въпрос за хоризонтални алуминиеви щори

  • 8 855
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
 Simple SmileЗдравейте мами!Извинявам се ако има вече такава тема, но  нямам време да търся  Embarassed
Въпроса ми се състои в това, че незнам на коя фирма да се спра при избора на  алуминиеви щори. newsm78Предполагам ,че почти всички са Бг и това не ме притеснява,но все пак нямам никакво инфо по въпроса.
Вече избрахме каква дограма ще слагаме, но във фирмата за дограмата усещам ,че щорите не са им първа грижа(подържат ги колкото за престиж) и може би ще търся фирма само за щори.Предпочитам да са качествени,защото с тях ще си векувам сигурно!
Става въпрос за Пловдив.
Предварително благодаря на всички ,които ще ми помогнат   bouquet
 ..забравих да добавя и това, че се интересувам от мнения на тези от вас,които са  монтирали щората под ръба на профила ( т е директно да опира стъклото,а не да се спуска отгоре върху профила)Този начин на монтаж ми се струва доста прибран и удобен ,защото щорите не изпъкват около 2см върху дограмата.Бях чувала обаче някъде ,че това влияело на стъклопакета и въпреки ,че не виждам каква е връзката  ooooh!било възможно да се разхермитизира... newsm78
Извинете ,че стана толкоз дълго.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 17:29 от zlatina_ZZ

# 1
  • Мнения: 1 883
Ние сме с такива щори.И на стъклопакета му няма нищо. PeaceВ никакъв случай не си взимай  от SOLIS! Последните ги взехме от ролпласт и съм много доволна. Wink

# 2
  • Мнения: 779
От ролпласт казваш newsm78..Ами ще се поинтересувам да видим.Значи този вид на монтаж не  е проблем нали?И аз така си мислех,явно са ми наговорили глупости.Много е прибрана по този начин щората и много ми харесва. Whistling

# 3
  • Мнения: 1 883
От ролпласт казваш newsm78..Ами ще се поинтересувам да видим.Значи този вид на монтаж не  е проблем нали?И аз така си мислех,явно са ми наговорили глупости.Много е прибрана по този начин щората и много ми харесва. Whistling
Няма никакъв проблем с монтажа. Stop И стои наистина прибрана щората.

# 4
  • Мнения: 1 152
Нашите щори са такива, но от Камакс - много съм доволна от качеството и вида им.

# 5
нашите са на Солис , долно и горно захващане ,прибрани по вътрешният профил, цвят златен дъб като дограмата- много съм доволна!В детската една друга фирма ги слага уж трябваше да са същите ,но УВИ. Не ми ги хванаха отдолу както ги поръчах и още ги чакам да дойдат да ги оправят/боряна 93/

# 6
  • Мнения: 2 803
А какви са цените сега? Преди окло 4-5 години плащах за квадрат 11 лв. Сега съм решила и на спалнята да сложа такива, но се колебая все още.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Ако искаш качествени щори, обърни се към Арексим, имат три серии хоризонтални алуминиеви щори на Hunter Douglas - евтини, среден клас и по-висш клас. Днес ги гледахме - когато пипнах мострите в магазина и видях механизма на окачване, разбрах защо някои щори струват 11 лв, а други са 30 лв. на кв. м. например. Макар че доколкото разбрах изчисляването при тях не е на кв. м. Хареса ми и начинът на монтаж - механизмът се монтира за стъклодържача, изглежда много дискретно, самата дограма не се пробива и ламелите прилепват плътно между отвесните страни на стъклюдържача. Ако се сложи и водач, става още по-солидно. Та така, следващата седмица, ако не ни мине котка път, ще ги извикаме да ни вземат размери.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 911
миналия месец слагахме хоризонтални щори от Щорис http://6toris.com/
цената е около двайсетина лв./кв.м. (за цветни, белите бяха по-евтини, но не помня с колко)
И аз исках да са ми прибрани, както ги иска zlatina_ZZ , но момчето, което дойде за размерите ми каза, че на нашата дограма не можело така  Rolling Eyes
не помня точно какво ми обясни, но май нещо от сорта, че е много плитко мястото до стъклото  Crazy
не че много съм се заглеждала, но си мислех, че всички са еднакво дълбоки

# 9
  • Мнения: 779
наистина не може на всички дограми Rolling Eyes да се монтират по този начин щорите.Ако ти е Века например профила -не става! SadНие понеже ще слагаме Трокал и там става този вид монтаж,специално се интресувах.Но е тъпо ,че не става на всички наистина...

# 10
  • Мнения: 1 883
наистина не може на всички дограми Rolling Eyes да се монтират по този начин щорите.Ако ти е Века например профила -не става! SadНие понеже ще слагаме Трокал и там става този вид монтаж,специално се интресувах.Но е тъпо ,че не става на всички наистина...
Ами ние сме с Века и при нас са сложени точно както е показала  Сасано .

# 11
  • Мнения: 779
значи в такъв случай профила ,който аз съм гледала явно е бил друг модел (различен от вашия имам предвид) и затова не е ставал.Мисля ,че и на КБЕ също ми показваха в една друга фирма, че не може да се монтират прибрано.

# 12
  • Мнения: 779
Освен Солис и Арексим други фирми за щори?? newsm78Ако знаете ,казвайте..

# 13
Аз ползвах услугите на Лефо и съм страшно доволнал Точни и коректни www.lefobg.com

# 14
  • София
  • Мнения: 1 402
Освен Солис и Арексим други фирми за щори?? newsm78Ако знаете ,казвайте..

просто пусни щори в гугъл и ще се появят много фирми и фирмички:)

Общи условия

Активация на акаунт