Скърцане със зъби?

  • 4 520
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 804
От около месец синът ми докато спи през нощта скърца със зъби.
Интересува ме дали това е признак на някакво заболяване? Чух от не медицинско лице, че щом скърца със зъби, значи има глисти, но на мен нещо не ми се връзва едното с другото, а освен това в края на август правихме изследвания за ДГ и тогава изследванията показаха, че всичко е наред.
Възможно ли е това да са наистина глисти и да се появят за толкова кратък период  newsm78?
 

# 1
# 2
  • Мнения: 5 001
И аз съм го чувала това за глистите,ама мисля,че са "бабини деветини"....
Сестра ми скърца със зъби дори и до днес (вече е на 52 години).....

# 3
  • Мнения: 1 282
Брат ми и той скърца със зъби.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 335
И аз сьм чувала,че скьрцането на зьби е симптом за глисти,но не го вярвам.Едва ли е симптом и на друго заболяване.Сигурно е просто период и ще отмине Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 1 316
И аз скърцам със зъби нощем...
Доколкото са ми обяснявали, не е синдром на някакво заболяване, а това с глистите не е задължително.

# 7
  • София
  • Мнения: 577
Да, основно е резултата на стрес и дистрес и е с много лоша прогноза, ако не се лекува, по отношение на зъбите, мускулите и долночелюстната става. При деца бързо се отключва бруксизма.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм с този проблем от малка глисти никога съм нямала.

# 9
  • Мнения: 175
Зара, не плаши мамите. Това си е индивидуална особеност и най-често въобще не става дума за диагноза. При нас таткото скърца и дъщеря ми също. Глисти нямаме, разбира се

# 10
все пак бруксизмът и бруксоманията са патологично състояние,и си е точно диагноза.иначе страшно има само в гората и по пътищата.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 019
На мен лекар УНГ, при който бях завела дъщеря ми по повод хронично възпалена трета сливица, ми обясни, че тя скърца със зъби точно от това.  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 77
Вече съм на 29г и си скърцам със зъби.Забелязах че синът ми също го прави.Незнам дали е проблем сериозен.Имам страхотни зъби, първата пломба сложих на 26г след първото ми раждане.Интересното е че и двамата имаме добре изразена 3 сливица.

# 13
  • Мнения: 2 336
Брат ми и той скърца със зъби.  Rolling Eyes
моя също  Rolling Eyes, но не е смятам че е голям проблем и има за какво да се притесняваш

# 14
  • Мнения: 552
Аз скърцам със зъби от дете,но нямам глисти Peace

Общи условия

Активация на акаунт