Завишения брой на групите в детските градини, и лудницата в тях!

  • 3 659
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами! Искам да изразя възмощението си от това, че в нашата градина 129 "Приказен свят":
1. Според сайта бяха обявени общо 45 места за две първи групи!
2. Приети са отгоре о6те около 20 деца допълнително Twisted Evil???
3. На вси4кото отгоре о6те не е запо4на ремонта на филиалите на дтската градина, и ние от 1 октомври се тъп4ем о6те с 36 деца ... до момента в една стая с една госпожа цял ден??!!
4. Директорката се оправдава с кмета на район "Триадица"...
5. Децата са ве4е изнервени тотално, за6тото нито е възможно да се провеждат нормални занимания, нито се излиза на двора за6ото са много децата...
6. Останалите 30 и няколко не идват о6те за6тото ниама къде да ги сложат Twisted Evil!
Абе работата е от4айваща!!!

# 1
  • Мнения: 2 821
Аз затова предпочетох квартална ДГ пред такава в центъра. Говоря за нашия град, макар и малък всички са струпани в ДГ в централна градска част и са по 30-40деца в група.

# 2
  • Мнения: 1 931
И в групата на дъщеря ми са към 30 деца,то ако се съберат всички деца няма да има легла за всички, но това е положението. Гледат да приемат възможно повече деца. А и всеки казва поне моето дете да бъде прието. За големите групи не може да ги осъждаме сега, когато има такъв недостиг на места за ясли и градини и толкова много останаха в къщи.
Поне това е моето мнение. Но и е истина, че никога не се събират всички деца в групата. Винаги има болни или отсъстващи по домашни причини.

# 3
  • Мнения: 9 814
Здравейте мами! Искам да изразя възмощението си от това, че в нашата градина 129 "Приказен свят":


ВъзмУщение

Та по същество- има недостиг на места в ДГ в София. Близо 7500 деца са на улицата- това всичко го знаем.
И поради тази причина едно от решенията е групите да са с повече деца.
"Излишните" помещения като физкултурни и музикални салони се преустройват, за да може и там да се открие по някоя нова група.
Ако детето ти беше извън държавната ДГ щяха съвсем други да са ти оплакванията.
А директорката какво може да направи- парите не си ги вади от собствения джоб, нито тя определя кога да започнат ремонтите.
Има и алтернатива- частна детска градина.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 4 148
 
 Проблемът е,че тези 20 деца отгоре не са приети (класирани) чрез системата.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 20:25 от blanc

# 5
  • Мнения: 28
То4но това исках и аз да кажа, но някои гледат и търсят правописни гре6ки вместо да осъзнаят проблема! И много добре знам, 4е много деца са останали неприети! А ние приетите да не би да трябва да търпиме поредните "глупости" на държавата?

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 20:42 от rosina

# 6
  • Мнения: 129
според мен трябва да има регламентиран максимум на децата в групата. Групата на големия ми син са 36 деца , което е трудно и за децата и за госпожата им.Да не говорим , че от този невъобразим шум в групата е започнал да говори много силно, слуша телевизия на макс , а да не говорим и че заспива трудно.Според мен децата се преуморяват.Да не говорим за факта , че и госпожите им не издържат и напускат.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 259
То има.  Peace Има и наредба по въпроса: НАРЕДБА №7 от 29.12.2000 г. за определяне броя на паралелките и  … р. 27 от 2008 г.), която важи за цялата страна. Факт е обаче, че нормативът не се спазва нито във Варна, нито в София.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 307
Когато пуснах дъщеря ми на ясла бяха 44 деца и директорката продължаваше да приема.
ooooh!


# 9
  • Мнения: 46 436
При нас миналата година бяха по списък 32, тази са 28, но на ден идват 18, най-много 20, което е приемливо за мен.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами вие "приетит" ако бяхте на мястото на неприетите и тези дето ги приемат отгоре????
като не ти харесва - има частни детски градини...аз не роптая щото ако моето дете бе на "улицата" щях да се съглася да го запишат ако ще и 50-то да е отгоре...
още повеч аз не мога да си прдставя как ще се събрат всички деца на дно място, при положене, че обикновено една трета боледуват....

# 11
  • София
  • Мнения: 4 949
Групите с по 30-тина и повече деца не са в полза на никого - нито на приетите отрано, нито на допълнително приетите. Децата боледуват повече, изморяват се, не получават нужното внимание. Учителките изнемогват. Не е  редно броят на децата да се увеличава за сметка на здравето с идеята, че числеността на групата се регулира според теорията на Дарвин за оцеляване на най-приспособимите.

# 12
  • Мнения: 4 451
Абсолютно съм съгласна с Призма. В групичката на дъюеря ми децата са 28 на брой. Персонала трудно се справя с тях. Те са вече в предучилиюна група и е невъзможно да се обърне нужното внимание на всеки, да се обясни поотделно и т.н.
Възможност за частна ДГ нямам, защото в нашият град липсват такива. Няма как да пътувам всяка сутрин до Пловдив.

# 13
  • Мнения: 1 364
В групата на Алекс са записани около 20 - 22  деца,  но на ден идват 16 - 18.
Според мен това е нормално.

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз само не разбрах какво предлагате?
да се изхвърлят бройки деца....а ако вашето е сред тях? и нямате възможност да го дадете в ЧДГ...какво ще пеете тогава?
ама дай да ги оплюем ОНЕЗИ....дето нямат възможност и избор и пускат децата си дори като излишна бройка....

Общи условия

Активация на акаунт