purvi priznazi na strii.............

  • 1 468
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353

vupreki mnogo uporitoto mazane s kakvi li ne preparati, kozhata na korema mi e mnogo suha i me e strah ot poiavata na strii. niakoia ot vas da e ostanala naistina dovolna ot preparatite prednaznacheni za bremenni za tazi zel? malko se pritesniavam da ne se okazhat samo reklamni trikove......

# 1
  • Мнения: 4 068
Аз се мажа с най-обикновено бебешко олио на Евент. Нямам нито една стрия досега. А моята майка като е била бременна с мне е качила почти 30 кила и се е мажела само със зехтин. Също няма нито една стрия.
Но освен зехтин можеш да ползваш и някакъв хидратиращ кожата лосион. Защото зехтина само омазнява, а щом при теб е много суха кожата то определено имаш нужда от хидратация. Обачи не знам дали има смисъл да си хвърляш парите за суперскъпите козметики.

# 2
  • Мнения: 7 186
Аз до 3-тия месец се мажех с бадемово масло,след това с Джонсън бейби ойл до този момент и утре ще отида да си купя един крем на Мустела,по-скъпичък е,но четох много добри отзиви за него във форума и ще прежаля някой лев повече,дано да има ефект.Казват също,че и кремът против стрии на Чико е много хубав.Но най-важното предполагам е редовното мазане с нещо по-мазничко.На мен ми е рано още за стрии,но се надявам да ми се размине Praynig.Майка ми и с двете бременности не е имала нито една стрия,та се надявам и аз да съм наследила това Simple Smile,ама не се знае. Confused
Между другото и на мен ми е интересно какви са първите признаци на стриите-изведнъж ли се появяват или постепенно? newsm78 И в кой месец най-рано?

# 3
  • Мнения: 353
i az se masheh s johnson oil, no ne mi pomogna osobeno. kozhata si ostana suha. mazha se sega s nivea oil, koito mi se struva po-mazen, nivea body za suha kozha i sus zehtin, no predi tova leko go zatopliam v mikrovulnovata, za da popie po-burzo v kozhata.
ako razchitam na gena na moiata mama - tia e na 58 i pochti niama zelulit, kamo li strii, vupreki dve bremennosti.
obache az izpitvam panicheski uzas ot tiah, zashtoto kato biah na 13 ili neshto takova izvednuzh porasnah mnogo na visochina i mi se nazepi kozhata na karakata na dva mnogo gadno mesta - ot vutreshnata strana na kolianoto i v gornata chast na krakata - pri tazobedrennite stavi (tam. kudeto izlizat krakata ot gashtite). mnogo trudno go preshiviah toia moment, a biah klioshtava na vsechkio otgore......no  nnikoi ne mi e kazval togava, che triabva da se mazhe kozhata s krem, za da bude elsatichna.
poiaviha se dosta burzo - vse edno kozata mi se skusa i ostanaha edni lmalko po-tumni rozovi ivizi, koito s vremeto stanaha po-svetli, sega s s zviat na kozha, no vse pak si lichat. probvah v poslednite godini kakvo li ne, no rezultat 0.
i za tova sega se chudia dali da investiram v skupi mazila. a  za maziloto na chicco  i az chuh mnogo dobri otzivi - puk i e v dosta goliama opakovka, taka che saotnoshenieto zena/kolichestvo e dosta dobro.
inache pri vsiaka zhena - do kokkto sum vidiala ot vsichki mami okolo men e razlichno - niakoi gi poluchavat i v 4 ili 5 mesez, a drugi nikoga.........

# 4
  • Мнения: 7 186

Превод:

и аз се машех с johnson oil, но не ми помогна особено. кожата си остана суха. мажа се сега с нивеа oil, които ми се струва по-мазен, нивеа body за суха кожа и със зехтин, но преди това леко го затоплям в микровулновата, за да попие по-бързо в кожата.
ако разчитам на гена на моята мама - тя е на 58 и почти няма зелулит, камо ли стрий, въпреки две бременности.
обаче аз изпитвам панически ужас от тях, защото като бях на 13 или нещо такова изведнъж пораснах много на височина и ми се назепи кожата на караката на два много гадно места - от вътрешната страна на коляното и в горната част на краката - при тазобедренните стави (там. където излизат краката от гащите). много трудно го прешивях тоя момент, а бях кльощава на всечкио отгоре......но  нникoй не ми е казвал тогава, че трябва да се маже кожата с крем, за да бъде елсатична.
появиха се доста бързо - все едно козата ми се скъса и останаха едни лмалкo по-тъмни розови ивици, които с времето станаха по-светли, сега с с цвят на кожа, но все пак си личат. пробвах в последните години какво ли не, но резултат 0.
и за това сега се чудя дали да инвестирам в скъпи мазила. а  за мазилото на chicco  и аз чух много добри отзиви - пък и е в доста голяма опаковка, така че съотношението жена/количество е доста добро.
иначе при всяка жена - до коккто съм видяла от всички мами около мен е различно - някои ги получават и в 4 или 5 месец, а други никога.........

Лилит,с КРЕДОР можеш да си превеждаш постингите на кирилица. thumbsup

# 5
  • Мнения: 353
 Laughingмного ти благодаря Lady Marmalade,
като дете на техническата анти-мисъл щесше да ми отнеме доста време....а това скапано ПЦ няма фонетична  Confused

# 6
  • Мнения: 834
Момичета препоръчвам ви Мустела, аз се мазах с този крем и нямам стрии. Износих 4 кг бебе и имах огромен корем!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 385
Аз се мажа с Lierac (35лв.) и съм много доволна!!! С две ръце съм за него. Вече 3-та туба измазвам. Сега като свърши, ще взема Mustela (32лв.), защото четох много добри неща, а и ако кърмя, тя ставала за мазане на гърдите по време на кърмене.

Не си писала коя седмица си. Аз до третия месец се лющех като змия, цялата кожа ми беше суха и ме сърбеше. То до 3-тия месец какви ли не гадости преживях. Кожата я мажех с какво ли не, почти не помага. Това е друго и няма връзка със стриите, може да почетеш във форума. От 4-тия месец ми мина ВСИЧКО: кожа, повръщане...всичко.

# 8
  • Мнения: 6 155
Заглавието на темата е едно, въпроса друг ... какво всъщност е питането Thinking

Първите признаци на стриите са - сърбеж, суха кожа, опъване, леко заречвяване, може и лющене на кожата.

# 9
  • Мнения: 2 489
Силен сърбеж и на другия ден вече бях цъфнала!

# 10
  • Мнения: 7 186
Добре де,стрии излизат на корема и гърдите най-често,понякога и на дупето,къде другаде се появяват? newsm78 Аз си мажа само предника с по-мазнички гелове,а задника не го мажа кой знае колко,щото не ми е много порастнал уж. Thinking

# 11
  • Мнения: 6 155
Добре де,стрии излизат на корема и гърдите най-често,понякога и на дупето,къде другаде се появяват? newsm78 Аз си мажа само предника с по-мазнички гелове,а задника не го мажа кой знае колко,щото не ми е много порастнал уж. Thinking

И аз като тебе и резултата е, че баш на задника имам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Щото реших, че не е пораснал ... smile3527
Стрии излизат на гърдите, корема, дупето, бедрата, прасците и ръцете.
Мажи от главата до петите  Wink
На мен ми се появиха освен на дупето и на бедрата  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 7 186
И аз като тебе и резултата е, че баш на задника имам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Щото реших, че не е пораснал ... smile3527
Стрии излизат на гърдите, корема, дупето, бедрата, прасците и ръцете.
Мажи от главата до петите  Wink
На мен ми се появиха освен на дупето и на бедрата  Twisted Evil
Баси! Shocked От утре почвам мазане в несвяст. Crazy

# 13
  • Мнения: 86
Аз се мазах с най-обикновена свинска мас.

# 14
  • Мнения: 2 195
Според мен кой знае каква файда от кремовете няяяяяяяяяяяяяяяяяяма Crossing Arms
Вси4ко е до кожа Rolling EyesАз се мазах от 2-рия месец с какви ли не мазила CrazyИ накрая ми се появиха една камара стрии-на гърдите,бедрата,само корема ми излезе щастливец Laughing

Общи условия

Активация на акаунт