16.11. Световен ден против тютюнопушенето - кампания за родители

  • 545
  • 4
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Публикувам това от името на Център за бременни жени гр. Пловдив

ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ!

По повод 16 ноември -  Световния ден против тютюнопушенето - Центърът за бременни жени и РИОКОЗ, Пловдив организират кампания под наслов: “ДЕЦАТА ПРОТИВ ЦИГАРЕНИЯ ДИМ” (работно заглавие). Кампанията ще се проведе в 3 етапа:

1. етап: Очакваме предложения на адрес friendshipbg@yahoo.com  за имена на кафенета, бирарии, заведения за бързo хранене, където бъдещите и настоящите мами могат да хапнат и пийнат, БЕЗ ДА СЕ подлагат на атака от цигарен дим. Краен срок – 26 октомври.

 2. етап: Гласуване на сайта на Центъра за бременни жени – www.bg-bebe. com – за предложените заведения. Приключване на гласуването – 12 ноември.

3. етап: Весел детски празник и връчване на грамоти на заведенията с най-чист въздух, избрани от майките (и татковците – къде без тях!). Теглене на томбола с наградки за гласувалите родители.


Бел. моя: Въпреки че се организира от Център за бременни жени в Пловдив и празникът на етап 3 ще е в Пловдив, препоръчвайте заведения в цялата страна, които също ще бъдат включени в гласуването, а после вероятно ще бъдат сложени като списък някъде, където лесно да бъде намиран.

# 1
  • Мнения: 2 829
В нашият град за съжаление няма нито едно такова заведение. Имаше една сладкарница, но тя е в ремонт.
Има детски клуб в Разлог, но там в частта за родители се пуши и пак няма къде да седнем заедно с детето....

# 2
  • Мнения: 1 428
И аз не се сещам за такова заведение в Добрич.

# 3
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Толкова ще съм доволна,ако има поне едно такова заведение,но Sad А и как да отида там,когато 90% от приятелите ми пушат.Получава се един затворен кръг.

# 4
  • Мнения: 518
И в нашия град  (Монтана) няма нито едно заведение в което да не се пуши. Има уж зали за пушачи и непушачи, но самите "зали" по никакъв начин не са отделени една от друга и димът е навсякъде! По едно време, докато бях бременна,  с нашите приятели се шегувахме, че ще направим доста пари, ако отворим такова заведение, в което е забранено за пушачи. Между другото, в цялата ни компания абсолютно никой не пуши (а сме доста хора) и много ни се чудят по заведенията, когато им кажем , че не е нужно да ни донасят пепелник.

Общи условия

Активация на акаунт