~*~ Пловдив ~*~ Ла Лече Лига среща, събота 25 октомври, 10:30 ч.

  • 990
  • 16
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786


25 октомври, събота, имаме ЛЛЛ среща в Пловдив.   Grinning


25 октомври, 10:30 часа, срещата ще се проведе в Градската градина, а ако времето е лошо или хладно, в частен дом на този адрес.

Темата е Хранене и отбиване: Митове за храненето и отбиването, часът е 10:30, мястото е Градската градина или домът на duhi_puhi (който не е бил миналата зима: кв. Кършака, до моста на Герджика, ул. Порто Лагос 4, сем. Малчеви) Grinning

Чудесна възможност да споделите опит и мнение , както и да потърсите съвет за това как не само вие, но и бебетата/децата ви се справяте със захранването, отбиването, което започва със захранването и всякакви трудности, които може да има в тази връзка Simple Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.


Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 10:30 - 10:40ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
# 2
  • Мнения: 2 467
Ако хлапето се оправи, сме на линия.

# 3
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ние май пак няма да може да дойдем, че се очертава при свеки да ходим.  #Cussing out

# 4
Много се радвам. Ще се постараем да дойдем, че толкова въпроси се насъбра...

# 5
  • Мнения: 2 132
Ако е в градската градина и тръгваме за София по обяд може и да мога да дойда Simple Smile

# 6
  • Мнения: 255
Ние сега сме в Пловдив и искаме да дойдем. Утре сутринта ли ще се реши, къде ще е стрещата, според времето?

# 7
  • Мнения: 8 242
Ние сега сме в Пловдив и искаме да дойдем. Утре сутринта ли ще се реши, къде ще е стрещата, според времето?
Дам Wink
Ама като гледам няма прогнози дъждовни.. та май ще потърчат лапетата  Crazy

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Бройте ни и нас - ще сме на линия  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 467
Аз отпадам. Вече сме на АБ Sad 

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Jes, съжалявам.
В парка ли ще сме, народе Simple Smile

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
И мен това ме вълнува, защото тръгвам след малко, да знам накъде да се насочвам

# 12
  • Мнения: 2 132
Ние няма да идваме. Приятно на вас  Simple Smile

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
sinoptik.bg казва за времето в Пловдив:
Предимно облачно със слаб дъжд.

http://sinoptik.bg/?lid=100728193
9 градуса в момента, "усеща се като 8"... хладновато май... от друга страна вчера след 10 беше нелошо времето, особено ако си на слънчице.
Ако искате - навън, пък няма да я проточваме? Но кажете Simple Smile

# 14
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
аз по принцип съм за навън - в следващите месеци едва ли ще става по-топло, но дребните си искат търчането. Аз тръгвам, че имам малко работа преди срещата. Ще се видим.

Общи условия

Активация на акаунт