как да се отучим-сяда на земята и крещи

  • 1 148
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Казват ,че е период и ще мине,но започна да го прави и на вън вече?Карам се ,говоря,понякога го оставям нарочно и не му обръщам внимание?Как сте се справили с това?Кошмарно е!!!Щом кажа не за нещо и той започва.

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Бих  го оставила    да си седи  и да си крещи колкото си иска. Не бих му обърнала внимание. Нека сам да дойде при теб като се накрещи  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 090
Моят хубостник не крещеше,но лягаше на земята като се заинати за нещо.Не помагаха нито приказки,нито обяснения,нито игнориране на поведението му(като го оставех така легнал,така и не дойде момент в който да стане и да дойде при мен сам,можеше да стои с часове Whistling).Това,което помогна беше прибирането вкъщи всеки път когато направи така.Да,и на мен не ми беше приятно,а и той много се разстройваше когато тъкмо сме излезли да играе или да се разходим,и аз почти веднага го прибирам.Но....бързо бързо явно направи връзката причина-следствие и изблиците постепенно спряха.Успех,дано и при вас мине бързо Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Бих  го оставила    да си седи  и да си крещи колкото си иска. Не бих му обърнала внимание. Нека сам да дойде при теб като се накрещи  Laughing

Аз и до сега ползвам този метод. Действа.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Когато сме на вън го прибирам.
Като е в къщи  казвам, че му се сърдя и докато не се научи да слуша ще си стои самичък и излизам от стаята.Тайничко го наблюдавам през вратата, че понякога решава да прави на пук и ходи да блъска ТВ, компютъра или по прозорците.Но в повечето случаи тръгва след мен, да ме прегръща и целува, вече успокоен.

# 5
  • Мнения: 805
Оставям я да си крещи!
 smile3514 smile3511Ако сме навън се правя, че си тръгвам без нея - много бързо става и идва при мен!
Но останалите мами са прави - това отминава. Чела съм, че детето просто изпробва своята власт над родителите. Но като разбере, че номера не минава постепенно спира. Аз сега много рядко имам проблеми от този сорт и само един поглед е достатъчен да разбере, че няма да я бъде нейната. Леле, прозвучах като някои инквизитор!  newsm48

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Пълен игнор, след няколко минути разбира, че няма да стане на нейната и става. Не пропускам обаче да я уведомя, че когато намери за добре може да се изправи и да продължим с разходката. В къщи просто и заявявам, че нямам желание да слушам подобни изблици и когато се успокои може да дойде при мен. Така я оставям сама в стаята. При дъщеря ми действа това в момента.

# 7
  • Мнения: 3 157
Е при нас е още по-зле-сяда на земята,по-скоро се пуска като чувал и картофи и след това започва да се тръшка и си удря главата в цимента.Е как да го игнорирам-ми след 2мин той вече ще се е размазал-първия път като го направи беше навън-удари си главата в цимента и след малко вече имаше огромна цицина и капчици кръв,втория път го направи вкъщи-пак цицина,пак кръв....След удара има рев и сополи,щото доста го боли,но след ден-два пак го прави.Това с игнорирането просто не работи при нас Cry

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И Алек ми е в такъв период на тръшкане , като не му изнася нещо или получи отказ се търкулва на земята  Crazy

....гледам да не му обръщав внимание или ако продължи дълго лежането на земята го гушкам но без глезотене  Wink

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Е при нас е още по-зле-сяда на земята,по-скоро се пуска като чувал и картофи и след това започва да се тръшка и си удря главата в цимента.
.....леле и моя правеше до скоро така  Crazy удряше си главата в земята ...... ох малко се поуспокоих от поста ти, че това не е само при нас  Laughing

Слава богу от скоро не прави така , остана му само търкалянето по земята  Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
В такива моменти не го нашамарвам с големи усилия на волята. Няма нещо което да ме вбесява толкова. Не обръщам внимание и го оставям да се накрещи, после сам спира.

# 11
  • Мнения: 780
Отвличам вниманието."А, виж котенце/пиленце, муха, кола.../.Засега успявам, но и тя не прекалява.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Бих  го оставила    да си седи  и да си крещи колкото си иска. Не бих му обърнала внимание. Нека сам да дойде при теб като се накрещи  Laughing
Peace

# 13
  • Мнения: 2 336
От няколко дена като излезем без количката и като не му изнася нещо  се започва яко тръшкате, и на мен ми е минавало през главата да го оставя да си реве на земята но моя синчага не може да се изправя самичък още и започва да лази.  И след такава сцена веднага се прибираме.

# 14
  • Сливен
  • Мнения: 894
Отвличам вниманието."А, виж котенце/пиленце, муха, кола.../.Засега успявам, но и тя не прекалява.
и аз така Peace Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт