Режим при кърмените бебета

  • 1 594
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 108
Първо бих искала да благодаря от все сърце на момичетата, създали този форум и Консултативния кабинет по кърмене към МД-  по-специално, на hedra, viv4o, Асето и д-р Попиванова, защото благодарение на тяхната помощ и подкрепа за първи път успявам да кърмя третото си дете.  Blush След неприятните спомени за неуспеха с двете ми деца това за мен е голямо щастие.

Благодаря ви, че ви има!   bouquet  bouquet  bouquet

Дъщеря ми е на 1 месец и пет дни. След известен застой в първите две седмици тя наддаде много добре- 850гр за един месец. Кърмя я на поискване, което, убедена съм,  е и в основата на успеха ни. Дните ни, в общи линии, преминават в непрекъснато кърмене. Може би и заради коликите, но имам чувството, че тя непрекъснато иска да е на гърдите ми. С залъгалка и гушкане успявам понякога да отложа следващото хранене поне с един час, по-голям интервал постигаме само, ако сме на разходка навън- тогава може да издържи около два часа.

Наясно съм, че все още сме в началото на кърменето, и все пак искам да попитам мога ли в един момент- и кога,  да очаквам някакъв по-установен интервал на храненията, поне на час и половина-два?

# 1
  • малко градче
  • Мнения: 188
Ами вече трябва да имате някакъв режим на три часа.В този период бебетата имат колики и ние майките много често си мислим ,че са гладни.Но не е така.Тях просто ги боли стомахчето.Учудвам се ,че след толкова деца задаваш този въпрос.

# 2
  • Мнения: 748
в повечето случаи след 1,5 месец си правят такъв режим. понякога и по-късно.

# 3
  • Мнения: 616
Моето бебе е на 4 месеца, и вече има режим - яде 5-6 пъти между 6 сутринта и 20 вечерта, през цялата нощ спи! Не съм го мъчила никога на режим, и сега ми се отблагодарява с дълги нощни паузи  Mr. Green

На въпроса - лично моето наблюдение по време на коликите е, че е много по-лошо да му давам да суче, докато плаче от корем. Искам да кажа, че в един момент се научих да различавам кога плаче от колики, и колкото и да му се искаше да суче не съм му давала. Жал ми беше за него, но пък щом погълнеше малко мляко и започваше да се свива още повече. И още повече искаше да суче. Омагьосан кръг. Много неприятни дни бяха. Но след като го поотпуснеше коремчето заспиваше за малко (или за много) и тогава вече си хапваше доволно.  Убедена съм, че не съм го "държала гладен" защото си наддава чудесно!
Малко по малко той сам започна да увеличава паузата.
Но пък и установих, че по-спокойно спи когато си е в неговото легло, отколкото когато е в нашето. Когато е до мен през ноща суква по малко, заспи, след няколко минути пак сукне малко... нито той спи, нито аз. За нас конкретно се оказа по-успешно да си го връщам в леглото след ядене, две нощи ставах да го храня на час-два, когато се събуди, на третата вече си спа дъъъълги часове  Mr. Green и все още го храня по всяко време на ноща, ако пожелае. Но не спи с мен  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 108
Ами вече трябва да имате някакъв режим на три часа.В този период бебетата имат колики и ние майките много често си мислим ,че са гладни.Но не е така.Тях просто ги боли стомахчето.Учудвам се ,че след толкова деца задаваш този въпрос.

Първите ми две деца са хранени с адаптирано мляко. Режимът на кърмените бебета и тези, хранени с АМ, са съвсем различни. Затова питам.

# 5
  • Мнения: 60
И ние в началото бяхме в едно непрекъснато кърмене, но на около месец - месец и половина си установи 3-часов режим на хранене. Не съм се опитвала да му създавам режим, дори и да го отказвам от нощното хранене. Когато беше готов, той сам си направи една по-дълга нощна пауза за сметка на дневните хранения, които вече са по-начесто.  

# 6
  • София
  • Мнения: 3 108
На въпроса - лично моето наблюдение по време на коликите е, че е много по-лошо да му давам да суче, докато плаче от корем.
Да, и аз съм си мислела за това....

Цитат
Искам да кажа, че в един момент се научих да различавам кога плаче от колики, и колкото и да му се искаше да суче не съм му давала. 

Тъй като не успях да кърмя по-големите си деца, целият първи месец премина в страх да не би да е гладна. Сега, след добрия резултат дотук, съм малко по-спокойна, но в един момент "средствата" за успокояване се изчерпват и накрая опираме пак до сученето. След като не си давала на малкия да суче, когато има колики, успяваше ли да го успокоиш по друг начин, или той си поплакваше?

# 7
  • Мнения: 616
ооооох, колко се радвам, че коликите отминаха....
ами всеки път се успокояваше от различни неща малкия, затова всеки път си извъртах целия "репертоар": носене на "самолет" - бебето по корем върху едната предмишница, да му се притиска коремчето, а с другата ръка масаж на гръбчето; масаж на корема; топъл компрес на корема; лежане по корем с биба... какво ли не. Най-много помагаше сешоара, като му го пуснех, и се успокояваше почти всеки път. Но си имаше рев. Понякога пробвах да му дам да суче, и тъкмо реша, че вече спокойно суче, и той такъв вой надаваше със все цицата в уста, че пак ме хващаше яд че съм се "вързала"  Crazy Но след като се успокои и така сладко спи... няма начин да е гладен просто  Peace

ПП: ние двамата също се кърмим толкова време успешно благодарение на Кабинета по кърмене, Асенцето и д-р Попиванова  Heart Eyes Щом те са замесени, няма начин да не се справиш  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 032
Ами вече трябва да имате някакъв режим на три часа.В този период бебетата имат колики и ние майките много често си мислим ,че са гладни.Но не е така.Тях просто ги боли стомахчето.Учудвам се ,че след толкова деца задаваш този въпрос.

Ами на месец и 5 дни не е задължително детето вече да има установен режим на хранене. Мойта пиявичка ми висеше постоянно на гърдата в този период. Режим започна да си прави малко по- късно, самичка. На два месеца вече ядеше през 2- 3 часа, като вечер правеше пауза от около 4 часа. Сега от скоро яде през 3 часа, понякога има и по- големи интервали на храненето, а вечер прави пауза от поне 6 часа. За протокола- почти не е имала колики, просто й се сучеше и това е.
За коликите- позата самолет наистина успокоява много, масажите на коремчето също.

...Тъй като не успях да кърмя по-големите си деца, целият първи месец премина в страх да не би да е гладна. Сега, след добрия резултат дотук, съм малко по-спокойна, но в един момент "средствата" за успокояване се изчерпват и накрая опираме пак до сученето.
Напълно те разбирам. Нашата кака също беше изцяло на АМ и в началото и аз се чудех дали пък не гладува мънинкото. Първия месец обаче качи 1070 грама, а втория месец наддаде 1650 гр и хвърли в потрес всички в лекарския кабинет Mr. Green

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Ами вече трябва да имате някакъв режим на три часа.В този период бебетата имат колики и ние майките много често си мислим ,че са гладни.Но не е така.Тях просто ги боли стомахчето.Учудвам се ,че след толкова деца задаваш този въпрос.
Цитат

Ние все още се храним на поискване, на около 2 часа. Защо на един месец трябва да има режим на 3 часа?  newsm78
Съжалявам, не ми се получи цитата.

# 10
  • Мнения: 532
Ние сме вече на 7.5 м. и още сме само на кърма и на поискване.

В началото, когато лактацията ми беше много обилна заради раждането и бушуващите все още хормони се събуждаше за кърмене точно на всеки 3 1/2 - 4 часа и се налокваше здраво.

Като започнаха коликите, спеше само и единствено в ръцете ми и помрънкваше и проплакваше и присвиваше крачета. Пробвала съм да я сложа на гърда, но си личеше, че не суче ефективно, а само ме ползва за биба и ме изплюва малко след това. Но пак като минеха 3,3 1/2, 4 часа, изведнъж надаваше такъв вой и рев, извиваше се назад, че ни "самолети", ни "нагоре-надолу"действаше. Явно - иска сукане. И действително се чуваше как силно преглъща млякото.

След това, около 1 1/2 - 2 м. се започна с едно яростно сукане, понякога даже и през 15-20 минути. Ама тя си излокваше слизането на млякото буквално за минути. Явно искаше да си увеличи млякото.

За режим и до момента незнам. Аз често й давам да суче, за да си я оводнявам, защото вода не предлагам. Просто си я следя. Давам при събуждане, при заспиване, чат пат като мине час час и половина или като се размрънка.

Само навън на разходка ми прави дълги интервали. Нощем ядем на всеки 3 часа.

Надявам се да съм ти помогнала.

# 11
  • Мнения: 3 869
На месец и малко моят син все още си правеше вечерното струпване на храненията и си отвисявахме така от 4 до 8 през час на гърда за по 30-40 мин., т.е. правеше по 30-40 мин. пауза и пак  Mr. Green Нощем спеше по 4-5 часа, после сучеше и минавше на 2 часа сукане. През деня беше на около 2 часа. Сега сме на 2-3-4 часа, но пак се случва понякога през час да иска, но не ме изненадва - много ясно усещам колко суче и като не е сукал достатъчно знам, че след час пак ще иска.
За коликите - много ми е мъчно като чета как се мъчат родителите. Има толкова ефективни начини да се успокои бебето за минути, но няма кой да ги обясни на родителите  Sad (не иде реч за капки и чайчета)

# 12
  • София
  • Мнения: 3 108
За коликите - много ми е мъчно като чета как се мъчат родителите. Има толкова ефективни начини да се успокои бебето за минути, но няма кой да ги обясни на родителите  Sad (не иде реч за капки и чайчета)

Сподели ги с нас, моля!  Hug

# 13
  • Мнения: 3 869
Вижте в блога на Хедра, там има "кратко" описание на техниките (липсващият четвърти триместър). За съжаление трабвя някой да ги покаже и да ги обясни, иначе си хващате книжката и четете подробни обяснения (ако имате време). Е, има и DVD с показване и обяснения, но ми се видя скъпичко.. Книжката е The Happiest Baby on the Block.

# 14
  • Мнения: 327
Никога не сме имали режим.Като малко бебе-събуди ли се,предлагам.Сега пък сам си се намиста.Имало е моменти когато ми е дотежавало,но свремето се свиква Peace

Общи условия

Активация на акаунт