Бебешка близнашка тема Х

  • 16 445
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 638
Привет в новата "юбилейна" темичка с няколко любопитни снимки



Разноцветни близнаци



Две двойки близнаци



Шестзнаци

Следващия път, когато си помислите, че ви е тежко с две деца наведнъж си помислете за ежедневието на тази мама - на ден приговтя 38 биберона с мляко, преоблича бебетата 18 пъти, пере по две перални и сменя 50 памперса Simple Smile


01.01.2008г.  - МЕЛ                             -Стилян и Ивелина
27.01.2008г. -Zoq(19.02)             -Александра и Велизара
30.01.2008г. - mimozka23(19.02)     - Станимир и Мартин
31.01.2008г. - rumialka(27.02)          -Кристина и Силвена
02.02.2008г. - бубето29(24.02)       -Вяра и Велизара
12.02.2008г.  -stefffiii(12.03)           -Виктория и Михаил
25.02.2008г.  -dobi_sh(11.03)  - Георги и Ивайла
03.03.2008г.  - slonchetka(13.04) -Панайот и Михаела
08.03.2008г.  - ilenze(18.04)        -Димитър и Елица
13.03.2008г.  - aniji(25.03)           -Джоузеф Андрю и Кейт Луиз
24.03.2008г.  -ani-r  (11.05)           -Иво и Петя
26.03.2008г.  -мим4о (13.04)       -Андрея и Ненчо
26.03.2008г. -*vera (15.04)        - съкровище и съкровище
02.04.2008г.  - hrispi  (29.04)       -Изабела и Киара Rose
07.04.2008г.  - Lale32 (22.05)    -Георги и Тереза
09.04.2008г.  - avalena(26.05)     -Паола и Екатерина
24.04.2008 г. - fruit (16.05)         -момче и момче
25.04.2008г.  - plampetq(15.05) -Георги и Цвети
16.05.2008г.   - kaka Maya (04.06) -Александър и Антония
19.05.2008г.   - velizaria(01.08)     - Александра, Мариела и Димитър
23.05.2008г. - Аниto  (18.06)                 - Георги и Симеон
26.05.2008г. - ole(30.06)               -Никола и Лиза
01.06.2008г.  -6miliankа(08.07)      -Симона и Яница
02.06.2008г. - zornica_t     -Тома и Пламена
09.06.2008г. - princess85  - Габриела и Моника
25.06.2008г.  - djini_selena(11.07) -Симона и Камелия
27.06.2008г.  - ninii (18.07)             -Диана и Ася
29.06.2008г.  - vsergi(30.07)           -Дарина и Радослав
07.07.2008г.   - *MALENA  (04.08)   -Димана и Миа
10.07.2008 г.  -feli4e   (03.08)        -Радослав и Даниел
14.07.2008г.   - elissa  (16.08)        -Ема и Михаил
28.07.2008г.   - kalu(14.08)            -Елена и Любена
28.07.2008г.   - rosalin (15.08)        -Максим и Карина
01.08.2008г.  - Калинка Малинкова(19.08)  - Зорница и Лъчезар
03.08.2008г.   -magy_m78(28.08)    -Лора и Емануила
11.09.2008г.   -sunny78(02.10)        -Гергана и Мария
30.10.2008г.   - Veri4 (02.12)           -Самуил  и Симеон
07.11.2008г.   - martusha (29.11)      - Мартин и Антонио

 Линкове към старите темички:

Бебешка близнашка тема І
Бебешка близнашка тема ІІ
Бебешка близнашка тема ІІІ
Бебешка близнашка тема ІV
Бебешка близнашка тема V
Бебешка близнашка тема VІ
Бебешка близнашка тема VІІ
Бебешка близнашка тема VІІІ
Бебешка близнашка тема ІХ

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 13:09 от Double with Cream

# 1
  • Мнения: 1 165
А, това вече е вярната тема. Хоп троп, пу, първа.  Mr. Green
Да ни върви по вода и да имаме здрави и весели дечица.

Малко новини от нас. Момчетата се развиват, Хриси днес направи първа стъпка сам, голямо събитие беше вкъщи, предполагам, че като чета това след половин година, отново ще ми е смешно Laughing, но сега се радвам на всяко ново нещо в развитието им. Малко съм му обидена, защото е качил 700гр. за един месец и вече е 13450 #Crazy, на 83см, а Мишока също напредва 9800 на 79 см. Кръвните резултати са им супер, обаче в тази връзка, как взимат урина майките на момчета, моите не се изпишкаха нито в контейнерче, нито в едни пликчета като презарвативи, сами дето си играха с тях  Mr. Green. И урина не съм дала за изследване ooooh!. Моля, споделете опит. Пишките са им зачервени отвътре, и сега мажа с гентамицин, има ли ли сте такива проблеми. Странно че и двамата го имат този проблем.

Това е от мен засега. Хубава седмица.  Hug

# 2
  • Мнения: 3 638
Голям съм шемет, личи си, че не си доспивам, сори за грешния линк в старата темичка  Embarassed Но поне може да си припомним добрите стари времена  Wink
И мерси, Креми!   bouquet

Каси, твоите младежи цели крали марковци  Grinning Да са ти живи и здрави, моите мадами пък още не са стигнали 10-те килограма дори Blush Честита ви първа стъпка, а по другите въпроси не мога да съм ти полезна, не разбирам от малки пишки  Joy

# 3
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
Здравейте  Hug И аз имам едно ходещо мъниче newsm44-от десетина дни Виви се опитва да ходи,а вчера следобед като тръгна и...вече не се спира! Малко се спъва и пада ,но и това ще го отработим Peace
Джиджи още малко я е страх,та не се вижда скоро тандема да тръгне из улиците ...ама то е по-добре за мен Joy
Я споделете, вие мами с вече ходещи мъници- имаше ли забавяне на едно от децата? Страх ме е да я карам да ходи,да не вземе да се уплаши и да се откаже,та ще чакам  да й дойде момента.

# 4
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
И още нещо- правихте ли питка за прощъпулник? Аз днес уж правих,ама не ми е до месене,та сложих тестото да се замеси в машината за хляб,а после в една тавичка и във фурната.....ама нещо я скопосах,та не стана никаква Embarassed Мъж ми вика,че понеже мързелешката съм я замесила,затова не се е опекла добре-каква логика doh
В крайна сметка за неделя ще остане ,когато си е вкъщи,че така съм се размесила...я ме гледайте  typeuu

# 5
  • София
  • Мнения: 1 836
Привет и от мен  Laughing
Аз го закъсах, нещо не намирам време за нищо напоследък. Защо ли?  Mr. Green

Фата, много хубави снимки Laughing, а шестзнаците са невероятни, иска ми се да ги нагушкам, леле тази жена как се справя  newsm78, но пък изглежда супер  Mr. Green

Каси, честито ви прохождане! И аз искам вече да ходят, ама нъц. Ама големи тези юнаци бре, да са ти живи и здрави, това да ти е проблема.
За урината да кажа, че аз вече взех, че и резултатите ни излязоха отдавна (всичко е ок) - гледам да ги събудя, махам памперса и слагам презерватива  Joy и чакам, но без да слагам пак памперса; после другия. Гледай да го залепиш отдолу хубаво, че да не се разлее, аз така направих с Яси и после го държах 1 час по голо дупе на спалнята по гръб, дебнеща колектора, но пък се научи като го питам къде е лампата да сочи полюлея, че с това го залъгвах  Laughing

Брей три нови отговора
Честито прохождане и на Виви!
Mamagemelar, не я насилвай, най-добре да си тръгне сама.

Фата, тази темичка и аз я препрочетох преди около месец  Laughing, първият ми пост след изписването хич не е положителен, добре че не се помнят много тези неща  Peace

# 6
  • Мнения: 1 165
А, мерси, мерси, мацки, ама това не е прохождане  ooooh!, нали трябва сам да ходи, една крачка е само началото, а  Mr. Green. Ох, нямам търпение да ходят стабилно.

Моля, споделете за вашия режим, отново. Нещо не ми харесва нашия, а той е следният. Сутрин спят до към 8.00, после игра, и чак към 11.00 заспиват, след което преди 16.00 няма заспиване, а аз вече съм капнала. Искам да спят след като обядват към 13.30-14.00, но явно стават късно  newsm78. Слава богу ги научих от малки в 20.30 да са по леглата и да хъркат.

# 7
  • Мнения: 2 950
Каси, моите стават около 8 ч. Иска им се да спят към 11, но аз съм зла - не давам.  newsm48 Занимавам ги с нещо, играем си, ако сме навън, давам солети и т.н. Храня ги към 12,30 и тогава ги слагам по леглата. Така спят до към 15,30 ч. Вечер лягат към 21 ч. Христо вчера заспа в 23 ч, но това е изключение.  1crib

Таня, аз също напоследък съм така. Маймуните растат и вече започва да става трудно  smile3556 А и гръб ме боли, та две не виждам. Ама како да се прави - наши са си, ще си ги гледаме.  smile3503

# 8
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
.......................................................................Таня, аз също напоследък съм така. Маймуните растат и вече започва да става трудно  smile3556 А и гръб ме боли, та две не виждам. Ама како да се прави - наши са си, ще си ги гледаме.  smile3503

И аз така- умирам от болки в гърба и раменете,че се мъкнем по цял ден!  Въпреки че те не са много тежки, в сравнение с юнаците на kassi/ 8450/!
А що се отнася до режима-
Стават в седем и викат в кошарите до към 7.30,когато се надигам аз!
вече около 2 месеца спят само на обяд,понякога са уморени още в 11.30,ама ги занимавам или разнасям,та да заспят поне към 12.30, че спят по час ,час и нещо и е ад да изкарат до 19.30,когато се къпем  bath

Най-голямото ми щастие в последните дни е ,че успях да ги  науча да заспиват сами! Е, малко мрънкат,че и поревават 10тина минути,но като решат,че са се уморили вече и откъртват! Има и издънки,разбира се, случва се да повърнат от рев чак,ама те са си инати моите ... tantrum

# 9
  • София
  • Мнения: 1 836
Нашият режим и той е същият - стават в 8 и после заспиват преди 12 ч. Ако съм вкъщи мога да ги залъжа, но ги записах на кухня и те като помиришат количката и са заспали на момента, след това ги чакам да се събудят и тогава ги прибирам за обяд, след 16 ч. отиваме да вземем Сани от градина и понякога пак заспиват  Rolling Eyes. Така сме от началото на месеца и нали времето беше хубаво та цял месец през деня спят навън; надявам се да нямам проблеми после Rolling Eyes

Деси, ти нали не ги носиш на ръце, от какво те боли гърба?
........и отдавна не сте идвали насам, време е вече  Mr. Green

Всъщност хайде да направим една среща другия уикенд. Има ли навити?

Отдавна се каня да питам - някой чувал/виждал ли е Ирка, отдавна не е писала

# 10
  • София
  • Мнения: 415
Привет и  от нас във новата темичка  Simple Smile И нашият режим е горе- долу същият. Стават към 7.30-8.00, после спят към 11.30 и после към 6.30-7 вечерта.
Но напоследък много странно започнаха да заспиват в 10 сутринта  Shocked и после спят още два пъти през деня. Не знам на какво се дължи. А сега като сменим времето ще настане пълен хаус.
Виждам , че говорите за изследвания на годинка. На нас педито нищо не ни е казала  newsm78 Каза само , че ще правим ваксина срещу заушка следващият месец.
Аз съм ЗА среща, само дано е хубаво времето, че вече си е зима.

Как са Хелче и мъниците? Надявам се да са по добре.

# 11
  • Мнения: 2 950
Таня, душко, за съжаление все още не могат сами да си мият дупетата, когато са акали - по 3 пъти на ден, също да излизат и влизат в кошарата - по 2-3 пъти на ден, не могат и сами да се обличат - по 2-3 пъти на ден, да не говорим за излизането за разходка - 2 пъти.  newsm62 Смятай колко пъти вдигам, нося и оставям.  smile3523 Да не забравиш, че всичко е умножено по две.  newsm32 newsm32 И като паднат по един два пъти през деня и то се събира.   newsm78

Не сме идвали, защото и тримата първо имаха конюнктивит, сега Йоана кашля, а бебетата са със сополи. Не ми се ще да ги събираме. А ти си пуснала Сани на градина? Супер! Как се чувства?

# 12
  • Мнения: 238
Привет в новата темичка!  Simple Smile
Аз да се оплача, пък дано ми олекне... последните 3 седмици нямаме никакъв режим. Всичко започна от един отит на Катя, то бяха ревове, отказа да се храни - 3 дни беше само на вода и кърма разредена с вода 1:1  Confused Спеше на всеки час по 10 минути през деня, будеше и сестра си... така и двете криви... чудо! Тъкмо мислех, че сме приключили и миналата седмица пак сопол, премина в отит, сега сме на антибиотик  #Cussing out
И за да е чудото пълно, снощи баткото се прибра от детска градина и до вечерта цъфна с варицела ooooh! Сега имам 2 бебета в едната стая, които спят разместено и се будят една друга, 4 годишна хуна изолирана в другата... не мога да намеря свекърва си да я питам таткото дали я е карал шибаната варицела, че той не помни  ooooh!
 Много им треперя на малките и се чудя има ли шанс да ги пропусне, че не мога да си представя толкова малки да се разболеят  Cry

Уффф излях си мъката  Sad

# 13
  • Мнения: 2 950
Такаааа, първо да те успокоя за варицелата. Моите близнаци изкараха варицела - много леко. Със сравнително малко пъпки, вдигната Т само една вечер и изобщо не ги сърбеше. Hug

А това с отделянето няма смисъл. Варицелата се предава по въздушно-капков път, т.е. като отваряте вратите най-малкото може да се разнесе към тях.  newsm78

Все пак, за твое спокойствие, дано не хванат, въпреки, че за момичета трябва да се радваш, ако хванат. Аз какво треперене му ударих, когато незнаех дали съм забременяла или не, пък Йоана беше с варицела, но това е друга тема.

Успех! Hug

# 14
  • Мнения: 471
Айде и аз да се присъединя към мамите с болки - мен от две седмици ме боли дясното рамо, единия ден чак ревах от болка, сега личния лекар ми предписа Диклофенак Дуо и Фастум гел и редовни масажи от половинката Wink Ще търпим, какво да се прави.

Честити първи крачки на Хриси и на Виви Simple Smile Да ходят все по-стабилно, да не падат много и скоро да тичат надалеч, за ужас на майките си Simple Smile сори, момичета.
И аз да си кажа нашия режим и да искам съвета ви. Ставане към 6:30, хапват и към 7:30-8, понякога и по-късно заспиват за половин час. Следващото ядене е в 10 часа, излизаме на разходка и навън спят пак половин час. Обяд в 13:30 и заспиват в 15 часа за два часа, ако имам късмет и за повече Simple Smile Но към 17:30 хапват пак и към 19:30 вече искат да спят, но пък им е рано за ядене, така че ги приспивам и към 22 часа ги будя за къпане и ядене Sad кофти, ама не знам какво да правя. Мисля една вечер да ги оставя без ядене в 22часа да видя кога ще се събудят, но ме е страх Simple Smile да не е по нощите и да не объркаме съвсем нещата. Или в 19:30 да почвам да ги къпя и към 20 часа да ги храня, пък колкото хапнат и да видим дали ще изкарат до сутринта. Хич не знам какво да правя. Давайте съвети!!! Моооля! А да не говорим за предстоящата смяна на времето - ще искат в 5:30 по новото време да ядат и тогава ще ги набия  Laughing

Лека вечер, момичета   bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт