проблем с храненето на две годишно дете

  • 573
  • 6
  •   1
Отговори
може ли някой да ми помогне със съвет да накарам малкият си син ,който е на 2год. и 3мес. да дъвче със зъби храната ,която му давам,а не да я изсмуква и поглъща без да е смляна.Благодаря ви предварително.


Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 08:56 от Бу

# 1
  • Мнения: 53
И аз имам подобен проблем с моята дъщеричка.Тя е вече на 1г и 7месеца, но не иска да яде непасирана храна. Започва да се дави и прави опити да повърне или държи в бузата си докато не го извадя с пръсти. Единствената храна намачкана с вилица, която яде  е банан. Дори и попарата със сухар пасирам,за да яде. Има вече 12 зъба,остават кучешките да излязат, а не иска да дъвче. Започвам да се безпокоя.

# 2
аз донякъде мога да реша проблема като му давам само твърда храна като бисквити или нещо по-твърдо

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 08:55 от Бу

# 3
  • Мнения: 690
Тук да се включат мамите с по-големи деца, но мисля, че няма как да се "накара" детето да дъвче - то само трябва да се научи  Rolling Eyes може би наистина трябва да му се дават твърди храни по-често - бисквити, сухар, твърда кора хляб и т.н., за да свиква, но пък има мънички дечица, които "дъвчат" бисквити и солети, а искат пасирана храна  Rolling Eyes
мисля, че на децата ще им дойде времето - при едни по-рано, при други по-късно, и ще се научат да дъвчат, няма къде да ходят  Laughing

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не съм сигурна как се действа при двегодишно дете, но да споделя моя опит, все пак. Предлагах храни, подходящи за държане с ръка най-напред. Така интереса е по-голям. Разрешавам дори да се бърка с ръце в манджата. Но аз всъщност никога не съм пасирала, от пюрета преминах директно към ситно нарязани парченца. Но все ще научат да дъвчат, няма възрастен, който да не го умее.

# 5
  • Мнения: 3 718
Според мен трябва да предизвикаш интерес към дъвченето. Опитай да дадеш парченца плод, да си ги взима и дъвче. Може да не са твърди в началото, банан, круша...по меките плодове или парченца сварен зеленчук. Подреди ги интересно, цветно, с форми на животни или човечета еле каквото там ти хрумне. Не е важното да поеме големи количества, по важното е да поиска да си ги хапне само. Не му се карай ако прави свинщинки, това си е част от удоволствието  Simple Smile
Предлагай му тези по твърди храни когато не е прегладнял, иначе ефекта може да е обратен. Той вече е голям и с игра можеш да постигнеш много. Не съм сигурна, че солети и бисквити са добър вариант, може да реши, че само това иска и да се тъпче с вредни храни.
Успех  Peace
Ей сега се размислих, възможно ли е да има някакъв медицински проблем, нещо, което му пречи да дъвче? Какво казва педиатъра ви?
Между другото, защо не се регистрираш   Wink

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 09:46 от Шаманката

# 6
Благодаря за савета.Ще се опитам,но съм скептично настроена.
http://globulnetworx.com/zdraveto_index.php

Общи условия

Активация на акаунт