Температура повече от 20 дни...

  • 3 995
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте,
детенцето ни, момиченце на 2 годинки, се разболя в края на септември (вирус в яслата), който лекувахме с антибиотик zinnat. За седмица изчезнаха всички симптоми на болестта (хрема, кашлица) с изключение на температурата. Оттогава насам, всеки следобяд около 16 часа вдига температура 38-39'С и довечерта ту я сваля, ту я вдига. Направихме изследвания кръв и урина, които не показаха нищо. Лекарят предписа нов, по-силен антибиотик pancef, смятайки, че предния антибиотик не е доизлекувал болестта. Днес приключваме предписаната доза, а детенцето все така вдига температура следобяд.
През целия период детето се храни нормално и е с добър тонус, с изключение на моментите, когато вдига над 38.5'С.
Смятаме да търсим друг лекар. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели опит или да препоръча лекар.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 545
Лекар не мога да ви препоръчам, но го сменете. Не може така 20 дни дете на 2 год да е с такава температура. Пуснете още едни изследвания, защото показателите могат и да 5 дни да се променят.Урината може и стерилна да я пуснете.

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 21:11 от bimbaaa

# 2
  • Мнения: 433
И аз мисля като bimbaaa .Не е нормално.Добре е да се направи антибиограма,но мисля,че трябва известно време да не сте пили нищо.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пускай нови изследвания. Настоявай за стерилна урина. Не е нормално толкова време да поддържа такава температура. Потърсете и друг лекар. Дано бързо да се оправи детето!

# 4
  • Мнения: 382
Задължително пусни стерилна урина,за да се изключи пикочна инфекция-тя дава такава картина.Как са левкоцитите?Огледай детето за увеличени лимфни възли,афти в устата,пусни ако можеш гърлен секрет.Изобщо лекарят  пропуска нещо.Ако имаш възможност иди на друг.И споко,ще се оправи детето. Hug

п.п само за Т не се дава антибиотик! Peace
Моята кукла за този месец два пъти вдига Т-първия път я държа три дни,а втория цялата минала седмица.Не съм давала нищо друго освен Т понижаващи.Това е вирус.

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 21:35 от ladybg

# 5
  • Мнения: 94
Пробвайте да спрете за малко антибиотика. Може да е вирусно заболяване (шарка, вирус на Коксаки), което само подтискате с антибиотика. Имахме такъв проблем преди окло 2 години.  Сега обаче нямам време да го опиша. Предполагам утре няма да е безкрайно късно да споделя.......

# 6
всъщност вече сменихме 2ма лекари, урината беше стерилна, а левкоцитите, както и вс. друго, бяха в норма. относно спирането на антибиотика: между 2та антибиотика(7-8 дни) нещата не се подобриха, напротив - тогава вдигна най-високите температури - 39.4, 39.6'С.

# 7
  • Мнения: 1 545
А при какви лекаря сте били, специалистите какви са били?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 022
Леля ми гледа едно детенце , което така по същия начин, но 2 седмици поддържаше температура следобяд.Без никакви симптоми, без да е имало кашлица, нищо на слушалка при няклоко лекаря - и  накрая излезе пневмония.

Бързо оздравяване ви желая!!!

# 9
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Поддържането на температура е най-тъмната индия на лекарите.Потърсете добри специалисти и не продължавайте така с тези антибиотици щом досега не са помогнали няма и да помогнат.Аз съм от 2 години с постоянна температура и къде ли не ходих и какви ли лекарства не пих и ефекта беше нулев.

# 10
  • Мнения: 510
Поддържането на температура е най-тъмната индия на лекарите.Потърсете добри специалисти и не продължавайте така с тези антибиотици щом досега не са помогнали няма и да помогнат.Аз съм от 2 години с постоянна температура и къде ли не ходих и какви ли лекарства не пих и ефекта беше нулев.
Някои хора поддържат постоянна температура напр.37'С и това за тях е нормална темп. Не е задължително да са болни.Отделно към 16ч се измерва най-високата температура за деня. Но, ако детето си е с нормална темп. и от 20 дни е с повишена означава, че организма се бори с нещо. Лошото е, че в Бг детските лекари са все по-некомпетентни,все повече им свидят направленията и вообще.. newsm11 за здравеопазването в Бг.

# 11
  • Мнения: 729
Направете снимка на бял дроб

# 12
  • Мнения: 94
Когато синът ми тръгна на ясла (нямаше още 2 годинки) започна да вдига температура. Гърлото беше зачервено и лекарката му изписа антибиотик.  Повлия се към 4-я ден, но когато го спряхме, отново започваше да вдига температура( обикновено над 39 градуса). Така сменихме няколко антибиотика за около месец. Температурата спадаше около 4-5-я ден от приема на новия АБ и след спирането му отново се повишаваше. Правихме рентгенова снимка, за да изключим пневмония. Други изследвания не ни пуснаха.  Накрая устата му се напълни с афти. Мислехме, че е от многото АБ. Спряхме да даваме лекарства и отидохме на зъболекар. Тя каза, че това е афтозен стоматит или  "вирус на Коксаки".  Давахме само температуропонижаващи и витамини  и ходихме 2 пъти на ден да му мажат афтите с приготвен по рецепта мехлем.  Така 4-5 дни. И всичко мина. Зъболекарката каза, че с антибиотиците сме подтискали афтите и сме ги подхранвали същевременно, затова когато избиха, положението беше много лошо. Незнам при вас каква е причината, щом нищо не се е проявило след спиране на АБ. Просто не винаги антибиотиците са правилното решение. Желая ви бързо оздравяване   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 726
Синът ми беше така на същата възраст, температура в продължение на един месец и никакви други оплаквания. Оказа се, че  му растат и четирите кучешки едновременно и когато избиха, температурата спря да се качва.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 22:27 от savina_h

# 14
в интерес на истината на специалист досега не сме ходили, единствено на джипи'та. предположихме пневмония още преди 2 седмици и споменахме на лекарите, но и двамата категорично я отхвърлиха. не сме забелязали афти в устата и.  за зъбките също предположихме, липсват все още само 4те кътника, но няма никакви симптоми за растящи зъби, както е било досега - бъркане в устата, слюноотделяне, и.т.н. днес ще ходим на 3ти лекар и ще споделя резултатите. много благодаря за мненията и пожеланията ви Peace

Общи условия

Активация на акаунт