Проблем с щитовидната жлеза и бебеправене?

  • 2 277
  • 22
  •   1
Отговори
Привет, аз съм такъв случай , но много искам да имам бебе въпреки че имам възелчета на щитовидната жлеза, засега тя работи добре, какво мислите по въпроса ,възможно ли е да забременея и да износя здраво детенце? Има ли други като мен искам да разбера от първоизточника , а не от лекарските прогнози Rolling Eyes Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 372
записвам се и аз в темата, че май имам същия проблем и ще се радвам да чуя мнения Peace

# 2
  • Мнения: 313
те могат и да се оперират, докторът какво те посъветва.
аз пък имам проблеми с хормоните на щитовидната жлеза, които се менят.
първо тат ми беше малко завишен..сега пък е нормален а мат са 2 пъти над нормите
д-р владимиров ми каза, че имало отношение за износването
аз между другото имам 2 спонтанни аборта, но мисля утре да говоря с докторът и да ме насочи към някой ендокринолог, защото все си мисля, че може да са проблем за забременяването.
след последната бременност правим опити вече 1,5 години и нищо

# 3
  • Мнения: 2 422
Вера тези възелчета до колкото знам не пречат, щом хормона ти е в час това е добре.
Антителата ТАТ и МАТ как са тях изследвала ли си ги МАТа е важен за износването.
Аз ходяя при д-р.Катя Тодорова от февруари месец мъчим се да го вкараме в норма за МАТа говоря но засега е много трудно, март беше със стойност 3385 а сега вече е 1400 при референтни 0-12 за  9 месеца лекарства толкова за съжаление, продължавам да го мъча. Confused
Нейното мнение е, че МАТа е бил причината за неуспешната ми процедура ИКСИ  Thinking.
Ходила съм и при друг доктор - Нончев (доста е възрастен и според мен е малко изкукал) неговото мнение е, че това не е проблем Thinking.
Незнам вече на кого да вярвам.  #Crazy newsm78
Записала съм си час и при 3ти ендокринолог да видим той какво ще каже..... вече започвам да играя на тото 2 от 3. Laughing Blush

Илиана ще се радвам да споделиш Владимиров към кой доктор ендокринолог те е насочил.

# 4
  • Мнения: 313
той ми спомена за някой д-р начев май, но може и да е същият нончев, а аз да не съм чула името.
още не съм ходила..при мен сега мат е 191, при условие , че над 100 се смята за положително..не знам това много ли е...при тестовете непоследствено след аборта беше в норма, което ме кара да мисля, че явно се менят тия хормони
аз май смятам да си търся ендокринолог в плевен, по-близо ми е..иначе продължавам да си ходя при д-р владимиров

# 5
  • Мнения: 2 259
Мая, с каквото те лекува д-р Тодорова?
Аз имам МАТ 330 при референтни 0-34.И няма мърдане.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Илиана,и аз съм пациентка на д-р Владимиров.По всяка вероятност ще те прати при Начев,правилно си чула,не е Нончев.Нончев е от Пловдив.

# 7
  • Мнения: 2 422
Мая, с каквото те лекува д-р Тодорова?

Вали тя щитовидната не се лекува това е невъзможно само може да я вкарате в норма и да се поддържа с лекарства.
пия много лекарства.... по различни схеми - Лтироксин, преднизолон, метаформин, селеногин, лимфомиозот, аспирин, неофолик мета 4мг.първите 5 са за щитовидната преднизолона най вече. Но не си позволявай да си ги назначаваш сама опасно е.
330 не е малко стойности под 1000по трудно се вкарват в норма (според мен ) по големите по лесно можеш да ги бутниш но станат ли под 1000 става мъка.
Илиана Начев е в София , Нончев е в Пловдив Цецито ти е отговорила а нормата е 12 а не 100

# 8
  • Мнения: 83
Начев е много добър избор.
За пореден път чета във форума, че др.Тодорова иска да вкара в норма ТАТ и МАТ и то с преднизолон-ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.Преднизолн за щит. жлеза се дава само при определени заболявания, които обаче са много редки.Гледам 5 лекарства за щит. жлеза, като от тях само Л-Тироксина има смисъл и той е важен за бебето.
По отношение на възлите-не са противопоказание за бременност, но при определени ситуации може да се налижи операция преди забременяването-ако са над 3 см, ако ТСХ клони към долна граница и тн.

# 9
  • Мнения: 313
искате да кажете, че сте доволни от д-р Начев и да се консултирам с него...а що се отнася за стойностите на тат , явно зависи от реактивите, с които правят изследването..
при мен са посочени референтни стойности N<40, Pos >100 а при мен е 191, не знам това дали е много
другата седмица имам час при доц.конова и след това ще търся ендокринолог..аз си самоизписах селен и по принцип пия аспирин от след овулация до края на цикъл...доколкото знам за тат и мат вливат нещо, но то е към 500лв. и ще го правя след бременност

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Илиана,сигурно имаш предвид Имуновенин.На мен той не ми помръдна изобщо антителата.Не съм сигурна дали ще го вливам при следващата процедура.

# 11
  • Мнения: 2 259
Аз вливах имуновин на .Преди него ТАТ беше 330,след него 329.
ТСХ ми беше 2.98  ,а сега 3.12.Вливането беше на 7 ми  този месец.Днес говорих с доцент Конова и  съм допуснала груба грешка .Контрола се прави след 28  -30  дни след вливане ,а не както аз се сетих ей така Laughing
Убеждавам се ,че си има лекари и те си знаят работата .Не е нужно да се правя и аз  на такава Wink
Успех с  агресорите момичета.Ще победим!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 422
За пореден път чета във форума, че др.Тодорова иска да вкара в норма ТАТ и МАТ и то с преднизолон-ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

Я Thinking имаме си доктор във форума ...... кое е пълна глупост??? обоснови се.

# 13
  • Мнения: 769
Разбира се, че е възможно да се забременее с нарушена функция на щитовидната жлеза. Аз имам такава от 10 години. Доста време ТСХ ми ходеше нагоре надолу, но в крайна сметка последните 2-3 години го стабилизирах. AntiTPO (MAT) от край време ми бяха десетки пъти над нормата, занижавах ги временно с имуностимулатори (Изопринозин, Биозин), но се занижиха едва към средата на бременността ми. Допълнтиелно пия Аспирин протект от около година.

Аз лично не съм пила и съм против приема на преднизолон по повод щитовидната жлеза. Най-важното е да се контролира ТСХ-то по време на бременността - с Лтироксин (Лтирокс и т.н.). Така съм чела и по чуждите сайтове.

# 14
  • Мнения: 2 422
Хубаво де против преднизолона сте , но кагото ТСХ и всичко друго е наред а само МАТ е висок.??????
До колкото знам Изопринозин е жив Преднизолон.

Общи условия

Активация на акаунт