Злато

  • 23 475
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Ако носите злато може би сте се сблъсквали с моите чуденки. Златото е скъпо и не може да се сменя толкова често колкото ни се иска. И въпреки това, рано или късно това което носите, колкото и любимо да е омръзва и имате нужда да го смените. С годините успявате да понасъберете бижута. Комбинирането им обаче (ако носите повече от едно, да кажем обеци и пръстен) е трудно защото сплавите са различни на цвят, или формата им не подхожда една на друга. Как постъпвате с бижутата си. Купувате нови когато ви се поиска и не се замисляте за останалите които просто прибирате (може да решите друго след време или да остане за децата); продавате това което вече не желаете на безценица на бижутерските магазини; предпочитате комплекти/ избирате внимателно бижутата така че да не ви омръзнат дълго време; намирате на кой да ги подарите за да се отървете от ненужните, как постъпвате?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Заменям в някой магазин най-старите, които са вече много демоде или не ми пасват на вкуса. Освен това в далечните години, имаше само жълто злато, което сега ненавиждам. Не виждам смисъл да го пазя, като си харесам хубаво бижу от бяло злато, просто го заменям. А и никак не си падам по трупането "да има". Предпочитам да му се радвам на момента, а не да го прехвърлям в някое чекмедже.

# 2
  • Мнения: 17 401
Мда, и аз имам твоя "проблем". Не мога д акупувам постоянно, колкото и да ми се иска. Почти нищо  с нищо не мога да комбинирам, не виждам как ще стане тая работа със замяната, без да си доплатя. Хич не искам да ги трупам защото не виждам кой ще ги носи, много често съм се чудела какво да ги правя. НЕ знам...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Мда, и аз имам твоя "проблем". Не мога д акупувам постоянно, колкото и да ми се иска. Почти нищо  с нищо не мога да комбинирам, не виждам как ще стане тая работа със замяната, без да си доплатя. Хич не искам да ги трупам защото не виждам кой ще ги носи, много често съм се чудела какво да ги правя. НЕ знам...

Става и без да даваш пари. Вярно, трябва да дадеш малко повече като количество. Е, загуба си е както и да го погледнеш, но мен лично ме устройва, защото в противен случай така си стоят и не ми носят никаква емоция  Simple Smile
Отделен въпрос е, че не обичам много да се кича, така че сравнително рядко правя подобни "сделки".

# 4
  • Мнения: 2 197
Прибирам и купувам следващото. Не искам да ги продавам, защото разликата в цената е убийствена  - не виждам защо ще ми изкупуват златото за 18 лв, а ще ми продадат новото за 65 лв, по-добре да си го прибера.

# 5
  • Мнения: 18
И аз така направих в крайна сметка, прибрах си го и толкова. Народа е казал от много глава не боли, не че е много де (някой ако види ще се смее за какво съм се закъхарила) но просто не пречи да си стои, на безценица го изкупуват златото, трябва наистина много да ми е омръзнал пръстена, или да я няма едната обеца за да го отпиша и трябва наистина много да ми хареса новото което купувам за да не се чувствам излъгана при размяната.   

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Купувам само не6та които стра6но  много са ми харесали( а това се слу4ва сравнително рядко  за6тото рядко откривам баланс между това което мога да си позволя и това което ми харесва....).
  Когато съм си  в Бя  съм сменяла  повредените не6та но  за съжаление там се предлага предимно 14 карата....,
и рядко съм попадала на не6то хубаво а и  има  голяма разлика в "златната" мода
Не  съм подарявала старите си не6та, за6тото  съм подарявала достатъ4но нови ... и някак си не върви... 
Когато някое бижу ми омръзне, го прибирам... слу4вало се е след година или при някакъв специален слу4ай да изпитам желание да го сложа пак....

# 7
  • Мнения: 1 548
Злато злато  Grinning Много обичам злато,но рядко си купувам, щото няма парииии  #2gunfire

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
Много обичам да си купувам и сменям, направила съм си няколко варианта и си ги сменям.По принцип си имам любим златар и ми прави отстъпки така че не ми излиза толкова солено при обмяна.Не трупам освен тези които ме свързват сантиментално.

# 9
  • Мнения: 1 726
Можете ли да ми кажете струва ли си да се купува злато , което е 10-12 карата. В Щатите съм и тук има само такова, много е евтино.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моят мъж ми съзададе традицията да нося бяло злато. Комбинациите са по-лесни, защото няма разминаване в цвета както с жълтото злато.
Освен това аз нося предимно перли или диамантени обици и годежният си пръстен и те също се комбинират.

# 11
Бижутата ми са предимно от злато благодарение на моят сьпруг.Колекцията ми е доста голяма,а тои продалжава да ми купува .Когато нещо ми омразне го давам на дьщерята и така....Не искам нито да ги продавам ,нито да ги заменям,защото са ми много скьпи подарени от сьрце и с някакав повод.

# 12
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
аз нося предимно перли или диамантени обици и годежният си пръстен и те също се комбинират.

Не заменям златото си никога,повечето ми злата са на известни фирми от определени колекции,често уникати или от лимитирани серии,свързани са с различни емоции и поводи.Същото от цитата се отнася и за мен,като не нося бяло злато и перли.Луда съм на тема брилянти,винаги нося Crazy

# 13
  • Мнения: 2 476
Златните бижута не са ми страст.Жълтият метал не ме привлича.
А малкото бижута от бяло злато,които имам са ми ценни,ама не заради златото  Wink
Не ги заменям,държа си ги вкъщи.Все пак камъните са вечни Laughing

# 14
  • Мнения: 1 629
Вариантът е златар, който работи с твой материал (старите неща) а взима пари само за изработка. Във Варна си намерих един  с оферта 13 лв за изработка на грам, ако няма камъни. Камъни не нося, така че си реших проблема.

Общи условия

Активация на акаунт