Моля ви, трябва ми спешно педиатър за домашно посещение!

  • 895
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 550
Мили мами, моля ви дайте ми координати на добър педиатър, който прави домашни посещения. Спешно е! Синът ми от няколко дена е с вируса с повръщане и разстройство. Въпреки лекарствата не можем да овладеем повръщането. Преди малко пак е повърнал жестоко на фонтан.

# 1
  • Мнения: 209
за съжаление не мога да ти дам координати на педиатър, който прави дом. посещения Sad. само се опитай да се успокоиш. моя син го мина два пъти. кажи ми какво са ти предписали, за да сравня с нашите лекарства и да видя дали мога да ти дам съвет.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
За повръщането - Натриев цитрат, Вомитосхил на свещички, Хидратин Алфа
За разстройството - Ентерол и Смекта
За гърлото - Тантум Верде и Мукосолван

# 3
  • Мнения: 209
така - при нас натриевия цитрат не помогна - даже му се гадеше от него. Вомитусхила подейства и двата пъти, само че при нас беше на капки - не на свещички заради разтройството. Също ни посъветваха да си направим дом. разтвор от сода, сол и захар във литър вода, за да не се обезводни детенцето. като се дава по съвсем малко - 15-20мл. през 10-15мин. ако искаш ще ти дам точната дозировка на съставките. това също много ни помогна. идеята е да приема течности по малко, за да не тежи на стомахчето и за да не се обезводни.
За разтройството ентерола не ни помогна, смекта не сме използвали. използвахме друго прахче, което е момента не мога да се сетя, но също мога да проверя.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Вероятно Хидрасек. Ще го купя сега.

# 5
  • Мнения: 209
Вероятно Хидрасек. Ще го купя сега.

точно така - само той ни помогна при разтройството

# 6
  • Мнения: 229
Не давай лекарства по самоинициатива, ако мислиш, че проблемът е сериозен и бебето е малко.
Писах ти на лични координати на много добра лекарка.
Стискам палци да се излекувате бързо!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 550
Синът ми е на 2 години и 3 месеца. Лекарствата не са самоинициативни, а по лекарско предписание.

# 8
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
В момента най-важно е да спреш повръщането, за да започне да приема лекарства и течности - консултирай се с лекаря си за еднократна доза Деган. В края на м.08 т.г. само с него спрях повръщането на дъщеря ми (предписана от лекар чрез система, а може и на хапче). След това - при нас помогна при много, ама много разстройство - комбинация от Енетрол и Хидрасек и Хидратин Алфа - 1 прахче в 200 мл. вода осигурява солния баланс на организма за денонощието на дечицата. Заедно с него дъщеря ми изпиваше и по 2-3 шишета чай - шипка и от черна боровинка - и двете запичат. Но без Дегана нямаше да я оправя - всичко повръщаше и беше тръгнала след 24-я час да се обезводнява. Да се оправите бързо и да пишеш.

# 9
  • Мнения: 99
Ето ти координати на нашата лекарка, аз съм много доволна от нея: Др Костова: 0886302215, за домашни посещения взима 20 лв. Ние лятото минахме на два пъти този вирус и свещичките, хидрасек и пиене на много вода ни помогна.
Бързо оздравяване

# 10
  • Мнения: 46 437
Дано вече си намерила лекар Praynig според мен само Деган ще ви помогне за повръщането, попитай доктора каква доза трябва за детето.

# 11
  • Мнения: 2 477
Дано вече си намерила лекар Praynig според мен само Деган ще ви помогне за повръщането, попитай доктора каква доза трябва за детето.

Подкрепям напълно! Peace
Единствено бих добавила Вомитосхил свещички.На упътването е зададена дозата за обилно повръщане.

# 12
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Дано вече си намерила лекар Praynig според мен само Деган ще ви помогне за повръщането, попитай доктора каква доза трябва за детето.

Подкрепям напълно! Peace
Единствено бих добавила Вомитосхил свещички.На упътването е зададена дозата за обилно повръщане.

Вомитусхил свещички при разстройство - ще стане още по-зле. Или на капки или - според мен Натриеивя цитрат е доста по-добър. В Хидратин Алфа основната съставка е също натирев цитрат.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
Момичета, благодаря!

Заведох Кало при лекарка, препоръчана ми от моята гинеколожка. Казва се д-р Зарчева. Била е дълги години шеф на неонатологията на Окръжна болница и има две специалности - педиатрия и инфекциозни болести.
Оказа се, че първоначалната диагноза е била грешна и Калоян повръща от стичащите се секрети в гърлото, което пък се оказа разранено. А педиатърката му каза, че било леко зачервено. Къде е гледала не знам  #Cussing out
В крайна сметка сега ще пие Цефзил, ще продължим още малко с цитрата, свещичките и Тантум Вердето. Не е трябвало и сироп за кашлица да пие, ама...

Още един път много ви благодаря за подкрепата!   bouquet  bouquet Hug

# 14
  • Мнения: 209
Момичета, благодаря!

Заведох Кало при лекарка, препоръчана ми от моята гинеколожка. Казва се д-р Зарчева. Била е дълги години шеф на неонатологията на Окръжна болница и има две специалности - педиатрия и инфекциозни болести.
Оказа се, че първоначалната диагноза е била грешна и Калоян повръща от стичащите се секрети в гърлото, което пък се оказа разранено. А педиатърката му каза, че било леко зачервено. Къде е гледала не знам  #Cussing out
В крайна сметка сега ще пие Цефзил, ще продължим още малко с цитрата, свещичките и Тантум Вердето. Не е трябвало и сироп за кашлица да пие, ама...

Още един път много ви благодаря за подкрепата!   bouquet  bouquet Hug

радвам се, че си намерила лекар и вярната диагноза Simple Smile. оздравявайте бързо   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт