За "памука" по езика

  • 5 529
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Моля за съвет-имам син на 1 мес.,вчера бяхме на консултация и казаха,че имаме "памук"на език /някякви гъбички/.Изписаха ни ДАКТАРИН-гел,но аз в суматохата забравих да питам как се прилага и колко често,за какъв период и изобщо подробности,а докторът е извън града и не отговаря на обажданията ми.Моля ако някой го е използвал да ми каже как да процедирам!Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 242
Е, не бях чувала досега, че им викат "памук" на гъбичките  Joy
Само на езикът ли го има или и по бузките и небцето? Ако е само на езика - много е вероятно да не са гъбички..
Дактаринът се маже след кърмене 2-3 пъти на ден за период не повече от 10 дни. Има си и листовка..

# 2
  • Мнения: 79
"Памук"така го нарече детската сестра,но доктора каза -гъбички!Та въпроса е как да го дам със лъжичка ли ,на биберон ли...Ако знае някоя майка,моля за съвет,а листовка видях че има ,даже я прочетох newsm78,но въпросите си остават!

# 3
  • Мнения: 8 242
Не с лъжичка..
Мажеш го с чист пръст най-лесно на езика .. Ако почнеш да бъркаш в клечки или други приспособления само ще се изтормозиш Simple Smile
И изварявай всички биберони хубаво, че с тях най-лесно се разпространяват гъбичките.

# 4
  • Мнения: 3 219
Обтривай му устната кухина, като след това не му давай вода или мляко .
Ще преминат бързо.

# 5
  • Мнения: 9 973
питай я по телефона или в някоя близка аптека

# 6
  • Мнения: 3 993
Въпросният "памук" по езика  се  нарича млечница. И ние имахме, и двете, бебка по езика, аз - по зърната. С Дактарин се мазахме и се оправихме бързо, добър е препарата! Аз от Дактарин-а изстисквах малко количество колкото грахово зърно на върха на малкия ми пръст и с него й намазвах (обтривах) езика след ядене. Ако има и по бузите - и там. После не му давай веднага нищо за пиене, за да не отмие Дактарин-а бързо. Мажех си и зърната с Дактарин, за да не си ги предаваме тези гъбички непрекъснато.  Peace Колко дълго - ами ние се оправихме за около седмица, после я мажех спорадично и превантивно. Успех!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 493
Можеш да отидеш до най-близката аптека и да ти обяснят как и по колко пъти се маже. Peace

# 8
  • Мнения: 264
Гелът е много хубав и има ефект. Аз го ползвах за афтички по бузките и след две-три мазания му минаха. Мажи с пръст-най-лесни става.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз ползвах Фунгостатин,голям ефект имаше.

# 10
  • Мнения: 31 118
Мажи с пръст и ще преминат бързо. Стерилизирай бибироните след всяко ползване.

# 11
  • Мнения: 79
Момичета благодаря ви!kiflichkata живея на село най-близката аптека е на 30км.Сети ли се са защо не съм отишла до аптеката smile3521

# 12
  • Мнения: 85
Моята дъщеря също има гъбички на езика и я мажа с Дактарин с клечка за уши,но нещо не  минават.Може и аз
да не я мажа качествено за това ще пробвам с пръст.

# 13
  • Мнения: 438
мама на четирима вкл.мъж, на листовката пише как се прилага.
Само да вметна, че можеш да ползваш лекарството 28 дни след като отвориш тубичката. Казвам го, защото е написано само на кутийката, и то с много ситни букви, а може да ти се наложи отново да ползваш дактарина( затова можеш да си отбележиш някъде кога си го отворила).

# 14
  • Мнения: 8 242
Моята дъщеря също има гъбички на езика и я мажа с Дактарин с клечка за уши,но нещо не  минават.Може и аз
да не я мажа качествено за това ще пробвам с пръст.
Не очаквай езика да се изчисти съвсем от бялото Simple Smile На синът ми му белееше до голям.. Нормално е за бебета, чиито храна е млякото  Peace
Гъбички са когато има не само на езика, но и на небцето и блузките отвътре.. И бебето не иска да се храни, защото го боли..
Това, че е бял езика, не винаги означава гъбички..

Общи условия

Активация на акаунт