ламиниран паркет

  • 1 665
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,
организирам ремонт и ще си купувам ламиниран паркет. Можете ли да ми препоръчате фирма - страшно много фирми предлагат паркети и не мога да се ориентирам. Притеснява ме основно монтажа. Ако можете да ми препоръчате фирма която ще монтира паркета добре.

Очаквам вашите коментари с нетърпение,

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ние нашият го купихме от Практикер и съпругът ми с братовчед му го сложиха сами.
Иначе мои приятели са купували от един магазин срещу Румънското посолство и са доволни.

# 2
  • Мнения: 1 305
Точно от този срещу Румънското и аз съм си взимала. Паркети Спейс май се водеха.
Но така или иначе полагането на ламината не е кой знае каква философия /особено ако е добра замазката/, пък и всички фирми предлагат и монтаж, някои - безплатен. По-важно е да си избереш читав ламинат.

# 3
  • Мнения: 1 492
Аз купувах от един склад в кв. Левски. Имат голям избор, по-евтино е и монтажа е безплатен. Доволна съм. Адреса го има на гърба на безплатния вестник, дето редовно го пускат по пощите.
Виж и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171660.0

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 13:21 от камелия

# 4
  • Мнения: 147
и нашия е от паркети space срещу румънското посолство, взехме 2 различни вида за стаите, навсякъде стана много добре Simple Smile

# 5
  • Мнения: 31
В нашият апартамент сме с ламиниран паркет от ЛИА.
http://www.lia.bg/

Много сме доволни.... има голямо разнообразие.
В хола и стаите паркета е различен, а в кухнята и коридора е един вид.
Не мога да ти кажа дали монтажът беше безплатен...  Blush

Дано намериш това което търсиш  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 31
Моят паркет е от Berg. Намира се на Тодор Александров точно срещу кино Арена. Имаше малко нерви по време на монтажа, защото не влязоха на празен апартамент, а имаше двама човека, които през цялото време бяха на разположение и ги чакаха само да им кажат кое къде да се мести. Но въпреки всички мрънкания от тяхна страна, го наредиха перфектно. Не е мръднал вече година, а е реден върху разскърцан паркет с дебела подложка. Не скърца нищо, никъде не се е подул и не си личат сглобките Peace Монтажът беше безплатен, само си платих дебелата подложка, защото в безплатния монтаж е включена тънка.

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз купувах от един склад в кв. Левски. Имат голям избор, по-евтино е и монтажа е безплатен. Доволна съм. Адреса го има на гърба на безплатния вестник, дето редовно го пускат по пощите.
От там е и нашия...Отидохме , избрахме си, платихме/безплатен монтаж, доставка и подложка- ние си взехме от най-дебелата и си я платихме/ и на следващия ден беше сложен..и това юли месец, когато по другите фирми ми даваха дата за след месец  Peace

# 8
  • Мнения: 29
Най-качествен е Таркет. Немски е, има най-твърдо покритие и се износва по-трудно. Фирмата -вносител е Акрол. Имат голямо разнообразие от видове. Намират се до комина. Предлагат и Балтерио. Също много добър паркет!

# 9
  • Мнения: 8 999
И нашият паркет е от Спейс. Цената включваше безплатна подложка /2 мм/ и монтаж. Обадих им се, когато вече назрял моментът да се монтира, уговорихме се и след два дни дойдоха. Монтираха всичко /стаи и коридори/ за ден и половина. Доволна съм.
Следващият ми паркет обаче, ще е от представителите на радиатори Адакс. Купувайки печки, открих, че са вносители и на ламиниран и естествен паркет. Такива красоти видях там, че ми идеше да се изям от яд, че не съм ги набарала по-рано.

# 10
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 153
Питах в друга тема, но да си поставя въпросите и тук
Наскоро купихме апартамент - панелен - решихме навсякъде - лам. паркет (без кухненския бокс с антрето, където се влиза само).
Да ми препоръчаш цвят с устойчивост на износване за разл. помещениа - хол с трапезария, детска, спалня и коридор?
Цвят - дъб или нещо неутрлно - и дограмата сега ще идбираме, но ще е златен дъб.
Добре заредени магазини в СФ? Прибризителни цени?
Не е много прав пода - казаха ни замадка, че е необходимо? Ще стане ли с фибран!
Предварително благодаря!

# 11
  • Мнения: 29
Ламинираният паркет може да се монтира върху фибран стига повърхността му да е равна /отделните проскости да са на едно ниво, а не някои по-високо, а други по-ниско/.
За по-натоварените домашни помещения, където влизат,  преминават или престояват повече хора за по-дълго време, препоръчвам 32 клас. По-скъп е, но издържа по-дълго време и ще се сменя по-рядко. За останалите помещения като спални например е достатъчен и 31 клас.

Общи условия

Активация на акаунт