базална температура

  • 29 084
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Изкам да попитам за базалната температура . До тази сутрин температурата ми беше между 37 и 37,1 градуса , а тази сутрин е 36,7 градуса . Това значи ли,че М предстои  Попринцип имам нормален , редовен цикъл , но до този момент не бях следила базалната си температура .

# 1
  • Мнения: 2 122
Ами днес кой ден от цикъла ти е newsm78- може да е т.нар. имплантационен спад, който е между 5 и 12 ден след овулацията (най- често 7-9 доколкото съм чела). Ако обаче ти е в близост до деня на следващия цикъл, най-вероятно това ще е причината.
Пожелавам ти скоро да поддържаш БТ над 37. Peace
Късмет!!!

# 2
  • Мнения: 466
Да , преди менструация съм попринцип .

# 3
  • Мнения: 4 068
Щом си пред цикъл, то според мен това спадане на температурата означава, че ще ти дойде. Ако има имплантиране то става на 7-мия ден след овуто и тогава може да се очаква имплантационен спад.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 730
Здравейте момичета,
и аз да си попитам, като предварително се извинявам  за тъпия въпрос.
Цикълът ми е точен като часовник -  29 дни. Този месец ми дойде на 26.06. Меря си температурата и на база предишните два месеца горе-долу ми е ясно кога ми е овулацията. Тази сутрин обаче нещо ме очуди. До преди три дни температурата беше стандартната за първата фаза - 36,5-36,8. След това се качи 37; 37,1 и 37,3. Днес обаче е 36,8! Вчера ходих на лекар и тя видя доста лигавица и десният ми яйчник е малко уголемен. Иначе по принцип проблемен ми е левият яйчник. Преди 2 месеца направи киста, която без малко да остраняват оперативно, но слава богу всичко се размина. Направи ми впечатление, че на 07.07 имах доста неприятна болка в десния яйчник /почти като овулация, но все пак беше рано/. Вече втори месец и гърдите не ме болят. Само да кажа, че този месец не правим опити, защото пия антибиотици.
Моля за мнения по въпроса, за което предварително благодаря.

Само да добавя, че от 3 седмици ме мъчи нещо, но настинка ли е, алергия ли - не знам. Знам само, че едвам дишам и снощи не можах да спя спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 419
То и ранни овулации (точно след М.) има, така че може и овулация да си имала  Thinking

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Джиа , както ти е казала Ая има и много ранни случай на ову .
А при теб повишението не БТ и болката в яйчника съвпадат и като нищо ти е била овуто тогава на 6-7.07 което пък е 11- 12и ден  , така че нищо странно  Simple Smile.
Защо не ползваш ФФ след като мериш БТ ?!

# 7
  • Мнения: 533
Джия, не разбрах лекарката с каква теза излезе след прегледа? Фоликул имаше ли, пукнат ли беше ... Иначе че е възможна ову 11-12 ден, няма спор, при мен се случва при средно 28 дневен цикъл.
Да не би пък да ти е била леко повишена темп заради това, че не се чувстваш добре?

Бързо оздравяване Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 730
Много благодаря за отговорите!
Като се замисля може наистина да е била ранна ову. А днешният спад, който ме очуди, може да е просто в рамките на нормалното. Просто от три месеца само меря температура и не съм имала такива особености.
Моренка, благодаря ти за съвета, ама май нещо ме мързи да работя с ФФ-то  Embarassed пък и само температура меря, а там ми се вижда доста сложно.  Embarassed Embarassed
В крайна сметка съм взела решение - от другият месец зарязвам термометрите, следенето на ову и тем подобни. Както съм си пуснала и молба за отпуска за целият август, а и мама ще е на почивка, което означава, че къщата ще е свободна........ та мисля само да мятам скъпото и дано тогава да се получи. Пък и според лекарката ми това са последните /дай боже/ лекарства, които пия. Другото, на което се надявам /а, дано/ е ако стане през август и не са ми криви сметките - току виж малкото човече се пръкне май месец. А тогава на 14-ти скъпото има рожден ден! Така, че с надежди към успех!!!
Фреши, лекарката нищо конкретно не каза - за фоликула, може и да е имало и да се е спукал. Ама не помня да каза такова нещо - просто яйчника ми е "преживял" нещо си и затова още се възстановявал. Иначе всичко останало си било в норма, само дето имало по-вече /или по-плътна/ лигавица.

# 9
Добър вечер,искам да ви попитам нещо на 1-2.09 имах леко зацапване на 7-8.09 трябваше да ми доиде МЦ(но още го няма )правих си тест вчера и беше отрицателен а БТ ми е :от 1 до 9.09 ми беше 36.8-36.9,а после се покачи-от 10.09 досега ми е все 37.1-37.2 не пада под 37,вазможно ли е да съм бремена,или пак да има нещо друго-имам всички признаци на бременност-гадене,санливост,гардите ме болят страшно много и особено зърната  и сутиен не мога да търпя да ме стяга,като си опипам влагалището-е мн меко и някакси е набъбнало друг пат не съм забелязвала и не ми се пражи секс преди все аз исках а сега не ми се иска-даже като си помисля за секс и ми се повдига
моля ви кажете ми какво мислите

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Добър вечер,искам да ви попитам нещо на 1-2.09 имах леко зацапване на 7-8.09 трябваше да ми доиде МЦ(но още го няма )правих си тест вчера и беше отрицателен а БТ ми е :от 1 до 9.09 ми беше 36.8-36.9,а после се покачи-от 10.09 досега ми е все 37.1-37.2 не пада под 37,вазможно ли е да съм бремена,или пак да има нещо друго-имам всички признаци на бременност-гадене,санливост,гардите ме болят страшно много и особено зърната  и сутиен не мога да търпя да ме стяга,като си опипам влагалището-е мн меко и някакси е набъбнало друг пат не съм забелязвала и не ми се пражи секс преди все аз исках а сега не ми се иска-даже като си помисля за секс и ми се повдига
моля ви кажете ми какво мислите

ние мислиме да отидеш на гинеколог и да си направиш кръвен тест за бременност.

# 11
  • Мнения: 303
Съгласна с  jam  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 092
Наистина и моят съвет е бързо при гинеколог пък аз оттук ще стискам усилено палци  Peace

Общи условия

Активация на акаунт