ангина след ангина

  • 1 063
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Здравейте,Д-р Слънчева!Дъщеря ми на 1,7мес ходи на ясла от месец.Една седмица е там ,една е болна.Резултатът е все ангина.По миналата седмица беше с ангина,днес отново.По принцип е с много уголемени и проблемни сливици от както се е родила.Беше със сополи тази седмица,след което стана пак ангина.Разбрах че може би ще се наложи да се извадят към 3 год възраст,но до тогава какво да правим.Притеснява ме факта че е през седмица така.Винаги до сега когато е боледувала от вирус,след това прави ангина.Бихте ли ми препоръчали нещо?Лечение,ваксини,имуностимулатори или каквото се сетите!Предварително Ви благодаря!

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 12:47 от paneva

# 1
  • Мнения: 5 760
На първо място ако имате възможност да не ходи на ясла. Ако не въобще поне за 2-3 м. Яслите са удобни за родители, но не се препоръчват за децата, защото все още не са с изградена имунна система и е логично да са склонни повече към заболявания особено при концентрация на много деца на едно място.
Ако нямате такава възможност можете да започнете даване на витамини Мултисаностол по 5 мл. сутрин за 1 м. и 20 дни почивка и Фор Кидс 3 х 5 мл. за 15 дни и 15 дни почивка. Направете тези курсове поне 4-5 х през зимните месеци.
Ако боледува от гнойни ангини е добре да се вземе гърлен секрет , за да се види причинителя и после да се консултирате с УНГ специалист за най-правилното поведение.

Общи условия

Активация на акаунт