Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте!
Ето и нашата история.
Дъщеря ни е на 2,8год. До юни месец беше едно любопитно, добро, мило дете. Но за съжаление на 13 ти юни петък се разболя от менингит....Приеха ни в Инфекциозна болница София.
И изпитанията започнаха. Оказа се много тежка форма на менингит , причинен от Хемофилус инфлуенца тип Б. Срещу който има ваксина, но която не е задължителна, за която аз не знам и педито не беше счело за нужно да сложим.
Първите дни на болестта бяха много тежки, Елина само спеше, пиеше вода. Постепенно започна да е будна по повече часове на деня, но беше много отпаднала и отслабваше с всеки изминал ден.
След около седмица след започването на лечението ние с мъжа ми(бяхме и двамата там през цялото време) забелязахме, че Елина не чува....Молехме се да е временно, но за съжаление едно от многото последствия на тази гадна болест е глухотата...
Елина не можеше да сяда, не можеше да ходи, беше само кожа и кости, но беше жива и това е най-важното.
Благодарим от сърце на доктор Мангъров и екипа от инфекциозна, че сасиха детето
Но за съжаление слуха беше изгубен...
Едиснтвеният изход в такава ситуация е кохлеарната имплантация. Поставя се чип, чрез който по електронен път отново постъпват сигнали към слуховия нерв. Чува се по друг начин, съвсем различе, но е изход.
Решихме да я направим в Австиря, защото от менингита се получава и друго усложнение. Точно там, където трябва да се постави импланта става кост и ако се забавят много нещата имплант не може да се сложи.
Операцията беше на 8ми октомври, за съжаление мястото се бешевкостило и прoфесорът успя да сложи едва 4 електрода от 12, които са крайно недостатъчни ,за да продължи да се учи да говори.
Всичко беше на наши разноски срруваше ни 35 000 евро. Много приятели ни помогнаха да съберем тази непосилна за нас сума.
Сега обаче се налага в най-кратки срокове да сложим имплант и на другото ухо. Защото и там има започнал процес на вкостяване. А импланта , който има сега  е крайно недостатъчен......
Затова молим за помощ....Нямаме време да чакаме тромавите процедури в държавните институции....
Такива имплантации се правят и в България, но именно заради евентуалните усложнения , които можеше да възникнат ние решихме да я направим в Австрия. Опитът на лекарите в България с деца оглушели след менингит е много малък. И не ни се рискуваше. За съжаление се получи точно това ,от което се страхувахме



Моля, помогнете на детето ни отново да чува...Да не живее повече в тишина....
Толкова ни тежко като виждаме как с всеки изминал ден Елина говори все по-малко, а децата , с които си е играла преди все повече....Не знам какво друго мога да кажа, трудно е да обясниш болката в сърцето с думи

Трябват ни 30 000 евро, от които сме събрали около 10 000 евро




Сметката е на мое име, защото мислехме, че с тази операция ще се реши проблемът ни, но уви....
Райфайзенбанк, София, Екатерина /георгиева Станева , в евро
BG37RZBB91554488564408  BIC:RZBBBGSF

Благодарим на всички, които ще ни помогнат!!!


Вече има открити и дарителски сметки!

Титуляр Елина Ефтимова Пупекова
ПРОКРЕДИТБАНК
BIC PRCBBGSF

IBAN: BG13PRCB92301026594713 - сметка в лева
IBAN: BG54PRCB92301426594718 - сметка в евро


Това са част от епикризите, от австрия още не са преведени, ще ги кача веднага, след като ги вземем
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298900

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 16:39 от Mamma

# 1
  • Мнения: 1 877
Побутвам

# 2
  • Мнения: 10
Дано парите се съберат и Елина възвърне слуха си.
Успех

# 3
  • Мнения: 1 541
Много съжалявам за случващото се  Sad Дано бързо се съберат паричките и детенцето ви възвърне слуха си  Hug
Ще помогна с каквото мога, дано и други го направят  Praynig

# 4
  • Мнения: 4 555
Веднага превеждам пари. Аз също имам подобен проблем със слуха и знам от личен опит колко е неприятно.
Дано да се оправи детенцето, стискам палци  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 705
        Здравей Кате! Познаваме се с теб , дори и лично! Преведох скромна сума за Елинка. Моля се това да е краят на Ада, през който минавате ! Целуни малкото Слънце!

# 6
  • Мнения: 958
Пуснах малко парички.
Стискам палци да се събере суамта и детенцето да чува отново.
Много сили ви пожелавам  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Кате не знам какво да кажа Cry Много ми е мъчно за Елинка! Момичета това е едно прекрасно дете с чудесни родители, борещи се със собствени сили да помогнат на малкото си момиченце отново да чува! Нека помогнем всички заедно кой с каквото може, защото никой не е застрахован от това, а Елинка е едно от нашите деца! Утре ще преведа парички . За съжаление сумата няма да е голяма, но от сърце. Скоро си мислих как ли е минала операцията? Жалко, че не е толкова успешна, но все пак има шанс. Горе главата и много целувки от мен и Митко за малкото ти момиченце (познаваме се от кварталната градинка в Люлин 3:lol:) Hug Hug Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 561
Кате, защо не опиташ да се свържете с хората от сайта http://www.save-darina.org Те са страхотни и са помогнали на много дечица, стискам палци да могат да помогнат и на Елинка.

Преведох малко парички. Дано бързо се събере цялата сума  Praynig
Целувки на малкото слънце  Heart Eyes Вярвам, че нещата ще се оправят  Praynig

# 9
  • Мнения: 2 013
Момичета, може ли някой да ми помогне да науча как по интернет да превеждам пари от дебитната си карта. Какви регистрации трябва да направя? Каква е процедурата?

Знам, че е тъпо оправдание, но не винаги ми е лесно да стигна до банков клон.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, може ли някой да ми помогне да науча как по интернет да превеждам пари от дебитната си карта. Какви регистрации трябва да направя? Каква е процедурата?
Ако банката издател предлага електронно банкиране, ти трябва сертификат. Може да си го заявиш он-лайн или само от клон на банката - зависи от самата банка. После с този сертификат можеш да нареждаш преводи, като ел. подпис е Peace
Другият вариант е да се регистрираш в epay.bg.

Милото детенце Sad Ще помогна веднага, щом имам възможност!

# 11
  • Мнения: 2 013
Мерси, Белинда.

И аз ще помогна, веднага щом успея да се справя с e-pay.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искам да кажа, че желая от все сърце това малко и сладко дете да има възможност да чува и да расте в свят, пълен със звуци.
Ще помогна и материално.
Късмет и кураж, мили родители  Hug

# 13
  • Мнения: 4 490
Късмет и успех и от мен! Пожелавам ви много сили и най-добрият възможен изход, скоро!  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 3 108
Нямам думи....дай боже вашата мъка и мъката на детето да се облекчи с успешна операция и то отново да може да говори и да играе с другите деца!

Преведох малко парички и се моля за успех!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт