кървене и съсиреци по време на бременност

  • 28 368
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Привет на всички. Във втория месец съм и предната седмица започнах да кървя. В началото слабо, след това се усили кръвотечението(не толкова силно като при менструация, но все пак достатъчно за да се стресна) и започнаха да падат съсиреци (придружени с контракции). Ходих на доктор и с бебето всичко е наред, дори вече си има ясно изразено сърчице. Пия болкоуспокояващи, 5 дни бях на инжекции и продължавам да пия "Утрогестан". Доктора казва че всичко е наред с бебето, а аз отново започнах да кървя. Моля Ви ПОМОЩ!!!

# 1
  • Мнения: 313
трябва задължително да пиеш ношпа, магнерот и утрогестан..да лежиш колкото можеш..вземи си веднага болничен
аз имам 2 бременности с кървене и два аборта...но не искам да те плаша, защото в болниците видях още 1000 бременни с кървене, които си родиха без проблем.след като имаш и кървене и контракции за мен не е добре..
съветът ми е да се консултираш с имунолог и да си пуснеш хормоните на щитовидната жлеза, антифосфолипидни. антитела и НК клетки..при мен проблемите се оказаха от там...ако си близо до плевен доц.Конова е подходящият човек.
и утрогестана е по-добре да се поставя вагинално, отколкото да се пие..
не вярвай на хубави думи на докторите, а по-добре да се увериш, че наистина няма проблем..
стискам палци и лека бременност

# 2
  • София
  • Мнения: 66
Мила, веднага лягай! Може би имаш отлепване - аз имах два пъти отлепване, за малко да загубя бебо, след първото отлепване лежах седмица в Тина Киркова, уж ме изписаха, а след 2 седмици пак кървене, ужас! Докторът ми предложи да лежа пак в болницата, но понеже там се налага да става човек (за храна, изследвания, при посещения и т.н) предпочетох, въпреки тежкото си състояние да лежа вкъщи, лежах ставайки само до тоалетна, дори се хранех в полулегнало положение, пиех вода от малко шишенце, за да не вдигам нищо по-тежко от 200 гр, ужасно трудно беше, добре, че имаше роднини да ме обслужват, носейки ми храна и вода. Но по този начин, лежейки плътно месец и нещо, бебо се закрепи и сега го имам, слава богу! После пак лежах, но вече поизлизах навън. Давам съвет на всички мами с отлепване, лежете и не вдигайте тежко, пийте си хапчетата и бог да ви пази!

# 3
  • София
  • Мнения: 66
и веднага звънни на лекаря ти - сигурно ще иска да те види на ултразвук и може би ще ти изпише инжекции!

# 4
  • Мнения: 313
не знам дали може да се говори за "отлепване" в толкова ранна бременност..тя е една в 5-та седмица.по това време кървенето се смята за имплантационно, но тези съсиреци не са добре - ПАК ПОВТАРЯМ.
имаш 2 варианта: да си пуснеш изследвания или да разчиташ на късмет.
Аз лично ходих при 2-ма лекари  - единия каза като твоя /спокойно бебето е добре/, другия каза /ела веднага в болница до утре може да е късно/...аз отидох в болница и те ми направиха стандартната процедура - магнерич и болкоуспокояващо, а проблемът се оказа в хормоните и НК клетките..до последно бебето си беше добре и изведнъж организмът ми го изхвърли..
никъде в АГ отделения не смятат за необходимо да ти проверяват хормоните на щитовидната жлеза, а прочети темите да видиш колко хора са с такива проблеми..аз мисля, че бебенцето си заслужава тези 200лв. за изследвания, а освен това може някой да ги направиш с направление!!!!!!!!!!!!!

# 5
  • Мнения: 2 005
Гале , съветвам те да се консултираш с Д-р Галина Ташкова , зав. отд.  патологична бременност в Шумен  Peace Страхотен и добър специалист  Naughty Благодарение на нея сега се радвам на синчето си , макар че почти 9 месеца не излязох от патологична  Confused Ако искаш координатите и ще ти ги дам и моят съвет е да постъпиш при нея в болницата , за да си под наблюдение  ThinkingОт сърце ти желая успех , миличка   bouquet

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не е нормално това.ХОди при лекаря си.

# 7
  • Мнения: 11
     Момичета благодаря Ви много, но всичко свърши вчера. Направих това което и вие ме посъветвахте. Ходих на преглед, вкараха ме в патологията – там ми разказаха играта от инжекции и хапчета и отвратително държание. Стоях там една седмица и ме изписаха.  В епикризата ми пишеше жив ембрион и че всичко е нормално(а дори не ме бяха погледнали с ултразвука). След като ме изписаха вечерта започнах много да кървя и имах много силни контракции. Изчаках до сутринта и отидох при моята гинеколожка на преглед и установи, че ембриона няма сърдечна дейност, веднага отидох и при друг специалист и той потвърди същото. Спрях всички медикаменти, които ми бяха изписани преди това -  „Утрогестан”, „Папаверин” и др.болкоуспокояващи и още същата вечер започнах да се чистя. Съсиреци придружени от контракции започнаха да падат от мен и много обилно кървене. Накрая падна мн. голям съсирек, които според мен е околоплодния сак и ембриона т.е. всичко. Утре ще ходя да вида дали ще ме подлагат на кюртаж.

Общи условия

Активация на акаунт