Масло от камелия

  • 7 063
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Наскоро разбрах за чудните свойства на маслото от камелия и как то влияе на косата.Но не мога да го открия.Искам да попитам някой има ли идея къде може да се намери в София?Но чисто масло..не под формата на маска с разни други примеси.
Много ще съм благодарна,ако някой знае къде мога да го намеря Praynig.

# 1
  • Мнения: 2 414
Това намерих в гугъл

Блясък в косите
Японките познават от столетия действието на маслото от камелия. То прониква много добре в структурата на косъма, придава обем и защитава косата. При употреба маслото от камелия трябва да е затоплено. Нанася се по дължината на влажна коса. След 20 минути се измива много добре с шампоан.

# 2
  • Мнения: 104
Аз пък това :
Китайска камелия ( Camellia Sinensis (L.) Kuntze)

Действащите вещества на китайската камелия (зелен чай) са: алкалоиди (кофеин, аминофилин), дъбилни вещества, флавоноиди (катехини) и др. Кофеинът оказва тонизиращо действие и активира липолитичните механизми на освобождаване на мазнините.

Това значи ли,че може да става въпрос за зелен чай? newsm78Усещам,че трябва да се иде до аптека и да се попита.Аз лично много се заинтересувах  Grinning

# 3
Мне,не става въпрос за зеления чай.Има много видове камелия (доколкото се осведомих),но тази за която говоря аз е Японската Камелия Grinning.

Ето така изглежда цвета на растението;

Това което е дала като информация Мелиса е всъщност действието на Японската камелия Wink.
Днес обикалях навсякъде,но не успях да открия това масло ooooh!.Четох,че вносител е някаква фирма "Fresh" newsm78 .

# 4
  • Мнения: 164
Ето тук има богат избор на масло от камелия ако някоя е наясно с пазаруването от сайта
http://www.nextag.com/camellia-oil/search-html

# 5
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз поръчах това:
http://web1.sasa.com/SasaWeb/eng/product/view_product_review.jsp … emno=102315902001

Няма указания за употреба обаче. newsm78

# 6
  • Мнения: 3 835
за какво си го ползвала?
какъв е този невероятен ефект?

# 7
  • Мнения: 1 149
То и аз чакам отговор Whistling

# 8
  • Мнения: 605
Аз не съм го ползвала все още, подари ми го приятелка, ето ви малко инфо:

Камелия / CAMELLIA JAPONICA / растително, базово-добавъчно масло

тип/количество: 50 мл.
информация за продукта:
Грижа за косата:
Маслото от камелия подхранва кожата на главата като същевременно предпазва косата, повишава еластичността и мекотата на твърди и чупливи коси. Прилага се веднага след душ върху все още влажна коса.
Грижа за кожата:
Чудесно средство за суха и загрубяла кожа, както и при слънчеви изгаряния, тъй като действа като филтър за УВ-лъчите и предотвратява появата на петна и лунички. Поддържа стегната, красива и млада кожата. Изключително подходяща е за "афтършейв" балсами.

Ето откъде го е взела тя http://www.stnikola.net/products.php?cat=3

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 415
По дрогериите дали няма да го има  Rolling Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1

Качествата на маслото от камелия са познати от векове в Япония. Не случайно най-продаваният шампоан на Shiseido в Япония е именно Tsubaki ( Това е името на растението на японски) Дамите които следят темата Ягодка и Саса знаят за какво говоря!



 

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 13:17 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт