Към омъжените за чужденци- защо избрахте тях?

  • 18 125
  • 121
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Въпросът ми е за това какво повече или по-малко откривате в представителите на другите нации в сравнение с българите и българките.

При мене става въпрос за късмет. Не съм търсила връзка и любов извън Бг. Просто се случи... Естествено, важен е човек, не расата или нацията.

Основната разлика, която намирам е в подхода към хората. Много по-открит, по-честен, доста по-серизен. А също така и действията... думата е дума и тя не се променя. (Е, за чужденеца до мене ми е думата  Laughing)

Най ме притеснява, че нямаме приятелски семейства българи, въпреки че живеем в София. Опитвахме се в началото на връзката ни да поддържаме контакти с познати - отмряха с времето.

# 1
  • Мнения: 77
......не съм омъжена за чужденец, но  моя повече от половината си живот е прекарал извън БГ. придобил е навиците и порядките на чужденец. дори понякога не може да говори на бг. намирам огромна разлика между българина и чужденеца. понякога са скучни, понякога по-толерантни. никога няма да направи панаири , че няма сготвено или че не е изчистено. не се срамува да хвърли боклука или да простира. абе много зависи от човека, но определено има значение къде е расал. определено не са комплексари като бг момчетата Simple Smile, сори, не искам да обидя някого  Embarassed , но много често срещано явление . да не говорим, че родителите не ти се бъркат в семейния живот и родата не дава акъли, как и какво да правим. има преимущества, но пък непрекъснатото патуване.....не е работа. 2 пъти в годината до бг....си е голямо наказание..... 

# 2
  • Мнения: 2 786
Избрах него, защото го обичам и защото искам да изградя дом и семейство с този човек.
Любовта няма националност.
Харесва ми като мислене, поведение, чувство за хумор, как се разбираме само с поглед, че можем да разчитаме един на друг, гледаме в една посока, имаме еднакви цели.
Българин или чужденец, това са подробности - омъжила съм се за Него, Човека  Heart Eyes
Не разбирам хората, които слагат ясна граница и правят обобщения по националност.
Както не разбирам и коментари от типа "Свършиха ли българите, та чужденец взе?"
Все едно говорим за бране на ябълки или домати  ooooh!

# 3
  • Мнения: 3
Никога не съм мислила, че ще се омъжа за чужденец, но ....................... се случи! А защо - съдбата си е съдба, когато нещо е писано то просто става. В Него ме впечатли - добротата, търпението, честността. Това, че държи на малките и истинските неща в живота. Семейството е на първо място, уважението към жената, уважението и почитта към по - възрастните /нещо което тук е на изчезване/. Нито за миг не съжалявам, че не съм се омъжила за българин и благодаря на Господ, че ми прати това момче и че то беше толкова настоятелно защото ако нещата бяха останали на мен може би нищо нямаше да стане и щях да съжалявам някой ден..........

# 4
  • Мнения: 110
От години работя в международни екипи, никога не съм си мислела, че ще се омъжа за колега, а с някои се знам от 5-6 години. По едно време си мислех, че няма да се омъжа. Обаче се появи ТОЙ - много търпелив, чистосърдечен, възпитан, настоятелен, държи си на думата и има това невероятно вече за нас разбиране за чест и дадена дума. Хареса ми това, че семейството се поддържа - цялата рода дори, уважението към жените - в страната му е така, в частност у дома - майка му е стожер, също уважението към възрастните. Той беше настоятелен. Нито за секунда не съжалявам, въпреки, че след всеки отказ или проблем с визи и документи "умираме". Неговото семейство ме прие като новата дъщеря, на майка му казвам "майко", на сестрите му казвам "сестро" и по име, баба му почти не вижда вече, и аз не й разбирам какво ми казва, но намираме начин да си покажем радостта от това, че сме заедно. В моето семейство той вече има почитатели. Те ме приеха по-радушно и весело. Обичам го и ги обичам. Майка му го е възпитала да се грижи за съпругата си и да е достоен мъж. Господ ме занесе на дланта си до тези хора.                  

# 5
  • Мнения: 1 761
Омъжих се за мъжа ми,защото се влюбих в него.Още от първия път,когато го видях разбрах,че искам да живея с него, та ако ще и някъде из Сибирската тайга да е.Той е най-прекрасния мъж,когото познавам,невероятен баща,много грижовен съпруг,отговорен,интелигентен и възпитан в уважение към жената (което за мен е МНОГО важно).
Ако трябваше да си избирам чужбина нямаше да избера точно тази страна, но мъжа си за нищо не заменям Crossing ArmsМного съм щастлива с него.

П.С.Някой преди мен беше написал,че любовта няма националност.Любовта се появява без да я търсиш-просто се случва от самосебе си.

# 6
Zdraveite na men mi predstoi da se omaja za 4ujdenec i bix vi obqsnila za6to 6te go napravq.Parvo go obi4am i naistina mislq 4e s tozi 4ovek moga da sazdam istinsko semeistvo.Nikoga ne sam si mislila 4e 6te se omaja za 4ujdenec no uvi.Ot 3 god jiveq v Garcia na ostrov Krit.Tuk mi napravi vpe4etlenie 4e majete sa maje v bukvalniq smisal na dumata.E ne kato na6te samo na prikazki.Tuk na parvo mqsto e semeistvoto i sled tova vsi4ko ostanalo.Li4no za men sa mnogo po dobri ot na6te  krasavci.I tuk piqt,izlizat dori i liubovnici imat no go pravqt po drug na4in.Nikoga nqma da dopusnt da izlojat jenite i decata si.I za nai malkoto da se razvejdat.Az predpo4itam tozi tip maje za razlika ot na6te krasavci koito polovinata sa alkoxolici a drugata polovina poboinici.Moje bi za6toto sam dete na razvedeni roditeli i sam vidqla dosta ot jivota v bg kakto po li4en opit taka i na moi priqtelki.Mojex da se omaja v bg no ne bqx sigorna kokvo 6te vidq edin den ot vazlubeniqt mi za6toto dosta ot majete ni sled kato podpi6e6 se promenqt  :2gunfire:Moje i da me oprekvate no za sajalenie ne bix iskala da qm boi na lqgane i stavane.Da sazdam semeistvo i decata mi da sa svideteli na skandali i piqni sceni i t.n. Blagodarna sam 4e doidox tuk i si otvorix o4ite.Vseki 4ovek ima pravo na izbor.

# 7
  • Мнения: 2 786
Забелязвам, че почти всички споменават уважението към жената до тях и семейството като ценност.
Това са неща, които и някои българи притежават, въпрос на възпитание в семейството  Peace

Еваки, пиши на кирилица.

# 8
  • Мнения: 3 804
Избрах него, защото го обичам и защото искам да изградя дом и семейство с този човек.
Любовта няма националност.
Харесва ми като мислене, поведение, чувство за хумор, как се разбираме само с поглед, че можем да разчитаме един на друг, гледаме в една посока, имаме еднакви цели.
Българин или чужденец, това са подробности - омъжила съм се за Него, Човека  Heart Eyes
Не разбирам хората, които слагат ясна граница и правят обобщения по националност.
Както не разбирам и коментари от типа "Свършиха ли българите, та чужденец взе?"
Все едно говорим за бране на ябълки или домати  ooooh!

мислех да отговарям,но след този постинг просто няма какво да добавя Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Така се случи. Мнозина са ми задавали този въпрос, но, за съжаление, не мога да им дам някакъв любопитен отговор. Зависи от човека - за мен да си женен/омъжена за чужденец изобщо не означава, че по подразбиране нещата ще вървят по-добре, даже напротив в много случаи.

# 10
  • Мнения: 233
Никога не съм мислила, че ще се омъжа за чужденец, но ....................... се случи!
И при мен беше така. Харесва ми отношението, което има към мен като жена. Харесва ми майка му (страхотна жена), която не е като повечето БГ свекървища (патих си от една майка на бивше гадже). Харесва ми, че е семейно ориентиран.... Мога още много да напиша...

Сигурна съм, че има много свястни български мъже, но аз поне не намерих такъв. И макар, че не исках да живея в чужбина, щастието ме огря точно там... Не съжалявам нито за секунда! Едниствено ми липсват близките в БГ, сиренето и вкусните зеленчуци (но, това е друга тема).

# 11
  • Мнения: 3 371
...за съжаление, не мога да им дам някакъв любопитен отговор. Зависи от човека - за мен да си женен/омъжена за чужденец изобщо не означава, че по подразбиране нещата ще вървят по-добре, даже напротив в много случаи.

точно моят отговор.  Simple Smile

... има много свястни български мъже...

има. направо ми е чудно как жените им не ги ценят...

# 12
  • Мнения: 1 545
Избрах него, защото го обичам и защото искам да изградя дом и семейство с този човек.
Любовта няма националност.
Харесва ми като мислене, поведение, чувство за хумор, как се разбираме само с поглед, че можем да разчитаме един на друг, гледаме в една посока, имаме еднакви цели.
Българин или чужденец, това са подробности - омъжила съм се за Него, Човека  Heart Eyes
Не разбирам хората, които слагат ясна граница и правят обобщения по националност.
Както не разбирам и коментари от типа "Свършиха ли българите, та чужденец взе?"
Все едно говорим за бране на ябълки или домати  ooooh!

мислех да отговарям,но след този постинг просто няма какво да добавя Peace



И аз така

# 13
  • Мнения: 3 880
Мисля, че не мога да отговоря директно на въпроса newsm78
Все пак не съм стояла и размишлявала "българин ли да взема или чужденец? Какви са плюсовете и минусите на едните и другите?" Laughing
Така са се стекли обстоятелствата и затова съм омъжена за чужденец, а не съм го планувала специално. Не съм била и в ситуация да ме искат едновременно и българин и чужденец, а аз да съм влюбена еднакво силно и в двамата, че да е трябвало да взема решение "кой от двамата да избера" Simple Smile. Просто реших, че този е моят и толкова, не съм избирала между националностите...
А и ми е странно, че мъжете все още масово се разделят на българи и чужденци Simple Smile То и между чужденец и чужденец има разлика Wink

# 14
  • Мнения: 2 379
А и ми е странно, че мъжете все още масово се разделят на българи и чужденци Simple Smile То и между чужденец и чужденец има разлика Wink

А и, за да е по_смислено питането, българите би следвало да се разделят на "Софиянец и от провинцията". Laughing

Общи условия

Активация на акаунт