Лесен и вкусен бананов кекс

  • 1 512
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Здравейте, момичета:)

Искам да ви предложа един лесен и вкусен бананов кекс.

2 и 1/2 к.ч. брашно
1 к.ч. кисело мляко
1 к.л. сода бикарбонат
1 к.ч. олио
2 к.ч. захар
2 с.л. мед
2 яйца
2 големи банана,  (или 3 по-малки)

Можете да бъркате с миксер, може и с телена бъркалка. Аз лично използвам телената бъркалка.
Смесвате яйцата, захарта и олиото. Отделно разбърквате киселото мляко със содата и после добавяте към
останалото. След това добавяте и брашното. Нарязвате бананите на малки парченца (може и настъргани,
но по-добре е да се чувстват късчетата плод). Прибавяте ги към общата смес и накрая изсипвате и меда
и разбърквате. По желание можете да добавите парченца шоколад (натрошени, за да не оцветяват целия
кекс, а да седят на отделни бучици) и/или орехи.
Печете на умерена фурна във форма предварително намазана с олио и после посипана с брашно. Печете 30
минути с фолио и после още 10-ина без.



След като изстине можете по желание да поръсите с пудра захар.

# 1
  • Мнения: 4 433
Звучи и изглежда вкусно Peace

# 2
  • Мнения: 1 558
Ще го пробвам, тъкмо днес купих банани, а има шоколад, който вече никой не иска.
Само един въпрос - достатъчно ли се подслажда с меда, че в къщи са на почит сладките неща?

# 3
  • Мнения: 2 926
И аз ще го пробвам - в къщи много се харесват сладкишите с банани  Peace

# 4
  • Мнения: 1 289
Ще го пробвам, тъкмо днес купих банани, а има шоколад, който вече никой не иска.
Само един въпрос - достатъчно ли се подслажда с меда, че в къщи са на почит сладките неща?

Ами да, нали има и захар Simple Smile Ти разбира се можеш да сложиш още мед, според вкуса Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 558
Мерси   bouquet
Четох, ама захарта съм я пропуснала  doh

Общи условия

Активация на акаунт