Раждане в Окръжна болница 2008 г.

  • 65 411
  • 945
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
Мами, споделете за вашето раждане в Окръжна през тази година. Избрахте ли екип, какви са условията в болницата и отношението на персонала към бебетата и родилките, как реагират в критично ситуации, цени за избор на екип и ВИП стая? Изобщо пишете всичко каквото се сетите. А и аз следя бременността си в Шейново. Кога да отида в Окръжна за предварителен преглед, ако реша да раждам там? Благодаря ви!  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Раждах там преди 2 години, но имам поглед постоянен върху болницата, тъй като често ходя в родилно отделение.
От февруари 2008 година вече има избор на екип. Независимо от начина на родоразрешение - нормално или секцио - изборът е 500 лева.
Поради факта, че отделението е с 16 легла лекарите имат възможност да обръщат повече внимание на родилките. ВИП стая има т.е две такива. Всички стаи са със сменена дограма имат телевизори, а във ВИП-а и хладилник.
Критичните ситуации - шефката на отделението д-р Жекова присъства, ако не на всяко, почти на всяко раждане. Виждала съм лично такива ситуации, мога да кажа, че се справят добре. Неонатолозите са малко дръпнати, но болницата подкрепя кърменето и бебетата са при майките. Разбира се, ако майката не се чувства добре бебето се взима в неонатологията.
С две думи. Смятам, че Окръжна болница е по-добрият избор особено пред Шейново. В големите АГ болници вече са овълчени, алчни и поради големия поток от пациентки не могат да им обръщат внимание.
Предварителният преглед е добре да стане, когато влезеш в деветия месец. Но е хубаво да си си избрала лекар и той вече преценява на колко време ще те вика за запис на тонове. Лично мен Жекова ме викаше през ден последните 2 седмици преди секциото.
Ако имаш още въпроси пиши ЛС.

# 2
  • Мнения: 30
здравей nana77
виждам че си запозната с Окражна, а аз съм се ориентирала на там... та да попитам...
дали има опция бащата да присъства на раждането, защото знам че не всяка болница го предлага?
благодаря предварително  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Да, има опция. Моят съпруг присъства на секциото ми. За подробности обаче трябва задължително да се разговаря с д-р Жекова.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
Раждах там в края на юни.
При раждането с мен бяха лекарката, която си бях избрала, акушерката и анестезиолога. Според мен се справиха супер, въпреки проблемите, които им създадох. Изобщо не мога да правя сравнение с първото ми раждане - така още няколко бих родила  Wink.
За избор на екип ти е казала Нана - 500лв. Аз също си следих бременността при друга лекарка, но на тази която си избрах се обадих някъде в началото на 8-ия месец. Занесох й всички изследвания, док. от консултации и каквото имах и тя си ме пое. Когато влязох в 9-ия ме викаше 1 път седмично за запис на тоновете. За ВИП стая не съм плащала допълнително. Малко е кофти само, че има само по едно малко шкафче и повечето багаж си стои по чантите.
Отделението е много малко и беше страшно спокойно. Бебо си беше при мен през цялото време. Донесоха ми го около 10 часа след раждането, но ме изчакаха да ми минат всички упойки, да ми махнат катетъра, да започна да ставам. През това време поне 3 пъти идваха да ми кажат, че бебо е добре. Не съм търсила помощ за кърменето, защото Любчо си засука. Носеха в началото и шишенце с АМ, но той не искаше да го пие и карахме само на кърмене. Вода не дават.
На визитациите беше малко пренаселено, защото имаше и студенти или специализанти (така и не попитах).
За присъствие на таткото не съм питала, че нашия нямаше да мога да го вкарам там Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 152
InaD за кой доктор става въпрос? Хигиената как е? Могат ли да идват на посещение, колко дни се стои за нормално и за секцио /дано не ми се налага  Praynig/? Имат ли списък за майка и бебе при влизането в болницата?

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
Хигиената винаги е била добра. Отделението е ремонтирано преди месеци. Сложена е нова дограма. От няколко месеца по изискване на ХЕИ не пускат много да се влиза, но пък ти можеш да излизаш в предверието при кабинета за приемане. Във ВИП стаите обаче разрешават да влиза бащата. За нормално раждане се стои 4 дена, за секцио - шест.
Списъкът си е нормален за болница - тоалетни принадлежности, две нощници, кърпи и т.н За бебето само 1 пакет памперси неотварян и 1 пакет мокри кърпи.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
Хигиената винаги е била добра. Отделението е ремонтирано преди месеци. Сложена е нова дограма. От няколко месеца по изискване на ХЕИ не пускат много да се влиза, но пък ти можеш да излизаш в предверието при кабинета за приемане. Във ВИП стаите обаче разрешават да влиза бащата. За нормално раждане се стои 4 дена, за секцио - шест.
Списъкът си е нормален за болница - тоалетни принадлежности, две нощници, кърпи и т.н За бебето само 1 пакет памперси неотварян и 1 пакет мокри кърпи.
Peace
Раждах при д-р Балтаджиева. От Жекова също имам много добри впечатления.
Чисто е, само за хигиената в тоалетната можеше малко повече да се постараят. Недей да вземаш много багаж - има по едно малко шкафче и повечето неща си стояха в сака
Мъжа ми не го пуснаха вътре - аз излизах, но явно зависи на кого ще попаднеш и колко желание имаш. Таткото на другото бебенце в стаята влезе да си го види.
Памперсите не си спомням да са ги гледали дали са отваряни, те така или иначе си стояха в стаята при мен и бебо. Сутрин и вечер минаваха да къпят и преобличат бебчовците, но през останалото време си го преобувах сама.
Родих на 23-ти (нормално раждане) и на 26-ти ме изписаха. Така излизат 3 дни, но май се смяташе от датата на постъпването - приеха ме към 23 часа на 22.06.
Ношници - да, задължитено поне 2, защото от там не дават.
Друго май не е сещам  newsm78

# 8
  • Мнения: 30
 newsm78Някой раждал ли е при Хаджиева, какво мислите за нея?
В нормалните стаи по колко родилки има и къде са бебетата?
Кога се уговаря ВИП стая и колко струва?   newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Хаджиева беше шефка на патологичната бременност. Нямам много инфо за нея като гинеколог, който води нормални раждания. Правила е секцио на една приятелка. Не е имала проблеми след това.

За стаите - 3-та стая е патология - осем легла.
4-та стая - реанимация - четири легла - там те слагат след секцио
5-та стая - шест легла
6-та стая - ВИПовете - два бокса с по две легла, баня и тоалетна
7-ма стая - изолатор
8-ма стая - четири легла

Това е отделението. ВИП-ът се уговоря с лекаря, който ще те изражда. Не знам дали има официална тарифа, но ще звънна един телефон и после пак ще пиша.

Звъннах. Допълвам: ВИП-стаята е безплатна, когато е заплатен избор на екип. Присъствието на бащата в родилна зала става след уговорка с израждащия лекар и д-р Жекова като шеф на отделението. Ако израждащият лекар е съгласен, д-р Жекова разрешава присъствие на бащата. С уговорката, че ако припадне няма кой да го спасява него  hahaha Wink

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 17:52 от nana77

# 10
  • София
  • Мнения: 537
здравейте, родих там юли месец и не съм доволна от условията като цяло. Избрах си лекарката която следеше бременноста ми от началото,Д-р Танчева, платих си 500 лева и не ми сложха упойката която аз исках с цел по-малко болки. Аз вече раждах, контракции жестоки и чакам да дойде анестезиолога... и чакам и чакам, като всеки път ми казваха че анестезиолога е зает в хирургията и ще дойде всеки момент... и така родих без упойката. Поне да ми бяха казали истината и да бях платила само 400 лева. Уви "ВИП" стаите не са по-различни от всички други с разликата, че са по 2 легла само. Аз докато бях там началото на юли за задържане измиха стаята само веднъж за 7 дни, а после за раждането 1 път за 4 дни. Оправданието на санитарките беше, че са заети в родилна зала. Какво да кажа друго, храната хич не я и поглеждайте  Sick
Инак персонала (доктори, сестри, акушерки) са страхотни професионалисти и много добре се отнасят с родилките  Hug
Не мога да сравнявам с друго родилно, не съм ходила никога.
За капак на всичкото отгоре ми издали болничния за раждане с грешен термин, та ме изкараха мен виновна, а те гледали от картона ама какво видяли само те си знаят.
Внимавайте какво пише на болничния !!! после трудно се поправя.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 550
Инак персонала (доктори, сестри, акушерки) са страхотни професионалисти и много добре се отнасят с родилките  Hug

По моето скромно мнение това е всъщност най-важното за една родилка!

# 12
  • Мнения: 8
 Къде се намира окръжна болница?Бихте ли дали адреса.(че не съм от София)
Чух добри отзиви за доктор Братоева-какво ще кажете?

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
Къде се намира окръжна болница?Бихте ли дали адреса.(че не съм от София)
Чух добри отзиви за доктор Братоева-какво ще кажете?

Официалният адрес е ж.к. Младост 1 , ул. Димитър Моллов" № 1

И аз съм чувала само добри отзиви за нея.

# 14
  • Мнения: 8
Много ти благодаря nana77!

Общи условия

Активация на акаунт