Вашите GP-та имат ли всички ваксини?

  • 3 274
  • 17
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте всички!
Нашият личен лекар (той не е виновен) не разполага с всички ваксини, необходими по имунизациониия календар.
Когато синчето ми навърши 1  месец трябваше да му правим Хепатит В (II прием). Ваксината не била доставена от касата, така че се наложи да купуваме сами. Как да е с тази се оправихме.
Сега наближаваме края на втория месец и трябва да слагаме и полио, а и нея я нямат. Не знам какво ще правим.
Вие имате ли подобни проблеми?

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И при нашето JP няма всички ваксини , но пък ги има в ХЕИ . Никой не отказва да ти я сложи и там ако идеш с картон и имунизационен паспорт.
За сега сме със всички ваксини . Нямаме проблем .

Става въпрос за Варна .

# 2
  • Мнения: 5 539
Моята Ева е на 6 месеца и днес й сложиха ваксината срещу хепатит В. Джипито ни предупреди, че тази ваксина свършвала и даже беше запазила нашата бройка. Каза че докрая на месеца щяла да има, за после не гарантирала.
По принцип недостигът на ваксини май е повече в София, отколкото в страната. Не знам защо така се получава - един лекар да има ваксини, друг да няма Rolling Eyes
Нашата д-р Маша по принцип е добре заредена Laughing

# 3
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Mimito
И при нашето JP няма всички ваксини , но пък ги има в ХЕИ . Никой не отказва да ти я сложи и там ако идеш с картон и имунизационен паспорт.
За сега сме със всички ваксини . Нямаме проблем .

Става въпрос за Варна .


а ако става въпрос за третия прием на полиото? и него ли капват? Имаш ли тел на ХЕИ?

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
2 12 01
634 016   Д- р Минева

но полио нямаха и ходихме при JP  то имаше .

Повечето ваксини съм ги правила във ХЕИ . По спокойно е и няма хора . Не ми се е случвало да чакам .

# 5
Mnogo sym pritesnena za tezi vaksini  Cry
Na6ta pediatyrka kaza , 4e o6te gi nqna , a vtori mesec ni q otlagat  Sad  Kajete nqkoi ot sofiq koito ima poliomielitnata i tuberkoloznata ????
Mnogo 6te sum vi blagodarna Grinning

# 6
  • Мнения: 8 769
Досега не сме имали проблеми с ваксините. Онзи ден говорих с новата педиатърка на детето - тя каза, че също не е имала проблеми, и че ваксини се отпускат на ВСИЧКИ ДЖиПИ-та. Изрази голямо учудване Rolling Eyes , когато й разказах прочетеното тук във форума.....

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте отново!
Нашата одисея с липсата на ваксини продължава.
В понеделник ще правим ДТК, а трябва и полио, а последното го нямат.
Как мислите, има ли проблем, ако започнем имунизацията с поли по- късно. В болницата обаче след раждането са ни поставили полио - нулев прием, така че може би всичко е наред.
Вие какво мислите?

# 8
Аз се бях "изприщила" заради тази гадна (полиото) ваксина и днес след два месеца закъснение и я поставиха (ура) Та .... доколкото аз се информирах тази ваксина  (само тя) е  жива и точно с нея шега не бива . Ако си от София мога да ти дам координати на няколко лекъри , които имат всички ваксини . Продават в аптеките и мъртва полиомиелитна , (струвала около 10лв) , но май се слага по друга схема. Мой съвет : Ако трябва обиколи  България , но сложи всички ваксини НАВРЕМЕ !
Не е нужно да си сменяте лекъря . Като поставят ваксината ще ти дадат документ за това и после личния ще го впише в картона

# 9
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Qna
Та .... доколкото аз се информирах тази ваксина  (само тя) е  жива и точно с нея шега не бива .


Шега не бива с всички ваксини Close
Чели ли, сте "Световна конспирация с/у здравето" Confused:

# 10
  • Мнения: 444
Едва сега виждам тази тема! Проблема при нас е, че пропуснахме 2 ваксини и съм мното притеснена! До сега /скоро ставаме на 5м. / са ни били само първата ДТК и полио, след това бебка беше малко хремава и отложихме за малко втората ваксина, след седмица я заведох и лекарката ми каза, че от ХЕИ забранили всички ваксини заради горещините!? Говорих с др. майки и те ми казаха, че няма такова нещо! В момента лекарката ни е в болнични. Незнам какво да си мисля, какво е това размотаване, може и да е нямала ваксини и да не ми е казала! ? ми е проблем ли е този пропуск

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не се притеснявай за пропуските, ще наваксате всичко по- нататък. Нали имате поне един прием.
Моята педиатърка ми каза, че мога да пропусна един прием, защото смятаме да ходим на почивка, така че явно не е проблем. Но това е мое нелекарско мнение...

# 12
  • Мнения: 1 770
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Qna
Та .... доколкото аз се информирах тази ваксина  (само тя) е  жива и точно с нея шега не бива .


Шега не бива с всички ваксини Close
Чели ли, сте "Световна конспирация с/у здравето" Confused:


Какво точно имаш предвид?

# 13
  • Мнения: 2 381
На нашата лекарка все още не са й доставили ваксината против хепатит Б- II прием, а в понеделник сме на консултация и тя каза, че ще постави ваксините, които са за втория месец.Интересува ме дали може така да пропускаме една, а да поставят следващата ваксина?И значи следващият месец ще поставят вече пропуснатата + ваксината за 3-ия месец newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 1 639
Проблем с ваксините не сме имали до сега .
надявам се и за напред да е така.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт