Масаж при съмнение за запушено слъзно каналче

  • 4 181
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Здравейте,

Очичките на дъщеря ми сълзят и гурелясват много още от самото раждане. Капахме Офталмосептонекс и Тобрадекс, но с краткотраен резултат.
Според нашата педиатърка е запушено слъзно каналче. Каза ми да правя промивки с отвара от лайка /1 пакетче в 100 мл вода/ и след 6 месец ще ни даде направление за офталмолог.
Прочетох, че проблемът може да се разреши и чрез правенето на масаж на оченцата, само че не ми е много ясно как точно трябва да се прави той?

Ако сте имали подобен проблем, можете ли да ме посъветвате какво да правя.

Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 217
Като за начало не прави отвара от лайка и да промиваш окото на детето.
А промивай само с преварена вода.
Задължителна консултация с офталмолог.
Синът ми имаше същият проблем и ходихме при д-р Л.Димитрова в Токуда.
Правихме масаж и детето се оправи за 2 седмици без операция.
Това което е казала личната,че ще даде направление след 6 месеца е късно.
Гледам детето ти е на 4 месеца,отидете сега.
Само специалист може да ти покаже точният масаж.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 518
Гали, ние сме така от самото раждане. Вече 4-ри месеца безуспешни опити да се излекува оченцето. Изкапахме 5-6 вида капки е ефект нулев. Първо беше само лявото, после и двете, сега остана пак да се борим да отпушим лявото каналче. Ти си от Варна, там имате страхотен детски офталмолог (не и правя реклама, чувала съм и за други много добри специалисти). На 30.09 посетихме доц. Контрова, тя направи масаж на оченцето и от самото каналче изтече доста секрет. Препоръча ми да го правя по 3-4 пъти на ден. Продължавам и до ден днешен има дни без секрет (изтичат чисти сълзички) има дни и със секрет. Имаме записан час за сондиране (03.11) ако до тогава не успеем само с масажите.
Успех  Peace.

# 3
  • Мнения: 3 743
Гали, ние сме така от самото раждане. Вече 4-ри месеца безуспешни опити да се излекува оченцето. Изкапахме 5-6 вида капки е ефект нулев. Първо беше само лявото, после и двете, сега остана пак да се борим да отпушим лявото каналче. Ти си от Варна, там имате страхотен детски офталмолог (не и правя реклама, чувала съм и за други много добри специалисти). На 30.09 посетихме доц. Контрова, тя направи масаж на оченцето и от самото каналче изтече доста секрет. Препоръча ми да го правя по 3-4 пъти на ден. Продължавам и до ден днешен има дни без секрет (изтичат чисти сълзички) има дни и със секрет. Имаме записан час за сондиране (03.11) ако до тогава не успеем само с масажите.
Успех  Peace.

Зори, можеш ли да ми дадеш координатите на доц. Контрова, вие на частно ли ходихте?

А пък тез педиатри, направо #Cussing out

# 4
  • Мнения: 15
Синът ми е на 2 месеца и има същият проблем.Ходих ме при док.Лолова в "Св.Анна", бившата Окръжна болница.Каза 3-4 месеца само масажи, по 7-8 пъти на ден. Още след 2 ден имаше видимо подобрение.Масажът е следният:по 10 пъти на оченце- първо от нослето към окото с леки натискания,след това по дължината на нослето ,пак с леки натискания.Не се притеснявай бебчо не го боли.Моят син даже се смее докато му правя масаж.
Тел. на доктораката е :9759286,приема само сряда и трябва предварително записване.
Успех.

# 5
  • Мнения: 3 743
Синът ми е на 2 месеца и има същият проблем.Ходих ме при док.Лолова в "Св.Анна", бившата Окръжна болница.Каза 3-4 месеца само масажи, по 7-8 пъти на ден. Още след 2 ден имаше видимо подобрение.Масажът е следният:по 10 пъти на оченце- първо от нослето към окото с леки натискания,след това по дължината на нослето ,пак с леки натискания.Не се притеснявай бебчо не го боли.Моят син даже се смее докато му правя масаж.
Тел. на доктораката е :9759286,приема само сряда и трябва предварително записване.
Успех.

благодаря ти! А частен ли е приема и каква й е таксата?

# 6
  • Мнения: 15
С направление от личния лекар

# 7
  • Мнения: 15
Здравей,Гали!Като беше мъничка дъщеря ми минах през същия ад.Значи освен капките трябва да бъдеш много постоянна и настоятелна с масажа.Като започнеш от''кладенчето''продължавай надолу по цялото оченце.С един или с два пръста.И не натискай много силно.Но пък да е по- продължително,колкото може да трае бебчето.Колкото е по-малко детенцето толкова по-лесно че отпушва слъзнато каналче.И продължавай с промивките с лайка. И аз го правех.Но задължително отиди на офталмолог.Дано се оправите бързо,че наистина и много неприятно и за теб и за бебче.

# 8
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Здравей и сина ми имаше същия проблем първия месец педиатърката ми показа как се прави масажа и след няколко дена наистина има резултат след седмица нямахме проблем значи с вътрешната страна на малкия пръст започваш кръгови движения малко наляво малко надясно после нагоре надолу и така колкото пъти се сетиш на ден успех

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз те съветвам да вземеш секрет от оченцето за изследване.Дъщеря ми също беше така и се оказа,че има стафилококова инфекция

# 10
  • Мнения: 209
...Масажът е следният:по 10 пъти на оченце- първо от нослето към окото с леки натискания,след това по дължината на нослето ,пак с леки натискания.Не се притеснявай бебчо не го боли.

тази мама е описала доста добре масажа. ние също имахме този проблем и оченцето се оправи само с масаж - не се стигна до други интервенции слава богу.
но както са те посъветвали - недей да промиваш с отвари разни, а само с преварена водичка. задължително отиди на лекар, не отлагай - дори да се наложи на частно - без направление от личната лекарка. а и наистина само специалист би могъл да ти покаже конкретно на твоето детенце как да правиш масажа.
късмет  Peace

# 11
  • Разград
  • Мнения: 518

Зори, можеш ли да ми дадеш координатите на доц. Контрова, вие на частно ли ходихте?


Гали, да на частно ходихме. Цената на прегледа е 25 лева, не минава по здравна каса. Доцентката направи изключение като ни прие на 30.09, защото програмата й е запълнена до 01.2009.
Телефон в частният й кабинет  60-80-53 адрес - ул."Иван Аксаков"-42
Ако никой не се обажда в кабинета й звънни в болницата да ти кажат кога ще преглежда там (частният кабинет) - 63-49-01 вътрешен 201
GSM  0887/226780 (лично аз не успях да я открия на този мобилен)

Ако нещо не съм била достатъчно ясна пиши на лични  Hug.

# 12
  • Мнения: 354
ох, и ние сме пред дилемата да чакаме ли или да сондираме. в последните дни забелязвам подобрение, а в понеделник сме на очен лекар. тогава ще докладвам

Общи условия

Активация на акаунт