Бебешко парти?

  • 10 758
  • 45
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Накоя бадеща мама мислила ли е да прави бебешко парти за рожбата си? На мен една позната ми подшушна идеята- това по принцип май не е типична българска традиция, но съм чувала, че се прави преди да се роди бебето, и разни приятелки и познати се канят и носят подаръци за бъдещата рожба. На мен ща ми е малко неудобно някак, защото се едно си собирам подаръци за бебчо преварително, знам ли...Но ако някой е правил може да сподели как е минало и какво се подготвя за случая?  bouquet

# 1
  • Мнения: 543
Бе според българската традиция май не се подарява нищо за бебето преди да се е пръкнало, заради суеверие предполагам. Иначе на мен ми се струва добра идея да посъбереш подаръци  Laughing На мен не ми беше хрумнало.

# 2
  • Мнения: 1 763
Това е чудесна идея. Виждаш кой какво ще ти подари и каквото остане го купуваш. Аз хич не обичам да казвам от какво имам нужда, предпочитам всеки да ми подари каквото прецени и за каквото има възможност. Затова не разчитах на подаръци, а след раждането който каквото донесе беше добре дошло, но имаше повтарящи се работи. Ако, обаче, ми ги бяха донесли предварително, щеше да ми е по-лесно и икономично пазаруването за бебето.

# 3
  • Мнения: 428
Това е т.нар. baby shower Simple Smile
На запад не робуват на суеверието да не се купува нищо за бебето предварително.
Еквивалент при нас е погачата, която се прави след 40тия ден.

# 4
  • Мнения: 1 671
Това е т.нар. baby shower Simple Smile Еквивалент при нас е погачата, която се прави след 40тия ден.

Така или иначе ще правиш после погача, аз не бих си причинила такова "кокоше парти" 2 пъти, пък и едва ли ще се хареса на роднините ти, моите бяха ужасени, че купувам неща за бебето предварително, какъв ти baby shower.

# 5
  • Мнения: 349
Нека  бебето се роди живо и здраво. Пък партита после, колкото искаш можеш да му направиш.  Peace

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нека  бебето се роди живо и здраво. Пък партита после, колкото искаш можеш да му направиш.  Peace
Много правилно! Това е и мое мнение!

# 7
  • Мнения: 4 433
Нека  бебето се роди живо и здраво. Пък партита после, колкото искаш можеш да му направиш.  Peace
Много правилно! Това е и мое мнение!
Да така си е Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 23 067
Нека  бебето се роди живо и здраво. Пък партита после, колкото искаш можеш да му направиш.  Peace
Много правилно! Това е и мое мнение!

И аз се присъединявам към тези мнения! Мисля, че това бебешко парти преди раждането е прекалено. А и какво значи бебешко, като бебето е още в корема  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 554
да се роди живо и здраво бебето,после партита колкото искаш можеш да си правиш Peace

# 10
  • Мнения: 575
Много е хубава идеята. В щатите всяка бъдеща майка си прави. Но тук, както виждаш всички реагират  Shocked. Българският еквавилент е погачата - събират се само жени, носят подаръци за бебето и т.н.
Аз мисля, че ти е супер идеята, стига да се възприеме от обкръжението ти.

# 11
  • София
  • Мнения: 23 067
Много е хубава идеята. В щатите всяка бъдеща майка си прави. Но тук, както виждаш всички реагират  Shocked. Българският еквавилент е погачата - събират се само жени, носят подаръци за бебето и т.н.
Аз мисля, че ти е супер идеята, стига да се възприеме от обкръжението ти.
Мдаа, интересно кога американците ще изкопират нашата погача или прощъпулник? Защо ние трябва да взаимстваме всички американски простотии  newsm78 Имаме си достатъчно традиции, ама точно от американците да взимаме пример...

# 12
  • Мнения: 575
Защо ние трябва да взаимстваме всички американски простотии  newsm78 Имаме си достатъчно традиции, ама точно от американците да взимаме пример...
Ами не знам дали трябва да им взимаме всички простотии, но определено не мисля, че тази им традиция е простотия.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 182
От сегашната ми гледна точка, се чудя с кой акъл причиних на бебето си едночасов рев на тъй наречената погача. Crossing Arms
Горкото, съсипа се, и веднага след като всички си тръгнаха, се успокои.
Идеята на baby shower ми звучи къде къде по-добре!
И хайде стига вече с тези суеверия.
От гледна точка на медицината цялата първа година на едно бебе си е в някаква степен рискова. Е дайте нищо да не празнуваме по тоя повод.
Нито харесвам, нито не харесвам американците.
Харесва ми обаче позитивното им мислене.

# 14
  • Мнения: 1 763
Аз не съм правила погача. Канех приятелите да видят бебето по един-двама.

Общи условия

Активация на акаунт