Гледане на бебе

  • 2 056
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, Hug
Не знам дали е за тука темата, да я преместят модовете, ако се налага. Peace

Тъй като вече работя за голямо мое съжаление Sad, и се налага беба да я гледат : един месец едната баба, един месец другата баба, после на 9 месеца - на ясли. Мислите ли че толкова много смени на хората, които се грижат за нея, биха довели до някакви евентуални проблеми в поведението й? В смисъл като свикне с едната баба (то си нормално да свикне), после да й по-трудно да свикне с другата, после пък на ясли. Моето присъствие е само вечер и почивните дни Sad Sad Sad
Благодаря на отговорилите, особено на мамите с конкретен такъв опит! Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
Ами честно казано не е най-приятното нещо на света да те прехвърлят от едната баба на другата.
Според много хора толкова малко бебе няма да разбере какво се случва около него, но аз не съм на това мнение.
Бебетата не трябва да се подценяват.
Съжалявам, че ти се е наложило да се върнеш на работа толкова рано след раждането.
Както ми се вижда,че е твърде рано на 9-месечно бебе да ходи на ясла.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не, не мисля, че ще има проблем детето.
Дори после в яслата ще се адаптира съвсем бързо.
Късмет  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
И аз съм на мнението на Шани, че като свикне с бабите си, после по-лесно ще свикне в яслата.Като е по-малко детето адаптацията е по-лесна (поне при моя син).
И моето присъствие в къщи е само вечер и събота и неделя.В началото също ми беше тежко, но колкото и гадно да ти звучи сега - свиква се.Ежедневието те завърта и след няколко месеца ще ти се струва напълно нормално, че ти работиш, детето е на ясла и т.н.
Успех с адаптацията, а малката ще се справи по-лесно от теб, ще видиш   Hug

# 4
  • Мнения: 1 763
Ами щом вечер ще е с теб, каквито и промени да стават през деня, ще има нещо сигурно и ще е спокойна. Поне така си мисля. Моето дете засега само аз го гледам, но имам спомени от собственото си детство, не от толкова малка възраст, но все пак...БАбите ми бяха в други градове и когато ме пратеха там, само плачех и не ми харесваше. Но когато дойдеха в дома на родителите ми да ме гледат, въобще не ми правеше впечатление.

# 5
  • Мнения: 2 960
Да го гледат бабите ,според мен си е нещо нормално ,стига вечер и в почивните дни да имате време един за друг.Виж за тръгване на ясли от 9 месеца-струва ми се твърде рано.Това е моето виждане и на мен лично ще ми е свидно да си дам детенцето толкова малко там.И сега не бих го дала -на година и половина е и пак ми се струва малък.Но аз имам на разположение две свободни баби ,които са насреща.Така ,че ако бабите не могат да продължат да ти го гледат още малко-какво да се прави-дай го на ясла.Успех и  Praynigдано се адаптира бързо!!!

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не виждам никакъв проблем.
Моите деца са гледани от бада,дядо,вуйчо и който е бил свободен и на разположение.
Сменяли са детски градини.Резултата е две много общителни и спокойни деца.
Промяната на обстановката не ги притеснява,адаптират се в нова среда много бързо без драми,рев и тръшкане. Peace

# 7
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Всяко дете е различно.Някои се приспособяват лесно, други не. Peace

# 8
  • Мнения: 620
На теб ще ти е по-трудно Simple Smile отколкото на нея.
Детенцето ти ще се развие много адаптивно и общително.
Виж, яслата не е най-добрия вариант, навивай бабите за по-дълго да ти помагат Simple Smile
Моята дъщеря са я гледали баби, дядовци, лели, братовчеди и моя приятелка Simple Smile
Пътувала е със самолет с какви ли не непознати (за нея) хора, от 5 годишна въобще сама лети, при това с прекачване! И й е голям кеф Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 671
На теб ще ти е по-трудно Simple Smile отколкото на нея.
Детенцето ти ще се развие много адаптивно и общително.
Виж, яслата не е най-добрия вариант, навивай бабите за по-дълго да ти помагат Simple Smile
Моят син също много са го гледали бабите. И продължават да го гледат. Аз по-трудно преживях раздялата и пропускането на "първите неща". Това все едно аз съм го писала.

# 10
  • Мнения: 2 334
Всяко дете е различно.Някои се приспособяват лесно, други не. Peace

И аз така мисля до дете си е  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 23 067
Не, не мисля, че ще има проблем детето.
Дори после в яслата ще се адаптира съвсем бързо.
Късмет  Peace
Подкрепям!
На мнение съм, че е хубаво детето да свиква с повече хора  Peace

# 12
  • Мнения: 1 554
С какво е по важна работата от детето,сори,но такива родители като вас не ги разбирам Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 23 067
С какво е по важна работата от детето,сори,но такива родители като вас не ги разбирам Rolling Eyes
Не ти и трябва - няма да "ни" разбереш, ние сме от лошите - с хубава и доходна работа  Mr. Green
За мен детето е на първо място и искам да не го лишавам от нищо, ето защо смятам да се върна на работа, когато малката навърши 1,3 год. За мен стоенето вкъщи с години, уж с цел гледане на деца, е оправдание за някои мързеливи майки  Peace

# 14
  • Мнения: 1 554
С какво е по важна работата от детето,сори,но такива родители като вас не ги разбирам Rolling Eyes
Не ти и трябва - няма да "ни" разбереш, ние сме от лошите - с хубава и доходна работа  Mr. Green
За мен детето е на първо място и искам да не го лишавам от нищо, ето защо смятам да се върна на работа, когато малката навърши 1,3 год. За мен стоенето вкъщи с години, уж с цел гледане на деца, е оправдание за някои мързеливи майки  Peace
в никакъв случай не споря Naughty за всичко си има време Peace

Общи условия

Активация на акаунт