А ти пушиш ли козче?

  • 7 965
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
...или си кисела лелка, анатемосваща наркотиците?
Как (ще) възпитавате децата си относно тая работа?

Вчера открих в едно друго форумче един стар пост от 2004, чиито стил ми е доста познат:

"...В Барселона, след дълги разходки сядам с жена си на фонтанчето на квадратния площад - абсолютна карикатура на туриста (народ, гълъби, аз с късите панталонки, ризата каки, фотоапарата, брошурките от музеите, малката раница, сандвич със сьомга и бутилка сангрия)...до мен си седи един мазен арабин и почва ритуала по паленето, роненето и свиването, като се оглежда като гърмян заек.....е тогава как ми се допуши не е истина. Вкарвам в употреба целия си (съмнителен) чар, обаче скапаняка нито знае английски, нито знае кой е Стоичков, нито иска да ми пие от сангрията....пуши си човека и хич не ебава от намеци, че и аз искам да си дръпна, пули ми се насреща и дърпа шумно, като един истински Осама бин Ладен ...тъкмо се бях примирил че няма да се вредя и за една опънка дори и само преглъщах на сухо като просяк пред витрината на Радисън, когато копелето (явно го хвана параноята) почна да прави някакви заговорнически жестове, да се оглежда като луд и да мърмори "полис, полис, полис" и ми връчи фаса (едва 1/3 изпушен)...докато успея да му кажа "грасиас батка" и беше изчезнал....кво да ви кажа - полис така и не видях, даже и само Стинг не се мярна наоколо, обаче си го изпафках целия фас (жена ми не пуши)....после тя ми разказва че цяла вечер съм играл пантомима по "Лейди Макбет" на Шекспир на площада и хората са ръкопляскали и са искали да пускат стотинки, ама не е имало шапка(което е странно, защото имам само смътна идея за сюжета на пиесата)...като сложим и литър сангрия, смятайте как нечовешки съм се отрязал..."

# 1
  • Мнения: 2 070
това е сериозно, имало е теми във форума за наркотиците, не е за бъзик
иначе не съм от анатемосващите лелки..
писала съм достаъчно може би по темата преди
та - питай ме некое друго въпросче

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 789
И аз съм писала вече по въпроса. За протокола - от киселите лелки съм.  Confused

# 3
  • Мнения: 4 892
Пушила съм козчеТА, анатемосвам наркотиците, лелка не знам дали съм, но чичко не съм със сигурност.

# 4
  • Мнения: 274
Предполагам, че децата ми ще са като мен - като ученици ще проявят интерес, който в последствие ще умре от самосебе си.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 199
Га бяхме младии... пушихме.
Сега кат остаряхме си лекуваме глаукомата, ако ме разбираш...
Като дойде време да обяснявам за тревката на детето, дано се наложи да обяснявам само за нея.
Че като гледам какви нови гадни химии излизат, ми настръхват косите! Sick

# 6
  • Мнения: 606
Питай ме некое друго въпросче.

# 7
  • Мнения: 3 423
Аз не пия, не пуша и по мъже не ходя.
Детето ми се е метнало на мен.

# 8
  • Мнения: 154
Ще му дам да прочете "Memento mori". По тази тема съм категорична и мнооого кисела.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Не съм лелка, но съм кисела на тази тема. Детето ми, преди да тръгне на училище, ще знае що е то наркоман и от колко мъчителна смърт умира. Предпочитам да съм жестока аз, отколкото съдбата му.

# 10
  • Мнения: 606
Аз не пия, не пуша и по мъже не ходя.
Странно.... и аз не ходя по мъже.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 479
Предполагам, че децата ми ще са като мен - като ученици ще проявят интерес, който в последствие ще умре от самосебе си.
Предполагам го и аз...та даже силно се надявам да е така.

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Какво е "козче"?
Нещо от коза ако е - не употребявам.
Вегетарианец съм.

# 13
  • Мнения: 2 070
и от колко мъчителна смърт умира.

явно не си много информирана
някои хора биха си избрали по тоя начин да свършат
преди да говорите на децата се информирайте моля - за различните зависимости, за различните дроги и симптоми,поведение...не така сляпо през просото

# 14
  • Мнения: 2 663
Ако искат да пушат, ще си пушим заедно  Joy Joy Joy

Сега, сериозно - ако някое от децата ми иска да пуши, няма да го ограничавам, защото това ще го подтиква да го прави зад гърба ми още повече, това би довело да прекратяване на комуникацията помежду ни и няма да знам какво и що са собствено спокойствие.Ако ми покаже, че добре разбира какво прави и усетя, че не залита по по-силните г*вна няма да го спирам, като говорим за разумни граници.
(надявам се, че отношенията ще са такива, че порастналите вече дечковци няма да се притесняват да питат и да споделят каквото и да е било)

Много сложна тема, всъщност нямам идея...ще говоря, ще говоря, предполагам

Общи условия

Активация на акаунт