Странна хрема...???

  • 1 098
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Детето ми е на 3 годинки от няколко дни говори на нос, няма никакъв секрет, нито кашлица ...от време на време се чува само някакво хъркане все едно има нещо в нослето. Спи със затворена уста, не хърка..само "сумти " с нослето.
Промивам вече 3-ти ден с Стеримар,вечер  мажа с Низита. Но нищо не се променя.....
Дали е достатъчно само това????

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
На база на това, което си дала като информация много ми прилича на уголемена трета сливица, която запушва входа към нослете и децата не могат да дишат. Вечер спят с отворена уста и доста често хъркат, говоренето им е носово. Възможно е и възпалението на третата сливица да е съпроводено от задна хрема, която събира секрети в носоглътката и трудно се чистят през носа. Обърни се към добър специалист по уши, нос и гърло, за да даде становище по проблема.

# 2
  • Мнения: 2 005
 Най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Може да се използват и маслените рзтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма.
Едно просто овлажняване на носната лигавица може да е от съществено значение при такова запушено носле ... newsm78  или пък приготвени р-р от клеева тинктура :в 10 мл  физ. р-р се накапват от 5 до 10 капки клеева тинктура , 3,4 пъти на ден по 3 капки във всяка ноздричка  Peace

# 3
  • Мнения: 298
На база на това, което си дала като информация много ми прилича на уголемена трета сливица, която запушва входа към нослете и децата не могат да дишат. Вечер спят с отворена уста и доста често хъркат, говоренето им е носово. Възможно е и възпалението на третата сливица да е съпроводено от задна хрема, която събира секрети в носоглътката и трудно се чистят през носа. Обърни се към добър специалист по уши, нос и гърло, за да даде становище по проблема.

# 4
  • Мнения: 137
Явно не съм се изразила правилно: тя НЕ хърка и спи със затворена уста. Хъркането се чува в нослето когато я карам да издухва...без да има секрет

# 5
  • София
  • Мнения: 215
Да не се правя на лекар,но и ние имаме същия проблем в момента.
Лекарката каза,че има задна хрема(секрет,който се стича назад към гърлото).Изписаха ни капки Tobrex,които се водят локален антибиотик и сега вече всичко е наред.
Дано да съм полезна.

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Явно не съм се изразила правилно: тя НЕ хърка и спи със затворена уста. Хъркането се чува в нослето когато я карам да издухва...без да има секрет

Отиди на лекар и там най-добре ще ти кажат какво му има на детето ти. Ние тук само с толкова можем да помогнем.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Имаме подобен проблем. Началото е точно така, както го описваш. След няколко дни и многократни промивки с физиологичен разтвор започва да изкарва гъсти сополи. Може и да кашля от тях/даже вечер понякога повръща от кашлицата/, защото се стичат назад в гърлото. Спи със затворена уста, хърка рядко, проблеми с апетита няма.
Днес за пореден път по този повод я водих на лекар, този път УНГ. Според него/и според предишните доктори/ е напълно здрава. Всичко се дължи на уголемена трета сливица, която обаче няма нужда засега да се вади, тъй като не създава други проблеми. Предписа хомеопатично лечение за два месеца.

Според мен Стеримарът и другите спрейове не вършат работа. По-добри резултати дава впръскването със спринцовка по пет кубика физиологичен разтвор във всяка ноздра.

Общи условия

Активация на акаунт