Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 226
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 142 щастливи майчета и си имаме 144 малки съкровища!

       

    70 са сладки момиченца               74 са прекрасни момченца




22 март

Любослав - 1450 гр. и 40 см. на мама anialeks


30 април




11 май




16 май




17 май



Калин - 3300 гр. и 50 см. на мама geomar


18 май




20 май




21 май

Панайот - 2250 гр. и 47 см. на мама vraminka


22 май




23 май




25 май




26 май




28 май




29 май



Магдалена - 2700 гр. и 49 см. на мама mu6oron


30 май




Антония - 3050 гр. и 49 см. на мама purshing
Милена - 3250 гр. и ? см. на мама mimma


31 май



Борис - 3080 гр. и ? см. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама Пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни



Ивайло – 3350 гр. и 51 см. на мама Билка


8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78
Калоян - 3750 гр. и 52 см. на мама ЧуШлИвО ЛюТе


10 юни



Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни




Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина - ? гр. и ? см. на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740
Виктор - 3350 гр. и 50 см. на мама petiu6a


16 юни



Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама Tiramisu75
Явор - 3700 гр. и 52 см. на мама nickless®


17 юни





18 юни




Алекс - 2580 гр. и 49 см. на мама jaklini77


19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlobcho
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka
Мартин - 2950 гр. и 48 см. на мама Julie M



20 юни




21 юни

Валентин - 3500 гр. и 50 см. на мама magi_bs


22 юни



Виктория - 3320 гр. и 49 см. на мама Quagga


23 юни




Стела - 3700 гр. и 50 см. на мама reni85


24 юни



Йоанна - 3800 гр. и 53 см. на мама dobromira007


25 юни




Емма-Екатерина - 4635 гр. и 56 см. на мама megan79
Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса
Петър - 3700 гр. и 53 см. на мама Бени_86


27 юни

Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia


03 юли



Александър - 3150 гр. и 50 см. на мама стефчето


04 юли






Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносни дни - 09 юни и 12 юни, когато са се родили по 7 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър




Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Приказки
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys     Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute   BabiesRUs


Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 00:18 от mimchence

# 1
  • Мнения: 657
Инче, ето текста тук, има и видео тукWink Ох, в момента не мога да я преведа, че Йойо ревна нещо.. Ех, като стане това време и като се закриви, направо... #Cussing out

# 2
  • Мнения: 256
Mимченцето - светкавицата!!! Супер си!     bouquet

Само, че клипчето не е на детската песничка (тя си е детска по принцип), някакви дечица правят с ръце буквите, за които пеят, нещо си обикалят в кръг и т.нт.  Много е забавно, днес в морската, колко я пях  Joy, утре и ще танцувам сигурно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 381
Трънче, моят юнак спеше преди от 23 до 7-9 ч. сутринта, а нямаше и 3 месеца. Значи съм от късметлийките.  Heart Eyes Веднъж и аз да изкяря. Сега вече последното му ядене е към 21 ч. и се буди към 6 - 7.

# 4
# 5
  • Мнения: 3 743
хайде и ние в новата тема Hug

# 6
  • Мнения: 67
Записче  Laughing

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 83
Мимченце   bouquet

Трънче мъжа ми купи нашата кошара от Чикото(или Полиема),на Богориди.По принцип почти във всички по-големи детски магазини в Бс има сгъваеми кошари(ние такава търсихме).Ако нещо по-конкретно те интересува  Hug
Памперси вземам от Метро-предпочитам Либеро,но в Метро не зареждат с 3-ката.Купувах ги от Бамболиното.Но понеже последният път ходих към 19ч в Метро затова взех Хъгис-не мога да се оплача засега от тях.

# 8
  • Мнения: 233
И аз явно съм извадила късмет, че Мишел си заспива сама, откакто беше на 1 м. Стане ли време да си лягаме с баща й, давам й да яде, после я слагам в леглото й, загасям лампите и тя заспива. Но и бибата помага много. В нашето легло е спала само първите 2 седмици, иначе я научих да си спи в леглото й сама, че иначе и двете не можехме да спим спокойно, като сме една до друга.

Та, в тази връзка, и аз се чудих кога е редно да се слага бебето само в стая... И още съм в питанка де. Засега не ми пречи в нашата стая, но искам да си свикне да спи в отделна стая, че като дойде скоро братчето (искам за второ момченце  Mr. Green ), да не се притеснявам за нея.

Снощи за 1 път направи тоолкова голяма пауза, че чак се учудих. Спа 8 часа, без да яде.  Thinking Може би защото вчера беше доста кисела и й давах да папка през час, два и то се е заситило детето. Отделно й сложих и по-топло юрганче... Ще видим как ще е тази нощ.

самимами, ние може би сме като вас - по-късно ще ни се появят сълзички. Но, ще питам и доки следващия път, да чуя какво ще ми каже по въпроса.

# 9
  • София
  • Мнения: 226
Ехааа, и аз съм от 10-те % късметлии. Беба комай от края на втория месец не яде нощем. Че съм ставала да я наглеждам - ставала съм и с бибата бях дежурна, ама поне не давах ядене. После имаше период, в който вечер от заспиване сутрин до 8 спеше и аз не съм чувала да мрънка, но от 2 седмици я чувам в 2 и после към 4-5 и ставам да видя какво става. Незнам защо се разбужда в тези часове, ама е факт. Но с бибата веднага отнася пак и така до 7 - това е оптималния ни час за първо хранене, защото закъснеем ли оставаме с 4 броя на ден манджи, което не ми харесва. А за заспиването винаги сама се оправя, с много малки изключения. Щом я видя, че и се доспива оставям я в леглото и излизам.
Между другото още си връща по малко папу, понякога даже и час след като го е поела, но е малко - колкото да си омаже дрехите Close. Аз не се притеснявам, ама се чудя кога ще спре, че все с петна си ходим.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Хайде и ние в новата тема.
Мимченце,   bouquet
Sleeping Beauty  fingerscrossed

# 11
  • Мнения: 10
запис и от мен  bouquet

# 12
  • Мнения: 339
Здравейте!
Мимченце,   bouquet

Sleeping Beauty, мен като че ли не ми стиска да оставя малкия да спи съвсем сам още. Незнам дали това ще стане до 2 години.

И ние сме от 10-те % , но сме на АМ, ако това има значение. Спи по 11-12 часа, но пък през деня почти не спи. Тази вечер обаче заспа още в 19.30. Дано сутринта не се ококори рано-рано.

# 13
  • Miami
  • Мнения: 412
mimchence мерси за темичката   bouquet

Трънче, убиваш ме с твоите сънища  Joy Спомням си като бяхме бременни пак беше сънувала как на бебето му паднала главата или нещо подобно  Joy

Оф, това заспиване вечер и на нас ни е проблем. Само на краченца заспива, ама не мога да го оставя да плаче.

Айде лека нощ  Hug

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Запис и от мен smile3503
Мимченце мерси за новата тема   bouquet
Аз си вземам памперси от Метро-там ми излизат на най-изгодна цена.И кошарата на Станислав взехме от там също на доста прилична цена (май беше 100 лв. с ДДС).
Май и ние сме след 10 % късметлии , но и Славито е на АМ.
Лека и спокойна нощ, момичета!Отиваме да се къпем, да ядем и после да спим.До утре! Hug

# 15
  • Мнения: 194
Записче и от мен  Hug

mimchence
, хиляди благодарности за прекрасните темички, които поддържаш   bouquet  bouquet  bouquet

Инче, знам я тази песничка. Като ходим на море и аниматорите я танцуват с дечицата всеки ден. И танца го знам  Joy И това при положение, че до сега сме били без бебе, представям си като отидем на море с малката как ще ги науча наизуст  Joy Сега обаче нямам време за текста, че трябва да къпем бебата. Утре ще се постарая, обещавам  Peace

Лека вечер на всички   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 388
mimchence   bouquet за новата тема. Ние така си тъпчем ръцете в устата, че си бъркаме чак в гърлото и кашляме Shocked.
Трънче сънят ти е велик  Joy !!!
Лека нощ от нас!

# 17
  • Мнения: 11
Записче и от нас Мимченце темата пак е страхотна:bouquet:. По повод заспиването Вики без проблем си заспива от самото начало . Диди се опитвах да я накарам да заспива сама но не стана до 10месеца чак тогава заспиваше сама преместих я в самостоятелна стая на 3год. исках и по рано но не беше готова стаята й. А за нощем Вики се събужда да яде но не всяка нощ снощи след големия рев заспа в 21ч. и се събуди в 9.30ч направо неможах да повярвам че съм спала толкова много даже ме заболя глава  Rolling Eyes. Хайде лека и спокойна нощ от нас  Praynig

# 18
  • Русе
  • Мнения: 616
Благодарско за темичката   bouquet заглавието ми хареса  Peace

Да се отчетем в отчетната темичка: Митето е вече 6900 гр и 65 см, прегледаха го обстойно, нали баща му е още болен (тук е мястото да отворя тази скобичка и да благодаря на InaD, за проявената загриженост   bouquet Благодаря   bouquet), и му поставиха втората дозичка Пентаксим, към момента няма реакция, същия послушко-веселушко си е  Heart Eyes Баща му, обаче се изтърва и пита педиатърката кога ще почва да се храни, с огромната надежда да каже "Започвайте", но остана разочарован, т.к. тя спомена, че това ще стане към 6 мес., е, разочарована останах и аз - щели сме били да започнем със сокчета от ябълка и морков и после плодови пюрета  #Crazy казах, че желая да започна със зеленчуците понеже така съм чела... отговорът беше "Ами що четеш!" ошашках се и си глътнах граматиката, не очаквах такъв отговор  Crazy до следващия месец ще напиша дисертация на тема "Захранване".  Flutter

а пропо, мамите, които желаят децата им да се научат да плуват могат да проверят в ДМСГД, поне в Русе имат басейн, предполагам и в другите градове ще имат  Peace

Митенцето си заспива сам още от края на първия месец, от тогава и си спинка цяла нощ и не ставам да го наглеждам  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 657
Ние се изкъпахме и заспахме. Mr. Green Сега като четох поста на marvele и се чудех дали като се пробуди към 4 и й дам биба ще заспи.. newsm78 По-скоро не.. като я знам каква хитруша е.. Laughing Не се хваща лесно на такива уловки. Wink

Ние така си тъпчем ръцете в устата, че си бъркаме чак в гърлото и кашляме Shocked.

А, точно днеска си говорихме за това на следобедната разходка.. Бузанката и тя така прави - лапа пръсти усилено, че и по 2-3 наведнъж и явно си натиска езичето, при което след малко кашля и й се гади. hahaha А след минутка - хоп - и блузата на мама отнася малко млекце. Wink Днес на една фланела направо й разказа играта. hahaha
Йойо също заспива самичка, като изключим вечер когато заспива на цицката. Peace Вчера в парка другите мами люлеят количките и дюндюркат бебоците, а мойта само ми стисна ръката и отнесе. Heart Eyes

Лека нощ, мами! Hug

# 20
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Да се запиша в новата тема,браво на Мимченце за усърдието  bouquet
 Ние сме още в екшън.
 Боян е качил само 140г за двайсет дни, педиатърката първо ме посъветва да мина на АМ,после каза да го мъча с каша и пюре, изкара ме че гладен го държа. И изследванията много лоши били. Опитах с кашата,изобщо не я ще.
 Гастроентероложката пък каза само кърма нищо друго и изследванията не били толкоз лоши.Тя се съмнява че имаме някаква бъбречна инфекция,защото те протичали с повръщане и липса на апетит,сега чакам изследванията и чесно казано се надявам да е това,че се лекува с антибиотик пък неустановеното безапетитие с нищо не се лекува.
 Сега смених тактиката и го храня през двачаса по 80-90г а през нощта през 3ч.Иначе той си спи от 21 до 5 ч,даже се сърди като го будя да яде, но няма как.Общо повече изяжда така.
 Аз успях да изкарам пак едно гадно възпаление на двете гърди и едва смогвам с кърмата, от фризера вадя за през нощта по две дози, дано се увеличи до няколко дни.
 А най-голямата ми радост е ,че днес най-накрая стегнахме главата и я задържа като го дърпах напред, камък ми падна от сърцето, много ме тревожиха тия невролози за тази глава. Crazy

# 21
  • Мнения: 233
орхид, дано скоро се закрепи Боян, за да си спокойна и ти!  Praynig Браво, че напредва с упражненията и става силен!  Hug

Инче, и тук по ТВ-то само за тази криза говорят. Обръщам на CNN, че е единствения канал на разбираем за мен език, но и там говорят или за борсите, или за изборите в Америка. Добре, че не съм американка, щото нямаше да мога да реша за кой да гласувам. И двамата за мен са неподходящи, ама аз к'во ли разбирам и от политика де...

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
orhid, стискам палци всичко скоро да се оправи!  Praynig
Знам, че вие сте по-осебен случай, но ме притесни. Коки и той яде по 80-90мл на хранене/това липса на апетит ли е?!  newsm78/ и поврьща, сега да се притеснявам ли?.... Confused

# 23
  • Мнения: 616
samimami, аз ако бях на твое място, нямаше да се притеснявам още! Ако спре да наддава - тогава! Wink
orhid, а защо от фризера за през нощта? Сученето нощем не стимулира ли повече? A може би гастроентероложката може би е по-наясно в този случай! Дано скоро да се нормализират нещата  Peace
за заспиването пак... ами и на мен ми се струва че трябва да е на 5-6 месеца, за да се оставя съвсем сам да заспи. Но пък вечерите, когато е спокоен, си го оставям самичък, да си има представа какво следва Simple Smile без да реве. Иначе неговата стая е отделена отсега с една малка стеничка, а на пролет ще има и врата и ще е съвсем сам!

ето тук пак  нашите забавления  и пляс пляс педалите   Crazy

# 24
  • Мнения: 233
Joy  Joy  Joy  Скици! Определено не ви е скучно.  Mr. Green Вкъщи е същата веселба.  Joy

# 25
Здравейте и от мен,
mimchence   bouquet за новата темичка, както винаги прекрасна ! Да ти кажа за бибата към 4ч. - при нас помогна. Когато Изабел започна да спи до 6-7, имаше нощи в които се будеше в 4ч., но аз бързо, още преди много да се е разсънила, мушках бибата и заспиваше пак до към 6ч.
Да чукна на дърво, и аз явно съм от10-те % - и ние спим от 21-21,30 до 6-7. Заспива си сама, но докато си пие млякото е в полусънно състояние и аз после я премествам в леглото и, мушкам и биберонката и тя заспива. Да Ви кажа момичета, не че рекламирам АМ, напротив, с две ръце съм ЗА кърменето, но мисля, че постигнах това, след като започнах да и давам АМ преди лягане. Иначе през целия ден се кърмим.
За стаята - аз я отделих в началото на 4-я месец, тя без проблеми си свикна. Е, държа бебефона постоянно включен и и чувам дори дишането и в другата стая. Даже понякога, когато нашия татко го няма, се изкушавам да спя в нейната стая, но се въздържам, да не развалям "дисциплината".
orhid и аз стискам палци да се оправи скоро малкия сладур !
Лека нощ от мен !

# 26
  • Мнения: 75
Айде и аз в новата тема, че старата изпуснах да се разпиша Grinning
Мимченце  bouquet
Кори на мен помпата ми я доставиха в 21:30 Shocked
orhid стискам палци всичко да минава и все с хубави новини тук Hug
offioly, страшни са ти мъжете Peace, голям купон пада при вас Laughing

Ние сме си ок, бебка си спинка по цяла нощ, малко я мъчат венците - май долу скоро ще се покажат първите зъбета
Опитахме картоф, морков, тиква и разните смески зеленчуци но още не замествам цяло хранене, додавам млекце, че повече от 100 пюре не изяжда.
Малката заспива сама в креватчето, даже се сърди ако я подържа повечко на ръце след ядене, но каката още не може самичка, тя все искаше на ръце, после дълго време боледува и все си спяхме в едно легло, та сега аз лягам с каката на спалнята и до нас бебка в легълцето си, разбира се малката заспива първа че каката е голямя бърборана и докато я склоня да замълчи... Wink май скоро няма да се отделяме (то не че разполагаме със стая, но съм си мислела вариант с таткото да спим в хола а стаята да стане детска...ама по-натам)

 Hug на всички ви!!!

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 01:29 от jenik

# 27
  • Мнения: 5 713
Трънче, чисто нова кошара ли искаш или втора ръка?
Я по- добре виж в тази тема, бургаската:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335178.new;topicseen#new

На първа страница има доста инфо за магазините, да не се повтарям. Знам, че има и оказион някъде в Изгрев или Зорница. Питай в темата. А ако искаш втора ръка кошара, можеш да провериш и в продавалника:
http://prodavalnik.com/

 Имай предвид, че сгъваемите кошари в Бг са по- дълги, някъде 130см от тези, които предлагат в Америка / около 80-90см /.

Памперси по- евтини, зависи в кой квартал сте.
Например: магазин Тема / в центъра, в Изгрев или Зорница- така и не разбрах къде е точно, търговията в Славейков, но там мисля, че ги махнаха /; има един магазин/склад до Билата в Славейков- като застанеш срещу нея в дясно под новите блокове; складът зад Новата поща; един магазин на Калоян.
А ако искаш Био пелени, сега гледам банер тук във форума на някакви Wiona, освен на Бамбино мио.

А аз относно Ясен явно някъде бъркам с това хранене. Нощно време често го взимам в леглото при мен, защото нямам сили да стана. Обаче така нито той добре спи, нито аз. И двамата дремем. И понеже края на ноември ще се местим в по- голям апартамент, ще има още една стая, се чудя дали да не го преместя директно в нея. Тогава ще е в 6-я месец. Маги още 2-я месец почна да си спи през нощта. Не знам дали защото беше на АМ. Също така тя си обичаше бибата, за разлика от Ясен. Махнахме я чак на 1год и 10мес. Но пък спеше при нас до 3-та годинка. Преместихме я в отделна стая, когато дойдохме в Канада. В началото й беше малко странно, но не е плакала и бързо свикна. Е, идваше и още идва от време на време в нашата стая.
Днес ме нямаше 5 часа и не бях оставила кърма. Баща му го е успокоявал с гушкане, когато е ревал и е спал на 2 пъти. Като го взех да го храня, така хубаво си хапна. Нямаше дърпане, опъване, сърдене, мрънкане, истерии. Явно когато го слагам по- начесто на цицата не е гладен. Иска само да се успокоява, но пък то това не е кранче да го спра. Млякото потича, той не го иска и се сърди. После го оставих в стаята на кака му, така добре се забавляваха двамата близо час.

# 28
  • Мнения: 5 713
Инче, ще се опитам да преведа горе долу текста, който е дала Мимченце. Игра на буквички е, да.

Виждам, виждам...какво виждаш? Едно нещо и какво е то?
Започва с А. Какво, какво е, какво е....Слон / Злон Simple Smile /- еlefante
Не, не, не е това, не, не, не, не е така.
С А се пише любов, с а се пише чао, радостта на приятеля и много повече неща.

Виждам, виждам...какво виждаш? Едно нещо и какво е то?
Започва с Е. Какво, какво е, какво е....Събрание / Зъбрание Simple Smile / - Мисля, че става дума за " ayuntamiento "
Не, не, не е това, не, не, не, не е така.
С Е от емоцията разучаваме начина на изразяване /тук нещо не ми звучи /
и тананикайки тази песен намираме /срещаме, сблъскваме се с / истината.

Виждам, виждам...какво виждаш? Едно нещо и какво е то?
Започва с И. Какво, какво е, какво е....Завист /желание /- envidia
Не, не, не е това, не, не, не, не е така.
С И илюзията ни ще се опита да създаде
cuan insolita  /inquietud-вълнение, тревога/; детство без болести.

Виждам, виждам...какво виждаш? Едно нещо и какво е то?
Започва с О. Какво, какво е, какво е....Училище / Очилище Simple Smile /- escuela
Не, не, не е това, не, не, не, не е така.
Не, не, не е това, не, не, не е това, не, не, не, време е за края.

Виждам, виждам...какво виждаш? Едно нещо и какво е то?
Запо/ва с Ф. Какво, какво е, какво е....Край.
Да, да, да, това, да, да, да, това, да, да, да, така е.
Да, да, да, това, да, да, да, това, да, да, да, дойде края.
Ча ча ча Simple Smile



# 29
  • София
  • Мнения: 226
Добро утро   bouquet

Само да се спомена, че моята приятелка, която е с юнско бебче също и са само на кърма все още, успя да спре нощното хранене с биба. Демек не само при АМ е възможно  Peace

Хайде хубав ден.

# 30
  • Мнения: 657
Добро утро  Hug

Ние пак сме кукуряци от 7:30.  Crazy Значи будихме се в 3, опитах да дам биба, но смуче за малко и я плюе, а после започва да хленчи.. Давам пак и пак същата работа, та в крайна сметка дадох цица. Wink Утре пак ще пробвам с бибата, може пък постепенно да свикне и да поспива поне до 6. Praynig
Офи, големи сладури са ти  мъжленцата.  Flutter На Митето сякаш най-много му хареса частта "Аууу Аууу". hahaha А пък за хорото, моят племенник, който сега е на 1 годинка, израстна с народна музика, понеже майка му танцуваше и я обича, та сега като чуе и вдига ръцете като за хоро и започва да ги хопка нагоре надолу. Mr. Green Голям сладур е. Heart Eyes Натъжих се, че моя любим го няма така да си играе с Йойо. Cry Като си го познавам, сигурно нямаше да я оставя на мира от игри... Изкарала съм една негова снимка и я показвам на Йойо всеки ден да не му забрави физиономията. Joy Баща ми също пътува по корабите и когато брат ми е бил на годинка и нещо, той се върнал брадясал и с мустаци, майка ми питала бебока "кой си дошъл", а той казал - "чичо". Laughing Чак като се обръснал баща ми тогава го разпознал. Wink (отплеснах се)
Вери, браво за превода! Hug
Орхид, стискам палци на малкия Боби вече да се оправя! Praynig Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 1 535
Добро утро  Hug
Да се разпишем и ние в новата темичка. Мимченце   bouquet

Ние сме от останалите 90% неспящи  Tired. Отпусна ми 2 нощи почивка и сега си наваксва  Crazy. Последните 3 нощи се буди към 3-4 - яде, дремва 20-30 мин и после пак се буди. А с тия малки дремки съвсем съм я закъсала за сън  Confused. Хубаво се спасявате с бибата, ама моя хубостник не я иска - само да усети нещо различно в устата си и веднага бута с език, сърди се и става по-лошо  ooooh!. Ще чакам да порасне  Crazy
С тези постоянни ставания имам усещането че ми изстива кръста и затова ме боли... Обличате ли нещо, когато ставате нощем?

samimami дано се оправи оченцето без допълнителни намеси  Praynig

orhid стискаме палци - дано се оправя детенце по-скоро  Praynig
И аз да питам - не е ли по-добре да го кърмиш през нощта? Така се увеличава лактацията, а и възпалението си оправих с много сукане от проблемната гърда newsm78

Слънчев и усмихнат ден момичета   bouquet

# 32
  • Мнения: 3 663
мимченце  Hug чудесни заглавия измисляш и много благодарим, че така се грижиш да ни е кеф в тая тема  Hug

орхид - според мен си слушай гастроентеролога, те са си специалисти, виждали са много повече случаи от педиатрите и си разбират от работата
много се радвам за главата! и да потвърдя, че може и бъбречно да е  Confused при теди като се роди ми казаха да го наблюдавам за "проблеми" (той беше с пренатално установена дилатация на бъбречните легенчета) и като питах какви може да са тия проблеми, да знам какво да гледам отговорът беше - температура и изоставане в теглото...
успех с изследванията!

за спането - при нас вечер е лесно - къпем теди, лягаме на спалнята тримата с него и таня - аз кърмя него и чета книжка на таня, докато прочета приказката той е заспал, после я минавам нея през банята, бам в леглото и са готови
последните два-три дни го пробвам да го слагам да си заспива сам в леглото - когато е спокоен, но изморен и вече му се доспива, си заспива сам там, ще стане работата

обаче с нощния сън....  newsm50
една нощ ме оставя да поспя и суче само 2-3 пъти и после следващите няколко ме прави луда с ядене от 1.30 до 6-7 сутринта на почивки  Weary
кога ще свърши това чудо не знам  Tired
таня как съм имала сили да я отказвам от нощното хранене (с песни и танци на народите до зори  newsm57, но стана номера), за него хич нямам Sad

офиоли - много забавни твойте мъже Simple Smile

нещо друго щях да казвам.. а да
купихме преди седмица някъде памперси от метро, отварям днес единия пакет - супер по-различни от предишните  Shocked има ластичета до лепенките, което е хубаво, мааалко по-меки ми се видят, което пак е хубаво, обаче са по-малки сякаш  Shocked и както се водят до 9кг, 100% ще са малки на 8-9кг бебе  Thinking
каква е тази странност не знам, при вас има ли промяна в пампите? тези, които използват памперс

хехе, току що казаха, че ани цолова е родила момченце Wink

# 33
  • Мнения: 256
Е, Вери, мерси много!!!!    bouquet  bouquet  bouquet Страшна си, браво! (аз пък си мислех, че veo, значи кажи, ще ме накара малкия да почна испански да уча, успокоява го само този език за сега)

Не знам дали 10% от децата само спят вечер, но Бобича снощи се събуди в 10:30, 12, 2:30, 4:30, 5:30, 6 и повече не е заспивал.

Тони, ние сме с Хъгис, но малкия сякаш вече има 8 кила и при нас май са малки, пакета е почти пълен, още 10 дни и се мятаме на 4-ката.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 535
Тони за Памперс от други майчета знам, че има турски с ластици и облачета на хартиената част. Аз обаче не съм попадала на такива. Били уж по-добри  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 663
м! ина, точно такива са!
с облачета на хартиената част и ластичета...
добре де, каква е логиката, все от мЕтро купуваме пампи, винаги са били от другите, сега пък такива
явно са заредили друга партида.. кой знае следващия път какви ще са  Crazy

инче, и на мен ми се струва, че 9кг бебе не може да се навре в такъв памперс... като знам на теди как му стоят, а той е към 6  Rolling Eyes

само дето имам два пълни пакета и ако хванат да му станат хептен малки докато свършат  ooooh!

# 36
  • Мнения: 5 713
Това са новите памперси на Pampers във връзка с кампанията им заедно с Уницеф: 1 памперс-1 ваксина тетанус в Африка.  Wink Нямаше ли картичка на Уницеф в пакета?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336961.new;topicseen#new

Инче, айде първи урок да ти предам  Joy
Казвам е decir; аз казвам- yo digo; после tu dices; el /ella/ dice; кажи!- di! / има удивителна и от другата страна обърната /. Айде стига ти толкова рано суринта. Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 11:52 от Вери

# 37
  • София
  • Мнения: 1 535
Вери на Уницеф пакетите са със старите памперси без ластици.
А за картичка още не съм гледала - само го отворих да ги видя вътре какви са.

# 38
  • Мнения: 3 663
ц, няма ни картичка, ни лого
нещо са се объркали с доставката ми се чини, ама нейсе Simple Smile огряло ме и мен един път  Whistling Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5 713
Да, сега пак прегледах оная тема. Чела съм по диагонал. Тия с ластиците били сбъркана партида.

# 40
  • Мнения: 3 663
дали са объркали и 4ките, да ида да си взема 7-8 пакета Simple Smile
ще хвана купя 2 пакета 4ки, ще отворя единия да видя и ако са ок - ще се върна за още няколко  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 133
Тони знам че на тези с ластиците отвън на пакета е нарисуване едно такова като червейче,а ако го няма са си без ластиче.ние нощем горе долу спим,но през деня е голямо кокорене Laughing...и аз намерих един начин за заспиване,че завалийката незнае как да заспи-плаче,нерви се...та слагам и една кърпичка на очичките и та веднага ги затваря,бутам бибата в устата и работата е готова...за около 30 минути,но и на толкова съм доволна.

# 42
  • Мнения: 12
 Здравейте!
 Мимченце  Hug
 За памперсите: колкото пъти купя от Метро Аctive baby на Памперс и все са със ластици и затова купувам Sleep and play, те по ми допадат.
 Вечер заспиваме към 20ч., събуждаме се за едно хранене винаги по различно време и после в 7 сутринта. Искам и това през нощта хранене да махнем ама кога ще стане  Thinking
 За килограмите много ме е яд, че не мога да ги сваля. Все ми се яде. Чак като се наям тогава викам "следващия път по-малко"  Laughing
 Кърма почти нямам вече, цедя само вечер по 100 мл, което си е нищо.
 
 Приятен ден на всички!

Момичета забравих да ви питам очичките на вашите бебета промениха ли вече цвета си, защото нашите още са си синички и се надявам да останат такива, но незнам дали има още време да се променят.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 10:52 от daniela nikolova

# 43
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
Здравейте Wink

Качих снимка на бебока най накрая, дали ще може да я добавите в албумчето на темата Simple Smile

Редовно ви чета но така и не съм писала досега във форума, но сте ми били винаги от полза. И ние сме от 90% с проблем с нощното заспиване и вече не знам какво да пробвам че да почне да заспива сам  Crazy или поне да спи през ноща повечко  #Crazy

Случайно да има някоя от вас, която да се разхожда из южния парк или околностите му?

Пожелавам ви прятен ден!

# 44
  • Мнения: 148
Хоп и ние тук...
Самимами, мерси за отговора от миналата тема. Да споделя, че стана така както каза - промени си сам режима и сега яде 4 пъти и последното му е в 20 часа - бебе доволно, мама също.   bouquet

# 45
  • Мнения: 4
Привет и от нас   Hug Вчера бяхме на консултация и ни имунизираха,теглото е вече 7,600 и р.-65 см. Нищо не ми казаха ама все ми е струва 4е е много това ,не виждам оба4е как 6те намалим яденето (всъщност май хи4 и нямам намерение да го мъ4а) .Я кажете по колко ядете тези които са на АМ.И нас ни мачат забки от вече месец и до сега давах само панадол като го видя 4е е по нервен през деня от в4ера оба4е му слагам по 1 хап4енце Дентокинд в млякото и искам да ви кажа 4е все едно смених детето.Тази нощ пропусна яденето ,сутринта от 8 до сега си игра сам ,като даже си и подремна на гимнастиката да не говорим ,4е трябваше да яде преди 4ас ,а още не е по4нал да мрънка  Shocked Моля се само да не е нещо инцидентно  Praynig Някои друг ползва ли тези хап4енца ?

# 46
  • София
  • Мнения: 226
За цвета на очите - аз доколкото знам, при кърмените бебета започват да се променят по-късно или даже след спиране на кърменето (ама това второто ми звучи много невероятно). Пак да спомена приятелката ми с юнско бебе - при тях засега при двама наситено кафевооки родители бебата е толкова ярко синя, но само на кърма е. Чакам да видя как ще се получи при тях.

На Марина имам чувството, че цвета се установи вече - тъмнозелени, а на определена светлина изглеждат пък кафяви - демек токва се води пъстро ли Thinking Доколкото съм заглеждала свекъра неговите май са такива - много тъмно зелени, чак странни ми се струваха. Трябва като го видя да обърна внимание какви са му точно.

Но имаше една тема за цвета на очите при бебетата и там на някои чак до годинка им се променяли, тъй че знае ли се.....

# 47
  • Мнения: 6
Запис и от мен! Мимче   bouquet поздрав!
Ние нали почнахме да се дохранваме и резулатата е добър, малчо наддаде прилично! Само че сега проблемът е че като чде от гърдите не иска шишето и обратно. А трябва като се насуче да го дохраня с АМ. Сега почнах едино чдене от гърдите, следващото от шише. И мен ме вълнува по колко давате на ядене АМ. Ние сме на Фризолак и добре му понася, само първите 2 дни връщаше, но по малко!
На Павката също му текат сълзички като заплаче, много ми е жален!
Тук работа се почва на 4-тия месец, обаче аз се разбрах с мъжа ми да си го гледкам сладуркото поне до нова година  Grinning
Памперсите тук са с ластик и аз съм доволна от тях  Wink но не знам дали имат общо с кампанията?! Дано да е така защото аз лично много ползам. Моето мишле доста ака  Mr. Green
Лек ден на всички от мен  Hug

# 48
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте  Simple Smile

Включвам се само да кажа, че ми доставиха  помпата(в 10,30) и съответно я пробвах. Супер е  Grinning Бая сополки извадих, ама миенето малко зорлем става. Аз използвах една четка от шишето Би фрий да извадя сополките  Mr. Green

offioly, страхотни мъже имаш, големи сладури  Grinning


Айде ние излизаме на разходка, като се върнем ще се върна назад да чета  Grinning Чаооо  Hug

# 49
  • Мнения: 12
Аз давам 120мл вода с 4 лъжички Нутрилон. Мисля си че е малко ама мойта мома не иска повече. Даже ако направя повече после повръща много.

# 50
  • Мнения: 3 663
и аз давам 4 лъжички + 120 вода
не съм погледнала на кутията какво пише, така на око ми се струва, че толкова му е стомаха  Blush пък и той не протестира за още

кори - само с по-топла вода става, иначе тц
като трябва да я пуснеш да тече през това отворче, което всмуква от нослето, не от другото Simple Smile не знам дали се разбра какво казах  Blush

за очите - да ви кажа честно на таня до 2г се променяха, даже и сега сякаш продължават
отначало бяха супер сиви, после сини, после наситено зелени, сега са пъстри.. около зеницата има кафяво, черни точици, жълти даже, а по-навън ирисът става зелен...

# 51
  • Русе
  • Мнения: 616
orhid, браво за напредъка на Боян  Heart Eyes дано всичко това е скоро зад гърбът ви и остане един лош сън  Praynig

За хигиената на помпичката се грижи милото  Party аз само я измих, като я извадих от кутийката и това беше. До сега сме я ползвали два пъти в понеделник, да се надяваме да не е от най-често използваните вещи в нас  Praynig По принцип му чистя нослето към 2 пъти седмично, и до момента е нямал хрема, но знае ли се какво ще ни чака за напред  Thinking

Ходихме на разходка, напазарувахме малко, върнахме се и май пак ще излезем, че той си спи в количката...

Митето до вчера беше на 120мл вода + 4 лъжички Aptamil Immunofortis за 6 приема = 720 мл на ден, но почна да ми прави по-големи паузи и вчера дори пропусна едно хранене, та днес ще пробвам да е на 150мл вода + 5 лъжички за 5 приема = 750 мл на ден (нали внимаваме да не надвишаваме 800мл на ден, че качваме бързо). Днес е хапвал 2 пъти - в 7:20 и 11:15, като на второто хранене чак заспиваше  Rolling Eyes

За сега Митенцето е със сини очи, и такива вероятно ще си останат - като на баща му  Flutter

# 52
# 53
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Благодаря за пожеланията,то детенцето хич не изглежда болно,ама като му дам биберона почва едно лигавене и въртене,вместо да яде.Проточва яденето по 40 минути,фактически изяжда го като задреме накрая,затова сега го дебна като му се доспи и навирам биберона.Ама пустите грамове са ни малко накрая.
 За нощното кърмене зная,но той не се кърми,а яде от биберон,аз цедя и вечер, но общото количество не ми достига малко, мисля,че ще се увеличи сега, като спрях антибиотиците.
 Нашите очички са кафяви вече като моите,а на баткото са зелени като на баща му.

# 54
  • Мнения: 133
И аз давам 120 вода-4 лъжички сухо ,а от скоро почнах вечер да давом 150 вода и съответно 5 лъжици и си го изяжда.За очите знам че окончателно се променяли до 6 месец,но като чета тук какво пишете може и да съм в грешка.

# 55
  • Мнения: 3 743
Според мен за заспиването е доста важно дали "консумира" залъгалка Mr. Green. Ина, Диди е също като Любчо, всичко избутва с език. Като й давах АМ, давах с лъжичката. Затова и не може да се приспива сама или поне така аз мисля newsm78

Кори, и аз чистя помпичката с малката четчица на БиФри Wink

Офиоли, много сте сладки. Нашият татко предпочита да вижда малката в люлката, а той да я наблюдава от компа ooooh!. За съжаление Tired. То затова бебка, като я къпе той и плаче. А като я къпя аз, е доста по-спокойна Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 1 535
Гали през деня започна да си заспива сам малко по малко, обаче вечер докато не си получи цицата не минава  Mr. Green. Разсънва се и после  ooooh!. Та сега само да го усетя, че започва да пъшка и да тупка с ръка по креватчето го вземам. Пробвах да не му обръщам внимание, обаче се буди повече и надава бойния вик  Crazy. Та предпочитам да не будя и каката  Peace

Момичета да ви питам - хващат ли си вече крачетата бебоците? Разглеждах снимките на голямата от тази възраст и я има хванала краче и палеца в устата й. А Любчо засега и опити не прави  newsm78

И още нещо - може и да е ставало дума, ама не ми се рови назад - на момченцата слагате ли им пишлетата нагоре? И защо се прави  newsm78

Я като съм ви почнала  Mr. Green - масажа след банята ли го правите? Моята педи ми обясняваше, най-късно до 4 следобяд да сме го правели, че много се превъзбуждали бебетата и не спяли  Thinking

# 57
  • Мнения: 10
 ooooh! наш Наско ли е най- лаком Shocked! Яде си пича по 180мл вода+НАН1 6 лъжички Mr. Green! Ма то и на кутията така пише. Да не говерим че така сме от 3-тия месец. Даже на кутията пише че от този месец трябва да яде по 210мл + 7 лъжички, ма като не мрънка за ядене пък няма да го увеличавам яденето  Naughty Спи си спокойно от 22:00 до 8:30-9:00 newsm78
Има ли други на НАН1?

# 58
  • Мнения: 5 713
InaD, да, хваща ги от 2 седмици някъде и си ги лапа. Аз бях писала тук. Общо взето е много активен, за сметка на това много нервен.
Пишката не я слагам нагоре, защото се опикава целия, а и в болницата ми казаха да я слагам надолу.
Масаж правя от време на време вечер след баня.

Ясен снощи спа 5 часа от 12 до 5. Но! В люлката.

# 59
  • Мнения: 3 743
Ина, наш'та мома стига най-често до коляното. Палчето на крачето го хваща, но съвсем за кратко и докато приготвя фотото и тя го пуснала Party.

А през деня и Диди спи, ама в люлката или след ядене /т.е. пак след приспиване на гърда/

За масажа - след баня го правим. На мен ми се струва, че се успоява от него newsm78. По-скоро банята ни действа превъзбуждащо Peace

Вери, честито за новия апартамент  bouquet

# 60
  • Мнения: 3 743
Ясен снощи спа 5 часа от 12 до 5. Но! В люлката.

Вери, чудодейна е нали Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 1 535
Общо взето е много активен, за сметка на това много нервен.

А Любчо така спокойно и мързеливо я е подкарал  Mr. Green. Ама и аз не съм се разбързала де Crazy

# 62
  • Мнения: 5 713
Няма страшно. Маги беше от мързеливите. Педито ме юркаше да съм се занимавала с нея, за да почне да се обръща примерно. Но аз я оставих за когато е готова, тогава.

# 63
  • Мнения: 616
Ясен снощи спа 5 часа от 12 до 5. Но! В люлката.

Вери, чудодейна е нали Mr. Green
хм. на нас не ни действа чак така. случва се да заспи вътре, но не чак толкоз често.

Ние днес за пръв път сме сами с Митака, татко му замина за два дни в София. Мноо тъпо. Откакто се е родил не сме оставали сами. Не че нещо, ама ни разглезиха баби и дядовци, и сега ми е едно смотано. А малчото се бори с една възглавница в джунглата, що не ще играчките а налита на възглавница  newsm78
Вери, може пък да му е по-удобно да е в люлка  Peace

Хайде бай!

# 64
  • Мнения: 657
На Йойо очичките са си кафеви откакто се роди и такива ще останат, почти съм сигурна. Naughty И моите, и на татко й са тъмни, пък и не ми се вярва сега да тръгнат да посветляват. Wink
Днеска направихме опит да си хванем крачето, но стана много за кратко. Не можах да увековеча с апарата. Mr. Green Може би следващия път.. Аз общо взето всеки път като ще й сменям памперса й вдигам крачетата нагоре и насочвам някоя ръчичка към някое пръстче, барем се сети да хване. Laughing Иначе с обръщането още сме назад, днес се обърна от гръбче на лявата страна, ноооо в очакване на приближаващата цица. hahaha Може би трябва да я стимулирам така, за да започне да се обръща по коремче. Flutter
Банята на Йойо определено й действа превъзбуждащо. Стигам до този извод, защото винаги като я къпем, се събужда по-рано от обикновено за нощно ядене. Самият масаж при нас трае 4-5 минутки, колкото да я намажа с олиото и я обличам, така че едва ли е от него. newsm78 Аз затова повече обичам нощите, в които не я къпем - спим повече. Heart Eyes Mr. Green
Ние нямаме от чудодейните люлки, но и шезлонгът ни върши идеална работа, през деня Йойо поспива предимно в него. Peace

# 65
  • Мнения: 3 743
Офиоли, аз и преди бях писала, зависи от люлката. Нашата е ей такава: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=31332. Пробвахме и такъв вид http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=45885, но Диди се разплака след 5 минути чудене Mr. Green

# 66
  • Мнения: 616
Нашата пък е сИфсем различна. ма нямам фотография в интернет все още. Абе люлее. и пее. ма малчо не спи.  Crazy
пф, стига с тез люлки и аз  Rolling Eyes
Радвам се, че поне вече успява по-уверено да си навира разни неща в устата, че преди се ядосваше като не можеше да се почесва.
Хайде, утре ще дам отчет как сме се справили сами!

# 67
  • София
  • Мнения: 226
За хващането на краката - Марина започна отпреди седмица най-много. Но още не им е опитала вкуса. Всъщност откакто се заобръща активно, оттогава и краката подхвана. И наистина тази физическа активност я прави ужасно много по-нервна. Сякаш друго дете стана. Много ми е трудно на мен така, защото бях свикнала на спокойно и добро дете. Ама щом така вървят нещата няма да възпираме прогреса я smile3506

# 68
  • Мнения: 8
mimchence,  Hug

Нещо немога да наваксам дори и с четенето напоследък, само скитаме нагоре-надолу.

Криси си хваща краката и много се върти-като светкавица е, но в люлката седи не повече от 20 мин и след това и става скучно.

Да Ви попитам някй чувал ли е нещо за коластра? Днес разбрах за този начин на укрепване на имунната система, а също така и на лечение. Има коластра на различни фирми но се чудя някой дали е прилагал такова нещо на малки бебета??? newsm78

# 69
  • Мнения: 5 713
На Ясен люлката е тази:

http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=2679504&kw … my/TRUSCA/2567270

Работи с ток и батерии и се люшка напред-назад и настрани.

el_vi, чувала съм за коластрата като хранителна добавка, но не съм давала на Маги.

# 70
  • Мнения: 339

geneva2008 , и ние сме на НАН1 - все още сме на 180 мл+ 6 л. Допреди 2 седмици му давах по 5 пъти на ден, но след като кантарът отчете почти 8 кг, премахнах едно хранене ( това в 6.00 , но и без това Виктор се събужда чак към 8.00).

# 71
  • Мнения: 4
MeryLu  и ние сме на НАН 1 само 4е още сме на 150 мл. вода с 5 л.мляко  ама ядем 7 пъти дневно от една седмица му давам ве4ер по 180мл. ама през останалото време не смея  Wink

# 72
  • Мнения: 616
ето и нашта люлка (и спирам по темата, сори)

# 73
  • Мнения: 11
Здравейте ние вече заспахме добре че поне вечер заспива сама че ще полудея вече незнам какво и става през деня като я гушна а след това искам да я сложа да легне където и да било /креват шезлонг количка кошче/ започва да пищи яко Crazy това не е детето от преди седмица нищо не мога да сварша .
MeryLu и ние сме на НАН яде по 150мл.  + 5л и то от скоро .
el_vi  аз съм давала коластра но на голямата тогава беше на 3год. бях доволна при положение че имаше алергия към белтъка взимах я от Аква Сорс и др. неща от там съм взимала и не са лоши.
Момичета Вики въобще няма желание да се върти освен от една страна на гръб а краката въобще не са и интересни  Thinking каката беше доста по активна . Хайде лека и спокойна нощ Wink

# 74
  • Мнения: 67
Здравейте. Да се плача че влязох в отбора на болните и така ме е страх да не заразя бебчо.  Sad Купих Колдрекс макс грип и няакво хомеопатично-Хомеожен но вдигнах температура, ъака че утре утивам да се видя с мойто GP. Ние се обръщаме, н за краката още не сме се сетили.
За очите и аз си мисля ч еще се променят.
За тези люлки-те не ги ли даваха за от шестия месец или?

# 75
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
да ви кжа една хитринка за помпата за прахосмука4ка- накраиника се 4исти най-лесно като се накисне за малко в 4аша с вода.после под те4ащата вода вси4ко се отмива. това за тези които нямат 4ет4ичи с които да си го мият:))

ние масажа правиме след баня винаги. напоследък му хванах цаката- пея на Роси докато я масажира и така тя се отплесва и не реве.ина4е е ревввв щото й се спи най-вероятно:))

а в4ера за първи път си хвана кра4ето с ръчичка и си го изу4аваше за няколко секунди, адски е сладка:))

# 76
  • Мнения: 28
Привет, аз да си похваля бебчето,спинка от 22 до към 7 ,от 2 дена си хваща крачетата а от около 2 седмици се обръща от гръб по корем, смее се с глас по много. Само трудно заспива милия иска мако гу6кане и носене,но тези 8 кила в множко ми идват #Crazy
От няколко дена му чета приказки и той "слуша" с голям интерес или по-точно вероятно му е забвен гласа ми и гримасите които му правя.

И аз предпочитам sleep&play памперси.

Масажът му го правя след баня и на бебо много му харесва.
Имаме и люлка ,но интереса към нея продължи около 2 седмици и край иначе тя има полу-легнало положение и става за тази възраст.

Лека нощ и целувки  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 657
Щях да пиша на ИнаД и забравих.. като спомена за настиналия кръст от нощното ставане.. Значи аз си взех пижама с копчета отпред като риза и като кърмя само откопчавам 2 и вадя цицата оттам. А в леглото като легнем се завиваме с моята олекотена завивка, така че ни е топличко. Peace Мен обаче повече ме безпокои дневното кърмене, че доста често повдигах блузата и заголвам кръст и корем и от няколко дена ме боли корема.. Чудя се дали не е настинал.. Tired Тия дни ходих и си купих бодита и сега повдигам блузата, а цицата я вадя през деколтето на бодито и така уж е по-добре...

Хайде, лека нощ, мацки!  Hug

# 78
  • Мнения: 233
Ние нямаме от чудодейните люлки, но и шезлонгът ни върши идеална работа, през деня Йойо поспива предимно в него. Peace
И ние така  Laughing Дори така му е хванала цаката, че като размърда с краката и той сам се люлее и съответно играчките хвърчат на всички страни. Кефи се сама Joy

Очите ни са сиво-сини, постоянно се избистрят, та да видим какви ще излязат накрая.  Flutter

Днес беше последният топъл ден и гледах да се възползвам максимално. Жалко, че идва зимата... Sad

# 79
  • Мнения: 15
Запис и  от мен! Mr. Green

Мимченце Hug и благодаря,4е си сменила снимката Hug!

Тези дни само гости имахме и не съм ви чела Rolling Eyes Утре имаме едно участие в провинцията и ще се наалижи да оставя малката на гледачката,защото пък баща й има генерална репетиция в театъра и изобщо....ужас Confused Та сега ми е едно притеснено.Не че не се рабират с нея ама винаги аз си я слагам вечер да спи.
Ето да ни видите и нас колко сме пораснали




Айде лека вечер,а аз ще ви чета Mr. Green

# 80
  • Мнения: 3 743
Пак за люлката, тази която показа Вери и нашата има легнало /т.е. полулегнало положение/ и може да се ползва от новородено, като шезлонзите.

За кърменето, и аз откакто се захлади съм с боди отдолу и вкъщи и навън и само вдигам блузата или пижамата нагоре, а бодито надолу и ми е много удобно. Ама ако има течове /аз нали нямам подобни екстри/, незнам дали ще е удобно така.

П.П. не си лягам сега, но ставах да простирам Whistling Mr. Green

# 81
  • Мнения: 13
Абе Гали ти направо ни разбиваш с тези среднощни дежурства... Мен да ме бият няма да стана да простирам по това време Mr. Green

Аз тази сутрин така се гласях да се наспим след яденето в 6:30 ама нямаааааа. Наака се младежа - сменихме памперса. Бях го сменила и преди да яде. Легнахме пак и аха да се унесе и хооооп пак се наака. Взе да се върти, няма как - пак станахме и пак сменихме памперса. Легнахме. И аха пак да заспим - започна да хълца #Cussing out В момента играе с една играчка до мен и мрънка по малко... и хълца

# 82
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Simple Smile
Тази нощ пак ставах два пъти. След яденето му в 21,30 се размърка в 1,30 и аз му дадох да яде, после в към 3 пак му давах. По едно време се размърка към 6, опитах да му дам биба обаче изобщо не мога да я натикам в устата му. Жорко въобще не ползва биберон, преди поне за малко се заиграваше с него, а сега плюе, та чак му се повдига  Mr. Green Към 7 пак яде, изака се , оригна се и заспа. Аз обаче не можах да заспя повече и цоп при вас  Grinning

... днес се обърна от гръбче на лявата страна, ноооо в очакване на приближаващата цица. hahaha Може би трябва да я стимулирам така, за да започне да се обръща по коремче. Flutter

...Самият масаж при нас трае 4-5 минутки, колкото да я намажа с олиото и я обличам...

Ние нямаме от чудодейните люлки, но и шезлонгът ни върши идеална работа, през деня Йойо поспива предимно в него. Peace

mimchence
много се смях на "приближаващата цица"   hahaha  Mr. Green

и нашия масаж е като при вас  Peace

Нямаме люлка, нито шезлонг, тази работа с люлеенето и приспиването я вършим в кошницата за кола. През деня му вържа по някоя играчка на дръжката и той като рита и се вълнува и сам се люлее  Mr. Green

Gali80 и аз много ти се чудя за това простиране, ама явно си свикнала  Simple Smile Аз през нощта/рано сутринта като го кърмя гледам с едно око, направила съм една свъсена муцуна, света ми е крив,  пък камо ли да стана да простирам. Като нищо мога да се метна през терасата, както ми се спи  Laughing

MISHAa много сте сладки с Боби.  Ама тя голяма хубавица, какви дълги мигли има само   Flutter

Айде маци, оставям ви, че трябва да се изкъпя докато спи малкото човече  Simple Smile  После пак ще досаждам  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 339
rozi_ozi ,lina_viki , май Вики и Наско на Генева са най-лакомите. На Вики и 180 мл му е малко, редовно плаче след като свърши дозата, но аз не давам повече. Иначе ще заприлича на слонче.

Снощи още в 19.30 заспа и се събуди към 6.30. Чух го, че шава в кошарката, но не мрънкаше и аз подремнах още половин час до 7.00, кагато по принцип ставам да будя баткото за училище.

Kory, и ние нямаме шезлонг. Малкият се люля в столчето за кола. И аз така му връзвам играчки на дръжката и като започне да им се кара... Simple Smile

# 84
  • Мнения: 657
Добро утро  Wink

Кори  Laughing Мда, и столчето за кола има функцията приспиване и при нас Simple Smile

Днеска пак се опитах да дам биба, но не стана номера. Не мой я излъга мойта Mr. Green. Яде в 2:30, после в 6:30. На това сутрешното хранене я оставям при мен в леглото, защото ако я върна в кошарата няма заспиване. Crazy А така, тя яде, аз дремя, по някое време заспивам, и тя като се наяде седи седи и заспива. hahaha Голяма скука е в това легло, няма какво да се прави в него и затова й доскучава. Mr. Green Намерих му цаката как да поспя поне до 8. Peace

Миша, много е сладка Борито, наистина страшни мигли има. Heart Eyes Каква е рецептата? (да пробвам другия път) Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 864
добро утро и от нас;)
и ние сме от ранобудните днес. Роси се е събудила в 7.00 но много пръцкаше и затова,милото ми бебенце! аз обаче се правех на заспала и така си лежахме до 8.30. накърмихме се и я оставих да спинка 4е видях 4е й се доспива. преди малко минах да й хвърля едно око 4е нещо се беше размрънкала и гледам- тя заспала с обиколника в ръка:))) а аз се чудя защо все се отка4ат тези обиколници Laughing

ние от няколко дена сме се нау4или да издаваме много слади звуци и по цял ден само това правиме. и на Роси много й харесва да се слуша и засилва децибелите

хубав де от нас две4ките

# 86
  • Мнения: 10
Добро утро!
май Вики и Наско на Генева са най-лакомите. На Вики и 180 мл му е малко, редовно плаче след като свърши дозата, но аз не давам повече. Иначе ще заприлича на слонче.
Снощи още в 19.30 заспа и се събуди към 6.30. Чух го, че шава в кошарката, но не мрънкаше и аз подремнах още половин час до 7.00, кагато по принцип ставам да будя баткото за училище.
не само най -лакомите, а и най-поспаливите Joy Атанас като легна снощи в 22:30, и още не се е събудил а вече е 9:45 baby_neutralГолям сън му хвърля, та и аз покрай него де hahaha Joy
Отивам да се къпя...

Лек ден на всички!

# 87
  • Мнения: 256
И аз искам да спяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя, стига сте дразнили!!! newsm62 newsm62 newsm62

Пу-пу, да са живи и здрави децата, нека все така да са, че ако знаете какво е да спиш общо 4 часа на денонощие и то на пресекулки. Почнах да се чудя как още мърдам.  Joy Малкия вече и биба не иска, за да заспи, преди беше лесно, мрънкоти нещо, давам му бибата и до 15 мин е заспал, ама вече не е така... Както и да е, ще оцелем, нямаме друг избор!!!  Laughing  Laughing  Laughing

Вери, мерси за първия урок, чакам втори!  umnikuu

# 88
  • Мнения: 8
Добро утро

Аз вече трети ден съм настинала,но щом досега не се влоших може би съм се пресякла на време, обаче Криси започна да кашля и киха-чакам педито да дойде да я види-Дано и няма нищо Praynig, другите ми оплакваня са, че напоследък май доста често повръща след ядене и спи неспокойно, абе изобщо......................

Заинтересувах за коластрата, защото на моята приятелка бебето/юлска мама/ от три седмици кашля ,хремава е и неможе да се оправи, а сега и моето  . Cry

# 89
  • Мнения: 3 743
Kory, направо ме уби с това хвърляне през терасата Joy. Ами аз зареждам пералнята преди да легна да приспивам Диди. Дидо я пуска след 23ч /на нощна енергия/ и аз след поредното  нощно кърмене, така и така ставам до тоалетна, да пийна водица и простирам. После пак се хоризонтирам до следващото повикване hahaha

Хайде, да не казвам голяма дума, ама днес може и да излезем на семейна разходка. Добре, че и времето е хубаво Sunglasses Wink

# 90
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте мамчета,

Инче много те тормози Бобича, ама аз все си мисля, че си е обърнал режима. Пак ли спи по 4 - 5 часа през деня?

Аз да ви кажа какво направих с нощното хранене. Нали ви се оплаквах, че Марти се буди към 3-4, а преди си спинкаше до 6. Реших като се събуди да го оставя да плаче ( по съвета на мойта английска книга). Та първата нощ се събуди в 3 мрънка около 20 мин., след това силен плач 10 мин и най-края заспа и се събуди после в 7. Втората нощ се събуди в 5,30 (отдавна не ни се беше случвало), обърнах го, имаше малко мрънкане 5 мин. и след това си спа младежа до 6,45. Не знам какво ще стане, но това е техника за отказване от нощното хранене. Засега съм доволна, но ще видим. Как издържах да плаче да не ви разправям, така бях отвикнала, като ни минаха коликите много рядко плаче.
 Някои ако се интересува мога да опиша по-подробно, но не се препоръчва за бебета под 4,5 -5 месеца.

От понеделник тръгваме на басейн с Марти. Много добре се справя и няма да чакаме до 7 месец Laughing

А иначе съм нещо болна и едвам се държа, а съм се захванала да си направя есенното почистване - пера килими, пердета. Мия прозорци и т.н. Дано свърша до утре.

Чао засега

# 91
  • Miami
  • Мнения: 412
Ето го Жорето, преди малко му направих фотосесия  Mr. Green (още сме по пижама, ама няма нищо )

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 19:37 от Kory

# 92
  • Мнения: 6
Привет и от нас с Павката Simple Smile
Да се включа и аз по темите Simple Smile
Очичките на моя син като се роди бяха мътни и сиви, вече са тъмно кафеви и вярвам, че такива ще останат, защото и аз и баща му сме с тъмни очи. Обаче много се кокори и като е весел се смее с очите, голям ми е сладурко  Mr. Green
Пишлето, тук ми казаха да му го слагам на долу, точно както Вери каза, за да не се опикава.
Крачетата си ги вири от 1 седмица и вчера даже успя да си налапа палеца за няколко секунди,много е смешен  Laughing , но все още не се обръща  Sad
Аз от както дохранвам ми казаха да започна с 60мл вода и 2 лъжички фризолак и ако ги изяжда да увеличавам с по 30мл и 1 лъжичка. Сега сме на 180мл вода с 6 лъжички. А на кутията пише за 4 месечно бебе 210 мл. 5 пъти на ден. Та се чудя да му ги увеличавам ли още?! Иначе цицата вече почти не я иска, суче само през ноща и по обяд и то малко. Аз не се чувствам зле от това че не иска кърма защото май не ми е хранителна щом като взе да отслабва детенцето Sad Но когато иска ще продължавам да му давам. А помпата вече я мразя,ама не мога без нея, ще ми се пръснат гърдите!
Да ви попитам нещо- някой знае ли лек срещу хемороиди? Имам и вътрешни и външни и са много болезнени  Cry Мажа се с сумати глупави кремове,слагам и свещички, правя промивки с калиев перманганат и с разни билки, нищо не ме облекчава  Confused Имам една билка за пиене обаче ме е страх заради кърмата. Ако някой знае нещо, да ми пише на лични ако иска  Praynig
Лек ден  Hug

# 93
  • Мнения: 3 663
уф, тая нощ пак не се спа Sad
корем ли го боля, зъб ли, какво ли, не знам, обаче от 1.30 (все от този час заочва) до сутринта е мрънкал и плакал Sad
и как ми идеше по едно време да го оставя да се нареве, обаче ми е жал за съседите Sad
те през деня го чували, знаят и кога го къпем даже, а през нощта както всичко е тихо... направо ехти тоя ми ти глас

иначе теди вече смело мога да каза заспива сам
стига да не го били не го боли нещо като тази нощ де
при нормални обстоятелства си заспива сам и в леглото, ей така за един ден стана работата и аз не разбрах как

за милилитрите АМ - то хубаво пише на кутиите, но пише и брой хранения
тия 210 вода със 7 лъжици са за 3 хранения на ден
а повечето бебета се хранят доста по-често още, така че според мен е нормално да пият по по-малко Wink

и друго да се оплача, малчо май започва да се запича
ака ужасно трудно и бая гъстичко
днес мисля да се засиля за пюре от круша, защото другата ми опция е вода, но не мога да го накарам да пие Sad

кори - жорко е голям сладур Wink

мимче - и аз много се хилих на приближаващата цица Grinning голяма сила са това ци-те ей Simple Smile

веси - за нощното събуждане, аз с таня без да искам го бях направила това, нея я отучвах умишлено, че нощем беше ад
та не съм я оставяла да се дере, обаче истината е, че една нощ вече толкова бях скапана, че я чувам, че плаче  и си викам ей сега ставам, ей сега ставам и следващото ми отваряне на очите беше в 7 сутринта, а тя си спи Simple Smile
и един път като направи грешката да видя, че можело значи и до там беше Simple Smile после я оставях да помрънка и за няколко нощи стана Wink

# 94
  • Мнения: 3 743
Toni  на мен ми е жал за съседите. Оня ден я оставих преди да заспи вечерта, че много ми се ходеше до тоалетна и като се разрева, после не можах да я успокоя. Съседите на другия ден питали Дидо /а той беше нощна смяна тогава/ дали не е болно бебето ooooh!. Ама съм си казала, че почне ли да се обръща самичка, ще се учим и да заспиваме сами, с рев без рев, докато се научим Blush.
За водичката, ти пробва ли да му дадеш с лъжичка. Аз пробвах чайчето от лайка на ХИП. Прави малко физиономийки, ама си го пийна.

Кори, Жорко е направо фотомодел,  с този русия перчем Flutter.

За очите, още не са ни напълно избистрени, но определено ще са тъмни, вероятно доста тъмни като моите Heart Eyes. Ето ги:


# 95
  • Мнения: 8
Всичко е наред-малко е хремава,гърлто и е здраво, доки ми предписа коларгол и лайка, пък дано не слезе на долу.

Ние сме на смесено хранене , но не дохранвам а яде или АМ или кърма, АМ правя по 120мл.+4лъжечки фризо НА, но ще минаваме на единицата, а кърма по 130мл.,/ изцеждам се и я храня от бутилка/, педито казачее нормално, пък и си наддавадобре-вече почти е удвоила теглото си, а това трябвало да стане до 6тия месец

Отиваме на разходка

# 96
  • Мнения: 10

за милилитрите АМ - то хубаво пише на кутиите, но пише и брой хранения
тия 210 вода със 7 лъжици са за 3 хранения на ден
ами да де- На НАН 1 пише 210 мл+ 7 лъжички за 5 хранения.
Ти това с 3-те хранения къде го прочете.
Аз доколкото знам храненията стават до 4 на ден, за 3 не съм чувала  newsm78

# 97
  • Мнения: 3 663
галя, златна си!  Hug не знам как не се бял сетила да опитам с лъжичка, обаче истината е, че човека изгълта почти 30гр вода ей сега  Blush и така хубаво я преглъщаше, нищо не отиде по лигавника, може и жаден да е бил, знам ли го  Rolling Eyes

ел_ви - да оздравявате бързо  Peace

генева - ами на кутията на тедко на млякото така пише - аптамил комфорт 2 е (на 1-цата не помня какво пишеше, а вече хвърлих кутията)
210х7л 3 пъти на ден  Confused
аз предполагам, че те разчитат, че по това време едно дете вече яде и други храни и затова така са го написали
иначе и аз не знам дете изцяло на адаптирано да пие по-малко от 4 пъти на ден  Rolling Eyes
но покрай кърменето нещо отвикнах да гледам милилитри и теди колкото реши, толкова изпива  Blush

# 98
  • София
  • Мнения: 779
Toni то и аз много се чудех дали да процедирам така, но една нощ като ме събуди и вече ми преля и в сънено състояние се взима по-лесно решение.

Gali80 защо не почнеш постепенно - оставаш я първо за 5 мин, после за 10 и т.н. А за съседите може да ги предупредиш, предполагам че ще те разберат. А като затвориш вратите и прозорците по-малко ще се чува Wink Пък тя Дидито не ми се струва чак толкова гръмогласна Laughing

Аз да ви питам - като се ходи на прощапулник носи ли се нещо специално?

# 99
  • Мнения: 3 743
О, Веси, от най-гръмогласните сме hahaha. Ти не си я чувала, май Blush. Явно ще трябва да предупредим съседите bowuu.

Тони, миличка, радвам се, че съм помогнала. Диди много й се кефи на лъжичката. На мен пък ми харесва, че лъжичката си променя цвета, ако е прекалено горещо млякото или водата, т.е. играем си двечките Joy, но аз само един ден давах АМ.  Hug

Аз пък се чудех дали да си вземам подгревател за детска храна /така ли се казва newsm78/. Вие как мислите да ги давате пюретата на стайна температура или затоплени?

# 100
  • Мнения: 4
Абе хора кажете ми какво да го правя тоя моя лакомник при условие 4е трябва да яде 5 пъти по 180 мл. той яде 7 по 150 ама маи не му стига по4ти винаги пла4е като свър6и млякото в шишето.  newsm78 4удя се да му давам ли по пове4е при условие 4е той и така наддава доста  Confused А на кутията на НАН пише след 7-ми месец 3-4 хранения ама +1-2 хранения с други храни може би и на аптамила това имат в предвид  Peace

# 101
  • Мнения: 3 663
веси, ами аз като съм ходила, освен подаръче за детето, специално нещо не съм носила..
и на таня на прощъпулнка й донесоха подаръци, но няма някакви обичаи или нещо такова, ако това имаш предвид Simple Smile или поне аз не знам Simple Smile

галя, ами той АМ си го пие от шишето, обаче тая пуста вода не ще и не ще
но сега май му хванах цаката Wink тенкс още веднъж  Hug

за подгревателя - аз мисля да си използвам микровълновата за топлене на храна
повече уреди направо вече нямам къде да слагам, пък и така си се оправям добре Simple Smile
иначе ще давам плодовите пюрета на стайна Т, а пък зеленчуците и кашите по-топлички  Blush

лина - щом плаче гладен, си давай колкото иска и това е Simple Smile различни са си децата, мл са само ориентир Wink

ПП: ох, всички сте по разходки, а аз работя ли работя... Cry като се наспи теди излизам обаче  Crossing Arms

# 102
  • София
  • Мнения: 226
И аз топля в микровълнова, но после като започне да изяжда по цял буркан може и в подгревателя. Една приятелка ми даде такова нещо, но още не съм го пробвала.

# 103
  • Мнения: 10
T o n i ние ядем мляко по 3 пъти на ден.Трябва ли да давам по 210 вече  newsm78
Gali80 аз затоплям пюрето в микровълновата, за 30 сек точно , даже го слагам както си е в бурканчето.В началото като давах пюрето му слагах малко вряла водичка, ма малко и така
lina_viki според мен лакомника е готов за захранване, ама не смея да давам акъл, че май повечето подкрепят късното захранване. PeaceКато за начало ако искаш можеш да  увеличиш с 30 мл и 30 мин и така ще ти отпадне 7-мото хранене
А аз така се бях притеснила че само Атанас е над 7.500 при положение че се роди 2.850( вчера го претеглих-7.800кг), ма то си наддава нормално детето.Този месец ще е наддал към 800-900гр feeding . Но... Naughty , откакто свирнахте и вие с MeryLu вече съм спокойна hahaha Joy

А как сте с цикъла?
На мен отново ми закъснява И този месец Shocked

# 104
  • Мнения: 339
geneva2008 , три пъти на ден АМ + 1 хранене с пюре ли? Защото Виктор се храни 4 пъти през 4 часа, но засега само с АМ. Пюре мисля след като навърши 5 месеца.

# 105
  • Мнения: 176
Милена яде по 6 пъти по 150-160 мл НАН 1. На обяд давам по 30 мл пюре. Започна много добре с лъжичка, докато й давах по 2-3. Вкусно й беше. След това бързо й давах шишето с млякото. Когато реших да дам 5-6 лъжички, още след втората се започна един рев до засиняване. Първия ден не разбрах защо. На следващия обяд това се повтаря и успокояване няма. Нито лъжицата поема нито биберона. Видях се в чудо. Понеже трябваше да взема бързо  решение, а бях направила по-малко мляко, сипах пюрето в млякото.  Изяде си го без проблем. Лакома е много. Голямата ами дъщеря на всички обяснява, бе бебето яде като ламя, а то си е истина. Дори да е уморена и да си дояжда почти спейки, като свърши млякото в бутилката започва силен рев.
В събота ще ходим на консултация и ще се отчетем. Мисля, че още няма 7 кг. Яде си детето, повръща, но това не й пречи да си качва по 300 гр. за две седмици.
Досега бяхме навън защото времето е чудесно. След малко отиваме да вземем каката от детската градина .А има ли бургаски мами, които да се разхождат в Морската градина? Ние сме си все сами и е малко скучно, затова слизам към главната. Не ми е далече, но като си представя разбитите улици и тротоари, по които не мога да мина-лошо ми става. Как се справяте с движението с количка по пътното платно? Скоро никой не се е оплаквал... Да не би в другите градове да са решили този проблем?

# 106
  • Мнения: 4
Де да бяха понякога се 4удя как да литна с тази коли4ка  Thinking  Да не говорим 4е пове4ето пъти не дупките и тротоарите са проблем а тъпи шофьори които спират кадето им падне така 4е  4овек не може да мине а камо ли коли4ка  #2gunfire

# 107
  • Мнения: 233
Как се справяте с движението с количка по пътното платно? Скоро никой не се е оплаквал... Да не би в другите градове да са решили този проблем?
Във Варна тротоарите на местата за пресичане са приспособени за колички, браво на този, който е съдействал за това! Обаче!  Naughty Самите тротоари са повече от плачевни... Като си бяхме там това лято, бях взела от една позната количка на заем и ме беше много страх да не я потроша.  ooooh! Ужасно ми липсваше мойта количка де... тя е направена и за развалени пътища, ама не ми се мъкнеше чак от Швейцария...

# 108
  • Мнения: 3 743
Толкоз то с наш'та разходка. Прибрахме се, че таткото е на курс по английски език Tired.

Бюти, все се каня да те питам, каква ти е количката. Може и на ЛС.
И във Варна шофьорите хич не се съобразяват и на алеите за велосипедисти се качват и на тротоарите, нищо, че има знак за паяк. Една майка хубаво предложи да си пазим използваните памперси и да им оставяме "честитки" #2gunfire.

# 109
  • Мнения: 10
MeryLu замествам второто(обедното) хранене единия ден с каша(135мл вода+4лъжички) , другия ден с бурканче зеленчуково пюре(190гр) и четвъртото(предпоследно) хранене с бурканче плодово пюре(190гр), като през ден в него слагам 1/4 жълтък. Oстаналите 3 хранения са 1-во 3-то и 5-то с 180мл вода+ 6л НАН1

# 110
  • София
  • Мнения: 779
Тони мерси за отговора.  bouquet Чудех се дали няма нещо по-специфично, като на питката - сладки неща.  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 5 713
lina_viki, аз също мисля, че май май малчо е готов за захранване. Можеш да опиташ след седмица, когато ще стане на 4 месеца. Ако приеме, добре дошло. Ако не- изчакваш. При бебета на АМ може да се почне захранване на 4 навършени месеца. 7*150мл ми се вижда множко.
За пюренца и каши мисля да си ползвам МВ само.
Гали, количката на Бюти е Бугабу. Да ме поправи, ако греша. Simple Smile Много са готини, ама тук и скъпички.
http://www.bugaboo.com/

Аз да похваля Ясен един път.  Joy Вчера се държа много добре. След като спа от 12 до 5 през нощта, яде и пак заспа; в 8 яде и спа 1 час; в 11 пак ядене и дрямка; в 1 малко посука и излезнахме; заспа почти веднага в количиката и спа цели 2.5 часа. Не мога да повярвам. Събуди се и си порева качествено докато отида до клиниката, защото бях решила да го претегля. Нали трябва и кваратала да разбере, че сме излязли. Simple Smile После пак дремна за половин час. И така до 18.30, когато се прибрахме. Играхме и в 20ч баня. В 21ч беше в леглото, но след половин час се събуди. Малко го погушках и в 22ч пак заспа. После се събуди в 1ч и в 4ч, когато аз пак го взех в леглото. Ама и това ще изкоренявам. Така до 8ч. Днес до момента се търпи положението.
Вчера му купих 2 чесалки за зъби, забавлява се с тях за кратко, но то това е нормално. От скоро се научи да държи в ръка играчка и да я насочва към устата.
За 2 седмици е качил 440гр или вече е 7120; на см не знам, другата седмица сме при педиатъра. След като го нахраних го метнах на кантара пак от любопитство, беше излапал 150мл кърма.

mimma, бургаската тема знаеш ли я? Там също можеш да намериш компания за разходки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338866.new;topicseen#new

От няколко дена чакам 100 часа да се зареди страница на форума. Едвам публикувах постинга. Само при мен ли е така?

# 112
  • Мнения: 3 743
Вери, ако става въпрос за Bee-то, направо ми изглежда перфектната количка /гледайте филмчето за Бее-то на сайта, направо паднах от смях/. Хамелеонът нещо не ме грабна, както и Стоке-то между другото. Тези трите в БГ са на една и съща цена, затова ги сравнявам.

# 113
  • Мнения: 256
Весето, спи вече общо 2-3 часа през деня, сутрин 30-тина минутки и към 2 още толкова, ако сме на разходка може и час и половина да спи, но това е мнооооооого рядко. Ако не бях при майка ми досега да съм пробвала истеричния рев за 2-3 вечери, ама тя не издържа и влиза в стаята, взима детето и така ми разваля педагогиката, не можела да издържи да го слуша как реве, после отнася някой и друг скандал, ама това е в реда на нещата. Ама пак добре, че е тя, сутрин като се ококори, тя го взима и мога да поспя поне още час, дори два понякога.


М да, Бъгабутата и тук са доста скъпички, ама какво им стана на всички, първо цялата Морска градина се напълни със Стокита, имаше 3-4 Бъгчета, а сега е пълно и с буболечките. Почнах да се чудя дали не им преча на гледката с мойто Чиполино на мамите.  Joy

Ние хубаво отлагаме прибирането в София, ама като гледам май с колата няма да стане, кошовете вече са ни твърде малки, а вместо да купувам нов кош, по-евтино ще ми излезе самолетчето да хвана.

Айде лека вечер на всички, мама отива да яде!

# 114
  • Мнения: 5 713
Инче, какво ти пука. После хората нямали пари, а.  Wink
И аз бях с Чиполино по времето на Маги. Тогава бяха модерни Куинитата.

# 115
  • София
  • Мнения: 226
Инчока, ми то откъдето и да го погледнеш със самолет е дооооста по-евтино. Ако си запазиш с Уизеър навреме билета ти е 20 лв - к'во му плащаш. Е, и багаж като сложиш, но поне за мен това е най-добрия вариант за Варна-София. Но ти май с това се занимаваше всъщност......

# 116
  • Мнения: 21
Запис и от нас в новата темичка!
Не пишем, защото се спукваме от разходки - по цял ден сме навън. Използваме на мах хубавото време. Grinning
Имам едно питане - вие правите ли гимнастика с бебоците си и в какво точно се изразява, по колко пъти на ден и колко минути. Че нашта педиатърка ми показа само едно - две движения за по 2-3 минути, но на мен ми се струва недостатъчно. Не знам. Вие как мислите?
А за количките - аз се убедих, че марката и външния вид нямат никакво значение. Аз си купих един от последните модели на Кенгуру, ама е тежка и с неудобна дръжка, една позната си взе пак някаква триколко ,дето не влиза в асансьора, така че....важното е да е удобна!

# 117
  • Мнения: 256
Инчока, ми то откъдето и да го погледнеш със самолет е дооооста по-евтино. Ако си запазиш с Уизеър навреме билета ти е 20 лв - к'во му плащаш.

За мен са даже по 12лв, все някаква изгода от работата трябва да имам, нали?

# 118
  • Мнения: 657
Какви са тия самолетни билети за 20 лв., бре? Shocked

Ще ме прощавате за следващия въпрос, ама... някой чувал ли е нещо за приготвяне на АМ с кърма, вместо вода? Rolling Eyes Чудя се дали да пробвам Йойо на последното ядене с АМ, че да видя дали ще спи до сутринта, ама нали сме само на кърма и хем искам да дам АМ, хем не искам да спирам с майчиното млекце. Mr. Green

# 119
  • Мнения: 3 663
йоооо, събраха ми се очите в точка с тая количка Simple Smile много готска изглежда Wink

а иначе,вери, и аз това си мислех един ден
като си ходим до враца, уж малко градче, нямали пари хората, дрън-дрън, по улиците е пълно с колички за по над 500-600лв Wink

генева, ами честно казано не знам  Rolling Eyes щом пък на други кутии с мляко друго пише...
така както описваш храненията ми се струва, че и 3 пъти може, ама .. знам ли
води се от наско най-добре Wink

мимченце - много ме разсмя, душа, с това приготвяне а АМ с кърма  Mr. Green според мен ще стане супер гъсто и ще я заболи корем, или изобщо няма да мине през дупката на шишето Simple Smile направо като млечна бомба ми изглежда тая твоя идея  Mr. Green

# 120
  • варна
  • Мнения: 1 395
 За приготвянето на АМ с кърма не те съветвам, натоварват се много бъбреците на детето, защото става много концентрирана храна.Все едно да приготвиш млякото вместо с 4 с 8 л. Не че не ми е минавало през ума, както слабо наддаваме, но четох че не е хубаво така. По-добре си купи безмлечна каша и добавай от нея.Тя за това е измислена поне. Wink
 Ние се оказа, че наистина имаме някакви бактерии в урината и от днес ще пием Гентамицин.Само се надявам да намалее повръщането след това.
 А за количките да се похваля, че имаме нова-  Бебе комфорт Лола, много удобна, много и се радвам, с хубав чувал за зимата, после и за лятна ще става. От Продавалника я купих доста изгодно, иначе не бих си я позволила.

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 83
Мимма аз обикновенно си избирам маршрутите като наблягам на пешеходните Богориди и Александровска.
Лятото основно си го прекарахме в Морската градина,а и тя ни е на една ръка разстояние.Сега,понеже вече подухва и главно сме по централните улици и кафета.Можемда се уговорим нещо на ЛС

# 122
  • София
  • Мнения: 226
mimchence, wizzair.com. Но за добри цени по-отрано месец-два трябва. Зависи де.

# 123
  • Мнения: 616
айдеееее и ние на 4 месеца вече Simple Smile

днес цял ден по разходки! малчо снощи се държа супер добре, днес поспахме до 9.20... е, с две папкания, но на практика само едното е "нощно" - около 3-4 всяка нощ. Утре като го претеглят, ако е качил повече от 500гр смятам да му елиминирам това нощното!  Naughty да не е вече бебе!  Joy  изхождам от мисълта, че щом е качил повече от 500гр, значи си е напълно заситен, и през нощта суче по навик!

Днес Митака ми изневери  Crossing Arms
решихме да го пробваме на цицата на дружката ми, той се почуди две секунди, пусна едно езиче да опита, дръпна се,,, но се оказа, че се е дръпнал само за по-добра засилка  Joy така захапа...  Joy
а нейната мома не ще чужда цица, дори и да приритва от глад.
аз мисля като стане на 5 да го почвам с пюретата. вече отговаря на повечето условия, само ще го изчакам да се задържа по-стабилно седнал... а той всеки ден прогресира в тази посока.  С кърмата нямам проблем; в интерес на истината дори се опитвам да намаля производството от ляво. Няколко дни храня само от дясно, а от ляво поизцеждам по малко, и трупам във фризера.

Още нещо щях да казвам, ама този пост го започнах преди час и половина , и ме прекъснаха  Crazy

Лека нощ Simple Smile


ПП: аз гледам за колички си говорите Simple Smile Да си похваля отново моята  Mr. Green Външният вид наистина няма значение, но пък в повечето случаи цената се отразява на качеството (в нормалните държави е така поне)  Та засега моята количка си заработва парите! пу-пу, да не й е уруки  Crazy

ППП: да беее, ето какво щях да казвам! Тази вечер, точно след масажа, докато аз се каня да мажа Митачето с крем за дупе, то изведнъж се разрева, ама неистово... аз естествено бързам да го "обработя" за да мога да го гушкам, и посягам към масата за крема; той обаче създава голямо напрежение с неговия рев, и аз бързам ли бързам... та замалко да му сложа стеримарче в дупето, вместо кремче  Joy тя и помпата беше до тях, можеше и да поиздърпам нещо, преди да се усетя  Joy

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 21:24 от offioly

# 124
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте и от нас! Не пиша много, щото по цял ден мерим софийските улици, заради хубавото време. Е, далеч повече би ми харесало ако навъртах километри из някоя планина, че да диша детето ми чист въздух, ама .. По същата причина (за километрите , де) си мечтая за някой як всъдеход, ама  Cry  ... в другия живот. На ден изминавам поне по няколко километра и не знам кога ще и видя сметката на нашата количка. Да се оплача ,с голям мерак минах на Либеро тройка, обаче са ни големи и пак се върнах на двойката Embarassed, дали има още някой като нас? Хайде лека нощ засега.

# 125
  • Мнения: 616
ей, нас много ни мъчи избора на памперси  Tired Криво му е дупето на митака ли, краката му шават ли, незнам, ама в чудо се видяхме да избираме. Открихме diapers, почти никога не пропускат (даже май никога), ама пък яката му стягат кълките. Не са му малки, тамън са му, а като го събуя целите му крачета са червени от ластиците. Пфффффф.... Ще взема да купувам от онези съвсем измислените, и да пропускат, поне ще знам че пари пестя  Mr. Green

# 126
  • Мнения: 176
Уф, най-после и аз да се запиша! Вери и Съни, много благодаря за съветите за пазаруване.
Мимченце - циците имат superpowers  Joy Joy

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 14:20 от Трънче

# 127
  • Мнения: 176
П.П За каква коластра говорите? Тази дето циците я правят преди да започнат да правят мляко? Или има някакъв комерсиален продукт с това име?

# 128
  • Мнения: 616
Трънче, явно е някакъв продукт, добавка вероятно. аз лично за пръв път чувам.

ето ви две муцуни на Митака, да си го покаже мама хубавото момче, и да отива да спи  Mr. Green


# 129
  • Мнения: 657
Тони, голям смях нали Joy И аз незнам откъде ми хрумна тази налудничава идея, ама верно, че ще стане много гъсто.. Mr. Green Е, няма да си правя такива експерименти, най-много да пробвам да й дам само АМ една вечер да видим дали ще спи повече, ако няма разлика ще се върнем към кърмата за последното ядене.. Thinking

marvele, мерси за линка, не ги бях чувала. Hug Аз по принцип си купувам самолетните билети рано, поне 2 месеца преди датата, тогаз са най-евтини. Peace

Трънче, нашата Йойо и тя така се мести с дупе, ама само когато трябва да й сменя памперса. Laughing Върти се по часовниковата стрелка и ми дава hard time, не мога да я закопчея, поне 5 минути се боря с памперса. Crazy А в активната гимнастика лежи и не мърда, гледа ги тез играчки и ни мърда, ни говори. Аз й викам мързелана. hahaha Пък за синчето-кюфте, Йойо както дърпа по 4-5 см. на месец, да взема да я цаня за дете-кебабче, ама и тлъсто такова, че и на килограми расте бързо. hahaha

Лека нощ от нас! Hug

# 130
  • Мнения: 3 743
ей, нас много ни мъчи избора на памперси  Tired Криво му е дупето на митака ли, краката му шават ли, незнам, ама в чудо се видяхме да избираме. Открихме diapers, почти никога не пропускат (даже май никога), ама пък яката му стягат кълките. Не са му малки, тамън са му, а като го събуя целите му крачета са червени от ластиците. Пфффффф.... Ще взема да купувам от онези съвсем измислените, и да пропускат, поне ще знам че пари пестя  Mr. Green

Аз в тази връзка мисля да пробвам памперсите на Carefour /Карфур май се чете/. Френски са, аналогична марка на Кауфланд, за по-бедните европейци. Една от майските мами е с такива и е много доволна, а смея да кажа, че преди това пробва всичките от най-евтините до най-скъпите. С ластиче са на кръста и самите къдрички на краченцата са по-дългички, та дори да пропуснат, не се цапат много дрешките. Само, че предният път гаражчето, където ги имало, беше затворено /само то беше затворено, голям късмет имам Crossing Arms/ и пак взехме Памперс.

Е, Офиоли, ти като имаш помощник, можете и всеки един миг от живота на Митето да документирате Wink, аз докато отида да взема фотото и наш'та мома вече сменила и физиономия и поза   Whistling

Трънче, и Диди е същата скица, мести се на 90 градуса обикновено. Започва да ме е страх да я оставям сама. Имам чувството, че всеки момент ще започне да се обръща.

А днес забелязах още един признак за готовност за захранване. Досега като ядях пред Диди, само ме гледаше учудено, а днес хрупам един морков пред нея и тя като взе да мляска Heart Eyes. Викам си, дано и после на морковеното пюре така да се радва Joy

# 131
  • Мнения: 233
Вери, аз също днес щях да питам дали само при мен се отваря толкова бавно форума, но сега разбира, че не. Много се изнервям, понякога минават поне 2 мин, докато ми зареди 1 стр!!!  ooooh! А Нета ми е доста бърз... Толкова да е тромав този форум. Тази вечер по-бива, но явно щото по малките часове само чужбинските мами пишат и няма толкова много маймунки на клона...
Иначе позна, имаме Бугабу Хамелеон. Тук всичко що е колички, е скъпо, та решихме, като ще даваме много пари, поне да е за нещо качествено и дългосрочно. Страшно съм доволна. А и аз каквато съм дребна, всички останали ми изглеждаха като самосвали. Говоря за тукашните модели. Трънче, моята е с по-нормални цветове от твоята hahaha Кафяво и капучино. В Бг има доста прилични хубави колички. Иначе, ако си бях там, щях да си купя със сигурност нещо от рода на Чиполино, щото те копират все що хубави модели има. Ама поне цената е с 1 нула по-малко.
Гали80, Bugaboo Bee са прекалено малки, според мен. Хамелеона е по-стабилен, особено коша за новородено.  Peace Оф, отплеснах се...

Мойта хубавица пък само чака да извадя камерата и започва да зяпа точно в нея.  Flutter

мимченце, и аз викам на Мишел, че е мързелана Joy ... докато не направи някое ново постижение и тогава си връщам думите обратно. Все още няма и намерение да се набира, като й хвана ръцете... Много са й кекави ръчичките.

Преди малко гледах по ТВ-то за едно раждане и ми стана едно такова свидно, налегнаха ме спомени от моето раждане и така ми се прииска пак.  Mr. Green Ама нека да мине малко време, че да му се нарадвам на това сладурче, та тогава и още едно Wink Аз вече казах, че съм си поръчала момченце.  Praynig

Гали, тази нощ ще има ли пак пране?  Laughing

# 132
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Simple Smile

Аз искам да споделя вчера какво направих с тава хранене. Нали мислех да давам АМ за последно хранене, обаче после реших да дам кърма, но я изцедих, за да видя колко имам. Ами изцедих 100 мл от едната гърда. Дадох му я и след нея реших да му дам още 50 мл АМ Нутрилон, обаче изобщо не го пожела. Докато усети вкуса и започва с едни гримаси, едно плюене. Всичко това става в 21 часа. После той не заспа и в 22,30 реших да му дам малко да суче от другата гърда и да заспива, обаче не искаше и да суче. Сукне два-три пъти малко и се хили, ама едни широки усмивки, абе не е гладен човека. Махнах го от гърдата. В 23,30 нашия благополучно заспа, след поредното изакване. Събуди се в 3,30, яде и пак заспа. Все още спи. Така, че при мен за сега май ще отпадне последното хранене да е с АМ. Но пък 100-130 мл не са ли малко  newsm78 Оф, направо не знам какво да правя  Confused

За бавното отваряне на форума - и тук се случва, но вчера не беше бавно.

За памперсите - ние си караме със sleep&play и съм много доволна. Няколко пъти имахме пропуски, ама то май с всички модели се получава. Продължавам с тях за сега.

Трънче уби ме с това "дете-кюфте"  Joy Жорето пък вече е 64-65 см, обаче е някъде към 6 кила.Той пък дълъг и тънък,  аз май трябва маркуч да му викам  hahaha

Олее още спи това дете, а цицката ми ще се пръсне вече  Mr. Green

# 133
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте и от мен,

Да ви почерпя - днес Мартин става на 5 месеца;



Кога мина това време, не знам.

За памперсите ние сме вече на 4. Ами 8 кила гоним и 3 вече ни пропуска. Offioly на МАрти му пропускат памперсите като вземат да му стават малки.

Mimchence от опит мога да ти кажа, че повече АМ не помага. Като слушам доста кърма имаш и според мен няма смисъл да даваш АМ.

Инче мноого гадно с Бобича, защо не пробваш вечер да му даваш малко изцедена кърма от през деня, пък може и да поспи повечко. Дали не му никнат зъбки, може да даваш нещо за това. За друго не мога да се сетя Cry.Испех и повече търпение. Hug

За самолета и ние го мислехме за София-Варна, но този багаж как ще го прекараме не знам, затова с кола ми се струва по-удачно.

За количките тези на бугабу ми се струват много мънички и затова нещо не ми харесаха като избирах, но виждам че хамелеона има много готини функции и е много проходим. Беше ми убегнало това. Но и аз съм много доволна от моята (Chicco trio for me) - толкова много функции има, а и цената и е добра.

Чао засега

# 134
  • Мнения: 657
Добро утро! Party

Преди малко се събуждам и какво да видя - Йойо станала, облякла се и кротко си чете книжка в кошарката:  Mr. Green



Естествено после я опита на вкус да види дали става за ядене: hahaha


 Joy Joy Joy

Честити месечинки на всички сладурчовци, които празнуват днес! Heart Eyes

Аз така се бях навила да давам АМ, за да спим по-дълго и незнам каква магия стана снощи, обаче Йойо се събуди чак в 6. Mr. Green Сигурно чу за адаптето и реши да бъде послушна ако иска да си папа майчиното млекце. Laughing
За памперсите и ние преди време ползвахме Diapers, но и при нас стискаха на крачетата. Сега сме с Либеро 3ка обаче и те започнаха да й стискат и се чудя дали да не мина на 4ка като ми свърши този пакет. Иначе не пропускат, само ако Йойо пусне някоя атомна бомба, тогаз. Wink Ама то никой памперс не би издържал на това изобилие. Laughing И в тази връзка да ви питам миришат ли ви акитата? (на бебоците де, не вашите Mr. Green) От известно време забелязах, че започнаха да понамирисват, сигурно е нормално, ама нали е само на кърма.. newsm78

# 135
  • Мнения: 3 663
орхид, само да споделя, че теди когато пи АБ за бактериите адски му дразнеше стомаха и имаше ужасни колики
започнах да го давам по средата на храненето и сякаш по-добре го понасяше, но доста коремобол отнесе и еспумизан бая изпи  Confused
просто да го имаш впредвид... да оздравявате бързо  Hug

мимче - според мен и да й дадеш на йойо АМ пак няма да стане номера Simple Smile аз пробвах да додавам преди лягане малко АМ + кърмене после, ама тц Simple Smile вече и аз като офиоли се чудя това аджеба глад ли е или навик Simple Smile
а тоя проблем със смяната на памперса и аз го имам  Confused тамън да лепна лепенките и той подскочи  ooooh! аман Simple Smile
ооо, тая снимка ме разби! кефи ме това дете Simple Smile и БТВ имаме същите чаршафчета Wink

офи - много се смях с тази митьова изневяра  Mr. Green въобще голям колорит внасяш в темата  Hug

кори - теди пие по толкова АМ на това хранене, което съм заместила - 120-130макс
на фона на общия брой хранения мисля, че е ок

гали - тамън щях да питам къде ги продават тези памперси карфур (че нали още нямат магазин в бг), а ти ме отчая с това гаражче Sad

бюти - аз пък вече не искам да раждам Sad лесно и бързо, не знам какво си, ама... травмирана съм Simple Smile стига толкова от мен Simple Smile

забравих да се отчета от коснултацията вчера - 6.5кг и 68см е младежа
сложиха му две ваксини, хич не рева, само измрънка като го боцнаха Simple Smile герой е той Simple Smile
чакаме още със захранването, ще пробвам с чайчета да му регулирам акането, да видим Simple Smile

# 136
  • Мнения: 3 663
....И в тази връзка да ви питам миришат ли ви акитата? (на бебоците де, не вашите Mr. Green) ....
ей, ще ме умориш от смях  Joy
отговорът - мда  Mr. Green

# 137
  • Мнения: 7
Много е сладка Йойо и аз трябва да потърся книжка на Петьо и да се замисля за ранно ограмотяване JoyДнес пак сме на разходка, голям панталък ние ударил, дано и ноември да е такъв.Като ставаше дума за пюренцата, аз давам плодовото на стайна темп., а кашата леко затоплена.Петьо си хапва доста добре и на последната консултация бяхме 7600 и 66 см.За сега замествам само обедното хранене , когато см на вън и след това и преди това сме на кърма.Лекден на всички.

# 138
  • София
  • Мнения: 864
Добро утро и от нас с Роси:)

И аз искам да по4ерпя понеже ние пък ставаме на 4 месеца.кога литна това време........... не мога да слагам картинки и затова се по4ерпете който с каквото оби4а.

аз от сигурно поне 3 седмици не ям шоколад. само бял:)) решила съм докато кърмя че няма да ям шоколад и това е!

а относно нощното кърмене незнам защо вси4ки се напъвате да отказвате бебетата от него. според мене щом се буди беб4ето зна4и има нужда от него. аз ли4но съм решила да си кърмя и нощем до 6тия месец.после ще му мисля. а и не ми тежи. верно 4е понякога се разсънвам и няма заспване 1-2 часа /като в4ера и днес/ но само като видя усмивката на Роси на сутринта и съм станала отново свежарка.

п.с 4естита месе4инка на Марти на  веси

# 139
  • София
  • Мнения: 1 535
Добро утро момичета   bouquet

Аз тъкмо обявих Любчо за мързеланко и той взе, че вчера се обърна от гръб по корем. В първия момент дори се скарах на Криси, че го е обърнала по коремче, че точно се беше нахранил, обаче нямаше нищо общо детето  Rolling Eyes. Ей го и сега се пъне  Mr. Green.
Много ми е любопитно колко е пораснал, обаче до консултацията има още 10-ина дни. Чудя се дали не мога само да се отбия в кабинета да го претегля и премеря newsm78. Последния път и той беше към кюфтенцата  Mr. Green. Ама и на дължина ще дръпне - няма да се мята на горатя я  Innocent

Мимченце   bouquet. За боди изобщо не съм се сещала да обличам smile3555 ... все ми е топло уж... ама май ще трябва.

Офи много се смях с тази ваша "изневяра". Ама то мъж - макар и малък  Wink

Количка аз си ползвам старата на каката, обаче май повече си го разнасям със слинга. Много ми е тежка, а и като си представя, че трябва да я свалям и вдигам до 5-я етаж  ooooh!. Започнала съм яко да й разбивам колелата  Confused. Да не отварям и аз темата за тротоарите, че  #Cussing out. Чакам да се постопли напролет и да се мятаме в лятна вече Crazy

Гали на мен фотото ми е винаги под ръка, та реагирам бързо. Само дето карах скоро каката да ми направи 1-2 снимки с Любчо, че нямах ни една. Ама като само аз снимам  Crossing Arms

Честито на празнуващите   bouquet

Хубав ден на всички  Hug

# 140
  • Мнения: 3 743
Честита месечинка на Марти!
Beauty, не съм простирала тази нощ Mr. Green, аз пера на 2-3 дни, освен ако няма някое огромно произшествие Joy.

За количките, мойта е Джордани Компакт. Вярно малко е тясна /като Бъгабу Би е, може би затова ми хареса Wink/, но това я прави много компактна и маневрена. Единственият недостатък е, че не може да се завърта коша, но с това се свиква много бързо и кошът за пазаруване не може лесно да се достигне в легнало положение. За 200лв - прекрасно решение. Вярно, че Чиполино и Бертони, пък и Кангару копират известните марки колички, но все нещо не ги доизкусуряват /това си е мое мнение, де; никой не ангажирам Peace/

Тони, не се отчайвай, душа. Може и на други места да има памперсите на Карфур. Аз за това гаражче знам със сигурност и затова там търся.

Бъни, и аз май започвам да мисля като Тони, че по навик се буди Диди през нощта. Тази нощ имах малко работа за довършвам и я чувам към 1 часа, че се размрънка. Оставаше ми малко да свърша материала и си викам какъв по-подходящ момент да проверя дали няма да си заспи пак. И познайте, няма и 5 минути и утихна. Отидох да я видя - тя спи госпожицата Flutter. Е после се събуди към 3,30ч, ама то това си е в реда на нещата bowuu. Ще видим тази нощ какви ще ги свършим.

# 141
  • Мнения: 3 663
...а относно нощното кърмене незнам защо вси4ки се напъвате да отказвате бебетата от него....
ами защото е изморително и искаме да спим Simple SmileSimple Smile
аз лично храня поне 3-4 пъти нощем и най-малкото щото трябва да се преместя от едната или другата страна се разсънвам и това ме изморява Sad
а отделно си работя у нас, домакинство, още едно дете гледам... имам нужда от енергия все пак Simple Smile
а когато едно бебе си наддава нормално, нощното хранене никак не е задължително нещо

# 142
  • Мнения: 12
 Добро утро и от мен!

   Направо ме убихте с тия цени на самолетни билети, незнаех че има на такива цени. Благодаря за инфото  newsm10
   Следващата седмица смятам да пътуваме до Кърджали, малко на гости при мама за една седмица, ама няма начин с кола ще е. Досега малката не е била на дълъг път ама дано да мине гладко.
   Честито на Марти и на всички, които празнуват месечинки днес! Наистина кога мина това време, а си мислех "ех кога ли ще станат на 4,5 месеца". Ето че времето идва бързо.
   Нашата количка е стара на Bertoni (Discovery) от каката преди 6 години, но е запазена, а ми е и много удобна. Срам не срам като не ми се даваха пари, след като мога да си ги спестя  Blush

# 143
  • Мнения: 1 404
Утре като го претеглят, ако е качил повече от 500гр смятам да му елиминирам това нощното!  Naughty да не е вече бебе!  Joy  изхождам от мисълта, че щом е качил повече от 500гр, значи си е напълно заситен, и през нощта суче по навик!


А имаш ли идея някаква как да стане на практика newsm78Аз оня ден се вдъхнових от това,че сте сложили Митака да си спи в леглото и пробвах с Виан-еее,сигурно сто пъти станах,накрая към 5 не издържах и я прибрах Mr. GreenНия се беше отказала съвсем самичка,после обаче зъбите и разказаха играта и сука нощем до отбиването-около две годишна ConfusedСега ако мога да го избегна,банкет ще вдигна!
Количка....имаме на Чико,трио за някого си,определено не е за мен,защото сме изцяло със слинг,ще взема да я продам в продавалника,поне да не ми се пречка.само като я сложа вътре и започва да пиши,все едно нещо и боде(трънчета сигурно Wink)

# 144
  • Мнения: 133
Добро утро иот нас!Нашето ако не мирише на нещо особено,въпреки че сме на АМ,а от кърмата въобще-нещо наподобаващо на кисело мляко или нещо от сорта.Мари почна да се успива и ме притеснява да не е болна,че с този вирус...,но мерих температурата и няма и въпреки това ми е притеснено.Дали има някакви хомеопатични за имуната система но малки бебета?Четох за Имунокид,но трябва да питам док най-добре.На някой изобщо идвало ли му е на ум да дава нещо за подсилване или аз се престаравам?

# 145
  • Мнения: 616
Bonjorno e bacci (много яко звучи на български! бонджорно ебачи  Mr. Green)

За отказването от нощното хранене - на мен не ми тежи никак, понеже Миташки се буди само по веднъж, яде в полусън и после моментално продължава да спи. Ей го, снощи го сложих да спи в 20.30, днес станахме чааак в 9.20, с две хапвания само, едното в 8.
Мисля просто да го пробвам две-три нощи дали няма да изкара, щото май колкото по-голям толкова по-трудно се отказва. Пък ако не ще - здраве да е.
Как ще стане... ми де да знам, ще му дам биба, ще го оставя да помрънка няколко минути, той ако не е гладен заспива пак.

Айде бягам, че да идем при доктора да ни претеглят  Mr. Green

# 146
  • Miami
  • Мнения: 412
Bonjorno e bacci (много яко звучи на български! бонджорно ебачи  Mr. Green)

 hahaha  hahaha оффи уникална си  Hug

# 147
  • Мнения: 5 713
Уж казват, че с кърмата изтичал и мозъка.  Laughing Обаче я виж как им действа кърменето на Офи и Мимченце, големи свежарки са.  Joy

# 148
  • Мнения: 3 743
Уж казват, че с кърмата изтичал и мозъка.  Laughing Обаче я виж как им действа кърменето на Офи и Мимченце, големи свежарки са.  Joy

При мен това с изтичането на мозъка е напълно вярно Blush. Аз като бях бременна не бях толкова разсеяна и не забравях толкова ooooh!

# 149
  • Мнения: 638
Здравейте и от мен

Ей докато ви изчета и се събуди това дете. Не иска да спи в леглото и това си е. Сега спи в шезлонга - три пъти го местя и се събужда и накря го оставих там.
Иначе спим по 6 часа през ноща, независимо кога заспива. Ако заспи в 21.00 се буди към 3.00, вчера заспа към 23.00 и изкара до 5.30.

Мимченце аз в началото давах АМ вечер, но това не помагаше за по-дълъг сън, будеше си се през три часа. Той сам си увеличи на 6 часа, а понякога и по 8 прави.

генева - ами на кутията на тедко на млякото така пише - аптамил комфорт 2 е (на 1-цата не помня какво пишеше, а вече хвърлих кутията)
210х7л 3 пъти на ден  Confused
аз предполагам, че те разчитат, че по това време едно дете вече яде и други храни и затова така са го написали
иначе и аз не знам дете изцяло на адаптирано да пие по-малко от 4 пъти на ден  Rolling Eyes
но покрай кърменето нещо отвикнах да гледам милилитри и теди колкото реши, толкова изпива  Blush

Toni Aptamil 2-ката не е ли за след 6-я месец  newsm78

За количката - ние имаме в наследство две колички и така нямах удоволствието да си избирам количка. Не че я ползваме де  Naughty и ние сме от тези дето имат тръни в количката. На разходка сме с кенгурото, а когато сме с кола си позваме кошничката и се носи  с нея  и по магазините даже.

За памперсите
- аз си ползвам Пампер само. Не съм пробвала другги, но като ви слушам, май няма голяма разлика. Единствено си купувам едни, внос от Германия, те най-много ми харесват, много добре попиват, но пък са много скъпи  #2gunfire

Ние пък така и не се премерихме, когато навършихме три месеца. Ще я сменям тази докторка. Решила съм вече  Crossing Arms Нали Здравко имаше хрема и отложихме Пентаксима и вече три пъти ходим, но само го преглежда. Аз си го меря в къщи на големия кантар. Първо се меря с него, после без него и разликата е той  Joy Изкарвам го около 6.500 и 62см и се бях притеснила, но виждам че има и други като нас.

vesi21  и Bunnie
Честита месечинка на бебчетата! Честито и на всички останали, който са празнували през седмицата. Ми не успявам да пиша често.  Embarassed Мойто гардже иска все в него да гледам. И в гимнастиката се забавлява сам, само ако съм до него. От време на време ме поглежда и после пак с играчките.

Ние май сме от мързеланковците - нито се обръщаме нито се опитва да се надига, само се мести с дупето  Joy
Уж казват, че с кърмата изтичал и мозъка.  Laughing Обаче я виж как им действа кърменето на Офи и Мимченце, големи свежарки са.  Joy

И на мен мозъка ми е изтекъл, като тръгна да правя нещо, коеот не е свързано с детето и все ги въша едниии....
Но за Офи и Мимченце  Peace свежарки са си. Все ни разсмиват  Hug

Аз малко се поотнесох в писането, но за веднъж в седмицата ми е простено Embarassed Пък и толкова много теми...

# 150
  • Мнения: 5 713
Toni Aptamil 2-ката не е ли за след 6-я месец  newsm78
Аптамил 2 е от 4 до 8 месеца.

# 151
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен  Simple Smile

И аз вече се чудя какво да правя с тези памперси - май всичките имат някакъв недостатък. В момента сме с Хъгис 3-ка, ама напоследък на няколко пъти я намирам напишана. И се чудя аз ли не ги слагам както трябва, че то това шило мирно не стои докато го преобувам  newsm78
А пък Либерото много ни стягат около краченцата, иначе не пропускат..

И аз много забравям - само бебешки работи са ми в ума и вече започнах даже да забравям рождените дни на приятелките си, което не е хубаво  Sad

Яна много обича да я повдигам и задържам до седнало положение. Но сама не се опитва да се набира, само чака да дойда и протяга ръчички и като ги хвана, започва да се набира.

Май скоро ще започнем с пюренцата, че Яна все така продължава да се буди през нощта (а преди спеше!), а като пробвам да и дам повече вечер просто не го изпива - или заспива със шишето или го плюе. Та може би следващата седмица вече ще пробваме да вкараме някоя нова храна, пък ще видим.

Хайде хубав ден от мен!

# 152
  • Мнения: 8
Честито на всички празнуващи месечинки днес!

Трънче, за коластрата става въпрос за хранителна добавка, подсилваща имунитета на децата,ползва се и за лечение на какво ли не.Ако всичско което пише е вярно е супер.http://anhira.com/superhrani/colactiv_bg.php   Една приятелка е много доволна ,ползва на Аква Сорс, дава я на детенцето и от 1год и нещо и от тогава не е боледувала, а преди това-много. Азпитах педито, но тя каза че са малки още за такива неща.

Ние от днес сме и на сироп, защото ми се струва, че кашля повече-дано да греша Praynig

За количката ние сме с Quinny Buzz и съм доволна, само където е тежичка и не се сгъва особено лесно, но ни е подарък и нямам право да се оплаквам


Приятен ден!

Vesi 21, Инчетоми беше споменала, че си от Люлин-може да се видим някойпът.Аз съм във втори но обикаляме навсякъде.

# 153
  • Мнения: 3 663
Уж казват, че с кърмата изтичал и мозъка.  Laughing Обаче я виж как им действа кърменето на Офи и Мимченце, големи свежарки са.  Joy

При мен това с изтичането на мозъка е напълно вярно Blush. Аз като бях бременна не бях толкова разсеяна и не забравях толкова ooooh!

аа тук си запазвам първенството!
онзи ден разтопих една пластамасова чиния на котлона....  Embarassed Embarassed Embarassed
сложила бях вода да преварявам за теди, дали преди това, дали след това съм я лепнала до съдинката с водата - никакъв спомен!  Embarassed
е, поревах си... не за чинията, или за печката (на втората нищо й няма), ама толкова тъпа и глупава се почувствах Sad и що отрова издишахме с таткото докато почистим и проветрим (децата ги бяхме затворили в другата стая)...  Sad


джули - ами за чистия аптамил не знам, но комфорта е разделен на преди и след 4 мес
така си пише на кутията  Confused
иначе и аз така се меря - с теди и без теди  Mr. Green голяма забава Simple Smile

ел_ви - да не кашля от хрема детето? защото като не са хубаво изправени и не могат да седят още им се стичат секретите към гърлото и кашлят Confused да оздравява!

# 154
  • Мнения: 8
Тони,  и докторката така каза вчера, че и е здраво гърлото, а ако е така дали ще и навредя със сиропа за кашлица newsm78 или ще и помогне?


Аааааа, аз ивадих кърмата от хладилника, изсипах я в шише и я върнах обратно да я стопля hahaha

# 155
  • Мнения: 3 663
...аз ивадих кърмата от хладилника, изсипах я в шише и я върнах обратно да я стопля hahaha

 Joy
пак добре, че не си прибрала мръсен памперс в хладилника  Mr. Green една позната така беше направила Simple Smile
аз имам и други случаи аха и почти да сгафя - като да хвърля мръсни дрехи в коша за боклук и боклук в коша за дрехи  Crazy Crazy Crazy

а за сиропа - надали чак ще навреди, но няма и да помогне, все едно да си намажеш крака с риванол без да има рана Simple Smile по-хубаво (според мен) лекувайте нослето - хубаво почистване и после капките, да не се задържа секрет и да се развиват бацилите...
и предполагам, че ако е повече време по-изправена - кошница/шезлонг - няма да кашля толкова...

# 156
  • Мнения: 233
Ние днес направихме рекорда за спане.  Mr. Green И двете спахме до 11.30ч. и добре, че една позната ми се обади, щото иначе щяхме да откараме до по-късно...  ooooh!

мимченце, мноого е любознателна Бузанката Simple Smile
Инче, я си хващай самолетчето, хич не го мисли Wink Само дано Бобича е послушен и не го болят ушичките.
веси21, ама вие вече на цели 5 месеца ли сте? Лелеее  Wink

И мен ме пере съчмата понякога и тогава става голям купон вкъщи.  Laughing

# 157
  • София
  • Мнения: 2 381
И аз вече се чудя какво да правя с тези памперси - май всичките имат някакъв недостатък. В момента сме с Хъгис 3-ка, ама напоследък на няколко пъти я намирам напишана. И се чудя аз ли не ги слагам както трябва, че то това шило мирно не стои докато го преобувам  newsm78
А пък Либерото много ни стягат около краченцата, иначе не пропускат..
Ох, и ние сме с Хъгис и няколко пъти му пропускат на гръбчето от дясната страна. Според нашия тате трябва да ги стягам повече, но пък му се стягат много краченцата.  newsm78 Купих голям пакет Либеро и ще видим те как ще са.

# 158
  • София
  • Мнения: 389
пак добре, че не си прибрала мръсен памперс в хладилника  Mr. Green една позната така беше направила Simple Smile

На мен върхът ми беше да изпера мръсен памперс в пералнята Mr. Green

# 159
  • Мнения: 638
пак добре, че не си прибрала мръсен памперс в хладилника  Mr. Green една позната така беше направила Simple Smile

На мен върхът ми беше да изпера мръсен памперс в пералнята Mr. Green
Joy hahaha
ами за чистия аптамил не знам, но комфорта е разделен на преди и след 4 мес
така си пише на кутията  Confused

ааа, ясно. Аз имам една кутия Аптанил 1(не че я ползвам де) и тя е до 6 месеца и за това така си помислих

# 160
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет и от мен.

Честити месечинки на всички празнуващи   bouquet   bouquet   bouquet

Оф,ми то на мен нещо никакво време не ми остава.От 3 дни не мога да включа компа да видя какви ги вършите с бебоците.
Да ви се оплача Йоана е май подсечена и то сериозно ми се вижда. Ама тва е ,че не съм сигурна, излезнаха й ситни пъпчици и е доста зачервена...милото ми патенцее. Казаха ми,че може да е алергия към алоето в кърпичките или в памперсите. Обачееее,обаждам се на педиатърката и й разказвам за проблема и тя - гъбички  Shocked  #Crazy . От къде това дете може да хване гъбички  newsm78 , сега ще тичам да взимам някакъв си разтвор да я мажа.Направо ще падна...гъбички. Дано пък да греши докторката.


# 161
  • Мнения: 233
коон, пробвай да й миеш дупенцето само с вода и после го оставяй на въздух всеки път поне около 15 мин. Аз дори понякога и сешоара пускам, като бързам, но така по-отдалече, че да не стане някоя беля Wink Тези мокри кърпички колкото и да са удобни, аз не съм им фен.  Peace Ползвам ги само, като сме някъде навън и то мноого рядко. Мазила не мога да ти препоръчам... Мамите в БГ ще са по-запознати.

Брей, днес се зарежда форума страшно бързо, направо не мога да повярвам.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 18:07 от Sleeping Beauty

# 162
koon, Поля също беше подсечена, беше много зачервена,но без пъпчици и док. ми предписа кремче babydream и взе да се оправя от него. И я оставям по-дълго време по голо дупе.

# 163
  • София
  • Мнения: 389
Само да кажа, че си смених ника - минах от френския на английския вариант на синьото, че така ми звучи по-добре  Grinning

# 164
  • Мнения: 5 713
Брей, днес се зарежда форума страшно бързо, направо не мога да повярвам.
Да, и при мен. Simple Smile

# 165
Момичета, къде ли мога да си намеря предишния брой на списание "Бебе" от септември?
Вашите бебоци стряскат ли се? Поля се стряска от кашляне, кихане та даже и от по-силен смях, а постоянно гледам да е шумно, да не свиква да спи на тихо.
Някой питаше за очите-на Поля все още са сиво-сини, но се съмнявам да останат такива, аз съм с пъстри, а мъжът ми е със кафяви newsm78
А като пишете по колко ядат бебчетата направо се шашнах, Поля яде 5 пъти по 140 вода с 4 и 2/3 лъж. аптамил, а онзи ден даже 4 хранения направи.
Аз постоянно забравям, оня ден направих по-гъсто млякото на Поля и се сетих след като го изпи, а пък шишетата как не съм ги стопила още незнам #Crazy

# 166
За Аптамил Комфорт 1 - има два вида из магазините, явно различни партиди. Едното е от 0 до 4 месеца, а може-би по-новата партида е с Имунофортис и вече е от 0 до 6 месеца. Аз го забелязах през Август и започнах да си купувам такова. Не знам дали са сменили съдържанието или само етикета. Това в България. А тук в Англия, Аптамил Комфорт 1 си е до 6 месеца.

# 167
  • Мнения: 24
моми4ета здравейте,не съм писала отдавна .но нямам време

дори не мога да ви из4ета Sad.Мн ми е натовареено с двете деца ,особенно ве4ер когато съм сама ,а моят мъж е на работа Sad ами супер ми е криво ....

като ви из4ета(ког али ще стане) ще пиша ,за да съм в крак със събитията Simple Smile
лека ве4ер мами

# 168
  • София
  • Мнения: 226
elly24, ти май беше от Панагюрище, нали? Можеш ли да ми кажеш как да стигна с автобус от София до Панагюрище, ако имаш информация разбира се. Предварително ти благодаря.

# 169
  • Мнения: 10
Привет и от мен!

Днес таткото я къпе, масажира и остана време малко да ви изчета.
Да ви се похваля - сменихме АМ Аптамил с Лактана био - много добре действа на запечено стомахче. Помня, че някой беше писал за такъв проблем. Преди бебка акаше на четгири дена и то понякога с помощ, а сега всеки ден #Crazy. Е то и аз бая се тъпча с разхлабващи за кърмата, но определено млякото даде ефект.

за подсичането в началото бяхме така - в аптеката ни направиха смес от равни количества  ланолин, вазелин и витамин Е, много ни помогна

Ох, нашата се разрева - оставам ви мами, лека вечер

# 170
  • Мнения: 8
Тони благодаря ти, аз я возя в кошчето за кола-там е по-изправена. Май не кашля толкова , за сега няма да давам сиропа.

Да викажа за помпата за нос нашата докторка казала намоята приятелкада не я използваме, защото можела да разрани, изсуши или  нещо подобно.

Ние пък си имаме активна гимнастика 2в1, краката и ръцете-заедно, долната част не се използва  Laughing





И пюрето на HIPP много ни "харесва"





Лека вечер

# 171
marvele, има автобуси от Дървеница (автогара юг)  в 9ч, 14ч., 16ч. а късния незнам в колко е, също имаше и от централна гара, но незнам в колко часа е. За Дървеница мисля че няма промяна, но за всеки случай се обади. Ако искаш ще потърся телефона.

# 172
  • София
  • Мнения: 864
koon  преди време и Роси се беше подсекла. всъщност това беше в първите дни след изписването ни. педи каза 4е  от жегата но една приятелка ми спомена 4е по-скоро са наистина гъби4ки. на нас ни помогна много разтвор на калиев перманганат. правиш бледо розов разтвор и топиш дупето на бебето. дано се оправите бързо 4е нам колко е неприятно.

лека ве4ер на вси4ки ви

# 173
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас аз тази нощ пробвах да не храня Вики и се получи като се размрънка и давах бибата. Но от няколко дни положението е зле много е кисела със сигурност не е гладна а какво и е хич не се сещам вече  Rolling Eyes дали е възможно да има колики тя до сега почти не е имала newsm78 направо ще лудна . Не спи спокойно като яде все ръкомаха и се извива на дъга вече си мисля на доктор да ходим /и какво да и кажа реве и ???/.
koon  голямата ми дъщеря също имаше гъбички и ми изписаха някакво кремче и след 2 намазвания не беше червено дано и при вас се оправи бързо Peace.
Извинявайте че не помня коя мама  Embarassed питаше за нещо за хемороиди на мен ми помогна -Долопрокт за външни  Peace. Хайде лека от мен Laughing

# 174
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Мерси на всички за съчувствието и  отговорите   bouquet  Hug .

Bunnie ,ако не минат тия гадове с това лилавото дето намазах Йоана ще пробвам и с калиевия перманганат.

elly24 ,Йоана и тя така се стряска от кихане и кашляне, а като пускам прахосмукачката до главата й докато спи хич не помръдва  newsm78 .

Аз да ви кажа давам на Йоана още по 130 мл. 5 пъти + 1х 90 през нощта  Blush .
А като ви гледам вие доста повече давате на лакомничетата. Дали не трябва и аз да увелича дажбата  newsm78 .
Нашата педиатърка каза,ако издържала на 130мл. добре,ако не да давам по 140мл.

А кака ме запалихте с това Veo Veo днес цял ден припявам на Йоана,а тя приглася и ми се радва  Joy  Joy


# 175
  • София
  • Мнения: 226
Благодаря elly24  bouquet  Ще мина покрай Дървеница да проуча актуално Peace

# 176
  • Мнения: 3 663
тедко папа, изака се и заспа сам в леглото си Simple Smile сега ако и спи поне 3 часа, цена няма да има Wink

за подсечено дупе - бани със смрадлика също много помагат

флай - то аптамил комфорт и аптамил имунифортис са различни млека  Rolling Eyes в комфорта има имунофортис (кой я е измислил тая глупост не знам, според мен е пълна боза), но в имунофортиса няма комфорт  Mr. Green така де, бифидус Simple Smile

за запека да ви кажа - успявам вчера и днес да пробутам вода на теди (с лъжичка или ако е топла с шишето) и резултатът е налице - тази вечер се радвах на абсолютно нормално като консистенция "щастие"  Mr. Green

пантерката, точно днес си мислех за вас  Hug и мира нещо не ми се губи  Rolling Eyes

блу - е сега вече мога да ти пиша ника и на кирилица  Mr. Green с другото блю нещо не ми идваше отвътре  Blush  Hug

хайде лека нощ от мен, дано да поспим  Hug

# 177
  • Мнения: 24
така запо4вам и аз да се включвам по темите (децата спяяят )

тони за памперсите на Pampers ми казаха 4е ве4е са ноеи и са по малко бройки в пакета ...
за спанетоАлекс си прави пауза нощем от 9-10 часа ,спи си не пробудно,но нещо мн  взе да си 4еше венците и пла4е .май ще имаме зъбки  Heart Eyes и най важното за спането-Заспива самичък Simple Smile
о4и4ките на Алекс са кафеви ве4е.те и преди бяха сивкави но по тъмни , а сега са кафеви.
лина вики браво на Иско Wink мн послушно детенце Simple Smile като каза за консултация ,и ние бяхме онзи ден .резултата-6800гр и см не ми ги казаха 4е бееше лудница.
офи страхотни мъже,мн ви е весело  Peace
мишамн сте сладки с Бориславка Simple Smile  Heart Eyes
и ние нямаме люлка но алекс си заспива сам или в леглото или в стоал за кола Simple Smile
ей Кори къде са снимке на жорето , ми не го видяхххххх ,защо ги изтри  Laughing

уф 4е разхвърлян пост ,ще ме извинявате ,ама така е като не съм 4ела 2 теми

между другото ние ве4е ядем картофено пюре и плодово  Mr. Green

оф за цикъла- и на мен ми закъснява този месец ,аз кърмя още но и дохранвам с Ам и незнам .........
трето не искам  Naughty  Mr. Green
мим4енце не мога да спра да се хиля на твоята Йойо как сладко си 4ете книжката ахахахаахаххаха
на Алекс му мирише акито  Mr. Green( за мойто няма да казвам )  hahaha
тони радвам се 4е някой ме помни  Wink
а на мен ми се губи маристута  newsm78

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 00:00 от panterkata66

# 178
  • Мнения: 233
а на мен ми се губи маристута  newsm78
Да...  Thinking
маристута, скоро не си показвала разкази в картинки. Simple Smile Дея сигурно и тя много е порастнала.

Но от няколко дни положението е зле много е кисела със сигурност не е гладна а какво и е хич не се сещам вече  Rolling Eyes дали е възможно да има колики тя до сега почти не е имала newsm78 направо ще лудна . Не спи спокойно като яде все ръкомаха и се извива на дъга вече си мисля на доктор да ходим /и какво да и кажа реве и ???
rozi_ozi, най-вероятно са зъбките. Ние сме същата картинка. Но, за да си спокойна, по-добре отиди на доки.  Peace
Иначе, за хемороидите, Крис_ти4 питаше.

# 179
  • София
  • Мнения: 37
Хайде и аз да се разпиша, че по стар навик само си надничам.памперсите почти всеки път като ака пропускат, дали не е заради лактулозата, тя направо и газира коремчето. Ние сме на 4-ка, но и случва се и сутрин да пропускат. Каква е разликата между жълтите и зелените памперси, ние сме на зелени по навик от Маги , ама миризмата на лосиона ме дразни. А акото и ми мирише точно на активия с мюсли, скоро мъжа ми влезе в кухнята щастлив от вратата се било усещало, че Диди се е наакала, но не би. Аз ям по 2 на ден та дано да има някакъв ефект. МЦ няма
захранванетоще почака, като и стискам сок много често крушата преминава през марличката на пюренце.
Лятото и Диди се беше подсякла и я мазах с дактакорт, точно и на нас ни казаха че така се развивали гъбичките - малки пъпчици около анусчето, които се разкървавиха.
кърменето през ноща хем ми тежи хем си мисля, че ако бяхме на сухо мляко трябваше да я приспивам ,да ставам да приготвям млякото и за това давам и спиме
очичкитевече се избистрят към кафяво, това поне няма да прилича на крадено, че Маги е русичка с пъстри очета, а и двамата сме тъмни
Спането напоследък е само спомен буди се по 3-4-5 пъти на нощ и през деня не спи повече от 20-30 мин на 2 час или 2-3 пъти на ден, Пак реших да увеличавам млекодобива и си взех елда това пък как се яде аз сложих захар какао и шоколадови пръчици имаше ефект, но мацката си е пак нервна
 Гимнастиката правим преди баня в затоплената стая и масажа тогава "поглаждане, почукване , размачкване, поглаждане"и няколко упражненияне не си давам много зор
количката като на Гали80 вчера я взехме страшно ми хареса, но в оранжево сенника пропуска много неприятна светлина, не съобразих това в магазина, а после бяхме нацапали гумите и ми беше неудобно да я сменям. Днес направихме първа разходка извън кенгурото и се носихме много малко. Старата количка от Маги, която ползвах до сега е с две дръжки и не може да се бута и да се носи бебето /чиполино венеция/ Бебоците са ви страшно сладки, обичам бебета

# 180
  • Мнения: 638
Добро утро!

Аз да ви се оплача  Cry имахме 2-3 изаквания зелени и воднисти. Тази сутрин още нямам резултат. Чакам да видя какво ще ми сервира. От какво ли така стана  newsm78 Досега не са били такива. ПОзеленявали са от време на време, но сега ми изглеждат доста притеснително. Дано да се оправи Praynig

# 181
  • Мнения: 3 743
Ние днес отиваме на гости в Разград на баба и дядо. Майка ми има юбилей утре, навършва 60 години. Дано на малката пътешественичка пак й хареса пътуването Praynig. Като се върна, ще пиша.

# 182
  • Miami
  • Мнения: 412
 Ку-кук  Simple Smile

Кой става днес на 4 месеца  Mr. Green ... Жорко  Heart Eyes Да се почерпим Simple Smile


Честито и на всички празнували и празнуващи бебоци(скоро не съм честитила на никого)   bouquet

Тази нощ мина добре, с едно ставане за ядене. Обаче аз се събудих в 5,40, защото бях подгизнала в кърма  Close  Нагласих се аз с подплънките(еднократни ползвам вече) и си легнах спокойна, но като ставам какво да видя... зърното се показало през отвора(спя със сутиен за кърмачки) и си течеееее, а подплънката сухичка  #Cussing out Ей, аман, то да се смееш ли, да плачеш ли  вече...

Чаооо аз отивам да си гушкам сладкото бебче  Heart Eyes

# 183
Добро утро и от нас   Hug
Аз да се оплача че Ивко вече 3та седмица задържа тегло и започнахме интензивно захранване.
Ми той изяждаше по 180 мл. и като му дръпна шишето реев- гладно си е още детето  Rolling Eyes , затова и започнахме с каша на обедното хранене, но 1 седмица и пак нищо не е качил, в сряда започнахме зеленчуково пюре на обяд, каша следобяд и в млякото му разтварям едни специални бисквити които определено го засищат много повече не пищи след ядене вече.   chef
И ако тази седмица след това тъпкане не е качил незнам какво да правя. Иначе е много по спокоен вече- сит е. А вечер дори давам 210 и спи като пънче до 9 часа. За тези които са на АМ може ако искате да ги пробвате за по лакомите бебоци защото мен лично ме беше страх да не му разширя стомахчето, а бисквитите засищат.
За подсичането нашето беше много упорито и се оправихме с троика кремове които се смесват равни  количества - гентамицин, цинкова паста и нистатин.

Честити месечинки на всички днес и на Жорето на  Кори     bouquet

# 184
  • Мнения: 1 404
_ALISA_,аз като захраних Ния и тя спря да качва,педиатърът тогава каза,че е нормално,по-трудно усвоявала новите храни Rolling Eyes
Kory,честита месечинка Hug
Ние вчера бяхме в София,а на връщане какво пътуване направихме...не ми се помирисва повече кола,ще си се возя във влак Mr. GreenНа магистралата задръстване километри..и то на три места,коли,тъмница,бебето реве в колата,аз не мога да сляза да я успокоя...в чудо се видяхме.После пък един автовоз не можа да спре и се удари в колите отпред,слава богу нямаше пострадали,но аз съвсем се паникьосах.Караме като луди по пътищата,да ни пита някой закъде бързаме като всичко може да свърши за секунди SadНакрая се измъкнахме,спряхме на първата отбивка,приспах Виан в слинга и след кратко колебание си прибрахме кошчето в багажника,а я возих в слинг до Горна EmbarassedПовече в петък не стъпвам в София Crossing Arms

# 185
  • Мнения: 256
Честита месечинка Жорко!!! Много да слушкаш мама, да папкаш и да станеш голям, голяяяям!!!


Честит Имен Ден на всички Златчета, Златинки и други златни момиичета!!!



А с Валентина какво става, някой чувал ли е нещо, или аз съм й пропуснала някой пост? newsm78


Снощи се наспах, малкия се събуди само веднъж в 3 и после чак в 6 сутринта!!! Кой като мен! Wink

Тука е малко мрачно, може и да пропуснем дъъъъългата разходка.

# 186
  • Мнения: 75
ЧЕСТИТА МЕСЕчИНКА НА ЖОРЕТО!!!Да расте здрав, жизнен и с мнооого късмет!!!
ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАщИ ДНЕС!!!

koon,, като излязоха памперс слийп енд плей реших да ги пробвам с каката (демек миналата година) и се получи това което описваш...ако си с тях пробвай други, на нас лайката не ни понесе, иначе все си мажа с едно кремче правено в аптеката за бебе и съм мн доволна Peace

bubolina06, ние сме на лактана от 2 мес.-супер е Peace, но да знаеш че и при тях има стара и нова партида, старите са 750гр,а новите 600 на същата цена, но имат някаква допълнителна добавка(уж по-хубао било) но аз още не съм открила къде има от новата Thinking А старата 1 може да се замести с 2 на 4 мес., а новата след 6, ние сме си с 1 Wink

Ние май бием рекордите по спане, вчера я събудих в 11, сега пак спи, май отивам да я дигам че изпускаме 1 хранене така, а най-интересно е че двете долни зъбчета май скоро ще се появят, много прозират и през деня е нацупена, киселка, обачеее нощем спи ли спи Laughing Ох дано е все така Praynig

Целувки на всички ви Hug

# 187
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет   bouquet .

Kory ,честита месечинка на Жорко  Hug


Тази нощ,незнам дали беше инцидентно,но Йоана спа от 8.30 до 6 ч.  Laughing . Като си заспа сама в кошарата,което се случва не много често.

Много се радва това дете на крачетата си,все ги пери да ги гледа,а като е в коша за кола или във ваната не откъсва поглед от тях  Joy , скоро май ще се усети да ги хваща .
Иначе голяма певица се извъди и нашата девойка,особено сутрин при първата смяна на памперс,такива арии върти смях голям. А най-много пее на климатика  Joy ,много му се радва и все му търталясва нещо.


# 188
  • Мнения: 657
Добро утро и от нас  Hug

Честита месечинка на Жорето, Кори мерси за почерпката! (чопвам си от малинките и черешите Blush) Честито и на другото Жоре на Дари75, на Борито, Митко и Денис! Всички да са много послушни и усмихнати дечица! Hug

Ние днес пак си поспахме до 6 часа, втори ден подред, брей, да не вземе да й стане навик Mr. Green Май по едно време се пробуди ама не помня, вече на всичко различно от плач не обръщам внимание, ааамаха. Crossing Arms
Днес официално преминахме на Либеро 4ка. newsm68 Вече няма зачервено от ластичетата, а й попиват добре и не са пропускали, засега. Flutter Ще видим после като хвърли бомбата как ще се държи това ми ти Либеро. hahaha ооооооо докато го напиша това и я пусна Joy Joy хахаха, като швейцарски часовник е таз мойта щерка. Mr. Green

айде после ще си допиша, че замириса Laughing

# 189
  • Мнения: 220
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА БОРИСЛАВА, ЖОРКО, МИТАКА, ДЕНИС, АЛЕКС И ЖОРЕТО НА ДАРИ
Да са живи и здрави и да порастнат големи, умни и щастливи дечица!!!


Кори, много здравословна почерпка  Wink. Някои вече не кърмим, можеше да почерпиш по едно Бейлисче или марагаритка  Joy

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 11:28 от Малта

# 190
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Абе то доста празнуващи имало днес.

Честити месечинки и на Жорко на Дари ,на Борислава,Митко и Денис .
Да са живи и здрави и много да слушкат,спинкат и папкат  Hug  Hug  Hug

# 191
  • Miami
  • Мнения: 412
Кори, много здравословна почерпка  Wink. Някои вече не кърмим, можеше да почерпиш по едно Бейлисче или марагаритка  Joy

 Joy Малта, веднага бе душа, даже с кексче  Grinning



Благодаря ви момичета за пожеланията, да ви се връщат Simple Smile

# 192
  • Мнения: 13
Честит празник на всички празнуващи и от нас с Пепо!

  bouquet

# 193
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте  Simple Smile

Честити месечинки, на всички, които празнуват  bouquet
Мм, Кори, прекрасна почерпка Simple Smile

За Валентина и аз се бях сетила, че ми липсва, ама тя нали тръгна на работа явно няма време..

Ние тази сутрин ходихме двете  с Яна на пазар - с колата и после с кенгуруто и тя навръщане заспа в колата и така още с спи в столчето, ама аз от време на време я полюшвам с крак, че като я познавам, като нищо ще се събуди.
Ние и уикенда ще сме самички, тати чак утре вечер се прибира от Германия - не че не съм свикнала, ама вече ми липсва малко по-смислена комуникация от гукането с Яна Grinning

И аз смятам вече да минаваме на Либеро 4-ка, нищо че още нямаме 7 кила, както писах тройката стяга, а пък като пропускливост съм доволна от тях.

# 194
  • София
  • Мнения: 2 381
Честити месечинки на всички!    bouquet

# 195
  • Мнения: 176
Честито на празнуващите! Да са живи, здрави и щастливи и бебетата и мамите!
Днес ходихме да се мерим. Беба тежи 6530 г и е висока 67 см. Порастнала е с 410 г и 2 см. Много малко. Вярно, че беше болна, ама пак ми се вижда малко. Яде си детето и повръща. Сложиха ни за трети път Пентаксима. Малко кисела е, но тя така си стана днес. Дано мине без проблеми както предишните пъти.
Докторката каза да давам каша, като навърши пет месеца. Сега давам 30-40 г пюре на обяд в млякото. Вече си мислех, че избързах със захранването, ама то наистина всичко си е индивидуално.
Писна ми да повръща. Всеки ден се боря с по една-две перални дрехи. Гладя само ако ми е останало време или покрай дрехите на таткото и каката , малко и на бебето. Няма време. Не ходи сдъвкано детето ми чак. Но последните дни бях по няколко часа навън и ... беше хубаво.
А днес времето е ужасно депресарско. Мрачно, студено и вятър, гадна работа. 
Милинка спи по цяла нощ, но пък снощи би всички рекорди. Заспа в 20 часа с рев, защото беше много уморена и се събуди в 7,30 сутринта. Даже ме изчака да си направя кафе и чак тогава яде. Направи почти 12 часа интервал между хрананията,а обикновено заспива в 22,30 часа и пак в толкова става. Хайде стига толкова, че се олях с писане.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 13:18 от mimma

# 196
  • Мнения: 17
Хееееей, как сте момичета?  Hug
mimchence, хиляди благодарности към теб за прекрасните грижи за темичката ни!   bouquet
Честита месечинка на Жорко на Kory и всички други бебоци, които празнуват или са празнували тези дни!   Hug

Хееей, panterkata66 и Sleeping Beauty, благодаря ви че сте се сетили за мен!  Wink Тук съм си, но пътувахме малко, а пък сега от 15-ти започнах да поработвам от вкъщи и нямам много свободно време.  Rolling Eyes Но чета редовно всичко и следя на кого му миришат акитата и на кого не.   Joy Joy Joy

Beauty, наистина скоро не съм правила разказче, затова сега възнамерявам да се поправя.  Mr. Green Laughing

Аз, Деяна - малкото мишленце на мама и на тате, попътувах малко в северозападна България, където имах щастието да се срещна с моята прабаба и да поспинкам сладко сладко в нейната градина  Laughing Sunglasses:
 

Междувременно празнувах и своята чудна четвърта месечинка, където с удоволстие помахвах и казвах "Здравейте баби и дядовци, виждате ли ме колко съм пораснала?"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 

Тортата беше много вкусна и лиги бая бях проточила за нея, но тъкмо да стигна до нея и ми я взеха:  baby_neutral


Разбира се, мама и тате не пропуснаха да ме заведат на видни исторически забележителности от българската история  Wink:
 

Иначе, в София често си правим пикник в парка с моето приятелче Бобо на мама ins_dimitrova:  Crazy


и съм най-щастлива когато мама и тате ме водят на разходки  Sunglasses Sunglasses Sunglasses:


Хайде, много целувчици от мен на всички бебоци! Хубав и спокоен ден!   bouquet

# 197
  • Miami
  • Мнения: 412
maristuta, твоята малка Деяна е страхотна  Hug Чудесен разказ с картинки както винаги   bouquet

# 198
  • Мнения: 176
Честита месечинка на Жорко и на всички други бебоци!

Маристута, Дея май прилича на баща си, а? Много е сладка, пу-пу!

# 199
  • Мнения: 24
Здравейте
маристута ,прекрасен разказ ,прекраснои снимки Simple Smile На мен Дея ми прили4а и на двамата,ама то и вие си прили4ате Simple Smile

Честити месечинки на всички бебонки и бебонковци  Heart Eyes

# 200
  • Мнения: 616
аз съвсем набързо, че баба ми е на гости  Mr. Green
Митака е качил 460 грама, и вече е 6560! 62 см. 
Нямаме вече сополи, то отдавна де, ама забравих да кажа. Тъй че минахме и без капки, без сиропи!

ъъъ какво друго... koon, на моята приятелка момиченцето беше така, както описваш, опасяваха се за гъбички, но излезе дерматит някакъв. Най-добре да я погледне кожен лекар, по-добре да е напразно, отколкото да я лекуват за грешни неща! Пък дано се окаже просто подсечено дупе  Peace

Митака снощи спа от 20 до 6! И после пак до 8.30  Mr. Green Ама много ми е добричък! пу-пу!

Отивам да дремна, докато и той спи, че довечера ще използваме баба да го пази, пък ние да поизлезем Wink

# 201
  • Мнения: 7
Чудесен разказ в картинки.Честито на всички празнуващи днес,аз да се включа за подсичането.Петьо само веднъж се подсече и то отначалото и ни изписаха универтан , направи чудеса този мехлем.Сега като преминах на памперси 4 ни казаха в магазина, да не се сменят често марките пампита защото кожата на бебчо свиквала с тях и честата смяна довеждала до дерматити.Колко е вярно незная, ние ползваме от самото начало едни немски "елкос", не че несъм му слагала и други, но съм доволна от тях.Днес и при нас беше лошо времето и ходихме само на гости през една улица и пак в къщи.Дано другата седмица става за разходки.

# 202
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте на всички  :hug:1

Честити месечинки на всички   bouquet!
Благодаря, че сте се сетили за нашата 5 месечинка  Hug! Да почерпя и аз  newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 (пет за всеки месец   Wink)!

Нямаше ни от вторник и сте изписали толкова много. отивам да чета и после ще пиша (ако ми остане време от пране, сушене и гладене  Crazy)!

# 203
  • Мнения: 657
До преди малко четох за захранването. Йойо отговаря на всички критерии за готовност, които изброяват -
- може да седи с моя помощ
- държи си главата изправена
- удвоила е теглото си (още от 3ти месец)
- яде от лъжичка и преглъща
- понякога прави дъвчащи движения с устата си
- гледа ме като ям (не се дразни и не плаче)
- всичко което докопа пъха в устата си
Обаче най-много се откроява следното - това, че яде на 2 часа. Naughty Какво ли не опитвах да я накарам да яде на 3 - е, не става и не става. Започва да плаче и дори се чува как коремчето й къркори. Според повечето сайтове, дето изчетох, когато бебето иска да яде толкова често значи не се засища с кърмата за дълго време и може дори да стигне 8 кърменета на ден. Shocked Ами това е, след седмица сме на консултация, ще изчакам да я питам педито, но мисля от началото на ноември да започвам. Смятам да й дам първо оризова безмлечна каша, приготвена с кърма. Wink Това съм решила, пък ще видим. Peace

Дея е голяма сладуранка! Heart Eyes И на мен ми се струва, че прилича на татко си. Wink

# 204
  • Мнения: 24
аз както казах захраних ве4е,с зеленчуково и плодово пюре и Алекс мноого си ги харесва Simple Smile и така сладко си папка Simple Smile
Кърмата мн намаля,храня два пъти на ден и един два пъти с Ам
няма как,да са живи и здрави Simple Smile
лека ве4ер

# 205
  • Мнения: 318
  bouquetЧестита месечинка на всички сладурковци  bouquet

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 83
Ох,това захранване....Ивчо след 5 дни ще стане на 5 месеца. Кърмата не го засища главно вечер и тогава дохранвам с 60мл АМ. Давам му го с лъжичка и съм радостна,че вече може да преглъща добре и в много редки случаи проявява т.нар.инфантилно гълтане.
Смятам към 5,5месеца да го захраня, но имам още главоблъсканици по някои въпроси.
Честито на всички,които имат поводи за празнуване   bouquet

# 207
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
... и в много редки случаи проявява т.нар.инфантилно гълтане.

Какво е "инфантилно гълтане"  Embarassed?

# 208
  • Мнения: 5 713
Проверих в Гугъл; било мързеливо гълтане. Има един интересен пдф файл: Ортодонтия за всички възрасти. Излиза като зададете " инфантилно гълтане "; на 1-ва стр, последен линк.

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 83
Грубо казано- гълтане с изнасяне на езика напред (често между зъбите или челюстите) е инфантилното гълтане,което ако се запази при по-големи деца е причина за ЗЧД( зъбно-челюстни деформации).

# 210
  • Мнения: 256
Добрутро!!!



Айде, който може да пие кафе, да пие с мен! Аз си взимам сутришната доза вече пък каквото ще да става. Ако знаете над Варна какъв прекрасен изгрев имаше.  Laughing Ранобудните, все нещо трябва да изкярят! Обаче пак се заоблачи, вчера разходката беше много кратка, два часа само, днес дано да имаме повече време!  fingerscrossed

maristuta, много готино сте си прекарали явно, супер снимки! Кака ми се ходи и на мен във Видин, май и аз съм била колкото Дея, като съм ги видяла за последно. Изглежда много приятно и интересно място.

Айде да си направим екскурзия из забележителностите на БГ, навити има ли?  Laughing

Ей, ние днес правим 20 седмици на свобода!!!  newsm44

# 211
  • Русе
  • Мнения: 616
Добро утро и от нас  Heart Eyes

Честити месечинки, на всички, които сме пропуснали  Heart Eyes Hug  bouquet
а днес да честитим на Ясен, Андрей, Мариета, Сияна, Калоян   ura  Party Time dazzler1

Инчока, Благодаря за кафето, беше страхотно  Simple Smile

И на мен ми се обикаля из страната, но милото не дава  Sad Като се знам как не се спирахме преди и всеки уикенд бяхме някъде...
Вече почти съм сигурна, че е развил някаква фобия, да не заразим малкия с някой вирус, от миналия четвъртък се е преместил в другата стая, нали беше болен, а от 3 дни се осмелява да присъства на банята, а от 2 - да си играе с него за кратко. Като е бил малък, явно не са полагали добри грижи за него и към годинката за малко да го изтърват, и така с болестите е продължил до към пълнолетието!

Режимът на хранене, който въведох от сряда се понася много добре на Митачето (5 хранения по 150 мл + 5 лъжички Аптамил Имунофортис) (аптамил комфорта го повръщаше много гадно, давеше се милото, понеже е доста гъсто мляко, а относно изхождането му тогава - нямаше никаква разлика - шест дни има, на седмия си почива, с две думи - комфорта при нас нямаше ефект  Rolling Eyes)  прави си 2 дремки между храненията, но малко трудно става с последното хранене, понеже идва доста късно и той се измаря и му се доспива и като го видя, че няма възможност да издържи още малко му давам млякото, въпреки че не са минали 4 часа, а 3 напр. Днес се събуди в 8:00, а последното хранене ще е в полунощ, ще я видим тази работа Thinking

Да питам мамите, чиито слънчица ще празнуват имен ден на 26.10. какво ще им вземете за подарък, че аз голямо обикаляне му дръпнах по магазините и не успях да се спра на нищо  Confused

Слънчеви и безгрижни дни ви желаем  1swing

# 212
  • Мнения: 21
Офи, какво му направи на това дете да спи толкова много?  newsm78Сподели и аз да се пробвам. Laughing
И ние снощи излизахме(силно казано) - ходихме до Мола на едно кино за 3 часа. Гледахме "Дзифт" - мноооог съм впечатлена! Препоръчвам го горещо на всички киномани. Та заради излизането го приспах малчо в 9 без 15 вместо 10-11 както е свикнал и той ми се "отблагодари"с ядене в 3, 6 и 8,30 часа. Та киното ми излезе "солено"!
Мимченце, ти пробва ли вечерта да даваш добавка, както бе решила?
За захранването  с каша - имай предвид , че кашите много издуват и се препоръчват при деца с по-ниско тегло. Аз лично мисля да започна със зеленчуково пюре - най-вероятно морков. Но ти все пак си знаеш - не искам да ти се меся! Също те съветвам да изчакаш докато навърши 4 месеца, че има гооляма опасност да я алергизираш след време. Сега може да е ОК, ама след 10 години да получи алергия вследствие на ранното захранване.
Бях задала един въпрос за гимнастиката, никой ли не го е видял? Или нямате желание да споделите? Thinking
Честито на всички празнуващи!!!!

# 213
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Tired
Инче чудесно кафенце, точно от това имам нужда. Тази нощ Жорко ме побърка, през  два часа се събужда, мърка, сука, върти се...
Аз си взимам сутришната доза вече пък каквото ще да става.
Ама ти чак сега ли почваш да пиеш кафе? Аз само като родих и една-две седмици след това не пиех кафе(щото не ми се пиеше). Обаче вече си пийвам, че даже и по две на ден.  Най-често пия 3в1, направо съм пристрастена към него и към сладкото, дрогирам се всеки ден  Mr. Green

С това захранване и аз съм в чуденка голяма, ще видим като отида на консултация педи какво ще каже. Но и аз си мисля с каша да започна, то и без друго вървим малко дребни на кг.

kreia, какъв ти беше въпроса за гимнастиката(аз май съм го пропуснала)?


Слънчев и весел ден  Hug

# 214
  • Мнения: 21
Кори, интересуваше ме каква гимнастика на бебето правите, по колко пъти на ден и с каква продължителност. Нашата педиатърка ни показа няколко движения ама аз ги правя за 5 минути, че и по-малко, един път на ден и ми се струва, че е недостатъчно и пропускам нещо.
Аз пия кафе ВСЕКИ ден, макар че Дамян е само на кърма. Иначе не мога да стана от леглото SadПия го шварц, но за сметка на това в много гоооляма чаша.Но избягвам да пия кола  исъщо кафе след 12 часа на обяд.

Колко тежи Жорко, че сте дребни???

# 215
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро  Simple Smile, то въщност Добър ден вече, ама кой както иска да го разбира  Grinning

Крея, аз правя ето тази гимнастика: http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/#more-58 - има я на първа страничка на темичката ни - по 2-3 пъти на ден, когато се сетя за около 10-тина минути. Само дето упражненията с ръце вече почти не ни се отдават, защото хвана ли я за ръчичките и веднага започва да се набира до седнало положение - други упражнения не приема Grinning

Хубав ден на всички и честито на тези, които имат месечинки  bouquet

# 216
  • Miami
  • Мнения: 412
 kreia, аз все си мисля, че имаше някакви отговори на въпроса ти, даже и за масажа споменахме, ама може и да се лъжа. Както и да е де. Аз даже никаква гимнастика не правя, той сам си я прави, не спира да рита и да мята ръце. Масажа е само вечер като го мажа с маслото след баня. Както не веднъж съм казвала - не можах да намеря време за тая гимнастика, щото или му се спи, или е гладен, или нещо е вкиснат и реве, а през останалото време се смее и гука и  аз му се радвам и не ми идва на ум за гимнастика Simple Smile

Инъче Жорето на 9.10 беше 5860 кг, а ръста му е  63-64 см. Сега се надявам като идем на консултацията на 23 да е поне 6 кила, че като гледам тук какви бебета има по 8 кила направо се притеснявам  Rolling Eyes То не че има на кого да е пухкав - и аз и баща му сме били кльощави бебоци  Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 779
Добър ден,
 
el_vi живея в трети до пощата. Хайде обади се да се разхождаме, аз в Люлин много рядко се разхождам Sad - няма с кой и няма къде, само на пазар, все с колата ходим някъде. Та каот стана дума за разходки, хайде да направим една среща на Софииски мами с бебчовци. Аз много често ходя в Южния парк, някой беше питал за разходки там, та може да се организираме.

За Аптамил комфорт на БГ превод (залепения етикет) пише, че е до 4 месец, а на опаковката пише от 0-6 месеца, та май има грешка в превода  Thinking. Бебчо нещо не го хареса комфорта и сега го смесвам с инумофортиса, за да не го хвърля.

Хайде лек ден на всички

# 218
  • Miami
  • Мнения: 412
Все забравям да кажа РОНИ 23 много сте сладки с Паола на снимката в подписа ти  Hug

Айде вече няма да досаждам, отивам да го храня и да излитаме на разходка, че времето е разкошно   Nature Sunny

# 219
  • Мнения: 17
Добър ден на цялото бебешко царство!   Mr. Green
Еееех, ако можеше през цялата зима да е такова времето както сега - лек студен ветрец и слъчнице....  Rolling Eyes Laughing

Благодаря ви много за хубавите думи за Дея, момичета!  Hug

Маристута, Дея май прилича на баща си, а?
Да, определено.  Peace Лошото е, че и по прическа (разбирай плешиво теме) много си приличат...  Joy Joy Joy Аз вярвам, че това е само за момента.  Sunglasses

panterkata66, и други хора са ни казвали, че си приличаме, явно наистина е така.  Rolling Eyes Peace

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile
Хей, РОНИ_23, да - от Видин съм, живяла съм там докато завърших Математическата гимназия. За добро или лошо, вече определено може да се каже, че съм от София - вече 12 години съм тук и много рядко ходя във Видин на гости, където са родителите ми, както ит тези на съпруга ми. Аз знаех, че си от Видин,  дори си мислех да се свържа с теб и да се видим, обаче повярвай ми, че за тези 5 дни Дея трябваше да види толкова лели, вуйчовци, братовчеди и нови хора, които просто не ни дадоха шанс да си помислим за нещо друго.  ooooh! #Crazy

Та, в тази връзка да ви кажа каква случка имахме ние с нашата мъничка Деяна  baby_neutral. Обнадеждени, че с усмивка приема всички нови хора, които среща (тя за 4 месеца в София не е виждала толкова много нови хора, колкото за 4 дни във Видин  #Crazy), решихме да я оставим на свекърва ми (тя за последните 4 години е отгледала 2 деца на дъщеря си) и да отидем при приятели за мача България - Италия. Е, да, ама не. От момента, в който сме тръгнали като ревнало това ми дете и тя жената в чудо се видяла, опитвала какво ли не, обаче Дея не спира да плаче. Най-накрая след 10 минути непрестанен рев (което лично аз до момента не съм виждала на моето дете  Praynig), тя звънна. Върнахме се бързо и като я взех, в началото направо подскачаше в ръцете ми от плач (така мъчно ми стана, не можете да си представите). После почти веднага спря и се успокои. Взехме я с нас да гледа мача и повече не е плакала, чувстваше се повече от чудесно.
Много е гадно това, защото явно много се е привързала към нас и не иска да се отделя. Ние нали сами си я гледаме и явно е свикнала твърде много да сме пред погледа и...  ooooh!
Дали това с вързастта ще премине?  Thinking

Иначе за гимнастиката, аз да ви кажа честно, също не правя много много (несериозно май от моя страна  Embarassed), защото тя е адски жилава и пъргава и непрекъснато рита, маха с ръчички. Надявам се, че няма проблем. Може би трябва да хвана да се стегна малко и да отделям време за това.  Peace

Желая хубав и спокоен ден на всички!   bouquet

П.С. Егати фермана съм написала...

# 220
  • София
  • Мнения: 779
Ох забравих да честитя на всички които са имали месечинки тези дни.

Исках да питам някои има ли бънджи и ако да, да сподели как е. Много се чудя дали да купя на Марти.

Благодаря

# 221
  • Мнения: 256
Аз правя гимнастика на Бибича всеки ден, сутрин към 10-11 обикновено, първо масаж, после мятаме ръце и крака из въздуха.  Laughing

Вес, не е ли рано за бънджи?  newsm78 И аз мисля да взимам, много готино изглежда.

# 222
  • Мнения: 12
  Здравейте!
 
  Имам едно въпросче към мамите, чийто деца повръщат: какво мляко им давате (които не са на кърма), защото Елито от известно време почна повече да повръща и нашето педи каза от Нутрилон да минем на Nan Sensitive. Но като че ли даже се усили това повръщане, вместо да спре. Оригва се постоянно, не само след хранене.

# 223
  • Мнения: 75
Привет мамита  bouquet

Бързам да се похваля- имаме си вече зъбче Heart Eyes и пак си спа през нощта ката къпана Wink, дано все е така лесно с никненето на зъбките Praynig

бънджи имам от каката и вече я слагах малката, много се кефи.Не мисля че е рано, то седи като в кенгуро, пък на моето бънджи пише че става до 10 кг, ми тя сега е близо 8... Peace


Целувки на цялата банда lovekiss

# 224
  • Мнения: 3 743
Ей много пишете Mr. Green

Аз днес май няма да ви черпя за юбилея на майка ми, защото за жалост днес почина баба ми, бог да я прости.

Честит празник на рожденици и именици!

# 225
  • Мнения: 176
Даниела, моето бебе повръща, т.е. диагнозата е ГЕР - гастроезофагиален рефлукс. Храня още от първия ден с НАН 1. Към края на втория месец опитах да давам Фризовом, защото бях доволна от него при голямата ми дъщеря, но тя имаше и запек. Пълен неуспех. На повръщането изобщо не й повлия, но два дни  акото й беше направо вода. Педиатърката не ми каза да сменям отново и аз продължих с НАН 1. Имам чувството, че има по-добри дни, т.е. повръща по-малко и по-лоши, за които не искам да се сещам. Сега май сме в такъв период. По тази причина захраних с пюре още като навърши 4 месеца.. Не съм видяла подобрение засега. Не съм сменяла млеката, защото имаше силни колики и само като си помислех, че една смяна може да й се отрази така, не посмях.
Както вчера писах, за последния месец е качила 410 гр., но си удвои теглото. Физически и емоционално се развива добре детето. Не се обръща, но се набира да става да сяда, което със сигурност означава - повръщане. Когато се напъне да ака, пак връща и така ....Коментара на докторката всеки път е "Време!" С нетърпение чакам да минем този период. Ще дам й каша като навърши пет месеца.  Дано да видя подобрение. Оригва се постоянно също
Ще ми е от полза да чуя и други мами с опит в тази област.
За НАН сензитив знаех, че се препоръчва при колики. Бях на едно представяне на продукта и това каза представителя на Нестле. Ще го погледна дали става за нашия случай. нестле имат специално мляко НАН АR, против повръщане. НО нямат внос от няколко месеца. Два пъти питах в техния сайт. Имали проблем с вноса, очаквали през ноември. Това ми отговориха през М.Септември, аз си пожелах доготава да ми се е оправило детенцето, но дано поне да го пуснат в продажба.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 16:08 от mimma

# 226
  • Мнения: 318
 55
Днес Паола го кара многоооооо лигаво,цял ден не знае какво иска направо  Crazy Crazy Crazy

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile
Хей, РОНИ_23, да - от Видин съм, живяла съм там докато завърших Математическата гимназия. За добро или лошо, вече определено може да се каже, че съм от София - вече 12 години съм тук и много рядко ходя във Видин на гости, където са родителите ми, както ит тези на съпруга ми. Аз знаех, че си от Видин,  дори си мислех да се свържа с теб и да се видим, обаче повярвай ми, че за тези 5 дни Дея трябваше да види толкова лели, вуйчовци, братовчеди и нови хора, които просто не ни дадоха шанс да си помислим за нещо друго.  ooooh! #Crazy

maristuta така е всеки иска да се порадва да малкото бонбонче Wink,когато идваш пак на сам и си по-свободна,ще се радвам да се видим и да запознаем Дея и Паола  Hug


Все забравям да кажа РОНИ 23 много сте сладки с Паола на снимката в подписа ти  Hug
Blush Blush Blush стараем се да изглеждаме добре да ни хареса някой рус сладур  Heart Eyes Wink  Flutter

пп: забравих да се похваля,че Паола днес са обърна 10-тина пъти по корем  Whistling

# 227
  • Мнения: 12
mimma, благодаря че сподели. Ние имаме и такива дни в които изобщо не повръщаме, но стават все по-малко за това се притесних. Иначе с каката имах по-големи проблеми. Тя до 7 месец си повръщаше, но от самото раждане и даже и някакво лекарство ни изписаха заради ГЕР, ама нищо не помогна само "времето", както ти са казали и на теб.  Елена през първите 2 месеца не повръщаше така, какво и стана сега незнам.

# 228
  • Мнения: 10
Здравейте!

Чета за бънджита говорите-Атанас много го харесва.Скача като за последно-еййй голям кеф:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294949&pid=8203867
mimma и Атанас си повръща понякога- и ние сме на НАН1 , но все си мисля че е от преяждане-поне при нас де newsm78, но ще избутаме с него до 6-тия месец и после мисля да мина на Аптамил 2 или Фризо 2


Лека вечер  bouquet

# 229
  • Мнения: 616
Gali80, съболезнования за баба ти.

Kreia, ще ти кажа какво му направих - сложих го да спи по гръб  Mr. Green Митака окончателно сложи край на ерата на спането по корем! От две вечери като го оставя по корем не може да заспи, а като го обърна по гръб - заспива, и после... 10 часа  Shocked После още два часа между мама и тате.

Важното е, че двудневния режим на сукане само от едната гърда даде резултат, и вече спокойно спя, не ми се препълва лявата, и се наслаждавам на дъъългите нощи  Mr. Green

Снощи гледах запис на концерта на manowar в Каварна, и трябва да кажа, че изпълнението им на българския химн е направо разбиващо!!! Вече съм фен на manowar  Mr. Green

До скоро, че идват изненадващи гости...

# 230
  • Мнения: 17
Снощи гледах запис на концерта на manowar в Каварна, и трябва да кажа, че изпълнението им на българския химн е направо разбиващо!!!
Определено е така!  Peace  Доста впечатляващо е! (поне за менPeace Как ме подсети да му метна едно око отново!  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 8
Здравейте,

да се похвалим и ние с нова придобика- на Ушка-непослушка днес и проби първото зъбче.  Казват , че колкото по-късно избият зъбчетата-толкова са по-здрави, дано не е така,  аз много се зарадвах Laughing
Jenik, честито и на вас  bouquet И азсе моля така да избият и другите зъбчета Praynig

Daniela Nikolova, Криси много повръщаше миналата седмица и аз се бях притеснила, имах чувството че на всяко ядене. Преди два три дни питах педито , тя каза че щом е по малко няма проблеми,тя пък взе че спря.Днес пак 1 път, а до скро изобщо не повръщаше-незнам със сигурност не преяжда аз дори се притеснявам че яде малко.На смесено хранене сме /кърма 2 по 130 и АМ 2-3 пъти по 120+4лъжички Фризо НА/, започнахме и плодовото пюре/между другото днес на него повърна. Може би е нещо временно нямама представа  newsm78. Дано е нормално

Maristuta, Дея е голяма сладурана


# 232
  • Мнения: 7
Честито за първото зъбче на Криси, на Петьо отдолу венчетата са станали като две кутийки.Една позната мама като ги гледа каза , че и на нас скоро ще избият.Дано всичко да е мирно и тихо,че тъкмо си почиваме от коликите, те бяха направо страшна работа. #CrazyДнес бяхме на разходка и си припомних как се тика количка и се носи бебе и то минаващо вече 7 кила, дано да не се повтаря,утре кенгуруто го слагам отново в количката.Бях го извадила ,защото го ползваме само до магазина, тая седмица го дават чудесно есенно време и ще се ходи по разходки, че после в къщи не ми се мисли...Лека нощ
 babydust7

# 233
  • Мнения: 233
маристута, както винаги - супер снимки и съдържание! Мноого сте готини!
Гали, моите съболезнования за баба ти...

Честито на озъбилите се вече бебоци! 
Аз пък се моля да ни се появят зъбчетата възможно по-късно, ама като гледам, май ще е скоро... 

# 234
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен  Hug,

Аз само на бързо, че имам да гладя до сутринта  Close!
мамите на малчовци със зъбчета кажете как ви се появи? В смисъл само ъгълче ли е цялото? Ние имаме някакво ръбче, което боцка и си мисля че е зъбче. Ама и вие си кажете  Wink!
За повръщането - като се носим в кенгуруто и ние много повръщаме  Sad! Но сме на Фризовом от много време вече. Иначе почти не повръща  Peace!

# 235
  • Мнения: 616
еййй каква работа... тази вечер реших да прочета старите теми, които прескочих покрай раждането на бебето, и после докато бяхме в болницата. стана ми едно такова... много емоционално. Благодаря на всички, които се сещаха за мен и митака, докато липсвахме!  Като си спомня в последните дни преди бебето как форумът беше най-важното нещо в моето всекидневие... направо като фторо семейство ми станахте  Hug
Та се сетих че отдавна ми липсват katenze и Валентина. Някой знае ли какво става с тях?

Лека нощ!

# 236
  • Мнения: 5 713
Дари, това е зъбче, да, дето те боцка. Simple Smile

Та се сетих че отдавна ми липсват katenze и Валентина. Някой знае ли какво става с тях?
Дам, не пишат, Катенце каза, че има някакви бъбречни проблеми. Валентина работи.
Мадона, Маргарете също скоро не са писали; Ивелина...И други също.
Мен днес ме цепи тиква и не съм много адекватна.
Честито на бебчетата със зъбчета.
Мерси за пожеланията по случай 4-я мини рожден ден на Ясен.  Laughing

# 237
  • Мнения: 176
И аз все се сещам за Катенце тия дни, нали ще си ходим в Бургас скоро... Дано всичко е наред с нея и бебчо...

За повръщането - нормално е ако детето има ГЕР да се влоши през 4ти и 5ти месец, когато ядат повече като количество мляко, та има повече за връщане. Уж вече 6ти месец въпросния мускул които затваря стомаха се затяга (развива?) достатъчно и симптомите започват да отшумяват. Отделно и захранването помага.  Peace

# 238
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Дубру утру! Ееее, 5 дни ме  нямаше, а вие кажи речи сте изписали темичката.  Hug
Ние твьрдо вьрвим назад кьм режима на новородено, папане п/з 2часа през ноща, а п/з деня едвам ги докарваме до 3часа. А какви колики имамеее....чак е прегракнал от рев горкичкия.  Confused

Честит зьбчета/на който се е похвалил/!   bouquet

# 239
  • Мнения: 24
Добро утро Simple Smile
Да ви се похвалим -Алекс тая нощ спа 12часа Simple Smile направо ме озада4и това дете,по принцип спи по 8-9  часа,но тая нощ беше рекорд  Flutter
Самимами ,дано скоро да се нормализират нещата ....
и аз се 4удя какво става с катенце  Thinking ,беше толкова редовна преди в От4етни  Confused

# 240
  • София
  • Мнения: 864
добро утро от нас с Росето.
ние снощи имахме рекорд май- 5 хранения за 24 4аса като в тези 5 се включва и 1 нощно. ама сутринта бях като bombs едвам я до4аках да се събуди.
а уикенда така добре си поспахме  нея- до 9-10.направо райско:))
хайде хубав ден от нас

# 241
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Добро утро и от нас със Йоана.

Да ви се похваля Йоана тази нощ спа от 8.30 до 8ч. сутринта  Crazy. Направо не можах да пвярвам,баща й ставал на два пъти да я проверява,а аз съм спала като "куче пазач"-непробудно цяла нощ  Mr. Green .
Започна да прави и по-големи паузи м/у храненето изобщооо ,порасва детето  Heart Eyes .

Събота и неделя бяхме на гости на сестра ми в София и малкото пате се държа много добре,но както разказва Маристута и Йоана явно се е привързала доста към нас,и ние само двамата я гледаме,та като е на непознато място и има много нови хора реве ужасно много.
Иначе всичко беше ОК.

Честити зъбчета на бебоците на Женик и Ел-ви  Hug .

Gali80 моите съболезнования за баба ти ...

Айде ние ще се стягаме за разходка,пък после пак съм тука  Mr. Green

# 242
  • Мнения: 3 663
добриутро  Hug
аз чета по диагонал (ама много сте изписал от петък, бре Simple Smile ) и пиша, че ми е малко кът времето днес  Confused
само да похваля тедко, че вече си спи в леглото и денем и нощем Wink
нощем се буди за хранене, папа, слагам го обратно и заспива Simple Smile през деня също Simple Smile много съм доволна  Blush
да видим като тръгнат зъбките как ще е

като казах зъбки - женик и ел_ви, честито първо зъбче   bouquet все така да не ги усещате Wink

гали - много съжалявам за баба ти Sad винаги много съм се плашела как ще понеса този момент и аз, моята едната баба ми е адски любима, дано да не е скоро  Praynig жалко, че на такава дата, точно на юбилея на майка ти Sad много прегръдки изпращам...


били - аз от опит да ти кажа, че до сф се пътува най-спокойно раааничко в 6-7 събота сутрин Simple Smile) в петък е един малък ад Sad

маристута - разкошен разказ в картинки, както обикновено  Hug дея много е порастнала Simple Smile
а за новите физиономии - някъде към 3я месец са най-възприемчиви децата на нови лица, после стават подозрителни  Confused а и като не е свикнала милата да вижда много нови хора, нормална реакция  Confused към 2-3г им минава страха  Mr. Green

мимче - от седмица се люшкам между захранване и изчакване, обаче след твоя пост за критериите (не че не съм ги чела, но така хубаво си ги изредила  Hug ) му турих мазута и ще захранвам  Blush днес отивам за някакви пюрета с абълки или с круши, и без това акането пак се закучи (въпреки чая) и ще давам по лъжичка-две на ден, да видим  Rolling Eyes

рали - по повод аптамил комфорта - и аз изпадам в чуденка дали да не го заменя с чистия аптамил
таня като я хранехме със стария вариант на това мляко акаше здраво по 5-6 пъти на ден, а теди на 2-3 веднъж и отделно верно е много гъсто.. днес ще ходя за по-голяма биба, с 2ките е баси мъката.
отделно и чистя аптамил е по-евтин... Rolling Eyes

по повод намаляването на кърмата при някои от нас (особено такива луди като мен дето храниха денонощно, по нива жито овършаха и поляна чай и нищо не стана) вчера четох една статия за скрити причини за проблеми в кърменето (ако ви интересува, свиркайте да дам линк) и от 8 изредени неща, аз имах 4 Sad днес съм на ендокринолог да потвърди 5тата...
иначе на мен ми се задава цикъла, от два дни млеконадоя пак взе да пада, ако продължава така, още макс два цикъла си давам и ще съм пресъхнала, тъпо тъпо тъпо тъпо тъпо.....

кафе .. още не смея да пия Sad аз едно парче шпек като си хапна и малчо после се превива половин ден, а ако изпия и кафе... ще си кукуваме 3 дни двамата  Mr. Green

самимами - да не ти вкарвам излишни тревоги, ама теди така правеше като недояждаше Sad

попрекалих пак  Embarassed
хубав ден на всички  Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 226
Здравейте и от нас.

Преди малко Марина свали въртящата играчка върху главата си. Порева малко. Трябва да намеря нови забавления. Тя има две мечета за дъвкане, сега една книжка вкарах в употреба, активната гимнастика ползва - кажете моля с какво се заиграват бебоците ви. При нас положението е неудържимо - трябва да има постоянно забавления, екшън някакъв - иначе мрънка. Като и доскучае се обръща по корем, писва и и това, и пак мрънка. Когато изчерпим всички варианти трябва да я държа седнала на крака ми - така е много доволна - посяга към компютъра, участва в живота на големите и тя Simple Smile Всичко иска да хване и естествено да го пъхне в устата.

Честито на всички нови зъбчовци   bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 388
Добро утро и от нас! Аз пак съм болна и изпадам в див ужас да не се разболее пак и бебка. Кашлям,гърлото ме дразни и ми е едно такова отпуснато... Вчера беше голям купон- малка разходка сутринта, към обяд се прибрахме, ядохме и като се почна - бебка реши, че или ще ме ползва за биберон или ще реве... Shocked и така до 15,30 - предадох се и пак я изведох навън - само с излизането и заспа!!! След час и половина обикаляне на квартала (като спра количката и се събужда) звъннах на каката да поеме шафетата, че ми беше наложително да се изкъпя  - и спахме цели три часа чак до 18,30. Направо не знам като стане студено какво ще правим newsm78.
T o n i дай този линк, че ми е интересно. Аз имам кърма засега, ама ми се струва , че е малко- почти винаги храня и от двете гърди, отдавна не прокапва вече  newsm78. И хич не ми се иска да ми спре, ама каквото сабя покаже.

# 245
  • Мнения: 21
Да, и на мен би ми било интересно да го видя този линк.

Офиолли, ние спим по корем от доста време насам. Скъсахме със спането по гръб още като стана на 3 месеца. А ти защо досега си хранила от двете гърди, щом ти стига кърмата? Правилно е да се редуват! Peace

Кори, според мен сте си направо в норма!И на ръст сте екстра!!!

Марвеле, и ние се чудим с какво да се забавляваме. Засега Чиковската гимнастика спасява положението и една играчка, дето като я дръпне по крачето и почва да вибрира. Май на Плейгро беше.

Цвета, пиеш ли витамини? Вземи си Цитросепт от аптеката - това е едно малко Чудо!!!Панацея за всичко и няма проблем, че кърмиш!Най-важното е да се укрепи имунната система, че от кърменето тя отслабва!

Честити ви зъбки!!!!  bouquet

# 246
  • Мнения: 21
Опаааа, исках да кажа точно обратното! Сега спим по гръб с разперени ръце, а преди спяхме по корем!
Ще ми изяде главата тази кърмаческа деменция!Много съм отнесена!Ужас!

# 247
Добро утро и от нас
daniela nikolova  Ивко е на Аптамил анти- рефлукс и определено още на второто хранене се осети разликата- сега още повръща но най- много 5 пъти на ден.
Честито на всички нови зъбчета  tooth и дано на всички да им излизат тихомълком като вашите  fingerscrossed  
Gali80 моите съболезнования за баба ти   Flowers Rose  Flowers Rose
Сега се замислих с какво ще го забавлявам цяла зима това дете вкъщи- за бънджито май няма да стане защото сме с аломиниеви врати и каси, а те май са само за дървени. Съмнявам се че само с шезлонг и люлка ще се справя, а нямам идея за други занимавки...  Thinking Дайте идеи
 Опитах да кача снимка ама нещо не става май е мн голяма а нямам време сега така че довечера, сега се опаковаме и излизаме  Mr. Green

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 11:18 от _ALISA_

# 248
  • Мнения: 8
Добро утро,

Gali 80, моите съболезнования.

......( винаги много съм се плашела как ще понеса този момент и аз, моята едната баба ми е адски любима, дано да не е скоро  Praynig ...

И аз така.

Dari 75, вчера сутринта видях бяло ръбче отдолу и с мъжа ми мн спорихме дали е зъбче  newsm78 много интересно какво друго бимогло да бъде? newsm78 hahaha  освен че боцка го пробвахме с метална лъжичка и ............чукна   Grinning

marvele,ние имаме доста играчки -за дъвчене но не с всички се заиграва, мисля че и е най-удобен Albert на Chicco, страхотен е и няма как да се удари с него, иначе ключове на NUK, морско конче, някакви други по-големи -fisher price и др.но не смея да и давам ,че повечето са пластмасови и само се дрнка по главата  Joy
Албърт го препоръчвам-само някой ако си го взема да внимава с изваряването , че аз първия го стопих Blush, сега сме с втори, като го изяде-пак ще вземем.

За бънджито и ние мислим да купим, някой ако знае нека сподели какви са вариантите за закачане и от каква възраст се препоръчва?

Приятен ден от нас със зъбчо!


# 249
  • Мнения: 657
Добро утро от мен и Йойо Wink

Най-напред да честитим на всички месечинки - Лора, Ина, Христиан и Драго! Живи, здрави, много послушни и усмихнати! Hug
После - честито на двете озъбили се принцеси! (Бюти, много точно определение Mr. Green)

Гале, съболезнования за баба ти.. Изпращаме ти много прегръдки!

Такаааа.. Може да се каже, че на Йойо й хванах цаката за нощното хранене - ами тя изобщо няма нужда от него! Crossing Arms От две нощи насам я чувам като се буди към 3, ставам и само я гледам в тъмното. Тя започва да си мачка ръцете, гука си нещо и мляска и полека лека се отпуска и пак заспива.  Heart Eyes Всичко трае не повече от 15 минути. А аз бързах да й дам цицата докато е кротка уж да не се разплаче, пък то какво се оказа.. Сама съм си правила мръсно. Mr. Green Сега ни е добре, спинкаме до сутринта и двете сме доволни. Flutter И най-хубавото е, че гърдите ми вече не се пълнят до болка, както преди. Като се събуди гладна тъкмо са набъбнали до поносимо. Mr. Green
За захранването твърдо съм решила да започна, ама сега като казахте че от каша се дебелее, се чудя дали да не започна с пюре някакво, че дебелеенето е последното нещо, което й липсва на мойта Йойо. Mr. Green Иначе вчера взех оризова каша на Нестле, днес може да купя няколко пюрета. В тази връзка, като се отвори едно бурканче в хладилник ли се съхранява? newsm78 Някои вече бяха споделили, че зеленчуковите ги затоплят, а как? Може ли в микровълновата или на водна баня? Thinking
Йойо вчера получи първата си кукла - парцалена. Mr. Green Голямо оглеждане падна, едни прегръдки, едни целувки, надъвка я, наплюнчи я, накрая заспа с нея. Heart Eyes Та, относно забавленията си мисля, че все пак през зимата ще бъдем по-големи, ще можем да сядаме и има доста играчки за тази възраст. Разни такива примерно с формички, които трябва да се сложат в точната дупка, или нещо с различни цветове и музика. Аз помня, че като търсих да й купувам нещо за ранните месеци имаше доста неща за над 6 месеца. Така, че се надявам все нещо да намерим. Wink А сега, освен всичко друго, трябва столче за хранене да търсим. newsm78

Хайде, и ние изчезваме на титя. Mr. Green

# 250
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет Simple Smile
Честити месечинки на бебоците   bouquet

Гали и от мен съболезнования за баба ти... Моята баба е болна и много ми е мъчно за нея, толкова много я обичам  Heart Eyes

"Albert на Chicco" това пък какво е?

Аз реших да давам АМ вечер, че направо ме побърква с това сукане нощем. Реших да взема Лактана Био, ама се чудя 1-ца или 2-ка(четох във форумите тук, че може 1-ца да се дава и след 4 месеца)  newsm78 Някой дава ли от този вид мляко?

# 251
  • Мнения: 616
Офиолли, ние спим по корем от доста време насам. Скъсахме със спането по гръб още като стана на 3 месеца. А ти защо досега си хранила от двете гърди, щом ти стига кърмата? Правилно е да се редуват! Peace
а, аз си ги редувам. но два дни храних само от дясната, за да намалее в лявата производството. май се получи.
а Митю спеше вече три месеца по корем, но вече не ще май Simple Smile и удължи паузата!  Peace

# 252
  • Мнения: 13
Ееее, мимченце браво на вас. честито ти спане Mr. Green
Гали и от мен съболезнования за баба ти.
 И честит юбилей на майка ти!

Честито и на първите зъбчета в нашето голямо семейство. И аз ви чувствам като такова  bouquet

Айде и ние ще излизаме че това слънце не е за изпускане

Варненски мамчета. Хиполенд нали беше под пикадили-практикер? Някой ходил ли е там? Има ли интересни работи?

# 253
  • София
  • Мнения: 388
kreia кърмя и от двете гърди, защото само от едната не и стига. Отделно не ми се препълват вече от доста време насам. Аз имам Цитросепт, но като го знам как горчи, досега не съм се престрашила да пробвам . Лошото е , че от един месец насам вече втори път се разболявам. И бебето с мен първия път -  сега стискам палци да не е така - ще видим. Сега сигурно пак ще ни отложат ваксината, а щеше да е първата, ако така я караме не знам дали изобщо ще стигнем до ваксиниране!!!

# 254
  • Мнения: 8
Kory, Albert е един "господин", който една приятелка ми подари ,  каза, че нейната дъщеря е израстнала с него-явно е много вкусен.


Ето го и него:


демонстрация:



# 255
  • София
  • Мнения: 226
За цитросепта - най-лесно влиза като се капне в чаша с ананасов сок. Аз така го приемам. Понеже този сок ми е ужасно сладък и компенсира горчилката на капките.

# 256
  • Мнения: 3 743
Момичета, благодаря ви! И на мен ми е много тежко, но животът продължава, а починалите живеят в мислите и сърцата на живите. Но някакси се замислих за смъртта. Дядо ми като почина бях на 15 години и съвсем по друг начин преживях всичко. Но да не ви занимавам с тъжни размисли в прекрасната ни слънчева темичка.

Гали, аз не знам дали Хиполенда още се намира до Практикер или го преместиха в един от двата МОЛ-а. В МОЛ Варна и в ПФОЕ МОЛ има със сигурност, но аз не съм очарована нито от зареждането, нито от отношението на продавачките. Ако ти се гледат хубави /и скъпи/ играчки ти препоръчвам Toy Town, на улица 27-ми юли, http://www.toytown.eu/index.php. Аз станах разногледа #Crazy, чак на мен ми се прииска да си поиграя с играчките hahaha

Мимченце, и аз правех като теб, да не реве детето, докато се размърда и хоп цица в устата и то не отказва Joy. Ама снощи се хранихме само 2 пъти, защото давам вече само като се разбуди хубаво и ми покаже, че е гладна Wink. Тя после пак си заспива, а аз от това най-много се притеснявах, дали ще заспи, ако се събуди напълно.

Тони, браво на Теди Heart Eyes. Ние още се сърдим много преди да заспим през деня. Люлката, количката и кенгурото са първи помощници на мама Crazy

Кори, според мен вземи 2-ката на Жорко. Аз давах няколко пъти Милумил, но мисля, че няма значение каква марка е млякото. Просто след 4-ти месец имат по-големи хранителни нужди бебоците и затова са по-засищащи млеката 2-ка. Поне така знам аз Peace

Честити зъбчета на малките сладурковци!
Ние още нямаме никакви признаци за никнене на зъбки, ама и аз не бързам. Колкото за здравината, мисля, че е наследствено, а не зависи чак толкова кога точно е изникнало първото зъбче.

Аз чакам Диди да се събуди и тръгваме и ние на разходка Sunglasses

# 257
  • Мнения: 2
Привет .
Гали , съболезнования и от мен .
Честито на всички месечинки и честити първи зъбчета на малките сладурки   bouquet.
Аз не мога да стигна до тук да напиша нещо и само ви чета .Какво му стана на Валентин не знам  newsm78. Беше такова кротко дете , а напоследък е ... нямам думи . Иска повече внимание - разбираемо , но в момента в който се отделя от него и рев .Ако не съм плътно до него става ужас , и до тоалетната не мога да отида .
Кори - някъде из темата беше писала за Жорко , все едно за нас говориш и за яденето сме така и за всичко  ooooh!, а на всичко отгоре и на размери сме еднакви  Laughing. Яде през 2 часа независимо ден или нощ е  , а не изглежда гладен  защото сам си пуска гърдата и после не иска пак и е весел . Не знам какво да правя вече и го обръщам на шеги защото иначе  af . С  баща му се майтпим че си имаме две деца - Прелестин и Проклетин в зависимост от случая   newsm62.
Мимченце браво на Йойо- ами послушно си е детето .
Чао , ние отваме на разходка .

# 258
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Гали - съболезнования за баба ти!

Ох, аз съм мнооого загубена Banghead! Като не захранвах, не захранвах и днес реших да почна. И започнах, ама как ............ Вместо да му купя моркови съм взела морков и ябълка  smile3555! Усетих се чак когато му бях дала да изяде лъжичката  smile3555! Нали не може да му стане нещо от това, че го захраних със смесено пюре? Абе не се оправдавам, ама явно на рафта са били омесени и аз да не взема първото с цената, хоп .......... А той как се облизва и се смя с глас ......... Много беше доволен thumbsup! Дано само и да му понасят и всичко да е наред  Praynig!

# 259
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен Simple Smile

И Яна днес яде пюре - морковче - много и хареса, но не дадох повече от 2 лъжички. Утре пак! eat
Дари, по принцип захранването с еднокомпонентно пюре се препоръчва, за да може в случай че има алергична реакция, да се разбере към кой плод (зеленчук) е, иначе няма проблем! Дано да му понесе на Жорко!
Все се каня да питам и все забравям, мамите, които вече са захранили, имали ли са бебчовците ви колики от новите храни и давали ли сте нещо за коликите?
Някой беше питал за затоплянето на пюрето - аз го сложих за 20 сек. в микровълновата и стана много приятно съвсем леко топличко.

Явно тази вечер повечето бебчовци са спали добре - Яна също от 21,30 до 9 ч. като в 6 се размърда и я взех при мен на цица.  И сега така като е наспана ми е една добричка и в настроение. Ама след малко отиваме пак да се приспиваме, че да сме в настроение и вечерта.
Хайде, че ме вика. Хубав ден!

# 260
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет отново.

Искам да питам тези,които дават АМ Aptamil immunofortis , как го дават? Защото купих само един пакет ,за да пробвам дали Йоана ще го яде и ми го дадоха без кутия  #Cussing out .
 Аз прочетох там, на две - на три,че за 3.5 месеца до 4 м. 120 мл.вода с 4 лъжички АМ , ама дали не е повече отколкото трябва  newsm78 ,че нали по кутиите все повече грамажи пишат.

И друго искам да питам - как го понасят малките лакомчета,че чета тука из форума,има противоречиви отзиви? Не ми се иска да започнат колики или запек,повръщане нито пък има нужда от повече наддаване,защото хич не й е необходимо  Thinking .

# 261
  • Русе
  • Мнения: 616
Гали, приеми моите съболезнования за баба ти...

Честити месечинки на бебоците   bouquet
Честити зъбчета   bouquet

Привет отново.

Искам да питам тези,които дават АМ Aptamil immunofortis , как го дават? Защото купих само един пакет ,за да пробвам дали Йоана ще го яде и ми го дадоха без кутия  #Cussing out .
 Аз прочетох там, на две - на три,че за 3.5 месеца до 4 м. 120 мл.вода с 4 лъжички АМ , ама дали не е повече отколкото трябва  newsm78 ,че нали по кутиите все повече грамажи пишат.

И друго искам да питам - как го понасят малките лакомчета,че чета тука из форума,има противоречиви отзиви? Не ми се иска да започнат колики или запек,повръщане нито пък има нужда от повече наддаване,защото хич не й е необходимо  Thinking .


Ами поне мерителна лъжичка дадоха ли ти? Всяка лъжичка е индивидуална за АМ!
1 равна мерителна лъжичка = 4,6 г

  възраст              приблизително      хранения      вода      равни мерителни
на детето                тегло в кг          на 24 часа                         лъжички

0-14 дни                      2,5-3                     7               60                    2
2-8 седмици                3-3,5                     6                90                   3
2 месеца                     3,5-4                     6               120                  4
3 месеца                      4-5                       5               150                  5
4 месеца                      5-6                       5               180                  6
5 месеца                      6-7                       5               210                  7
6-тия месец и след това    >7                  4               210                  7

Тази табличка спокойно може да не я гледаш и да се водиш по детето! От сряда съм увеличила на Митето дажбата, но намалила храненията (бях писала) сега е на 150мл вода + 5 м.л. АМ 5 пъти дневно, преди беше на 120 мл вода + 4 м.л. АМ 6 пъти дневно. Увеличих количеството умишлено - взе да ми прави по-големи паузи, а по този начин ще знам, че не е гладен  Peace
В самото начало и ние гледахме таблиците по кутиите, тогава бяхме на НАН и то си повръщаше милото здраво! На консултацията ни казаха да минем на диета, беше на 39 дни тогава и не трябваше да надвишава 800мл на ден. И сега си повръща, но няма нищо общо с началото - перях дрехи почти пълна пералня всеки ден, а сега 1-2 пъти седмично  Peace Относно запека, ами и той, като своите родители е с лениви чревца - до сряда беше по веднъж на ден, като веднъж в седмицата си почива от това изморително занимание, а сега дали защото му увеличих количеството  newsm78 2 дни ми пропуска подред - на третия - награда  Flutter мога спокойно да заявя, че колики е нямал от края на първия месец  Mr. Green
На 14.10. беше 6900, сега би трябвало да малко над 7кг и ако гледам едната графа на таблицата - детето трябва да е захранено и да пие по 210 мл с 7 м.л. 4 пъти на ден  newsm78
Моето скромно мнение, е да даваш по толкова, колкото си давала до сега, а ако съкровището остава гладно или огладнява по-рано от нормалното - да увеличиш количеството и интервалите м/у храненията  Peace

Вече спокойно мога да си похваля мъника - от цяла седмица го уча на нов биберон - залъгалка - е, определено го дисциплинирах, а преди 3 месеца я плюеше и не я признаваше,  baby_neutral постепенно ще стане човек!  Mr. Green

# 262
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет  Grinning
Да ви кажа взех на Жорко АМ на Хип, обаче 1-ка понеже сега за първи път щял да пие и т.н. Така ми казаха в магазина. Пък и аз само ще дохранвам вечер. Освен това му взех оризова, безмлечна каша пак на Хип и мисля да го пробвам.

Вече спокойно мога да си похваля мъника - от цяла седмица го уча на нов биберон - залъгалка - е, определено го дисциплинирах, а преди 3 месеца я плюеше и не я признаваше,  baby_neutral постепенно ще стане човек!  Mr. Green

Защо изобщо го учиш на биберон като не иска  newsm78 Аз изобщо вече не го мъча и не го насилвам.

# 263
  • Мнения: 657
Quagga, ако прочетеш това, изпразни си кутията от съобщения, за да мога да ти пиша. Wink

# 264
  • Мнения: 220
Здравейте и от нас

Аз съм много зле днес-много ме боли операцията ooooh!, направо полудявам вече. Някой има ли идея от какво може да бъде?? newsm78

Иначе Христомир такъв номер ми врътна снощииии  #Cussing out . Събуди се в 2 и не поиска да заспи. Ама така ще е като баща му не пожела да го изкъпим...

Gali80 моите съболезнования за баба ти !


el_vi и ние имаме такава играчка подарък, ама още не бях давала. Сега ме подсети, ама ти защо си я изварила. Аз само му мия играчките с много топла вода и сапунче. Ще го пробвам и моя хубостник с Алберт. Мерси за идеята   bouquet

mimchence, пюренцата ги топля в микровълновата за 20 сек. След отварянето могат да престоят в хладилник до 2 дни.

dari75, по принцип нито ябълката, нито морковът предизвикват алергия. Но когато въвеждаш другите пюрета , е хубаво да ги даваш поотделно, за да проследиш, ако прави алергия. Не си направила гаф, спокойно  Hug

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ„ КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС !!!

Съжалявам, много дълго стана  Embarassed

# 265
Quagga, ако прочетеш това, изпразни си кутията от съобщения, за да мога да ти пиша. Wink
Мименце, сори , но то не може хем да се готви, хем да се кърми, хем пред компа а пък искам ама как да стане Simple Smile Празна е вече!

Е привет на всички. Да се впишем и ние с джвъчка в темичката.

# 266
Здравейте и от нас

Аз съм много зле днес-много ме боли операцията ooooh!, направо полудявам вече. Някой има ли идея от какво може да бъде?? newsm78

 Операцията от раждането ли е?

# 267
  • Мнения: 220
Да ,Quagga  Cry

# 268
Малта, отиди на лекар не е добре че те боли. Ако е придърпване то е от конците, защото зараства но не трябва да те боли Sad Утре ако имаш начин посети кабинет да те видят на ехограф.

# 269
  • Мнения: 15
ЗДравейте и от мен! Simple Smile

Тези дни нямах време,но сега ви изчетох!
Нашите очички са сини за сега и мисля,че такива ще си останат.Аз съм със зелени Flutter а таткото с кафеви
Ние спи по гръб.Преди много ни харесваше по коремче ама сега като я сложа не спира да си вири главата.Много е смешна Crazy
Тези дни трябва да отида до педиатърката да ни бият втория Пентаксим и да ни премерят!

Гали,мойте съболезнования!

Отивам да хапна нещо,че напоследък съвсем забравям да се храня Rolling Eyes

# 270
  • Мнения: 616
ей ме на и мен Simple Smile

Ние днес решихме да отложим още захранването, по чисто прагматични съображения - сега няма пари за столче за хранене  hahaha понеже мама реши да си пообнови гар'дроба, и по'арчи всичко  Mr. Green

Днес пуснахме Митака в голямата вана! Явно малкото пластмасово коритце ще остане презряно в килера.... такава радост беше във водата, такова мяткане, за малко да се обърне от гръб на корем (което още не е правил на суша) ама се хлъзга, и не успя Simple Smile Утре ще му напълним още повече водичка, и така докато започне да плава отгоре  Mr. Green

T_o_n_i, давай линка, да четем!

мда.

Хайде лека нощ Simple Smile

# 271
  • Мнения: 31
      Здравейте и от нас с бебе Мартин.
Ние сме от" очакващи през Юли",но се родихме на 19 юни и се надяваме да има място и за нас във вашето голямо Юнско семейство.Марти се роди 2.950 и 48см,но вече можем да се похвалим с пухкавите си бузки.
С нетърпение чакам да ми остане малко свободно време,за да разглеждам темичките ви.

# 272
  • Мнения: 616
Julie M и Quagga добре дошли  Hug

 Rolling Eyes ново видео от Митака...

Очаквайте през октомври и следващия касоразбивач  "Властелина на ваната"  с участието на Митьо Ушите  Joy

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 23:02 от offioly

# 273
  • Мнения: 220
Julie M и Quagga добре дошли  Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 5 713
А ти защо досега си хранила от двете гърди, щом ти стига кърмата? Правилно е да се редуват! Peace
Според казаното ми тук, където живея, от консултантките не е грешно да се дават и двете гърди на хранене.

Биберон залъгалката и аз се отказах да я давам като не я иска. При Ясен проблемът е, че отказва почти всичко различно от кожа. И играчките много малко задържа, не са му интересни.

# 275
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Офи, много е готино клипчето  Peace! Дребния е супер  Peace! Ние трудно си стигаме устата с крачетата. Сигурно защото сме малко дебели  Crazy!

Добре дошли на Julie M и Quagga  welcome!

# 276
  • Русе
  • Мнения: 616
Добре дошли на новите попълнения   bouquet


Вече спокойно мога да си похваля мъника - от цяла седмица го уча на нов биберон - залъгалка - е, определено го дисциплинирах, а преди 3 месеца я плюеше и не я признаваше,  baby_neutral постепенно ще стане човек!  Mr. Green

Защо изобщо го учиш на биберон като не иска  newsm78 Аз изобщо вече не го мъча и не го насилвам.
както казах НОВ
формата му е друга - на НУК, ортодонтски, т.к. от самото начало не го харесваше и се наложи да купуваме кръгли, от начало от онези за теленца, същите като в родилно, а след около 20 дни му намерих на Нуби - кръгъл с точици за масажиране на венците при никнещи зъби.
Аз не го питам редовно дали иска, решавам, че има нужда и давам  Mr. Green и след малко гледам - заспал  baby_neutral

offioly, проверихте ли в ДМСГД дали има басейн и да го водите да плува

# 277
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Добре дошли на новите форумки Hug.

Gali80 моите съболезнования.

Честити зъбчета tooth на озъбилите се. При нас и помен няма от признаци за никнене.

Cveta аз всички вкъщи съм стоила да пият бронховаксом ( може и респивакс). Аз всяка зима си пия и почти не боледувам вече, иначе ако не го пия - цяла зима ако има някои болен аз съм втората. Сега карам и майка ми и мъжо да пият, защото таткото ни в аптеката по цял ден му кашлят, а майка ми е учителка, абе по цяла зима все зарази носят. За цитросепта съм много скептично настроена ( изобщо съм скептично настроена към лекарства дето всичко лекуват Stop) ама поне ако не помогне няма да навреди.

Лека нощ на всички

# 278
  • Мнения: 220
Offi- Честита прическа  Wink
Митака е опасен  Laughing

# 279
  • София
  • Мнения: 37
И аз се разписвам, ама със страх да не изтърся пак някоя глупост, последните/щях да напиша дни, ама са седмици/ не се наспивам. И ние се храним много на често. За захранването на Маги преди 5 години дадох сварено картофче - измито, обелено, нарязано, сварено и пасирано с водата в която е вряло, като консистенция не по-гъсто от боза. Чувала съм, че бебоците били интелигентни същества и като опитали сладичко после се мръщели на зеленчуците, и затова и сега мисля така да подходя с картоф после морков, пожелавам си да ми остава време сама да ги приготвям, ако не още несъм разучила пазара на детски храни  по времето на Маги давах хип , ганчев, семпер, нестле. Затоплях половината пюре в купичка, за да не притоплям остатъка и разбърквах хубаво, за да се изравни температурата
Операцията я чувствам само като я пипам, но на мен доскоро ми излизаха конци и сега тук там усещам бучици и мисля,че е от това.

# 280
  • Мнения: 3 663
добриутро  Hug

добре дошли на новите мами, радвам се, че юнският отбор расте   bouquet

забравила съм да ви споделя, че от няколко дни теди си откри гласа - ей такова пискане няма просто  Crazy от сутрин до вечер пищи, ей така от кеф, ама отде толкоз глас не знам  Crazy Laughing надува ми главата здраво, даже навън писка  Mr. Green

ето линкчето за кърменето и пречките
http://www.obgyn.net/pregnancy-birth/pregnancy-birth.asp?page=/p … /flora_hindrances

аз отивам да давам кръв и да купувам на каката разни пособия за рисуването в градината Simple Smile
 Heart Eyes

ПП: кори - колко струва хипп-ското мляко и колко гр е кутията?

# 281
  • Мнения: 4
Toni какво стана при ендокринолога ?

# 282
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

забравила съм да ви споделя, че от няколко дни теди си откри гласа - ей такова пискане няма просто  Crazy от сутрин до вечер пищи, ей така от кеф, ама отде толкоз глас не знам  Crazy Laughing надува ми главата здраво, даже навън писка  Mr. Green
 

И ние сме така  Peace! Много готино писка, ама наистина ми надува главата понякога  Grinning!

Тони, не съм Кори ама и аз купувах такова с пробиотици и беше около 7.30 за 350 гр. Това е розовия Хип 1. Много го хареса дребния обаче започна пак да повръща от него и отново минахме на Фризовом.
Ей, обличането ни е неравна борба  #Crazy! Не мога да му сложа памперса. все е по корем и е някакъв ужас обличането  Shocked! И тъкмо успея и вземе, че си навре ръцете в устата и се оповръща  #Cussing out! И борбата започва отново  Crazy!

Чао за сега  Hug!

# 283
  • Мнения: 3 663
дари, мерсаж, душа  Hug много съм се зачудила за това мляко
вече тоя комфорт никак не ме кефи, теди от запек мина на разстройство  ooooh! добре, че не му дадох ябълковото пюре вчера, че щях да реша, че е от него
чакам да свърши кутията и ще го сменям, само да видим с кое - дали с аптамил или с хипп..
дари, много ми стана смешно с това ваше обличане, макар че на теб надали ти е до смях Simple Smile радвай се, че е такъв пъргавелко, че нали едричък върви Simple Smile

лина (  Hug) - ами сега отивам точно да дам кръв (оф, от половин час съм затръгвала  ooooh! ) , ще ми изследват хормоните на щитовидната жлеза и още едно две неща, които подозираме, че са проблемни Sad  а аз си имам и предишна история с такива проблеми и хич не ми се мисли, ако отначало трябва да се почва Sad(((

# 284
  • Мнения: 4
Стискам палци  и после да кажеш как е минало ,че и аз трябва да ходя ама нещо незнам при кого  newsm78

# 285
  • Бургас
  • Мнения: 83
Добро утро!
Тони и аз дохранвам с Хип 1- 300г и струва към 8,50.Но на кутията пише,4е отворено може да остане 14 дни newsm78

# 286
  • Мнения: 657
Добро утро Simple Smile

Хайде, заповядайте в новата тема Hug

# 287
  • София
  • Мнения: 864

забравила съм да ви споделя, че от няколко дни теди си откри гласа - ей такова пискане няма просто  Crazy от сутрин до вечер пищи, ей така от кеф, ама отде толкоз глас не знам  Crazy Laughing надува ми главата здраво, даже навън писка  Mr. Green

Toni и ние сме така от миналата седмица:))))

Общи условия

Активация на акаунт