детегледачка съм и имам нужда от съвет

  • 2 967
  • 35
  •   1
Отговори
здравейте! имам нужда от съвет как да постъпя с малкия господин който гледам. той е на 3 години. гледам го ог няколко месеца. ситуацията в която съм е малко деликатна и не знам дали трябва да говоря с майката за това. малкият е доста разглезен и е свикнал да му се угажда за всичко, всичко да става както той иска. гледам го по 5 часа на ден, а през събота и неделя пътуваме винаги с родителите му. през времето когато аз не съм на работа баба му се грижи за него и соътветно тя е причината той да е толкова разглезен. тя изпълнява всички негови желания. проблема е следния. когато аз не му позволя нещо (в рядките случаи баба му) той започва да се удря по лицето, главата, да си блъска главичката по мебелите, да се удря по слабините и т.н. единственото което съм правила до сега в такива случаи и да го успокоявам.успявам да го успокоя и всичко е точно до момента в който тази ситуация не се повтори. чувствам се безсилна. може ли това да е в следствие на това че и майка му и баба му го удрят и то редовно. най-вече когато той пожелае нещо и баба му решава че няма да му го позволи в следствие на това той започва да пищи и реве и единствения начин по който тя реагира е да го удря. и когато стане така че аз не му позволя нещо, той започва да пищи ,а аз не го удрям и тогава започва той сам да се удря.моля ви дайте ми съвет какаво да правя. и дали да говоря с майка му. благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 305
Задължително е да говориш с майката по въпроса. Най-малкото трябва да установиш дали се държи така само при теб или когато е с тях е същото. А относно разглезването, много е важно да установите някакви общи правила, които всички да спазват. Не е редно ти да забраняваш нещо, а няколко часа по-късно бабата да му го разрешава. Децата много се объркват така. А също би било добре, ако можеш да им обясниш, че боят далеч не е най-доброто средство за възпитание.

# 2
Непременно трябва майката да знае! Ако моето дете си блъска така главата ще се притесня много.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Говори с майката веднага!  Naughty
Не отлагай за нищо на света.   Thinking
Разбери как се държи при нея, така ли прави, как реагира тя, или това е плод на глезотията и иска повече внимание младежът! newsm78

# 4
и пред родителите си прави така. но проблема е също че майка му за да го накара да спреда реве или да се удря го хваща за раменцата и го тресе и бу крещи :``млъкни бе``. въпроса е какво аз да правя когато той се удря?и дали да разговарям с майка му на тази тема предвид 4е според мен те (баба му и майка му) провокират това държание?

# 5
  • Мнения: 9 814
и пред родителите си прави така. но проблема е също че майка му за да го накара да спреда реве или да се удря го хваща за раменцата и го тресе и бу крещи :``млъкни бе``. въпроса е какво аз да правя когато той се удря?и дали да разговарям с майка му на тази тема предвид 4е според мен те (баба му и майка му) провокират това държание?

Е както описваш ситуацията явно и да говориш с майката ефект няма да има.
По-скоро "работи" с детето, то явно има нужда от помощта ти.
Говори с него, все пак не е толкова малък да не може да те разбере. Опитай се доколкото позволява едно три годишно дете да разясните поведението му, провокирай го с въпроси защо се удря и наранява сам. Детето проявява автоагресия. Понякога това  се проявява, когато човек смята, че е разочаровал околните и наказва себе си физически. И в случая вместо да бъде успокоен от най-близките си, той получава нова доза агресия.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз смятам,че един такъв разговор с майката може да те изкара виновна,че им се бъркаш във възпитанието (въпреки,че такова май няма)
Бъди деликатна
Смятам,че детето има нужда от теб,ти си страничен човек и имаш обективно мнение!

# 7
  • Мнения: 22 342
Честно казано аз не виждам какво може да кажеш на майка му, при положение, че тя го удря и друса, когато детето започва да се сърди.
Най-много да ти отговори, че не е твоя работа как го възпитава и да се приключи по въпроса.
Разговаряй с детето когато сте само двамата, обясни му, че няма полза от това да се сърди и тръшка, и че все пак не може да получава всичко. Когато започне да се удря го успокой, отвлечи му вниманието с нещо друго.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз мисля,че и да кажеш на майката няма да има някакво развитие в полза на детето,наистина
може ти да излезеш крива,че се опитваш да им даваш "акъл" за възпитанието на детето.
 
Иначе това е работа на социалните,но в случай,че наистина е налице системно малтретиране.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако си обичаш професията и искаш да отглеждаш детето добре, бих ти препоръчала да прочетеш някоя или няколко книги за възпитание.  Peace

Децата много бързо научават, че при различните хора има различни правила. Явно с боя, виковете и подобни майката не е образец... тогава се опитай ти да си такъв. Не забранявай много неща, но забраниш ли - не се пречупвай. Ако детето се удря - не му обръщай внимание, може да го успокоиш, но НИКОГА не му разрешавай това, което си забранила, защото се удря. Не се притеснявай - едва ли ще се нарани.

# 10
  • Мнения: 18 542
Според мен непременно трябва да споделиш с майката, но само фактите (иначе може да бъдеш набедена, че се опитваш да се месиш във възпитанието на детето) и да действаш според нейните указания, стига да не са в ущърб на самото дете.

# 11
  • Мнения: 4 362
Мисля,че поведението му се дължи на факта,че е доста разглезен.Едва ли е толкова от факта,че майката го "разтърсва " за раменете когато изпадне в такъв вид ситуация.ПО скоро мисля,че ти трябва да работиш за отстраняване на проблема,разбира се говорейки със майката ,че искаш да се опиташ да се справите със ситуацията и двете да вземете решение ,кое е най доброто.

# 12
  • Мнения: 2 100
Мисля, че трябва да поговориш с родителите и да кажеш как се държи детето пред теб. Попитай ги дали и при тях се държи така и те как се справят с това...Да видим те какво ще ти отговорят.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Ако си обичаш професията и искаш да отглеждаш детето добре, бих ти препоръчала да прочетеш някоя или няколко книги за възпитание.  Peace

Децата много бързо научават, че при различните хора има различни правила. Явно с боя, виковете и подобни майката не е образец... тогава се опитай ти да си такъв. Не забранявай много неща, но забраниш ли - не се пречупвай. Ако детето се удря - не му обръщай внимание, може да го успокоиш, но НИКОГА не му разрешавай това, което си забранила, защото се удря. Не се притеснявай - едва ли ще се нарани.

Тъкмо се нагласих да пиша и видях мнението ти, което се препокрива с това, което исках да напиша.
И няма какво да добавя.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Детето явно има нужда от помощ и внимание, които не получава по адекватен начин.
Ако харесваш работата си - ежедневно говори с родителите, бабата и детето - трябва да сте криво-ляво на едно мнение за отглеждането на детето. Не казвам възпитанието, защото не харесвам думата  Simple Smile Децата правят това, което виждат от нас, не това което си мислим, че ги възпитаваме.
Ако не харесваш работата си или се чувстваш неподготвена за ситуацията, в която си попаднала - напусни. Децата умиляват, човек няма как да не влезе в лични отношения с тях, но което е работа е работа, което е приятелство е друго.

Общи условия

Активация на акаунт