Не иска да яде друго - само мляко, какво става?

  • 704
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 343
Здравейте момичета,

дъщеря ми вече 3ти ден не иска да яде друго освен мляко.
Сутрин и вечер изпива по 200мл мляко, на обяд си ядеше нормална храна (картофи, ориз, месо, хляб, супа, кашкавал и т.н.), след обед някаква след обедна закуска (мляко с ориз, кекс, реване и др. ). Е да, но дойде ли време за обяд най-много хапва 1-2хапки, после започва да си събира храната в устата и накрая плюе и маже. Принуждавам се след 1час и след като съм и дала всичко, което има в къщи да направя 200мл мляко, за да яде. След обед е същата работа, евентуално някоя пастичка на 7дейс и нищо друго.
Докога ще кара така само на мляко? Предполагам, че все на някой му се е случвало.

# 1
Да на мен ми се случва редовно. Синчето ми като ,че ли иска само на мляко да живее.
Сутрин изпива 220мл АМ , наобяд хапва по 5лъжички максимум манджа или изобщо отказва да я вкуси и след 1час рев и отказ да заспи , съм принудена да дам Ам. И целия ден е така, а ве4еря никога по различна от Ам не вкусва. Много рядко се дните, в който се храни разнообразно. Успокоявам се ,че е период и ще отмине.

# 2
  • Мнения: 3 034
всички имат такива периоди, нищо й няма. след време (може и седмица, може и повече) пак ще прояде и друго, важното е мляко да пие  Peace

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
всички имат такива периоди, нищо й няма. след време (може и седмица, може и повече) пак ще прояде и друго, важното е мляко да пие  Peace
и ние минахме през един такъв период за около 2-3 седмици

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми от вчера е така и направо ме е изправил на нокти. Хапне две,три лъжички и като стисне устните и край. Мляко и сокове иначе си пие с охота. Дано е период и отмине по-бързо  ooooh!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Период е ще отмине.Имай търпение Peace

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние сме по същия начин.Иска си само млякото,друго не признава.

Но я оставям каквото иска.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Около всяко зъбоникнене при дъщеря ми има подобни 7-10 дневни периоди. След това си възвръща нормалния апетит. Не се притеснявам, давам само мляко.

# 8
  • Мнения: 22 343
Мерси момичета, не че съм се притеснила много, но все пак е голяма, на година и 2месеца и си ядеше всичко, а сега изведнъж кара почти само на мляко.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Най-вероятно избива зъб. Така че нека си пие млякото детето. Нищо му няма. Калоян, когато на тази възраст избиваха зъбите или беше болен също не искаше да яде нищо.

# 10
  • Мнения: 46 437
Нормално е, почти всяко дете има такива периоди, обикновено са по 7-10 дена.

Но давай само мляко и плодове (ако ги приема! Не давай пастички и др. сладко, само и само, за да хапне нещо, имам няколко примера около мен, децата привикнаха към него и повече не щат и да чуят да манджи с години Crazy

Общи условия

Активация на акаунт