Какви витамини се вземат след фолиева киселина?

  • 5 140
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, намирам се в чужбина (Англия) и съм бременна в 4-ти месец.Днес бях на консултация и попитах след фолиевата киселина какви витамини трябва да приемам, но акушерката каза че показателите ми били добри и никакви витамини да не пия, което ми се стори странно.Тук по принцип са доста немърливи по отношение грижа към бременните и аз съм доста разочарована - след два месеца ще се прибера да раждам в България, колкото и да ви се струва странно.

# 1
  • Мнения: 2 172
На мен ми изписаха Центрум Матерна.Пих ги един месец,но бая качих от тях-4 кг  Embarassed Спрях ги съответно.след това ми изписаха Топ Левюр ,някакви френски,но бяха мнгоо гадни на вкус и въобще не ги пих.После прочетох,че било излишно да се приемат витамини,излишно "напомпвали" бебетата.Предпочетох да заложа на плодовете и зеленчуците.След като показателите са ти добри и приемаш достатъчно естествени витамини немисля,че има нужда от допълнителни такива.Лека бременност  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз ходя при два гинеколога.Този от ЖК на държавно ми изписа Допел Херц, а този от частното Центрум Матерна.Не знам защо , но избрах Допел херц.Пих го с прекъсвания.После една мама каза , че бил много силен и аз го спрях.Сега и доки от частното каза , че не ми е нужно да го вземам.Да се храня разнообразно и това е.И зеленчуци и плодове повече.Не знам обаче доколко го правя в достатъчни количества и дали приемам всичко необходимо  Thinking.Много мами са доволни от Хип.

# 3
  • Мнения: 1 763
Много лекари са против пиенето на витамини от бременни. Аз пиех Центрум Матерна, но сега не съм сигурна дали наистина съм имала нужда от него.

# 4
  • Мнения: 2 197
Килограми не могат да се качат от прием на витамини!
Аз лично винаги досега съм пила МултиТабс (витамини и минерали). Близо 15 години пия всеки ден. Докато бях бременна също пиех тях, защото моя гинеколог ми каза, че предписваните като витамини за бременни имат по-малко съставки (примерно доста микроелементи и минерали липсват в Центрум-а). Така че си продължих с моите. Аз държа да пия витамини защото не мисля, че в купуваните плодове и зеленчуци има въобще такива. А в хапчето - всичко си е сложено Laughing

# 5
  • Мнения: 822
Аз пиех Prenatal  Peace

# 6
  • Мнения: 780
Не съм пила никакви витамини.Стараех се всичко да набавям от храната.

# 7
  • Мнения: 528
Килограми не могат да се качат от прием на витамини!

 Аз държа да пия витамини защото не мисля, че в купуваните плодове и зеленчуци има въобще такива. А в хапчето - всичко си е сложено Laughing

това е и моето мнение Peace

# 8
  • Мнения: 1 080
Не съм пила никакви такива витамини!!!

# 9
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Аз пиех Центрум Матерна. По принцип ги изписват след 5 месец, но аз ги почнах от началото на 4 след прекарана вирусна пневмония

# 10
  • Мнения: 1 674
през бременността си пиех само фолиева киселина.Не съм пила никакви витамини.

# 11
  • Мнения: 4 433
След фолиевата киселина само плодове Peace

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
По препоръка не лекаря ми пиех Матерна.

# 13
  • Мнения: 645
И аз пиех Матерна, но само месец и то през ден.

# 14
  • Мнения: 3 034
защо ги обвиняваш, че са немарлви? защото не ти дават изкуствени витамини, а ти следят показателите, които явно са добри? не бих ги определила като немарливи, но аз имам друго виждане за лекарската грижа, а не тъпчене с лекарства. иначе аз пих витамини за бременни по време на цялата бременност (в Канада съм) по изрично настояване на семейния лекар и гинеколога, но моите показатели бяха ниски за бременна.

Общи условия

Активация на акаунт