Подправка "Lemon & Pepper"

  • 2 287
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 726
В Щатите тази подправка е доста популярна, представлява настъргана лимонова кора, изсушена и смляна смесена с едро смлян чер пипер. Скоро я открих и много ми харесва вкусът и. Ако сте я ползвали ще се радвам да получа някоя рецепта. Благодаря!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Към натрошено сирене  Peace
сиренето го натрошавам и слагам около 1 с.л. кисело мляко и бъркам да стане кремообразно. може и с масло...
слагам подправката.
после ядем с препечени филийки.

за пилешко на скара също много подхожда Peace

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
аз я слагам в супи, гювечи, ястия с яйца. И на мен ми е от любимите. Имам колекция от почти всички подправки продавани по магазините, друга любима ми е лук+червени чушки+къри.

# 3
  • Мнения: 2 926
Аз също я използвам много, но най-вече за пилешко месо.

# 4
  • Мнения: 2 142
И аз я ползвам много. Предимно за пилешко или риба

# 5
  • Мнения: 1 313
Аз също я ползвам тази подправка, в меса и риба, но тук е акцент и за това ти предлагам тази симпла, но много вкусна рецептичка Peace

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Звучи интересно, как съм пропуснала  ooooh! Мисля че ще подхожда на всякакво месо на скара, просто добавяш в марината. Хреса ми и идеята на asyalein(както винаги  Heart Eyes  Laughing ). Само да попитам софиянките, откъде си я набавят въпросната подправка?

# 7
  • Мнения: 952
Искам предварително да се извиня за въпроса, но бихте ли ми казали къде в БГ можем да открием тази подправка.
Фен съм на подправките и ме заинтригувахте. Ако ми покажете и как изглежда ще Ви бъда много благодарна  Hug

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Купувам я от ужасния магазин Европа, в стандартно стъклено шишенце е, не се сещам на коя фирма обаче....

# 9
  • Мнения: 952
Erica - благодаря   bouquet

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ерика, и аз ти благодаря, Hug  ще видя обаче кога ще имам път дотам  Tired

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз си я правя... Wink

настъргвам кората на необработен лимон и добавям току-що смления пипер.
прясна е доста аромантна, правя само колкото ми трябва.

пробвала съм да правя пилешко филе на скара, като добавих и кора от лайм.
ароматът беше божествен Crazy
лаймът има леко канелен оттенък...

незнам дали подправката е типично американска (по-скоро се съмнявам), но италианският деликатесен магазин предлага дипове с тази подправка  Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 17:07 от asyalein

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ох, вярно, че може да се направи, все пак е само лимонова кора и черен пипер. Това ми е по-лесно от ходенето до Европата  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 726
Моята специално освен лимон и пипер има и нещо като вегета, но ако не можеш да си я купиш готова, идеята да си я направиш е добър вариант. Някъде четох , обаче, че кората се пече след настъргването newsm78

# 14
  • Мнения: 655
не я бях чувала,но като ходя до Пикадили ще проверя дали я има там,пък ако не -прочетох как да си я направя Wink

Общи условия

Активация на акаунт