бързо наддаване на кърмаче

  • 974
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте момичета,
искам да Ви попитам дали трябва нещо да предприема и какво да е то? Имам момиченце на 3 месеца, което се роди 4,100кг и 52см, от раждането до последната консултация на навършени 3 месеца тя вече тежи 7 кг и 65 см. Досега всеки месец наддава по 1 кг и по около 5 см. Тя е изцяло на кърма, храня я на 3 часа, засега не мога все още да махна кърменето в 3 часа нощем , тя яде към 9 и след това в 3 часа опитвам се да я залъжа с водичка, или биберон но тя не иска и плаче.
А освен това преди 4 дни имаше и запек и и направих и клизмичка, след даване на дуфалак два дни не мож да свърши работа.Аз се старая да пия течности и разхлабващи храни, но не и помагат много.
Дали трябва по някакъв начин да и намаля храненто, което като е на кърма за мен е невъзможно, аз не знам на всяко хранене колко изяжда.
благодаря ви предварително

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не прави нищо, наддаването ще намалее от само себе си като почне да лази и седи.
Килограм на месец е съвсем нормално, има бебоци наддават по 1,800-2 кг.
Не се притрснявай за това нощно ядене, детето си знае. Не забравяй, че бебетата растат и денем, и нощем и им трябва много храна.

Бих искала да те поздравя за добре гледаното бебе!  Hug  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Попитай кърмещите майки, ще ти дадат много добри съвети http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
А педиатъра ви какво казва за наддаването на детето?Ако имаше нещо притеснително щеше да ти обърне по специално внимание на въпроса.

# 3
  • Мнения: 349
Мисля, че бебето си наддава добре. Някои бебета наддават повече, други по-малко.Това да не те притеснява.  Peace

# 4
  • Мнения: 543
Екстра си качва бебенцето. Защо да е много. Моята до шестия месец качваше по килце близо, пак само на кърма. За нощното хранене по-добре не упорствай с водички, ами остави бебока да си суче, щом му се яде.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
През първите месеци дъщеря ми наддаваше с повече от килограм  Simple Smile.  Тя е кърмено бебе, което  и до сега си цока нощем. 

# 6
  • Мнения: 322
Ние също сме само на кърма, 1-вия месец детенцето качи 1,800 кг, 2-рия 1,100 кг, сега почнахме 3-ти месец и за 1 седмица е качила 300 гр, но чесно да ти кажа изобщо не и се притеснявам. Напротив, като я гледам каква е лакомичка и йизнена и ми се пълни душата.
P.S. Между другото, роди се 2,800 кг, а сега е 6,00 кг.

# 7
  • Мнения: 764
Аз имах същите притеснения. Моят беб наддаваше по 1кг600-700 на месец (първите 3-4 месеца). Беше само на кърма, адски лаком и изяждаше по много. Постепенно, след като започна захранването, това се регулира и започна да си наддава нормално. Така че съветът ми е да не се опитваш насила да променяш нещата.

# 8
  • Мнения: 1 554
не се притеснявай,нормално е,моя до седмия месец се кърмеше през ноща Heart Eyes

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Успокой се. Сигурно е доста лакомо детенце. А моето бебче и сега яде мляко през нощта.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз се присъединявам към всеобщото мнение, не е притеснително, после ще почне да качва  по - малко, не се тревожи.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
Идеално си е детето, не се тормози излишно....

# 12
  • Мнения: 4 290
Аз пък се надявам и моето бебе да качва по около килограм на месец.  Crossing Arms Много ще съм доволна.

# 13
  • Мнения: 75
много Ви благодаря на всички момичета. Страхотни сте!
И аз това си казвам че всяко бебче е различно, все пак тя си се роди и по големичка 4.100 важно е да е жива и здрава.

# 14
  • Мнения: 1 080
Ай стига вече................
К''ви са тия притеснения постоянно, че са ви дебели бебетата.........
 Tired Tired Tired
Че и някой си мислят да ги ограничават.
Кърми си бебенцето и не се притеснявай.
И кой казва че 1 килограм е много бе?!?    Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт