Евтините ястия

  • 5 129
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Провокирана от скорошен разговор за това колко много пари се харчат за храна , и предложението на един познат да си боцваме във вената вечер по една банка глюкоза , като не ни се харчат пари за храна , искам да попитам :
Колко харчите месечно за храна ?
Кои са най-евтините манджички които знаете ( и вкусни  Wink) ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Боб, леща, картофена яхния, зеле, пържени тиквички и патладжани, ориз със зеленчуци, пържена цаца. За това се сещам в момента.

# 2
  • Мнения: 1 217
Всяко ястие,приготвено в домашни условия ще ти излезне 2пъти по-евтино и 3пъти по-вкусно.По въпроса за манджичките,една от любимите ми(а и става за около 20мин. Laughing) е грах с картофи.Спагети със сметана и спанак-също.

# 3
  • Мнения: 1 209
минимумът ни при 2ма работещи, респективно обядващи навън, и едно дете на градина , без село и снабдител отвън е 600лв/месец.
напоследък най -скъпите пера се о4ертават месото и мле4ните(у нас се хар4ат по 2 кисели и литър прясно на ден, седми4но по 1 кило сирене , кашкавалът не го броя- 4е купувам спонтанно). малкият е отявлен месоядец и колбасар, а най-непретенциозното същество откъм хранителни навици е таткото. за мен е престъпление, 4е пресните плодове и зелен4уци стават все по-скъпи и недостъпни.
в период на "околозаплата", или "предавансно" по-евтините алтернативи които се сещам са- бобови варива, пиле с ориз и зелен4уци, картофена манджа с грах, макарони с нещо, огретен, мусака със зеле, супи най-разли4ни, картофи с колбас и майонеза на фурна, но като се замисля , то реално евтина манджа няма. по принцип у нас се готви и не храната не излиза скъпа, рядко ядем навън, още по-рядко плуфабрикати. от последните оба4е гледам да имам поне един пакет във фризера за нео4аквани ситуации.

# 4
  • Мнения: 2 197
Всяко ястие,приготвено в домашни условия ще ти излезне 2пъти по-евтино и 3пъти по-вкусно.
Не всяко ядене може да се приготви в къщи. Примерно - шкембе чорба ако тръгнеш да готвиш в домашни условия никога не можеш да я направиш като в ресторант. Да не говорим за времето. При нас аналогично е положението с пържените картофи - разрешавам на "семейството" веднъж на две седмици да консумират такива. Нито имам в какво да ги приготвя, нито имам време да беля, режа и т.н. пък и 1 кг. пържени картофи в "Дивака" са 3 лева. Не мисля, че са скъпи.
Иначе на конкретния въпрос - в заведение даваме от 15 до 30 лева тримата. Ходим поне два пъти в седмицата. За месеца храната ни излиза поне 400 лева сумарно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Човек разполага и с две и с двеста.Определено предпочитам да готвя и смятам , че ми излиза по евтино както и да го изчислявам.Не се отказваме и от ресторантите , но определено не можем да си го позволим да е всяка вечер.Всеки ден купуваме мляко-кисело и прясно.не оставяме без сирене също.Взимаме и плодове и зеленчуци.Не винаги включваме обаче в менюто си месо в смисъл не всеки ден.Не мога да кажа колко излиза като сума , но няма да е под 400-500 лв със сигурност

# 6
  • Мнения: 269
Май доста харчим...
Винаги има пресни плодове и зеленчуци в къщи. И наистина са престъпно скъпи!
Пък и аз съм на Дюкан и оттам доста се натоварва бюджета за храна Rolling Eyes
Като стана дума за евтина и вкусна манджичка се сещам за задушени зеленчуци със сметанов сос. Много я обичам, а и става бързо.  chef Другото, което обичаме да хапваме, е кренвирши с кашкавал. На почит и уважение са и печени картофи на фурна. Без нищо друго, освен сол, олио и малко вода! Ммммммм...

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Оф, пак зачекнахме темата. Имаше преди няколко месеца една доста голяма тема по въпроса. Оказа се, че всеки харчи, колкото има. Както и се предполага.

# 8
  • Мнения: 1 217
Всяко ястие,приготвено в домашни условия ще ти излезне 2пъти по-евтино и 3пъти по-вкусно.
Не всяко ядене може да се приготви в къщи. Примерно - шкембе чорба ако тръгнеш да готвиш в домашни условия никога не можеш да я направиш като в ресторант. Да не говорим за времето. При нас аналогично е положението с пържените картофи - разрешавам на "семейството" веднъж на две седмици да консумират такива. Нито имам в какво да ги приготвя, нито имам време да беля, режа и т.н. пък и 1 кг. пържени картофи в "Дивака" са 3 лева. Не мисля, че са скъпи.
Иначе на конкретния въпрос - в заведение даваме от 15 до 30 лева тримата. Ходим поне два пъти в седмицата. За месеца храната ни излиза поне 400 лева сумарно.
Не съм съгласна.Никога не съм обичала шкембе,но от познати знам,че за да стане вкусно трябва да се почисти много хубаво,и че трябва да се остави да кисне със специални подправки.За времето съм съгласна.Ние също обичаме от време на време да ходим на ресторант,или пък си взимаме храна за вкъщи.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не искам да смятам, ще ме заболи главата.
Доста пари харча за храна. Старая се у дома винаги да има плодове, зеленчуци , месо веднъж дневно (за обед или вечеря), млечни продукти...
Почти всеки ден минавам през магазина уж само за хляб и кисело мляко и излизам с допълнителни покупки. При това не харча безразборно и хладилника не се пръска по шевовете.

# 10
  • Мнения: 4 433
Оф, пак зачекнахме темата. Имаше преди няколко месеца една доста голяма тема по въпроса. Оказа се, че всеки харчи, колкото има. Както и се предполага.

Точно така Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 020
Около 500 лв. на месец, винаги имам пресни плодове за малкият, сирене, кашакавал и луканка, просто всичко е много скъпо. Евтините ястия са спагети, пържени яйца, гюведжета, посен гювеч.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Харчим толкова, колкото ни остават след като платя заемите и сметките. Месо купувам 2-3 пъти месечно, ограничавам доста неща.
Евтините ястия - спагети, постен гювеч, картофи със зелен фасул яхния, яйца по панагюрски и т.н

# 13
  • София
  • Мнения: 478
Оф, пак зачекнахме темата. Имаше преди няколко месеца една доста голяма тема по въпроса. Оказа се, че всеки харчи, колкото има. Както и се предполага.

Точно така Peace

Напълно съм съгласна с вас Peace

# 14
  • Мнения: 917
Веднага мога да ви кажа от какво ще спестите пари, без това да се отрази на здравето ви: спрете да си купувате колбаси, луканки и всякакви такива боклуци. Това не е храна, камо ли пък здравословна.

Общи условия

Активация на акаунт