нещо бързо за вечеря

  • 10 677
  • 11
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте момичета, за довечера ще имам гости.и трябва за един час да приготвя масата - ще мина през топлата витрина и ще накупя пилешки бутчета и кюфтета.Торта,ядки,пиене.Но ми се иска набързо да направя и пилаф /ориз със фиде. досега не съм правила/ и задушени зеленчуци. Да имате идеи...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Пилаф не съм правила, но задушени зеленцучи често.
Купувам от замразените миксове на бондуела, има един 4 сезона и много ни харесва у дома.
В гореща мазнина (обикновенно масло, но става и с олио) задушавам една глава лук и след това изсипвам от зелен. смес.
Задушавам без да добавям вода, те си пускат нали са от фризера и накрая поръсвам с магданоз  Peace

http://www.vk-bg.com/Files/List%20of%20products.pdf

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 14:26 от Дудинка

# 2
  • Мнения: 80
аз правя нещо подобно, но с 250 гр зеленчуци, задушени в бучка масло, после поръсвам с пикантина за ястия и супи.

# 3
Може и поръсени с настърган кашкавал накрая.

# 4
  • Мнения: 1 209
замразените миксове се уважават у нас. най-4есто ги  правя в гюве4ета в МВ с малко масло , чесън  и вегета, или с някакви сиренца.  само избирам да нямат ориз вътре.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
а да забравих слагам задължително вегета или от зелен.подправка на маги вместо сол  Peace

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 403
а дали може да метна замразените зеленчуци в микровълновата с масълце
от пилафа се отказах, да не експериментирам - ще направя макаронена салата:сварени макарони,грах,кремвирши,майонеза,царевица

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
vilism какво стана с гостите, не пишеш  Thinking

# 8
  • Мнения: 592
Тъкмо щях да те поздравя, че експерементираш и ти се отказа. Последно време аз само това правя с моите гости и благодарение на момичетата тук няма издънки Heart Eyes

Та на темата можеш да ги метнеш и още как - така ти е свободна печка и не ти отнемат толкова време.

# 9
  • Мнения: 10
Tova koeto moga da dobavq po temata e opita koito moqt bashta be pridobil do predi 10-tina godini. Mandjichkata e mn vkusna, burza i ne e nikak kaprizna otkum produkti Simple Smile Nosi blagozvuchnoto ime - chalbur Simple Smile xixixi
 
Ta taka, citiram:
"Лесно е : Първо се запържва нещо с брашънце, пипер, салца, разрежда се с вода и като кипне, в него се начупват яйата. Под "нещо" разбирам: кромид лук, саламец,гъбки и т.н

Нека ти е слаДо (beer) "

Teio Simple Smile

# 10
Здрасти!Трябва ми много бърза помощ!За един час трябва да направя нещо бързо, вкусно и с малко продукти!Много ще съм ви благодарна ако имате идей!javascript:void(0);
 Blush

# 11
  • Мнения: 444
Здрасти!Трябва ми много бърза помощ!За един час трябва да направя нещо бързо, вкусно и с малко продукти!Много ще съм ви благодарна ако имате идей!javascript:void(0);
 Blush


ориз или картофи
картофи с наденичка на фурна или с кренвирши
задушени зеленчуци
или най-лесно паста

Общи условия

Активация на акаунт