Отново за парите!

  • 9 797
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 782

Доста мислех дали именно тук да пусна темата, изобщо дали да я пусна,но ме гложди една мисъл. Доста често вече. Във форума масово се пише за скъпи дрехи, аксесоари и обзавеждане.
Не мога да отрека, че повече пъти ми е помагал /да не кажа винаги/, за да се ориентирам какво е модерно, какво помага при даден проблем и т.н. Но ме гложди едно съмнение, как на хората им стигат парите, за да си позволят обувки от 200 лв, дънки от 400 лв. и т.н.
Аз живея в малък град, получавам 350 лв, моят приятел, с който живеем получава към 600, аз също бих искала да си позволя яке за 150 лв, и на другата заплата да си купя още едно такова,но в друг цвят.
Сигурно много хора ще ми се нахвърлят, имам образование висше, верно не работя по специалността, но ако избера да работя по нея, състоянието ми ще стане още по трагично ooooh!
Мисълта ми е, аз ли нещо съм объркана,че не мога да разпределя бюджета си, за да си позволя всичко,което искам или се подценявам?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не си объркана, миличка, просто трудът в България е много зле платен. Хората масово взимат ниски заплати, не сте само вие с приятеля ти Confused Моята сестра например работи в Плевен и взима по-малко от 400 лева заплата Confused
В София стандартът е малко по-висок, взимат се повече пари, ако си принципно с добре платена професия и опит - изкарваш. Затова и повече хора тук могат да си позволят ново яке на всяка заплата. Това не бива да те депресира, а да те амбицира! Сигурна съм, че и в твоя град има къде да се изкарват повече пари Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 795
И освен това да добавя да не взимаш форума толкова присърце.Не всичко, което се пише тук отговаря на действителността  Peace

# 3
  • Мнения: 3 782
За жени е малко трудно да получат повече пари, единствено в обществените стради,но там за да се настаниш трябва някой да ти подаде ръка.
DeepRed, и върху това съм мислила, но за какво му е на даден потребител, при условие ,че е напълно анонимен, ще лъже за нещо. Thinking

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ani_4ka може би така си прави утвърждения   Laughing


но за какво му е на даден потребител, при условие ,че е напълно анонимен, ще лъже за нещо. Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма анонимност в нета, особно пък тук Laughing Мен поне всички, с които сме били на срещите на форума, ме познават. Спират ме майки по градинките, викат ме по ник, защото са ме познали от снимките, които съм пускала Laughing К'ва анонимност, к'ви пет лева Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 38 431
Според мен, ако едно семейство с едно дете живее в София и получават двамата по 1000, пак няма да могат да си позволят изцепки от типа даже 200 лв за дънки. Обсъждали сме вече разходите в София...
Познавам и хора, които изкарват и над 2000, но и те не си купуват често скъпи дрехи, а например си влагат парите в други неща - жилища, ремонти и пр.

# 7
  • Мнения: 53

DeepRed, и върху това съм мислила, но за какво му е на даден потребител, при условие ,че е напълно анонимен, ще лъже за нещо. Thinking

Защото така си повече от другия, дори само на думи. Моята етърва пише тук във форума, и 90 % от написаното не отговаря на истината. Съвсем случайно разбрах, че е тя.

# 8
  • Мнения: 3 782
Белинда, в София може и да е така, но ние от по.малките градове не познаваме хората от форума, а и намя как иначе, но съм сигурна,че има хора,които наистина живеят в друг свят.

# 9
  • Мнения: 274
Бейби, въпроса е да не разчиташ на едната заплата или както се казва трябва от некъде "да закръгляш". Аз лично изкарвам пари от 3 места. Как иначе се поддържа стандарт? Не става.

Днес просто мирише на кинти. След вчерашният рекорден скок на Дау от 1993та насам, Никей е 1162 пункта ъп. Нареждам си ордерчетата и изчезвам по срещи.

# 10
  • Мнения: 6 992
Аничка, въобще да не ти дреме за якетата и тези неща.
Аз лично получавам сравнително добра заплата, но пак не мога да си позволявам подобни глупости.
Има много по-важни и съществени неща, за които да си харчиш парите, от парцалки.  Hug

И, да , има и хора от "друг" свят, но те не са толкова в тоя форум Wink

# 11
  • Мнения: 3 782
Изобщо не чакам парите да идват само от едно място, при всеки удобен случай се впускам в ново предизвикателство и нова работа. Но уви наистина не мога да го проумея. А може би и не трябва.
Ето за какво обаче ме боли, искам да пътувам, искам да събирам книги, но уви не мога да си го позволя, искам да усещам живота, а сега все си правя сметки за това или онова, а все още нямам деця,когато дойде и този момент,не ми се мисли.
Знам,че ще се оправя,но уви. Не искам да живея такъв живот.
Еовин, благдаря ти  Hug

# 12
  • Мнения: 1 212
Хмм, аз сега да се комплексирам ли като дори незнам къде се продават обувки за 200 лв  ...?!  Wink
Единствено за Clarks се сещам .
Незнам, защото не се и интересувам. Не намирам съществена разлика в дънките за 40 и 400 лв.
Модно и скъпо не винаги значи "най-добро" за теб !
Склонна съм да харча пари за неща , които носят стойност в себе си .... да планински обувки имам - "the best" / и цената им е такава / , но знам , че ще завършат жизнения си път сигурно и след мен.
Свиркай си и не се води по чужда ценностна система !  Grinning Peace
...
С което, разбира се не те амбицирам да "дремеш" по отношение на възможностите си да си увеличиш дохода ,
възможности - ако разбира се има такива съобразно обстоятелствата .

# 13
  • Мнения: 218
неа се пуашиш!!!!

тук е пълно с едни ощипани госпожички, дето кафето им е все студено... случили на мъж с портфейл и айде да му го разтоварят...

туй си купили от нам къде си... онова магазинче кви хубави обувки само от по 400 лв. имало...

то нали знаеш - ако не се пофалиш има ли смисъл от цялата работа...

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
А аз мисля, че много хора лъжат за скъпите дрехи и т.н. Защото така е прието. Просто във форума е по-лесно. При наличието на сума ментета е много трудно да се познае дали една дреха е от оригиналния производител и с оригиналния етикет, или някое менте, пък дори и добре направено.

Дрехите не винаги дават представа за доходите и стандарта на живот на хората. За някои дрехите за важни, за други - не.

Общи условия

Активация на акаунт