Готвене на пара.Рецепти.

  • 24 035
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 583
Зададох въпрос за готвенето на пара в темата за здравословно хранене,но никой не е отговорил.Та реших да попитам:Готвители по този начин?Реших да пробвам с кюфтета на пара,но не се получи,затова няма да напиша рецептата.Ако имате желание ,споделете Вашите рецепти!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз правя зеленчуци - моркови, картофи, суров грах, зелен боб - за гарнитура. Правя и кремвирши - нарязвам кремвирша на 3 части и всяка част от двете страни я цепвам на кръст - стават разкошни. Също така и скумрия - нарязана на шайби - не очаквах, че ще стане толкова сполучлива - не е като сварена, а стои жилава - като на скара. Веднъж опитах с пилешки бутчета, но останаха сурови - може би трябваше повече време да се варят и вече не съм опитвала с месо, но се каня да опитам с пилешко филе - сигурно ще стане.

# 2
  • Мнения: 2 803
Правила съм зеленчуци на пара и филийки хляб, като по изсъхне, понеже не обичам да хвърлям. Стават много меки - душички.

# 3
  • Мнения: 1 986
готвила съм на пара в тендерата под налягане върху решетката
Правила съм със свинско месо,с пилешко- става определено много вкусно
Естествено като се слага и подправки и допълнителни екстри Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз съм правила само зеленчуци на пара, но като че ли не сме много по здравословното готвене  Embarassed

# 5
  • Мнения: 269
Освен зеленчуците съм готвила и пилешко месо на пара.
Стана вкусно!

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Готвя на пара много често. Преобладават зеленчуците, разбира се, които правя за гарнитура, но освен тях правя и месо, варя яйца на пара и даже и ги боядисвам за Великден така.

# 7
  • Мнения: 93
Миналата година си купих специален уред за варене на пара и съм много доволна. Каквото съм сложила всичко става вкусно. Доста често си правя риба на пара. Много обичам картофи на пара. Стават страхотни.  Hug

# 8
В новия брой на списание Меню има интересни рецепти. Броят е посветен на готвене на пара.

Иначе и аз до сега само зеленчуци предимно правя на пара, като варя тиква. Единственото ядене което приготвям на смесена техника са сарми (редя ги върху кошничката и не загарят).
В темата за кошничките на пара, похвалих силиконовата кошничка за варене на пара, която наскоро си купих. Сега след като накрая ми пристигна и списанието ще опитам предложенията на пара.

Ползвам и уреда за варене на яйца.

# 9
  • Мнения: 1 583
И аз стигнах до извода,че кошничката има голямо значение.Въпреки,че моето не е точно кошничка,поскоро е някаква решетка,според мен с големи дупки.А парчетата месо или риба,овалвате ли ги предварително в нещо(галета,брашно...)преди да ги сложите на решетката?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
И аз стигнах до извода,че кошничката има голямо значение.Въпреки,че моето не е точно кошничка,поскоро е някаква решетка,според мен с големи дупки.А парчетата месо или риба,овалвате ли ги предварително в нещо(галета,брашно...)преди да ги сложите на решетката?
Аз не. Мисля, че не трябва да има брашно. А за овкусяване във водата могат да се сложат подправки и продуктите поемат аромата чрез парата.

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
готвила съм на пара в тендерата под налягане върху решетката
Правила съм със свинско месо,с пилешко- става определено много вкусно
Естествено като се слага и подправки и допълнителни екстри Grinning
Сега ако кажеш кога и какво се слага, ще е чудесно.

# 12
  • Мнения: 3
Много се радвам за тази тема Simple Smile Най-после!!!
Аз имам уред за готвене на пара на 3 нива. Нищо не съм правила до момента Sad
Нямам рецептурна книжка и указание какъв продукт на кой етаж да сложа Sad

Но в момента имам желание да приготвя на моя малчо пюре от моркови и да го стерилизирам в бурканчета. Имам "домашни" моркови,които няма да издържат дълго, а във фризера не искам да ги слагам. Та, мислех си, дали  мога да ги сваря в този уред на пара, за да няма вода и да си стане иситнско пюре. Какво ще ме посъветвате?

ПП Моят Алекс утре нвършва 4 месеца и още ни е раничко за пюрета - не съм го захранила още. На кърма сме Simple Smile

# 13
  • Мнения: 10 982
От 2 години имаме уред за готвене на пара, на три нива. Невероятно удобство ни е. Използваме го основно за варене на зеленчуци и яйца.

Но в момента имам желание да приготвя на моя малчо пюре от моркови и да го стерилизирам в бурканчета. Имам "домашни" моркови,които няма да издържат дълго, а във фризера не искам да ги слагам. Та, мислех си, дали  мога да ги сваря в този уред на пара, за да няма вода и да си стане иситнско пюре. Какво ще ме посъветвате?

Мисля, че няма проблем. Аз така сварих и стерилизирах домашни тиквички и моркови за зимата, тъй като захраних през октомври.

# 14
  • Мнения: 93
Много се радвам за тази тема Simple Smile Най-после!!!
Аз имам уред за готвене на пара на 3 нива. Нищо не съм правила до момента Sad
Нямам рецептурна книжка и указание какъв продукт на кой етаж да сложа Sad

Но в момента имам желание да приготвя на моя малчо пюре от моркови и да го стерилизирам в бурканчета. Имам "домашни" моркови,които няма да издържат дълго, а във фризера не искам да ги слагам. Та, мислех си, дали  мога да ги сваря в този уред на пара, за да няма вода и да си стане иситнско пюре. Какво ще ме посъветвате?

ПП Моят Алекс утре нвършва 4 месеца и още ни е раничко за пюрета - не съм го захранила още. На кърма сме Simple Smile

Миличка, мисля, че бебчо ще е много доволен от пюренцето. Просто ги почиствах морковите, слагаш ги на едното ниво и ги пускаш да се сварят за около 30мин. Но първо е хубаво да питаш личната лекарка дали можеш да му даваш само такова пюре или е добре да го смесиш и с други зеленчуци. Зная, че е пълно с витамин А, който по време на бременност в големи количества е вреден за плода.
Относно готвенето с уреда, честно казано не ти трябват кой знае какви инструкции. Слагаш продуктите в решетъчните купи, пълниш водата в резервоара и настройваш времето за готвене. Надявам се да съм била полезна.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт